Skocz do zawartości
IGNORED

Jadis - Ktos stuningował - help.


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobote pojechałem kupic sobie lampke do sypialni do wieczornego plumkania. Padło na jadisa.

Po podłączeniu szok duza dynamika, przestrzen, piekna scena ( w porównaniu so kilku wzmacniaczy które miałem u siebie min. Audio analogue puccini se dual mono, Cayin ta88, amplifon w-40), Mówie sobie jak jadis wyciągnoł tyle z tak małego wzmacnacza. Ze kabel sieciowy zamieniony był z seryjnego na inny wiec sobie pomyslałem ze moze ktos wczeniej cos tam wymienił. Rozkręcam wzmacniacz a tu szok. Zdjecia mówią same za siebie.

Mam pytanie czy ten tuning jest zrobiony sensownie czy lepiej powrócic do fabrycznego stanu.

Wzmacniacz gra bardzo dobrze, nie ma zadnych szumów, przydzwięków.

Po co te wielkie kondensatory (rifa) chyba do zasilania , po co te wielkie scry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14012-100009638 1228690976_thumb.jpg

post-14012-100009639 1228690976_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu jest link do zdjęc seryjnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie mam mozliwosci porównania Jadisów jest jak na lekarstwo u nas w kraju. Jestem jak najbardziej za modyfikowaniem ale na zasadzie wsadzam lepsze podzespoły a tu chyba ktos troche wiecej namieszał. Ja mam zamiar jeszcze wywalic te cztery zółte sprzegające icele i wsadzic mundorf silver oil o ile sie jeszcze zmieszczą a i jakies gniazdo sieciowe furutecha sobie walne (troche bede miał z tym zabawy).

Pozdrwaiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 8 Gru 2008, 15:10

 

>Jestem jak najbardziej za modyfikowaniem ale na zasadzie wsadzam lepsze podzespoły

 

Tylko że to co opisujesz to nie jest modyfikacja, a coś w rodzaju kosmetyki. Może to dać pozytywny efekt, ale nie musi. Czasem jest wręcz odwrotnie, tym bardziej że za wymianę podzespołów bywa że biorą się ludzie kompletnie nietechniczni, i robią to na ślepo.

Jak Ci ten Jadis dobrze gra, to po co kombinować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81 8 Gru 2008, 15:10

 

Te Rify to jedne z najlepszych elektrolitów do zastosowań w audio. SCR'y, najprawdopodobniej jako sprzęgające, to nie jest jakiś szczególny top, ale jest spora szansa, że są lepsze od tych żółtych, które były tam oryginalnie. Z tego co widać masz też wymienione część diód prostowniczych oraz rezystorów - wyglądają solidnie. Jedyne do czego można by się przyczepić to trochę niechlujny montaż.

 

Nie jest oczywiście OK, jeżeli sprzedawca nie poinformował Cię o dokonanych zmianach, ale powrót do wersji oryginalnej nie ma już sensu. Przy odsprzedaży i tak będzie widać, że wzmacniacz był modyfikowany, a w stanie jakim jest obecnie pewnie brzmi lepiej. Pozostaje więc albo ukrzyżować sprzedawcę, albo cieszyć się dobrym dźwiękiem, ewentualnie jedno i drugie jednocześnie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza nie bede przywracał do poprzedniego stanu bo to bez sensu i raczej jak ktos sobie go wczesniej zmodyfikował to w jakims celu i wychodze z załozenia ze po modyfikacji gdyby gorzej gral to ten ktos by powrócił do ustawien fabrycznych.

Z jednej strony to mnie cieszy ze juz ktos "porozrabiał" tam w srodku - ja bede kontynułował a gdyby by "seryjny" to moze by mi było szkoda . W pierwszej kolejnosci polecą icele (te 4 sprzegajace o poj. 0.47 uf i wymienie je na mundorf silver oil. Które kondy jeszcze warto wymienic. Te duze scr mają pojemnosc az 10 uf i nie wiem czy jest sens bo to juz kosztowne dosyc. A mam pytanie mam lampy sterujące jakies ruskie nosy warto wstawic cos innego (mam zaufanie do mullarda).

Lampy mocy tesle ale dodatkowo dostałem elektocharmonix. Czy wstawiając tamte tez el 34 musze ustawiac bias.

Wstawiłem bez ustawiania biasu i fajni grało (wieksza przestrzen i detalicznosc w porównaniu z teslą.

A dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.