Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry subwoofer aktywny do stereo


zbigniew5309

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o kilka propozycji subwoooferów, które dały bardzo dobry bas. Nie musi być mocny, ale powinien być krótki i twardy (bez dudnienia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a tam nie wypada ;) Jak są dobre to warto. Podaj przedział cenowy i metraż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer, 6 Gru 2008, 14:44

 

>Lepiej zainwestować w kolumny głośnikowe!

 

A czym się sub różni od kolumny głośnikowej? poza tym że przenosi tylko najnizsze czestotliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

niema lepszy jak pracowałem w salonie audio testowałem prawie każdy model tylko musisz dobrac wielkośc suba do swojego pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer prosze cie SKOŃCZ JUŻ !!

 

powinieneś posłuchać koniecznie subwooferów REL od niedawna zdajesie są dostępne w polsce nie pamiętam dystrybutora ale od czego jest g00gle dobrą opcją która tutaj już padła to VELODYNE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A co jest złego w konturze i loudnessie? Tak sie nie robi po prostu sub do stereo to obciach , radze po prostu przed odsłuchem iśc na spacer zrelakoswać się a dopiero potem iść na odsłuch , bardziej się skoncentrować i dooceinić barwę dźwięku a nie wymagać jakiegos łupania z subwoofera to dobre dla małolatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub może wzbogacić pasmo, tam gdzie nie ma miejsce na wymianę kolumn o większych przetwornikach czy pojemności. Trzeba tylko dobrze to wybrać i z głową, ja bym dodał suba Dali Concept Sub, Wharedale Diamond SW150 a do mniejszych pomieszczeń JBL Balboa czy. To są dobre alternatywy do 1200zł. Potem wiadomo że tylko i wyłącznie Velodyne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engineer masz racje w 100% jak ktos u mnie poslucha muzyki to po pierwsze pyta sie czy sub jest podlaczony i gra ? a potem biegnie i dotyka, ucho nadstawia bo nie wierzy ze NIE !!!! dobre kolumny to podstawa.A calkowici niewierzacy jak muzyka brzmi w stereo, zadaja pytanie czy fronty graja bo gina w pomieszczeniu ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 6 Gru 2008, 16:49

jak ktos u mnie poslucha muzyki to po pierwsze pyta sie czy sub jest

>podlaczony i gra ? a potem biegnie i dotyka, ucho nadstawia bo nie wierzy ze NIE !!!!

---------------------------------------------------------------------------------------

Proponuje zamiast wypisywać fanaberie posłuchać stereo z DOBRZM subem nie skleconym w piwnicy zer starej szafki i na głośniku GDN 30/60. Oczywiście że dla osoby nie osłuchanej kolumny nawet byle jakie będą NA WYPASIE jak dla niektórych ALTUSY.

 

 

 

Engineer, 6 Gru 2008, 15:57

 

>A co jest złego w konturze i loudnessie? Tak sie nie robi po prostu sub do stereo to obciach ,

>radze po prostu przed odsłuchem iśc na spacer zrelakoswać się a dopiero potem iść na odsłuch ,

>bardziej się skoncentrować i dooceinić barwę dźwięku a nie wymagać jakiegos łupania z subwoofera to

>dobre dla małolatów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Co jest złego w loudnesie jak sama nazwa wskazuje robi się po nim LOUD nic więcej pasma nie obniży a to RÓŻNICA, engeener polecm nie tylko iść na spacer a po spacerze udać się do salonu audio i posłuchać ( nie musisz się wytężać ) stereo z subem a nie badziewie z przyciskiem LOUD na obudowie dla małolatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli komuś się nie chce czytać wkleję:

 

6. Osobiste uwagi autora

 

Subwoofery to taki ciekawy temat, ze mogl bym sie rozpisywac bez konca, tyle ze wiekszosc informacji jest juz wielokrotnie dostepna w internecie. Dlatego ogranicze sie do "hasel", co ewentualnie moglo by byc ciekawe, godne wyprobowania, dalszych analiz:

 

- co jest lepsze niz subwoofer? dwa subwoofery!!! -> zamiast stosowania jednego wielkiego, zastosowac dwa mniejsze (oczywiscie porownywalne jakosciowo) - rozwiazanie takie oferujace duzo lepsza akustyke (mniejsze problemy z pobudzaniem rezonansow pomieszczenia)

- dalszym rozwinieciem powyzszego tematu jest tzw. bass aray

- dwa monitory + subwoofer albo jeszcze lepiej dwa monitory + dwa subwoofery to ciekawa alternatywa do wielkich podlogowcow laczaca zalety subwooferow (pelne pasmo / mozliwosci dopasowania basu do pomieszczenia) z precyzja monitorow

- subwoofer jako room tuning / srodek przciwko rezonansom pomieszczenia - bass aray z przodu i z tylu do wygaszania rezonansow

- subwoofer jako room tuning / srodek przciwko rezonansom pomieszczenia - subwoofer dzialajacy w pasmie nakladajacym sie na pasmo glownych glosnikow (czyli swiadomie dobranej za wysokiej czestotliwosci podzialu) ale z odwrotna faza, pozwala na zniwelowanie rezonansu pomieszczenia

 

Jesli juz jestesmy przy temacie subwooferow, pozwole sobie podwazyc kilka czesto propagowana blednych opinii typu:

 

a) subwoofery nie nadaja sie do muzyki a jedynie do kina domowego. Opinia ta wynikaja z:

 

- braku pojecia o subwooferach - coniektorzy przeciwnicy subwooferow zapominaja o tym, ze subwoofery pojawily sie w zestawach glosnikowych stereo dlugo zanim rozpowszechnilo sie kino dowowe. Po czesci byly integralna czescia zestawu glosnikowego (patrz Infinity IRS V, IRS Beta, Genesis I, Wilson Audio, IQ system one..) i nadal sa oferowane przez renomowanych producentow zestawow stereo wysokiej klasy (patrz Audio Physic Kronos / Cerubin, Genesis 201, ML Statement i wiele innych)

- zlej jakosci wiekszosci najtanszych zestawow 5.1 nadajacych sie do odtwarzania "stapania dinozaura" ale niekoniecznie do odtworzenia kontrabasu czy organ

- niewlasciwego nastawienia/zgrania subwoofera z reszta zestawu -> subwoofer jest nastawiony za glosno a czestotliwosc podzialu jest zbyt wysoka

- niewlasciwej lokalizacja subwoofera (w kacie, z boku...)

 

b) subwoofery "bucza". To prawda, ale tylko wtedy gdy sa zle ustawione (glosnosc, czestotliwosc, lokalizacja). Problem ten nie jest specyficzny dla subwooferow i odnosi sie w tym samym stopniu do "normalnych" glosnikow.

 

c) subwoofery zaklucaja scene dzwiekowa, wprowadzaja "balagan" -> tylko przy niewlasciwie dobranej czestotliwosc i lokalizacji

 

Nie ulega watpliwosci, ze wlasciwa integracja subwoofera nie jest prosta i wymaga conieco czasu i zaangazowania, ale nagroda za ten wysilek jest znakomicie wzbogacony dzwiek, jakosc nie osiagalna "normalnymi" glosnikami

 

Sygnaly wzorcowe w punkcie 5.2, 5.3 i 5.4 mozna znalezc na plytach CD z sygnalami testowymi albo w internecie jako pliki WAV/MP3 gotowe do "sciagniecia" -> polecam google i hasla bass test signals download.

 

 

 

Zycze wiele uciechy,

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilu gluchy to ty chyba nie jestes ale slepy to tak bo ja na pewno nie ...pochwal sie czym dysponujesz a nie CZEGO TU (jak GBOR) za przeproszeniem!!!!! fajny ten twoj sprzecik a slowo przez ciebie napisane cyt. DOBRZM nie wiem o co chodzi PRAWDZIWE STEREO TO BEZ SUBA....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to zdjecie ,pokaz co Ty masz chce Ci troche pozazdroscic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nr: 12413

Autor: _WILU_ O mnie » Ignoruj » PW »

Data dodania: 2004-11-02 01:57:52

Stat: 1504 / 1280 / 2

Lista tematów forum KINO DOMOWE »

Dodaj temat do listy ignorowanych tematów » Co to jest?

 

KINO DOMOWE:

subwoofer YAMAHA YST-SW315

 

 

potrzebna opinia posiadacza subwoofera AMAHA YST-SW315 jeżeli nikt takiego nie ma to którym z poniższych warto się zainteresować:

 

1 - YAMAHA YST-SW315

2 - KODA SW 1000 - choć często na forum czytam że on buczy i dudni

3 - KODA SW 100B

4 - ELTAX A-10.2ATOMIC

5 - TANNOY MERCURY mSUB10

 

a może ktoś ma inną propozycję lub jakąś używkę np. B&W SW 500 lub coś podobnego. Ma to być podłączone do ampli YAMAHA RX-V650 i pokój ok 20m2. Bardziej do kina domowego. Jeżeli na forum padnie firma KODA to do rozmowy włącza się elfan ciekawe czy tu też tak będzie :) pozdro i z góry dzięki

 

WILU a te suby ktorymi sie interesowales TO NIE WSTED CI !!!!!! TO SIE NADAJA ALE DO BUCZENIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 6 Gru 2008, 18:39

wilu gluchy to ty chyba nie jestes ale slepy to tak bo ja na pewno nie

-----------------------------------------------------------------------

nie bardzo rozumiem do czego aluzja ?

 

pochwal sie czym dysponujesz a nie CZEGO TU

-------------------------------------------

właśnie pokazałeś amatorszczyzne ! szukając w o mnie czegoś na mnie :) każdy tak kiedyś zrobił, no nic nie ważne, rubryczka o mnie o niczym nie świadczy bo mogę sobie tam wpisać co tylko ze chce i jak zechce

 

DOBRZM nie wiem o co chodzi

------------------------------------------------------------

troszke inteligencji - pisząc ten wyraz pzypadkiem przełączyłem klawiaturę z Polisch (Programmers) na Polish 214 które zamienia Y z Z pomogłem ?

 

PRAWDZIWE STEREO TO BEZ SUBA....

---------------------------------

A PRAWDZIWE KINO tylko w KINIE !

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie puszczaja ale wiesz co kino OK ale ja mam nie kino tylko kino domowe. Nie wypisuje co chce o sobie tylko to co mam a na polepszenie relacji miedzy nami napisze Ci tak, ze: dzis na mikolaja dostalem plyte SACD DIANY KRALL i oczywiscie sluchalem w 5.1 z subwoferem . Piekna sprawa z ta muzyka.....Zaskakuje, subek tez :) !!!! pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ta plyte jest super, a subwofer chodzil jak tak moge napisac super chodz nie bylo glosno !!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw widzę że wybrałeś lokalizację "nad" tv centralnego :) zawszę śmieję się z umiejscowienia tego głośnika ale niestety tak to wygląda, a nie próbowałeś przerzucić monofoniczny sygnał centralnego na fronty ? ja kiedyś tak robiłem i efekt wyszedł punktu centralnego w obrzarze tv a nie pod czy nad

 

do muzyki ten woof też jest dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 6 Gru 2008, 18:39

PRAWDZIWE STEREO TO BEZ SUBA....

 

 

A to dlaczego? jesteś kolejnym oświeconym wszystko wiedzącym guru, który już się wyleczył z kina i teraz wszystkim wokół wmawia jaki to z niego "audiofil" (co rusz strzela fotkami na potwierdzenie tego), a prawdziwe stereo to tylko bez suba, bo sub to obciach i profanacja tralala... Żal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z głupa wlazłem na link miksona i slaw jest tam wzmianka dla Ciebie

 

Sub USHER

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości głośnika niskotonowego pochodzącego z flagowego zestawu głośnikowego serii 6: 6391, subwoofer odtwarza muzykę z niskimi zniekształceniami, a nie jedynie efekty LFE. Jest przeznaczony dla wymagających audiofilów lub zaawansowanych miłośników kina domowego.

 

SPL-800i

Wszystko to zostało „opakowane” w gustowny czarny, winylowy lakier. Bez względu na to czy słuchamy muzyki czy oglądamy film, nie znajdziemy nic podobnego, co łączyłoby w sobie małe rozmiary, dokładność i wydajność, za tak umiarkowaną kwotę.

 

USHER SW 103

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KONKLUZJA

 

Wyjątkowo solidnie i kompetentnie zaprojektowany subwoofer. Paleta możliwych jego aplikacji jest bardzo szeroka. Dość powiedzieć, że SW-103 sprawdzi się zarówno z małymi, jak i dużymi kolumnami, tak na muzyce, jak i w kinie domowym.

 

 

PRZECZYTAJ !!! ZAPISZ !!! ZAPAMIĘTAJ !!! To tylko niektóre przykłady z podanej strony nie chce mi się poprostu dalej szukać proponuje samemu poczytać troszeczke albo popytać jest tego sporo bo kupić zestaw dziś to nie więcej niż pierdnięcie ale mieć trzeba jeszcze pojęcie a rzucanie linkami zdjęciami to mi przypomina bachora z piaskownicy wydzierającego się o zabawkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co do stereo subwoofer? Po co głośniki basowe? Efekt stereo tworzą częstotliwości powyżej pewnie jakichś 200 Hz.

Do muzyki i owszem basy są niezbędne. Jeszcze bardziej do KD.

A skoro w zakresie najniższych częstotliwości nie ma mowy o kierunkowości (w pokojach do kilkudziesięciu m2) to nie ma znaczenia gdzie są źródła tych dźwięków (kolumny, sub, 2 suby).

Aby utrzymać się w tonacji odpowiedzi autorowi wątku a nie pyskówki:

Polecam subwoofery w obudowie zamkniętej. Z założenia powinny brzmieć lepiej od tych z otworami. Co z tego, że otwór wyciągnie nieco niżej bas i ma lepszą efektywność? Jest to sztuczny bas bo pochodzący z wykorzystania rezonansu obudowy (otwór). Dobrze wykonana obudowa zamknięta, dobry głośnik i dedykowany wzmacniacz o wysokim współczynniku tłumienia (żadnych elementów od wyjścia do zacisków głośnika!) da znakomity szybki i krótki bas. Taki jaki jest w naturze, a nie dudniący, rozlewający się.

Oczywiście jest to ogólna zasada. Mogą występować tu odstępstwa w obie strony.

Pochwalę się, że prawie nigdy nie słyszałem wpływu kabli na dźwięk (oczywiście dla przyzwoitych przewodów od 4 PLN/mb ;)) a prawie zawsze zgadywałem, iż kolumny (sub) mają otwór. Mam takie swoje płytki: np. Dead Can Dance (Yulunga).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem jakie masz pomieszczenie odsłuchowe.

W moich 18 metrach najlepiej spisał się Rel T3. Całkiem niedrogi (sugerowana cena brutto to ok 3100).

Zwarty, szybki, łatwy do zestrojenia.

Świetnie uzupełniał moje Dynaudio Contour 1.3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z czystym sumieniem zaproponować. Jedyna wada to taka że wzmak/ampli musi mieć sub out.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie mozna edytować własnych wpisów.

Zapomniłem dodac, że Rela można wpiąć w normalne wyjścia głośnikowe. Do duża zaleta w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poleciłem wyżej Rela również ze względu na regulację skokową co dla mnie znacznie ułatwiło wszelkie regulację no i przede wszystkim obudowa zamknięta która da impuls a nie kinowy rozlazły bas jak w budach otwartych w moim przypadku był to Rel Quake, maleństwo ale spisywał się rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Czytałem twoje wpisy i widzę duże rozeznanie w temacie sobwooferów. Pozwolę sobie zadać pytanie czy też poprosić cię o poradę.

Mam amplituner DVD/CD firmy NAD model L-53. Bardzo mało znane urządzenie w Polsce. On posiada wyście na 2 kolumny i na suba. Czyli jest to czysty układ 2.1 Ja chciałbym wykorzystywać to głównie do słuchania radia i czasami odtworzyć film. Również słuchać muzyki. PO długisz poszukiwaniach znalazłem kolumienki frontowe Klipsch B2. Pozostaje problem suba. W ofercie firmy jest kilka subów. Pokój 25m2 lub 61 m3. Trochę zagracowny. Suboofer uważam przedewszstkim do muzyki i okazjonalnie do kina.Drażni mnie maniera polegająca na elsponowaniu niskich tonów jako głównego pasma.

Naczytałem się o niskiej jako.ci tanich subów, a sam mam bardzo ograniczone .rodki. jednocześnie mam wrażenie, że wiele z tych opini internetowych wynika po prostu z nieznajomości tematu i powierzchownego potraktowaniu suba. Niestety nie ma w ogóle doświadczenia w temacie suba. na forum praktycznie nie istnieje pojęcie wyjścia 2.1. jeżeli uż to cały pokój świerzczy lub sub podpięty gdzieś z boku do klasycznego wyjścia stereo.

W opiniach jest również zalecenie, że sub powinien być/mieć obudowę zamkniętą. Jak to jest?. Dalej. Jedni podają dla suba skuteczność, a inni nie. Jaka jest korelacja pomiądzy kolumnami frontowymi, a subem w zakresie efektywności (sub ma wzmocnienie)?

W sumie również chodzi o to, żeby cały układ był mniej więcej w tej samej klasie czy też tworzyą optymalny sygnał z istniejącego źródła.

Czy mogę prosić cię o kilka ugwg na ten temat?

 

pozdrawiam HM80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uwagi i wskazówki. Tak jak zaznaczyłem na samym początku potrzebuję dobrego suba do postawienia przysłowiowej kropki nad i. Uważam, że łatwiej jest uzupełnić pomieszczenie basem z suba (w odpowiedniej ilości) niż ciągle wymieniać kolumny. Pomieszczenie moje to ok.17m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.