Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie o wybór! Proszę o pomoc.


artur5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Amplitunetr Yamahe RX-V440 i zastanawiam się czy jak dokupię dobre kolumny to będzie to grało lepiej od pianocrafta?Jakie głośniki polecacie? a może lepiej od razu zainwestować w pianocrafta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> brodawid

 

Możesz to wyłuszczyć bardziej po polsku? B&W 602.5 raczej z definicji nie grają, nadają się raczej do robienia hałasu. B&W zaczyna coś grać dopiero od serii 700 a i to za zbyt duże jak na mój gust pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że amplitunery są ogólnie do d...

Jeżeli chciałbym dokupić dobre kolumny to się nie opłaca.Chyba kupię pianocrafta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>-> brodawid

>

>Możesz to wyłuszczyć bardziej po polsku? B&W 602.5 raczej z definicji nie grają, nadają się raczej

>do robienia hałasu. B&W zaczyna coś grać dopiero od serii 700 a i to za zbyt duże jak na mój gust

>pieniądze.

 

odpowiadasz z własnego doswiadczenia czy raczej przepisujesz wpisy innych bez zadnych podstaw to bzdura!! i niebede tłumaczył dlaczego

Tanie stare amplitunery graja krancami pasma z sporo wycofana srednica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie przestać się kłucić i wytłumaczyć mi po chłopsku?Nie mam pojęcia o czym piszecie a zadałem proste pytanie.Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zalezy po co ci te kolumny do amplitunera? czy zalezy ci na kinie czy na stereo jesli ma to słuzyc do muzyki to kup sobie piano i ciesz sie słuchaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>brodawid

 

>Tanie stare amplitunery graja krancami pasma z sporo wycofana srednica

 

 

jesli twierdzenie odnosi sie do yamahy to moze i sie zgodze ale jesli do wszystkich marek to ja twierdze inaczej i nie pozostaje mi nic innego jak zaprosic do posluchania tanszego amplitunera i w miare sensownych kolumienek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj wcale nie wpycham wszystkich amplitunerów starych do jednego wora ale YAMAHA 430 tak gra a kolega wlasnie o to pyta jesli nie ma audiofilskich zapedów i chce kupic cos co bedzie po prostu odrazu dobrze grało to POLECAM PIANO i po sprawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym żeby dokupić jakieś dwie sensowne kolumny do amplitunera.Chodzi tylko o stereo.Kolumny które mam do tej pory to Eltax Universe i mnie to nie zadowala.

Z tego co przeczytałem to raczej nie uzyskam dobrego dzwięku na moim sprzęcie nawet jak zainwestuje sporo w kolumny.Raczej sprzedam całość i kupię pianocraft.

Dziękuję za odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> brodawid

 

Z własnego doświadczenia. Sam gram na dynaudio serii Contour i B&W to raczej nie mój model dźwięku, ale nie widzę powodu dlaczego miałbym nie przyznać, że wyższe modele B&W to dźwięk rzetelny.

 

Cała seria 600 zdecydowanie mi nie leży, jakoś te głośniki nie chcą grać muzyki. Pewnie sam tak stwierdziłeś, skoro deklarujesz, że Twoje są na sprzedaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur5, 6 Gru 2008, 10:30

 

>Mam Amplitunetr Yamahe RX-V440 i zastanawiam się czy jak dokupię dobre kolumny to będzie to grało

>lepiej od pianocrafta?Jakie głośniki polecacie? a może lepiej od razu zainwestować w pianocrafta?

 

Problemem jest to, że w amplituner trzeba upakować 5 końcówek mocy i preamp. Nie wiem jak z wydajnością prądową, bo nie wiem czy ta Yamaha używa zasilacza impulsowego. Niemniej trzeba by poszukać głośników, które nie są szczególnie trudne do wysterowania, oraz jeśli amplituner lubi grać skrajami pasma, to warto, żeby głośniki grały bardziej średnicą...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>brodawid

>Tanie stare amplitunery graja krancami pasma z sporo wycofana srednica

 

Stare ? ;) Ja bym to stwierdzenie zdecydowanie rozszerzył. Przesłuchałem w życiu kilka AV w różych cenach i konfiguracjach. Żaden z nich nie zaoferował dźwięku na w miarę sensownym poziomie. W KD zgodzę się że np. wybuch bomby atomowej jest wyraźnie słyszalny u sąsiada, ale w stereo ? Tu nie mam złudzeń. Z urządzeń których słuchałem w miarę, zaznaczam w miarę dało się słuchać Azur 540R. Jednak żeby ten optymalny dźwięk uzyskać trzeba było kręcić gałami i pilotem do znudzenia. Przy regulatorach ustawionych na 0 nie dało się tego w ogóle słuchać. Dźwięk był matowy, bez wyrazu, z beznadziejną średnicą. Mówienie o w tym kontekście o szegółowej scenie jest dla mnie czymś niewyobrażalnie śmiesznym. Pomijam już zupełnie fakt że żeby cokolwiek z takiego ustrojstwa wycisnąć trzeba mieć conajmniej 4 kolumny - 2 fronty, centralną i suba.

 

>krzyh, 6 Gru 2008, 11:31

>jesli twierdzenie odnosi sie do yamahy to moze i sie zgodze ale jesli do wszystkich marek to ja

>twierdze inaczej i nie pozostaje mi nic innego jak zaprosic do posluchania tanszego amplitunera i w

>miare sensownych kolumienek

 

Możesz podać AV + kolumny w cenie do 8 tys. za komplet, które są w stanie zagrać w miarę, powtarzam w miarę poprawnie ?

 

Dla mnie w tym nie małym przedziale cenowym różnica między AV a przyzwoitym wzmacniaczem stereo jest kosmiczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybież jakieś kolumny z podwójnymi terminalami i wykorzystaj 4 końcówki z amplitunera, pod warunkiem, ze są one identyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest bolesna, prawie najwyższy na naszym rynku model Yamahy z 2006(ponad 7k zł na starcie) zagrał mniejszą sceną niż taniuśki nieznany luxman A-007 z allegro który nie znalazł kupca się za 180 zł. Sprawdziłem nausznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Mario

 

Ten Luxman to model sprzed jakichś 30 lat, ale jeśli jest w dobrym stanie techniczny, zostanie umiejętnie odnowiony i dobierze się do niego odpowiednie głośniki, to sądzę, że ŻADEN amplituner, ani żaden Cambridge, czy Denon PM1500 się do niego nie zblizy brzmieniem. Luxman to bardzo porządna firma, co więcej sam chyba mam większą estymę do ich dawnych produktów niż do nowych, aczkolwiek najnowsza seria zbiera świetne opinie.

 

Jeśli ktoś kupił tego Luxmana za 180 zł, to gratulacje, teraz warto go oddać komuś, kto zajmuje się takimi urządzeniami na przegląd, wymianę wyschniętych kondków, sprawdzenie trafa, obejrzenie terminali głośnikowych, potencjometra itd. No i ten Luxman jako nowe urządzenie wcale taki taniuśki nie był...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.