Skocz do zawartości
IGNORED

Moralne karły boją się dyskusji


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi raz zostałem zablokowany w wątku,w którym nie zdążyłem zabrać głosu. Nie sposób wytłumaczyć tego inaczej, jak strachem inicjatora wątku przed poglądem innym, niż jego własny. Nie zdążyłem swego sądu wyrazić, nie dano mi opowiedzieć się po tej, czy innej stronie. Po prostu zakneblowano mnie. Autor tego pomysłu oczywiście uważa się za szczerego demokratę i zwolennika dyskusji na tematy wszelkiej maści . Ale czy jest nim naprawdę? A może jest tylko tchórzem który wie, że jego poglądy nie ostaną się w ogniu prawdziwej dyskusji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam się cieszę , że Lechu miał rocznicę,

jak oglądałem Tenzina czy Sarkozyego i innych , jaka fajoska impreza,

 

jestem dumny :-)

uważam , że dobrze ten czas wykorzystaliśmy = chociaż można było lepiej,

 

na pewno te 25 lat nie są zmarnowane, chociaż można było dużo lepiej :-)

 

 

w tym kontekscie Kaczory jawią się jako malkontenci, niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezy oglądałem tylko kawałek (sam szedłem na imprezę). Mimo pewnej inscenizacji wyglądało to całkiem przyzwoicie. Nieuniknione porównanie z niedawną imprezą u Pana Prezydenta zdecydowanie na plus. Wybór muzyczny (Możdżer ) deklasuje konkurencje. Prawdę mówiąc na wieść o prezydenckiej imprezie pomyślałem o Nim, i tym większe było moje rozczarowanie gdy usłyszałem o Szczepaniku i Rodowicz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to zwolennicy WC szybko uznali za obrazę słowa Sikorskiego. To teraz na ulicy jak ktoś krzyknie karzeł to od razu obraza kartofla ? Hmm.

 

A porównanie imprez ? Balanga pod budką z piwem z gośćmi z łapanki przy disco polo vs piękna gala z gośćmi na poziomie i odpowiednią muzyką.

 

To idealnie pokazuje kogo świat i porządni ludzie szanują.

 

A malutcy z ciasnym rozumkiem plują, cóż im pozostało innego. Gdzieś muszą swoją nieudolność i kompleksy wyładować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek miał problemy z realizacją wytycznych PiS i zamiast Tuska ośmieszać a rząd wklejkami poniewierać był ośmieszany i używając jego argumentu "dymany".Ktoś bystrzejszy podpowiedział zablkuj i problem z podkreślaniem jego głupoty w jego wątkach został rozwiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Dwa życiorysy - chronologia

7 grudnia 2008 – 10:18

 

20 czerwca 1970 - Stefan Niesiołowski, współzałożyciel i działacz konspiracyjnej organizacji “Ruch” zostaje w wyniki dekonspiracji aresztowany wraz z innymi działaczami przez SB

 

1971 - Jarosław Kaczyński otrzymuje tytuł magistra

 

23 października 1971 - Stefan Niesiołowski zostaje skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności za “czynienie przygotowań do obalenia ustroju socjalistycznego przemocą” oraz próbę podpalenia Muzeum Lenina w Poroninie

 

1974 - Stefan Niesiołowski wychodzi z więzienia na mocy amnestii

 

1975 - Jarosław Kaczyński otrzymuje pracę po znajomości

 

“O dwóch takich…”, Kraków 2006, str 70

 

Dostałem dzięki protekcji pracę w Zakładzie Badań nad Szkolnictwem Wyższym. Załatwił mi ją mąż przyjaciółki mamy, poseł ZSL, wtedy wiceminister oświaty.

 

8 grudnia 1976 - Jarosław Kaczyński broni pracę doktorską pt “Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą“.

 

Już w referacie KC na III Zjazd PZPR stwierdzono pojawienie się zjawiska naporu ideologii burżuazyjnej. Jednocześnie jednak podkreślona została zasada niestosowania metod administracyjnych w walce o ostateczny cel jakim jest według słów Władysława Gomułki “całkowity triumf marksizmu leninizmu jako jedynej metodologicznej podstawy nauki”.

 

13 grudnia 1981 - Stefan Niesiołowski zostaje internowany w Jaworzu, gdzie spędza około roku

 

13 grudnia 1981 - Jarosław Kaczyński budzi się w południe

 

“Odwrotna strona medalu”, Warszawa 1991, str 14-15

 

Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości. Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że nie zapłacił rachunku bo telefon jest wyłączony. W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować, co się stało.

 

“O dwóch takich…”, Kraków 2006, str 137

 

Ja jestem zszokowany, że mnie nie internowano.

 

17 grudnia 1981 - SB przychodzi po Jarosława Kaczyńskiego

 

“O dwóch takich…”, Kraków 2006, str 138

 

Liczyłem się z tym, że mnie internują, nawet - nie ukrywam - odczuwałem leciutką wewnętrzną radość, bo niezręcznie się czułem w roli nieinternowanego z niewiadomych powodów.

 

17 grudnia 1981, kilka godzin później - SB wypuszcza Jarosława Kaczyńskiego

 

4 grudnia 2008 - Jarosław Kaczyński opowiadając o postawie Niesiołowskiego w trakcie przesłuchania przez SB w 1968 roku

 

Wie pan, trzynastoletnie dziewczynki w zderzeniu z gestapo wytrzymywały potworne tortury, więc nie ma tutaj w ogóle o czym mówić.

 

5 grudnia 2008 - Jacek Kurski w rozmowie z Moniką Olejnik, komentując fakt, że Jarosław Kaczyński nie wiedział o ogłoszeniu stanu wojennego (thx Jendras)

 

Jacek Kurski: No chętnie, proszę się posługiwać cytatem, Jarosław Kaczyński był wybitnym działaczem opozycji demokratycznej, aktywnym pracownikiem…

 

Monika Olejnik: I nie obudził się w południe 13 grudnia?

 

Jacek Kurski: Biura interwencyjnego Komitetu Obrony Robotników, wybitnym działaczem Komisji Krajowej, podziemnej „Solidarności”.

 

Monika Olejnik: Czy był internowany?

 

Jacek Kurski: Jego brat był internowany.

 

Monika Olejnik: No, ale wie pan, brat, czy był internowany Jarosław Kaczyński.

 

Jacek Kurski: Bardzo często, państwo dziennikarze, przerzucają się między braćmi. No był

 

Kaczyński. Był Kaczyński internowany? Był Kaczyński.

 

Monika Olejnik: Ale nie ten, nie ten.

 

Jacek Kurski: Nie ten, ale jego brat, który bardzo często jest z nim z premedytacją mylony. Ale pani redaktor nie jest sztuką dać się zabić, czy dać się zamknąć dla Polski, sztuką jest walczyć dla Polski. Sztuką jest walczyć dla Polski. Ja też całą młodość spędziłem w podziemnej „Solidarności”."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, to juz nawet Niesiolowski nie moze sie okazac wspólpracownikeim służb specjalnych PRL bo jest teraz w pozytywnej partii ?:))))

 

 

Wstrętna kaczka, wstrętna....ale nie wespólpracował - pewnie przez to zakompleksiona dodatkowo :)))

 

 

Jeden z kolegow napisal ze SB z szaleńcami nie wspolpracowała....cóż za NIEKONSEKWENCJA !;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster > nie współpracował a zeznawał. To 2 różne sprawy. A co to za różnica czy zeznawał czy nie 30 czy 40 lat temu ? I jakie to ma znaczenie dla pełnionej obecnie przez niego funkcji ? I jakie podstawy ma klon by móc oceniać zachowanie Niesiołowskiego w warunkach o których nie ma najmniejszego pojęcia ?

 

Czy książka jest ważniejsza niż zeznania uczestników ?

Czy klon jest w 100% pewny, że on by nie zaznawał ?

Każdego da się złamać, kwestia chęci i umiejętności śledczych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeden z kolegow napisal ze SB z szaleńcami nie wspolpracowała....cóż za NIEKONSEKWENCJA !"

 

Niekonsekwencja?....proszę pokazać..Niesiołowski oszalał w 89r zakładając ZCHN.

 

" Najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe."

 

czy ktoś normalny próbowałby iść tą drogą?.

 

Sam to zuważył i wybrał polityczną autostradę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak się szybko domyślili, ze to o nich chodzi. W tej wypowiedzi nie ma nic nagannego. Kwestia kogo kto sobie podstawi w myślach. Więc nie widzę w czym problem. Sikorski rozegrał to inteligentnie a reszta robi z siebie błaznów teraz.

 

To od dzisiaj karzeł to od razu obraza "prezydenta" ? Czy dopiero karzeł moralny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch, 7 Gru 2008, 16:46

 

>jarciu, pamiętasz pewnie czasy "prawdy czasu prawdy ekranu"...tez wtedu mówili, że to prawda.

 

Proszę zauważyć, że mamy rok 2008.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to biczowanie osób mówiących językiem kaczynskich o nich samych jest zdumiewające...g..no należy sprzątnąć a nie obwąchiwać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po II WŚ zaplute karły reakcji nie bały się dyskusji, więc władzuchna znalazła inne sposoby dyskusji zbieżne z endlossung; ciekawe jakie formy dyskusji przewidział min. Sikorski

 

jak donosi ~real, a także w swoim blogu Michał Rachoń, to nasz kochany Radek tak kiedyś wypowiadał się o laureacie

 

Radosław Sikorski: Po upadku Jaruzelskiego WSI rozpoczęły poszukiwania za nowym patronem. Równolegle Lech Wałęsa, nowo wybrany prezydent Polski, rozpoczął rozglądać się za nową silną bazą. Obecnie Wałęsa odsunął od siebie większość swoich byłych kolegów - najpierw starych dysydentów, następnie nową Prawicę, która pomogła mu zdobyć fotel prezydenta. Ujrzał on, że parlament jest słaby, a administracja państwowa nieudolna. Zobaczył wreszcie skłóconych polityków i powstającą

drobną burżuazję. Nikt według niego nie przedstawia realnej siły, za wyjątkiem starej gwardii. Zamiast prób budowania nowej zgody, Wałęsa wszedł na łatwiejszą drogę. Uważał, że ci ludzie mogliby mu pomóc w utrzymaniu władzy, dostarczając mu informacje o ministrach i o potencjalnych przeciwnikach. Dlatego wolał nie naruszać ich struktur. Nie ma w tym wielkiej tajemnicy, wszystko było zbyt oczywiste. Nawet dla mnie, obserwatora z bliska, wydawało się to nie do uwierzenia. (...) Określiłem go wtedy (w wypowiedzi dla "The Spectator") jako człowieka "nieokrzesanego, nieobliczalnego, nieodpowiedzialnego, pustego w wypowiedziach, o zapędach dyktatorskich, skłonnego do manipulacji". Jednakże człowieka, którego po oswojeniu instytucyjnym uda się opracować jasny program i przystąpi do jego realizacji z właściwym mu uporem. Ale posiadanie moralnego autorytetu Prezydenta to dla niego za mało. Będąc w głębi duszy chłopem, Wałęsa chce fizycznego sprawowania władzy, chce wydawać dekrety, rządzić ludźmi, wyznaczać i obalać premierów według własnego upodobania. Zamiast czynić wysiłki w kierunku opracowania jasnego programu, Wałęsa dąży do uzyskania władzy dla samego siebie. Nikt lepiej nie rozumie tego, aniżeli komuniści i nikt nie jest lepiej od nich przygotowany do udzielania mu pomocy. (...) Wałęsa został pozbawiony swojej prywatnej sieci szpiegowskiej [WSI] i wściekł się.

 

Radosław Sikorski: Teraz prezydent Wałęsa mianował na stanowisko premiera 32-letniego rolnika, lidera partii chłopskiej - Waldemara Pawlaka. Pawlak - przywódca b. ZSL, lojalnego w stosunku do partii komunistycznej w b. marionetkowym parlamencie. W czasie obrad "okrągłego stołu", które przyczyniły się do obalenia starego reżimu, siedział on po stronie komunistów. Nareszcie Wałęsa ma obok siebie człowieka, z którym dobrze się czuje, premiera pochodzącego z obozu komunistycznego, który będzie miał swobodę doboru ludzi mu odpowiadających. Tak zakończyła się nasza walka.

 

Nie dziwota, że Raduś musi odpracować tak niesprawiedliwe postawione onegdaj oceny obecnym swoim kolegom z tej samej strony barykady i stąd owe karły, watahy, dożynania i inne kwiatki godne szefa MSZ. Uwiarygadniać trzeba się nieustannie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nowy2, 7 Gru 2008, 21:46

 

>nasz kochany Radek tak kiedyś wypowiadał się o laureacie (...)

 

W zasadzie bardzo trafna analiza i nie sądzę, żeby Sikorski chciał się z niej wycofać.

Z okazji jakiejś dyskusji o Wałęsie pisałem o nim coś bardzo podobnego. Walka z komuną tak, ale prezydentura to już katastrofa. Ale to i tak lepiej, jak z Kaczyńskim: walka z komuną na poziomie 13-letniej dziewczynki, działalność polityczna po obaleniu komuny - katastrofa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy2, 7 Gru 2008, 22:14

 

>ty się Jumbo lepiej nie podlizuj

 

Niby komu głupku?

 

tylko walcz z watahą :-)

 

Luzik, cały czas to robię :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 8 Gru 2008, 00:15

 

>prawdy nigdy za wiele.

 

 

na przyjęcie prawdy trzeba być gotowym

ciebie prawda może oślepić,

i co wtedy zrobisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.