Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z oszustem na Allegro!


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

macrob, 8 Gru 2008, 11:17

 

>Wychodzi na to - ponieważ jesten starszy od p. "gentile" - niewiele , ale zawsze, że powinienem być

>mądrzejszy

 

Bardzo słusznie... ktoś musi zacząć dialog. Zazwyczaj wtedy okazuje się kto jest tą racjonalniejszą stroną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUL

Obawiam się że trafiłes w przysłowiową dziesiątkę. Zebrało sie towarzycho wzajemnej adoracji o podobnych "zasadach". Ich wyrazem jest, chociażby u kolegi macroba prawie 20 niepochlebnych komentarzy co ma swoją wymowę, niestety nie dla wszystkich. To tyle w liczbach bezwzglednych. jeśli chodzi o procent to stosunek ten wynosi 2% niepozytywnych komentarzy u mojego zacnego adwersarza i 0% u mnie - odwetowca z oczywistych względów nie liczę.

Ktoś tu wpomniał o tym ze jakoby OD RAZU rozpocząłem od wyzwisk i nie wystąpiłem o propozycje rozwiązania problemu. Oto kopia maila którego wysłałem do sprzedającego bezpośrednio po stwierdzeniu niesprawności wzmacniacza:

 

Oto e-mail wysłany przez Ciebie do Użytkownika macrob

Data wysłania e-maila: sob 29 lis 2008 11:30:41 CET.

--------------------------------------------------------------------------------

Treść wiadomości:

Wzmacniacz dotarł szybko, starannie i profesjonalnie zapakowany, wygląda pięknie. I to koniec dobrych wieści...nie działa jeden kanał, podpinałem pod wejscie A i B, lewy kanał głuchy, lewy wskaźnik mocy nie wychyla się. Nic na ten temat nie było w opisie wzmacniacza na aukcji. Oczekuje propozycji wybrnięcia z problemu.

Pozdrawiam

 

Odpowiedź macroba na tego maila z ewidentnym odcięciem możliwości załatwienia sprawy znacie.

 

Może więc adoratorzy nieskazitenejego macroba-zawsze prawiczka staranniej śledźcie wątek i wyciągajcie wnioski po głebszym namyśle. Kumple po "fachu" macroba proszeni są o nie zabieraniue głosu w tym wątku jako z definicji nieobiektywni.

Kolega macrob w swojej wspaniałomyslnej propozycji nie wspomniał nic okosztach ew. przesyłki w obie strony paczki o wadze płyty chodnikowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze jedno, właśnie otworzyłem wiadomosc na priv. Napisał człowiek który przedstawia sie jako pracownik Urzędu Skarbowego i prosi mnie o udostępnienie danych pana macroba ponieważ sprawa, jak to określił zainteresowała go. Pan macrob powinien mieć zarejestrowana działalnosć gospodarczą i odprowadzac od sprzedaży na tak masową skalę podatek.

Wobec tej okoliczności moja propozycja dla kolegi macroba brzmi jak na wstępie:

Oddaję sprzęt do autoryzowanego serwisu, wysyłam skan dowodu naprawy. Kolega pokrywa koszt naprawy W CAŁOSCI a nie w połowie. Niby dlaczego mam płacic za nie swoje przewiny. I wtedy uznam sprawę za zakończoną. Jesli nie- będę kontynuował korespondencję z panem który zasugerował mi zacytowane na początku rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, wyślij to po prostu, juz nie pień się i nie płacz w rękaw - masz 41 lat - weź się w garść, wytrzyj fluki z nosa. Dostałes propozycję to skorzystaj z niej. Czy mamy Ci teraz może załatwić jeszcze gratisowa podróż urzadzenia? Jak tak to załóz kolejny wątek rozbecz się w nim a my ponegocjujemy z macrobem w twoim imieniu:))) zwłaszcza, ze wszyscy tu działamy w jednej bandzie bezczelnych oszustów allegrowych;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek jest doskonałym przykładem na to, że z oceną w tego typu konfliktach należy się wstrzymać do czasu wysłuchania obu stron... kierunek bocznica...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentily - niestety ale można Ci wytknąć przewinienie - trzeba było sobie opłacić ubezpieczenie i opcję "uwaga szkło". Podejrzewam, że sprzedawca przystał by ochoczo na takie rozwiązanie.

A szantaż USem... no no... jestem pełen szacunku dla Twojej "męskości";)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że zamiłowani akolici macroba i jego procederu zakładają, jak zwykle a'priori że blefuje.

No to wkleje tą wiadomość na priv, oczywiście ucinając nazwisko i imię autora:

 

Witam.

Pracuję w Urzędzie Skarbowym i zainteresowała mnie osoba, z którą ma Pan spór dotyczący wzmacniacza Rotel 1312.

Czy mógłby mi Pan udostępnić dane tej osoby? Człowiek ten powinien mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, jeśli nie ma, to Urząd Skarbowy podejmie odpowiednie czynności.

Jeśli mam Pan jakiekolwiek wątpliwości co do mojej osoby, to mogę podac kontakt tel. do mnie do pracy, w celu uwiarygodnienia mojej osoby jako urzędnika.

pozdrawiam

********

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mozna by zrobić temat przyklejony - lista oszustów allegrowych , w temacie żandej dyskusji tylko po prostu lista oszustów z krótkim komentarzem. Tem tematem by administrował jeden wybrany forumowicz , który po przyjerzeniu sie danej sprawie wciągał oszusta na listę. Powtarzam jeszce raz żadnej dyskucji tylko lista oszustów aby można było przed zakupem spojrzeć czy to nei aby od oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broń boże nie watpię w istnienie tego pana:) jestem po prostu pod wrażeniem Ciebie jako twardziela, który rozwiązuje sam swoje problemy - niczym Clint Eastwood:)

donieś jeszcze na mnie - kupiłem kiedyś coś powyżej tysiaka. Nie pamiętam czy odprowadzilem podatek od czynności cywilnoprawnej. Należy mi się - w końcu jestem ten zły, zapewne z jednej bandy oszustów a teraz Ci jeszcze dokuczam:) weź jeszcze zawiadom prokuraturę, ze Ci kazałem wytrzec fluki z nosa podniesionym tonem:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, robisz się naprawdę żałosny, może przedawkowałeś browary. Nie wnikam w przyczynę tej intelektualnej niedyspozycji. Chociaz jako humanista szczerze ubolewam nad tego rodzaju zapaścią, bądź co bądź ludzkiej jednostki.

Co do TW, no właśnie tego chciałbym uniknąc, chociaz lepiej być TW niż dać przyzwolenie na oszustwa. To już mniejsze zło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturkali5, 8 Gru 2008, 15:25

 

>A "pan" ze skarbówki to meloman , czy audiofil???

 

A nie mówiłem że ze skarbówką nie ma lekko ;-) Policjant pewnie nie jeden czyta to forum, ale "co go to ...". A skarbówka czuwa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Gentile!

 

Tym blefem z panem ze skarbówki to dobry żart:) i lepiej było by chyba by był to żart.

Otóż uświadom sobie że w urzedach skarbowych działa taki wydział wewnętrzny, co kontroluje kontrolującego. Mam tam przyjaciół i powiem Ci że bardzo nie lubią nadgorliwości. Z drugiej strony każdy kij ma dwa końce i tak samo mocno bije w dupę.

Z forum o tematyce audio robisz bagno. Pomawiasz, obrażasz jak byś nie rozumiał sam co wypisujesz. Zarzucasz arogancję sprzedawcy a sam jesteś arogancki. Jak koledzy zauwazyli w takiej sytuacji nikt będąc na miejscu sprzedającego by z Tobą nie rozmawiał. Wykorzystaj te swoje 5 minut bo może być za późno!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocine, 8 Gru 2008, 16:13

 

>Mam tam przyjaciół i powiem Ci że bardzo nie lubią nadgorliwości.

 

Ja też mam znajomych pracujących w skarbówce - większość z nich to co najmniej pracoholicy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocine, kolego macroba, adwokacie oszustów, gratuluje obranego fachu i swoistej misji w ich wybielaniu i gloryfikowaniu. Początkowo nawet dość przekonywująco odgrywałeś rolę bezstronnego arbitra. Teraz ta iluzja prysła. Kompletnie po tobie spływają przytoczone fakty, nie będę ich ponownie przytaczał bo nie na sensu rzucać pereł przed wieprze. Poza tym z przekonaniami natury konfesyjnej nie polemizuję, wiara jest kwestią prywatną i osobistą. Masz prawo hołdowac wierze oszustowi i to twój problem, nie mój. Mozesz wierzyć macrobowi, wierzyć w Yeti, wielką stopę, UFO, potwora zloch Ness i kręgi w zbożu- to podobne kategorie zjawisk. Wymagają apriorycznej wiary i amputowania racjonalnej oceny.

Mylisz sie po wielokroć, również w kwestii domniemanego blefu. Otrzymałem taką wiadomosć na priv i zaklinanie rzeczywistosci na nic się nie zda. TO FAKT!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań w końcu sikać i nie proś się o "klapsa". Nie jestem ani kolegą macroba ani jego obrońcą. Nie wybielam go ale mam prawo do oceny jak każdy. Po zapoznaniu się ze zdaniem obu stron u większości straciłeś dobre zdanie. Zostało Ci zaproponowane wysłanie wzmacniacza do naprawy i podział kosztów. Czego jeszcze oczekujesz od sprzedającego? Nie prowadzisz dialogu a wyłącznie dziecinną krucjatę. Nie tykaj przy okazji innych bo takimi zagrywkami wystawiasz sobie śmierdzące świadectwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra! nie wierze w to co czytam :) buahahaha

 

p.s. to pisałem ja, kolega macroba :)

 

p.s.2 Iceman nie cwaniakuj, na Ciebie tez sie coś znajdzie np. bekniesz za klonowane MIetki ;)

 

p.s. odezwał się do mnie Twoj stomatolog..bardzo zainteresował go ten wątek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusć sobie to żałosne, pseudopatriarhalne nadymanie się i próby strofowania zabarwione fekalnym smrodkiem. Brak argumentów zawsze owocuje odwoływaniem sie do metaforyki ekstrementalno -urynalnej. I taki też poziom w swoich "bezstronnych "polemikach osiagnąłeś. Nie zapoznałeś sie dokładnie ze zdaniem obu stron, z góry zakładałeś moją winę, wpis macroba nic w sensie merytorycznym nie wniósł bo sam opisałem już wcześniej jego stanowisko, tylko je potwierdził, nic ponadto. Ruszyłem najwyraźniej kupę łajna, kolega Yul doskonale sprawę podsumował i zgadzam sie, znim w 100%. Udawadniam tu ze nie jestem wielbłądem ale ludziom którzy chyba wychowali sie w świecie karawan i beduinów.( to taka metafora dla kojarzących).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. odezwał się do mnie Twoj stomatolog..bardzo zainteresował go ten wątek :)

 

oczywiscie to do gentile

 

 

aha jakbys mogl przekzac Panu z U.S. taki link www.allegro.pl zakladka ze sprzetem audio... chlop się przemeczy szukajac w watku stereo! Tam ma podane na tacy..roboty na kilka lat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,ze wątek się rozwija ......

Wychodzi na to - ponieważ jesten starszy od p. "gentile" - niewiele , ale zawsze, że powinienem być mądrzejszy. No i idą Święta.

Nie lubię niezakończonych spraw. Publicznie wzywam p. "gentile" do odesłania mi wzmacniacza Rotel RA-1312, ja oddam go do naprawy i podzielimy się kosztami. A jego przeprosiny niech sobie wsadzi w d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamo, a cała piaskownica nie chce się ze mną bawić!:) Ja jestem humanistą a oni tak źle się zachowują.... ja mam rację, i racja jest moja bo moja racja jest najmojsza! jest mojsza od innych moiszych racji! Mamo!

no dobrze już dobrze gentile... już, spokój nie płacz... popatrz na niebie samolot! prawdziwie humanistyczny samolot:) tam lecą dobrzy ludzie. Uciekają z tego kraju, z kraju gdzie wynaleziono allegro!

 

macrob do ch.. wacława, zapłać te koszty przesyłki. ja Ci wpłacę połowę w twoją stronę! skoro gentili zrobił ze mnie twojego wspólnika to się dorzucę.

 

acha, w pracy nie możemy pić. A szkoda...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentile - uryna to też ekstrementy , twój styl jest ekstremalnie tautologiczny co zdradza niechlujne wykształcenie i wystająca słomę , macrob sądząc po stylu i bykach ortograficznych jest przynajmniej pełnokrwistym wieśniakiem ale stylistycznie nie jest wam zbyt daleko do siebie więc w sumie godni siebie oponenci...

pytanie brzmi czemu się pchacie ze swoją wiochą na forum audiofilskie , po pierwsze nic nie da straszenie chłopa , żeby oddał kilka stówek , po drugie mamy gdzieś wasze ekstrementalne problemy , po trzecie robicie z forum kibel a z readktora-moderatora babcię klozetową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genily, pamiętaj - musisz teraz wymyslić jakiś myk, bo nie daj boże sam kupiłeś coś kiedyś powyżej tysiąca i nie zapłaciłeś podatku od czynności cywilnoprawnych:))) Nadgorliwy kolega z US pewnie i Ciebie będzie musiał zachaczyć:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą już raz to dziś rano napisałem. :-) Ale tu nikt nikogo nie czyta, każdy pieści tylko swoje wypowiedzi i w zaślepieniu dalej ciągnie swoje watki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jeśli serwis stwierdzi że na powstanie usterki macrob nie miał wpływu bo źle obchodzono się z przesyłką w trakcie transportu?

W jaki sposób mozna będzie to wszystko odszczekać i zwrócić dobre imię macrobowi?

Straszenie zamiast kompromisu to straszna cecha. Pokazałem wątek własnie koledze. Obiecał się przyjrzeć pitom pana gentile :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.