Skocz do zawartości
IGNORED

Chilli Zet i już


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

nawet dzsiaj ten nowy chill oucik słyszałem,

jazz mnie śrenio mocno grzeje, więc w sumie wisi mi przejęcie przez zetke jazzu, ale jak ktoś słuchał jazzu to generalnie upadek,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Mik, znsz moje zdanie - komercha wyparła sztukę. Nie pierwszy raz i niestety nie ostatni. Szkoda, ale jazzu i tak najlepiej slucha się w domu na lapmce niż w samochodzie - a tylko tam słucham radia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiles w sedno. jazzu slucha sie w domu na lampce, wiec po co jazzowe radio. w takim ukladzie bardziej potrzebne jest cos jak ChilliZet niz Radio Jazz... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazzu słucha się wszędzie dobrze, gdzie się ma na takową muzę ochotę. Wszystko zależy od nastroju w jakim znajduje się potencjalny słuchacz. Osobiście słuchałem jazz radia w samochodzie i w pracy, natomiast w domu jazz odtwarzany był już tylko z winylu.

Od dwóch dni słucham ChilliZet i chyba trzeciego już nie będzie, gdyż nie słyszę tam nic co by mocno różniło się od tandety nadawanej w innych komercyjnych stacjach. Skoro jednak przeciętni ludzie wolą słuchać mniej wymagającej od słuchacza prostej muzyki, to trzeba to uszanować i jeździć z wyłączonym radiem samochodowym do pracy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak Radia Jazz to wyjątkowo smutne wydarzenie.

W samochodzie zawsze zaprogramowane było pod "1".

80% słuchania muzyki w samochodzie to było Radio JAZZ, raszta to 3ka, czy 2ka Polskiego Radia.

 

To była dla mnie kopalania nowej muzyki. Dwukrotnie zdarzyło mi się coś usłyszeć w samochodzie, wracałem do domu, pisałem e-mail do prowadzącego audycję i zwykle w ciągu godziny dostawałem odpowiedz co grało, czasem nawet więcej informacji...bardzo, bardzo miłych.

 

Może to był tylko 1% słuchalności, ale wiadomo, ze radio o tym profilu ni będzie miało nigdy więcej niż kilka procent.

 

Bardzo sobie ceniłem niedzielne, wieczorne audycje Praia Latina Eda Szynszyla...wiec nie tylko JAZZ. To po prostu ambine muzyczne radio jakiego NIE MA.

 

Próbowałem z 10 razy włączać CHILI od 6go grudnia i w 90% przypadków była to miałka, bezbarwna popwa papka i do tego jeszcze ostro prztworzona elektonicznie (kompresja dynamiki itp). Nie nadajaca się nawet do jazdy samochodem jako tło do klasonów is tania w korkach. Kompletna porażka. Zapowiadano fajne radio, ciekaywch prowadzących, ale to jest to samo co zstalo sie radiostacją. Totalna komercja i popowy SYF.

 

Czy naprawde nie ma miejsca na ambitne radio w eterze?

 

Niby ma RADIo JAZZ się reaktywować w internecie, ale nawet gdyby jakims cudem nadawało w streamingu 128kbps, bedzie można go sluchac jedynie w domu, a tam sprzet jest zwykle lepszej jakosci uniemozliwiajacej komfortowe sluchanie tak skompresowanje myzyki. Rzeczywistość jednak podpowiada, zę będzie to maksymalnie 64kbps, wiec KASZANA.

 

Bardzo smutne wydarzenie i naprawdę wielki żal...

Ktoś wspomnial, ze moze dało by się robić takie rado na zasadzie dobrowolnego abonamentu? Ja byłbym w stanie zapłacić miesiecznie powiedzmy 20zł, żeby RADIO JAZZ istniało nadal....ale ilu jeszcze się takich znajdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutując o radiu jazzowym należy postawić sobie następujące pytanie.Jakie ma być to radio i czemu ma słuzyć w obecnych czasach?Czasach gdy każdy ma praktycznie dostęp do kazdej muzyki dzięki internetowi,mp3,zalewowi płyt.Mnie sie wydaje,że radio polegające na puszczaniu płyt jest przeżytkiem.Oczekiwałbym raczej informacji o najnowszych nagraniach,koncertach.Czyli radia typu magazyn w którym anonsuje sie jedynie najnowsze wydarzenia muzyczne,recenzuje płyty,rozmawia z muzykami i przybliża historię jazzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie było. Ostatni miesiąc grali z komputera bo cała załoga poszła na bruk.

Było kilkanaście audycji autorskich, wywiady, historia...wszystko czym powinno być ambitne radio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Duża strata. Lubiłem słuchać tej stacji, pomimo (a może właśnie dla tego) że większość wykonawców była dla mnie nie znana. Wracając późnym wieczorem z pracy, z "chamigrajkiem" na uszach, czasem przełączałem na inną stację bo nie mogłem się wczuć w niektóre "brakrytmy" ale zawsze następnego dnia włączałem Jazz Radio.

Bardzo odpowiadał mi sposób prowadzenia audycji. Zawsze na kompletnym luzie a jednak nigdy nie przekraczając granic dobrego smaku.

 

Szkoda, no cóż takie czasy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Radia, które może nie było najprofesjonalniejszym radiem na rynku, ale na pewno obok 2ki dawało najwięcej przyjemności ze słuchania...lubiłem Jazzowy Rubikon J.Polit'a, programy Oli Nowosad i wiele innych.

 

Chilli Zet posłuchałem przez 2 godziny i wiem, że to już niestety nie mój klimat :-( Trzymam kciuki za ekipę Radia Jazz, która planuje uruchomienie jazzowej rozgłośni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham od kilku dni i jestem bardzo pozytywnie nastawiony.

Uważam, że koledzy trochę źle podchodzą do tematu. To radio to alternatywa dla RMFów, ZETek i innych ESKA Radiostacyjnych dwudziestoutworowych rozgłośni.

Jazz Radio to był zupełnie inny klimat skierowany do bardziej wybrednego słuchacza i wierzę, że niedługo powróci bo co raz więcej ludzi szuka czegoś innego niż Beata (z całym szacunkiem dla pani Kozidrak) i Bajm oraz Timbaland...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

”A ja słucham od kilku dni i jestem bardzo pozytywnie nastawiony.”

 

Ja też słucham - w samochodzie - od pierwszego dnia nadawania, bo pozostawiłem częstotliwość w pamięci radia i jako tło w korkach odpowiada mi bardziej niż inne stacje (tylko kiedy w PR2 nie ma nic, co by mnie ciekawiło) a moje żonie się bardzo podoba (lubi smoothjazz)...

 

”Uważam, że koledzy trochę źle podchodzą do tematu.”

 

... ale kiedy widzę na wyświetlaczu ”106,8”, to nie umiem i nie chcę przepędzić wspomnień o Jazz Radio...

 

P.S.

Widzisz, ja nie mam nic przeciw temu, żeby na moim osiedlu otworzyli np. małą filię banku X - właściwie mi to wisi i powiewa - ale (hipotetycznie) jeśli zrobiliby to w lokalu, który wcześniej zajmowałaby mała księgarenka z miłą obsługą, której byłbym stałym bywalcem, pewnie byłbym gotów trzymać któryś z końców transparentu przeciw bezwzględnej polityce owego (Bogu ducha winnego) banku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wykazuje maksimum dobrej woli i spędzajac z 1.5 godziny dziennie w samochodzie włączam prznajmniej na moment papryczke i...niestety ciągle Papa-Syf muzyczny w stylu odrobine przyprawy do zleżałego kotleta. Dla mnie to koniec i 108.6 wylatuje z zaprogramowanych stacji i pozycji 1.

Na to miejsce wskakuje PR II, ktore odkrywam jako genialne źródło informacji muzycznej i kulturalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

>MaciekP, 6 Sty 2009, 15:05

>Wykazuje maksimum dobrej woli i spędzajac z 1.5 godziny dziennie w samochodzie włączam prznajmniej

>na moment papryczke i...niestety ciągle Papa-Syf muzyczny w stylu odrobine przyprawy do zleżałego

>kotleta.

 

Od dówch miesięcy wykańczam nowe, malutkie mieszkanie. Spię na materacu, resztę rzeczy trzymam w kartonach, sprzęt audio również. TV nie oglądam, więc moim towarzyszem jest radio. Papryczkę odkryłem kilka dni temu. W żadnym razie nie zgadzam się z tym co napisałeś. Może jazz nie jest gatunkiem wiodącym w Chilli Zet, ale to co ono robi postrzegam bardzo pozytywnie. Od komercyjnego bełkotu dzielą Chilli Zet lata świetlne. Kiedy praktycznie wszędzie (może poza II pr) nieustannie słychać umca! umca! eejjjjaaaaa! umca! tu znajduję błogą odmianę. Zatrzeżenia można mieć do każdego programu, ale bez przesady. Reklam tyle co na lekarstwo, brak przydługich wywodów prezenterów, muzyka na na prawdę dobrym poziomie i w dodatku miła dla ucha.

 

Papryczce daję 8 pkt. na 10 możliwych. Podobne klimaty potrafił kiedyś tworzyć Kaczkowski. Aktualnie facet gdzieś się zmył, a III pr zmienił się na gorsze. Poza Sjestą, Wróblewskim i czasem jakimś koncertem na żywo nie słyszę tam nic coby mnie było w stanie przyciągnąć na dłuzej. Jest jeszcze jak wposniałeś II pr i na tym koniec.

 

Reszta to klony RFM-FM, 20 tzw. hitów powtarzanych do znudzenia 5-10 razy każdego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Papryczce daję 8 pkt. na 10 możliwych. Podobne klimaty potrafił kiedyś tworzyć Kaczkowski. Aktualnie

>facet gdzieś się zmył, a III pr zmienił się na gorsze.

 

 

Ten "facet" jest chory i leży w szpitalu od paru miesięcy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotomik, 14 Lis 2009, 21:24

 

>>Papryczce daję 8 pkt. na 10 możliwych. Podobne klimaty potrafił kiedyś tworzyć Kaczkowski.

>Aktualnie

>>facet gdzieś się zmył, a III pr zmienił się na gorsze.

>

>

>Ten "facet" jest chory i leży w szpitalu od paru miesięcy.

 

Uuuuu... to przykre, na prawdę przykre. Wiesz coś więcej? Mam nadzieję że to nic poważnego. Lubiłem gościa nawet bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.