Skocz do zawartości
IGNORED

Niesiołowski,upadek legendy,kapus sb


tomek7776

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie Elzbieta Krolikowska ,na zywo potwierdzila wszystkie fakty podane przez J.Kaczynskiego,o niesiolowskim,ktory byl "kapusta",sprzedal wszystkich podczas 1 przesluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niesiołowski zbudował swą pozycję polityka oraz image nieugiętego herosa na kłamstwie" - powtarza od lat Królikowska. To nie jest prawda. Niesiołowski nie twierdził, że zachował się na przesłuchaniach heroicznie. W książce "Wysoki brzeg", wydanej jeszcze w 1989 r., a więc zanim zaczął robić karierę polityczną w wolnej Polsce, tak wspomina czas śledztwa: "Próbowałem coś kręcić, ale to prowadziło donikąd. Musiałem się zdecydować: albo zaprzeczyć wszystkiemu i odmówić zeznań, albo zeznawać wykrętnie. Nie miałem odwagi ani sił odmówić zeznań i to był błąd największy. Potem nie rozumiałem dlaczego. Nic mnie właściwie nie usprawiedliwiało, poza strachem. Pewnie, że byli tacy, którzy zeznawali gorzej, ale marna to satysfakcja".

 

Wbrew temu, co twierdzi Królikowska-Avis, Stefan Niesiołowski nie zbudował swojej legendy na kłamstwie. W czasach, kiedy niewielu miało odwagę powiedzieć "nie", on powiedział "nie". Swoich poglądów nie wypierał się ani w śledztwie, ani w sądzie. Z męstwem zniósł wyrok siedmiu lat więzienia, z którego odsiedział ponad cztery lata. Po wyjściu włączył się do działań opozycji demokratycznej, był współtwórcą Ruchu Praw Człowieka i Obywatela, później działaczem "S". W stanie wojennym nie podpisał deklaracji lojalności, co przypłacił rocznym internowaniem. On naprawdę nie musi się wstydzić swego życiorysu, ma prawo być z niego dumny."

 

numerek..hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek Ty na jego miejscu i Wódz absolutnie byście nic nie powiedzieli ? I obaj zapewne jesteście tego całkowicie pewni ? I obaj pewnie świetnie znacie wszelkie metody, uwarunkowania itp będące w tamtym czasie ? I pewnie też świetnie się orientujesz jakie dokładnie skutki przyniosły jego zeznania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne podsumowanie, właściwie wyczerpujące temat.

 

M. Środa: kolejne strzały u braci Kaczyńskich

 

Cieszę się, że Pan prezydent Lech Kaczyński odbył swoją podróż życia. Podróże kształcą i czynią ludzi bardziej otwartymi na różnorodność, a rozliczne przygody wzmacniają hart ducha i poszerzają wyobraźnię. Cieszę się również, że nieobecność w Polsce pana prezydenta nie wytworzyła politycznej pustki medialnej. W rolę Lecha wszedł bowiem natychmiast brat Jarosław i godziwie go zastąpił. Bracia doskonale dzielą się obowiązkami! O ile zadaniem pana prezydenta jest sławienie w świecie Polski jako kraju nieprzewidywalnego, ale za to pełnego fantazji, o tyle zadaniem jego brata jest „strzelanie do rzutków”, czyli utrącanie autorytetów, by móc się potem zasadnie żalić na ich brak.

 

Termin „strzelanie do rzutków” wprowadził do obiegu Gunter Grass (pisał o tym w „Polityce”, 3.12.08 Adam Krzemiński) mając na myśli przypadki wielkich ludzi o trudnych życiorysach, których mity obalane są teraz przez tych, którzy żyjąc w wolnym świecie dobrobytu, nie mieli nigdy okazji ani do bycia bohaterem ani nawet do bycia łajdakiem. Ci, którzy w czasach marnych i trudnych siedzieli w salonach u mamusi, „cierpieli katusze” w Paryżu lub jeszcze się nie narodzili (to najbardziej agresywna grupa), czują się obecnie szczególnie uprawnieni do osądzania tych, którzy narażali się, którzy stawali przed tragicznymi wyborami i coś rzeczywiście robili, w tym błędy.

 

Co ważniejsze, obecni „sprawiedliwi”, których polityczną i kulturową aktywność rozpala Jarosław Kaczyński, nie interesują się w ogóle prześladowcami, lecz wyłącznie ich ofiarami, bo nie interesuje ich sprawiedliwość, lecz zemsta. Bardzo to zresztą popaprany rodzaj zemsty, bo do jego motywów dotrzeć może raczej psychoanalityk niż zwykły obserwator życia publicznego; strzelanie do rzutków ma bowiem na celu tylko jeden zysk: zabić w sobie wstyd, że się wtedy niewiele robiło, odebrać wartość temu co cenne, by zrównać wszystkich i wszystko z własną małością. Ale skutki kulturowe owego strzelania są znacznie większe niż jednostkowe, nie tylko niszczą człowieka, ale i jego legendę, uderzają w subtelną i cienką warstwę narodowych mitów bohaterstwa. Mitów, ogromnie ważnych dla każdej wspólnoty, nawet jeśli ich bohaterowie owi są przybrązawiani (a przybrązawiani byli wszyscy od Mickiewicza przez Wyszyńskiego aż po Wałęsę).

 

W ostatnim tygodniu Jarosław Kaczyński, by ochronić biografię brata przed ostatecznym ośmieszeniem, nad którym ten, wraz z ekipą doradców, bardzo pracuje, strzelił do Niesiołowskiego. Nie jest to być może jakiś szczególny autorytet, ale ktoś, kto w podłych czasach, jakim był przełom lat 60. i 70., czynnie przeciwstawiał się komunistom zasługuje na, co najmniej, szacunek. Forma owego „strzału” oddanego przez Kaczyńskiego, była taka jak poprzednie i jak jej wykonawca: marna, mała, podła. Nie wiem, ile na tym ucierpi Niesiołowski, ale wiem, że nic na tym nie zyska Kaczyński, nic na tym nie zyska sprawiedliwość, nic na tym nie zyska Polska. Kaczyński strzelał tak, jak strzelano do jego brata w Gruzji: „jaka wizyta, taki zamach”, „jaki polityk taka jego historyczna prawda”.

 

Magdalena Środa specjalnie dla Wirtualnej Polski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory określeniem "kapuś" określano osób, które donosiły z własnej woli, dla uzyskania korzyści majątkowych lub innych. Teraz J.Kaczyński i jego wielbiciele rozciągnęli to określenie także na osoby które zeznawały w trakcie przesłuchań będąc uwięzionymi, pod presją gróźb lub przemocy fizycznej. Czekam, kiedy Kaczyński i jego kapciowi z PiS stwierdzą, ze kapusiami byli wszyscy, których władza ludowa zamknęła w więzieniach, a szczególnie ci, którzy odmówili zeznań w śledztwie, bo przecież fakt, że nie ma dowodów na ich zeznania to najlepszy dowód, że współpracowali i SB ich chroniła. Dzięki temu jedynym prawdziwym bohaterem "S" będzie J.K. najgłębiej pod pierzyną mamusi zakonspirowany bohater opozycji. Żenujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...Nie wiem, ile na tym ucierpi Niesiołowski...<

 

Myślę, że Niesiołowski na tym bardziej skorzysta niż straci - jestem tego najlepszym przykładem - za czasów ZCHNu uważałem Niesiołowskiego za oszołoma i "folklor miejscowy" Sejmu. Teraz go bronię, bo w porównaniu z obecnymi "prawymi i sprawiedliwymi" ten człowiek sprawia wrażenie rozsądnego i wyważonego inteligenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...Nie wiem, ile na tym ucierpi Niesiołowski...<

 

Myślę, że Niesiołowski na tym bardziej skorzysta niż straci - jestem tego najlepszym przykładem - za czasów ZCHNu uważałem Niesiołowskiego za oszołoma i "folklor miejscowy" Sejmu. Teraz go bronię, bo w porównaniu z obecnymi "prawymi i sprawiedliwymi" ten człowiek sprawia wrażenie rozsądnego i wyważonego inteligenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>trebliG, 8 Gru 2008, 09:20

 

>za czasów ZCHNu uważałem Niesiołowskiego za oszołoma i "folklor miejscowy" Sejmu. Teraz go bronię,

>bo w porównaniu z obecnymi "prawymi i sprawiedliwymi" ten człowiek sprawia wrażenie rozsądnego i

>wyważonego inteligenta.

 

Ze mną jest tak samo. Co to się dzieje na tym świecie :-)!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trebliG, 8 Gru 2008, 09:20

>ten człowiek sprawia wrażenie rozsądnego i

>wyważonego inteligenta.

 

no widzisz, jednak jesteś oszołomem

 

dziękujemy za obiektywny wpis (wyważony)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Horst, 8 Gru 2008, 09:51

 

>no widzisz, jednak jesteś oszołomem

 

Za chwilę okaże się, że 3/4 to oszołomy i PiS znowu będzie musiał zmienić sobie społeczeństwo ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anastazy, 8 Gru 2008, 09:51

 

>precz z kapusiami i z UBekami

 

Precz z komuną!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z forum

 

 

 

obudziłem się w kraju miłości i jak zwykle usłyszałem od mojego rządu,

 

że jestem bydlakiem, ciemnym moherem i karłem moralnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek7776, 8 Gru 2008, 10:05

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

obawiam się że na oszołomionych merdiami oszołomów popaprywnych nie zadziałają ani wypowiedzi, fakty, ani skany zeznań niesioła jadoplujka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 8 Gru 2008, 09:01

 

>Piękne podsumowanie, właściwie wyczerpujące temat.

>

>M. Środa: kolejne strzały u braci Kaczyńskich

 

 

Ten dzieciak cytuje Magdalenę Środę.

Teraz już wiem skąd ma tak zamieszane w głowie i skąd u niego te zaburzenia osobowości.

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horścik zawsze pojawiasz się gdy masz okazję do opluwania ludzi za ich polityczną działalność w PRLu a nie współpracujących z Kaczyńskimi.Taki odruch bezwarunkowy czy też pretensje za "utracony raj".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomek7776, 8 Gru 2008, 10:19

 

 

>obudziłem się w kraju miłości i jak zwykle usłyszałem od mojego rządu,

>że jestem bydlakiem, ciemnym moherem i karłem moralnym

 

Może powinieneś się poważnie nad sobą zastanowić? Ja czegoś takiego jeszcze nigdy nie usłyszałem. Może to tylko w Radio Maryja takie przekazy lecą? A może to prawda, a to nie głos rządu, tylko twojego sumienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horścik dla Twojej wygody przyjmijmy na czas dyskusji tezę, że zeznawał. I co z tego wynika, że zeznawał ? Jakie to ma znaczenie realne dzisiaj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkibuc wlazek, wy tu sobie popierdywujecie jak ptasiorek na gałęzi a wystarczy poczytać, tak niesioł ma się za co rumienić:

http:// niezalezna.pl/images/Skany.zip

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i może się zbierać prezydium, może oświadczać że słońce się kręci z planetami wokół ziemi

 

a fakty to fakty:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś mało czytelnie napisałem, wiec jeszcze raz:

 

I co z tego wynika, że zeznawał ? Jakie to ma znaczenie realne dzisiaj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeznawal???on nadgorliwie KAPOWAL!!!

zesral sie w spodnie i KAPOWAL!!!!

a teraz sie przestawia jako zasluzony opozycjonista.obludnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.