Skocz do zawartości
IGNORED

jolida 1501a- jakie kolumny podstawkowe


romanek05

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich, jestem nowy, ale sledze forum od dosc dawna,wiele czytalem o podobnym sprzecie do mojego ,ale raczej takiego polaczenia nie widzialem (sprzet to rotel rcd965bx le. +jolida 1501a +polkaudio monitor 60(male podlogowki,kabelki monster-a, pokoj 18m kw.). Chce wymienic kolumienki na podstawkowe , sluchalem quad(modelu nie pamietam), kef xq20,dynaudio(ale podlogowki), niestety wszystko z duzo lepszymi(drogimi) klockami,bardzo dobre wrazenie zrobily kef-y,

pytanie jest ,ktore kolumny dobrze graja z jolka i ew rotelkiem, moze warto posluchac innych, duzo dobrych opini czytalem na temat dynaudio serii audience, focus, dodam ,ze budzet do 5000 polskich zl(smiesznie brzmi, ale mieszkam na stale w stanach, ale polskie forum czyta mi sie bardzo dobrze- a audio interesuje sie duzo dluzej niz tu jestem)

dziekuje za wszystkie opinie i pozdrawiam .

rs

 

ps.przy okazji ,czy dodanie dac lub "ulampowienie cdeka wyraznie moze wplynac na dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z cardasa,skoro jesteś w US.Miałem monstery kupę lat ic i speak. i po zmianie na inne (teraz cardas) okazało się , że strasznie zamulały system,były mało przejrzyste,z dużym ale słabo kontrolowanym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ,ze oba tej firmy(ir i glosnikowe), a moze konkretny model (w ogole nie znam tematu)

prosze rowniez o odniesienie sie do kolumn i cd- jolka na razie zostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co bedzie z tym moim nowym systemem, moge liczyc na jakas pomoc ,bo sam juz nie wiem, nie wierze ,ze nikt nie ma takej jolki, i nie probowal z roznymi podstawkowcami( tymi lepszymi i tymi gorszymi) wiec cierpliwie prosze o podpowiedzi.

dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jolide 1501RC, a to to samo, co 1501A

Nie mam wiele doświadczeń, co do brzmienia różnych kolumn, mi zawsze podobały się kolumny zbudowane na Scan-Speak-ach lub ich klonach i takie kupiłem. Z zestawu 1501RC+X-719 jestem bardzo zadowolony, na tyle, że przestałem szukać a nawet interesować się innym sprzętem. Teraz jestem zajęty słuchaniem na nowo mojej kolekcji płyt.

Dodat tylko, że Ushery X-719 mają niesamowity bas, wiele podłogówek może im pozazdrościć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zalezy mi na otwarciu calego pasma-nie tylko basu, dlatego myslalem o dynaudio czy kef( prosze mmnie poprawic jesli sie myle), takze kabelki moze cos wniosa dobrego???

PISAC!!!!!

nie brac do siebie,

rs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery X-719 to nie tylko bas, podkreśliłem zaletę basu w nich bo takiego jak ma X-719 nie mają żadne inne podstawkowce. Ale tan bas nie jest dominujacy, jest tylko uzupełnieniem. Reszta pasma jest też wspaniała, starczy wspomnieć że kopułki tekstylne ala Scan-Speak są uznawane za jedne z najlepszych.

test X-719 z charakterystykami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z tłumaczeniem

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) &sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3DStereophile%2Bx-719%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG

 

Co do Dynaudio z 1501a, to bez odsłuchu lepiej w ciemno nie kupować. Dynaudio są 4 ohmowe a 1501a ma wyjście 8 ohm-ów, może się okazać że dynki bedą grały głośno juz przy minimalnej głośności w 1501a (100W na kanał), a wiadomo że wzmacniacze pracują najlepiej jak mają gałkę pomiędzy godz 9-12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.dzieki, na pewno wezme te glosniki pod uwage, a moze slyszales kefy(lub miales) bo mam dobre zrodlo do kupienia, no i sam slyszalem ,jednak dosc sporo kosztuja- male dynki moge wyrwac taniej, ale oczywiscie masz racje, trzeba koniecznie posluchac

pozdrawiam

roman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kf-ek nie słuchałem wogóle;

w Audio nr 2/2008 jest test xq10 i bardzo pochlebnie o nich piszą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i Dynaudio FOCUS 140

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat, moze ktos sprobuje porownac nowe dynaudio exite do audience(podobno ich poprzednikow) lub focus-caly czas mam na mysli podstawki np.audience 52se lub focus 110,140

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz test Excite X16 z grudniowym Audio, obiecujacy, wiele interesujacego mozna jak to u red. Kisiela miedzy wierszami przeczytac, jedno jest pewne to zdaje sie kolejne odejscie od gestego, tradycyjnego brzmienia Dynaudio w strone zapoczatkowana w Contour S i rozwijana dalej w Focusach. Co kto lubi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten test i na pewno poslucham, bo wynalazlem bardzo fajny sklep z calym dobytkiem dynaudio, i wreszcie posluchalem tych"cudownych glosnikow" , na pierwszy ogien poszly focusy 140- i panowie- to juz sa na 90 procent moje kolumienki, bo zaraz po nich poszly c1- ale bardzo mily pan ustawil je bardzo fatalnie i co sie od razu rzucilo w uszy to podmuch w strone sciany za kazdym nawet nie mocnym uderzeniem, co bardzo zle wplynelo na dzwiek, wszystko to podpiete bylo do naim cdx5/supernait amp - nie znam niestety tych naim-ow.

Bardzo chcialem posluchac z jakas lampka,lub hybrydka, jak moja obecna jolidka, ale jak to mily pan wyjasnil , nie bylo nic odpowiedniego .

moze jakies wasze sugestie, z czym jolidka pogra, albo z czym nie pogra, niestety nie mam stu procent,ze bede mogl wziac ze soba jolke, bo poruszam sie pociagiem.

temat byl walkowany ale zapytam raz jeszcze, czy te focusy sie sprawdza w moich 19metrach(czytalem ,ze nie bardzo, ale nie mam mozliwosci posluchac ich u siebie, a drugie wazne pytanie, czy w takim razie audience 52se beda rownie dobre i odpowiednie na zastapienie focusow, a moze po prostu cos innego z dynek- chyba ze jeszcze cos innego, prosze o jakies uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus 140 w 19 m2 moze byc "just", jesli brak mozliwosci wypozyczenia i sprawdzenia w warunkach docelowych zakup na podstawie jedynie odsluchu sklepowego moze być obarczony marginesem błędu:).

 

Co do 52 SE to trudno powiedziec czy bedzie lepiej czy gorzej, to po prostu inaczej grajacy glosnik. F140 ma bardziej rozdzielcza gore pasma, jest lepsza przestrzen. Za to bas jest imho trudny do okielznania w małej przestrzeni i jak na moj gust jest zbytnio rozmiekczony. Musi byc naprawde mocny wzmacniacz.

 

52 SE jest IMO mniej wymagajacy w stosunku do wzmacniacza, bas twardszy, bardziej "uderzeniowy" dzięki czemu na tych kolumnach świetnie wypada np. rock. Góra pasma jest mniej rozdzielcza i mniej wyrafinowana niż w Focusie ale jednocześnie 52 SE gra tak spójnym, homogenicznym przekazem że trudno ich dźwięk rozbierać na czynniki pierwsze i wyodrębniać jakieś pasma, one po prostu grają muzykę. Ja wybrałem 52 SE i mimo że bardzo krótko na nich grałem, nie miałbym żadnego oporu żeby wyciągnąć je z kartona i wrócić do tego dźwięku ponownie. Moim zdaniem to przebój Dynaudio, dziwię się że firma zaprzestała produkować ten model. Wychodzące z produkcji modele głośników są często mocno przeceniane, Dynaudio żadnej przeceny 52 SE nie robiło a i tak kolumienki te zostały dosłownie wymiecione z rynku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak musze posluchac 52jek, tym bardziej,ze moj wzmak chyba nie jest az taki mocny jak mowisz i moze nie poradzic sobie z focusami a i pomieszczenie mimo ze z niezla akustyka, rowniez male. to zwykla zachlannosc na lepsze glosniki, ale brak rozsadku moze doprowadzic do rozczarowania, wiec nie bede sie spieszyl

co do innych glosnikow, zwiazanych z dynaudio lub nie co mozna jeszcze dodatkowo posluchac, np. contury, proac lub kef?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.