Skocz do zawartości
IGNORED

Mam Pianocrafta 810 i moje odczucia...


artur5

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż kupiłem sobie taką do sypialni za 200 zł. A zastąpiła ona tak sławioną tu Yamahę.

Zgadzam się z Szanownym przedmówcą, że dla osób, dla których priorytetem jest gwarancja, zapach nowości, itp. PC jest bardzo dobrym wyborem. Rzeczywiście, trudno jest kupić coś sensownego z nowych sprzętów w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.. nie czepiajmy się.

 

Bardziej zwróćmy uwagę na to co napisał kolega kopaczmopa (hmm.. jak to odmienić ?? :D ) Zresztą napisał to o czym też wspomniałem w pierwszym swoim poście... PC to namiastka, wstęp do przyzwoitego Hi-Fi. I jeśli ktoś oczekuje basiska rodem z plastikowych miniwieżyczek Technicsa, Panasonica czy innego Sony świecących milionem światełek lub a'la Altus, to się srogo zawiedzie. To nie ta klasa dźwięku ale też i nie ten rodzaj klienteli... (target to się chyba modnie określa). Może tu jest klucz do rozwiązania problemu ??

 

Co do łączenia PC z podłogówkami, to owszem, RX-810 radzi sobie z moimi Heybrookami świetnie mimo nieprzyjaznej impedancji (spadki do 3,6ohm). Jeszcze lepiej ponoć radzi sobie z AE Evo III, czy też większością kolumn o nominalnej impedancji 8ohm i skuteczności ok. 90db. Ale PC radzi sobie również z cholernie ciężkimi Dynaudio (nie pamiętam modelu) !! Więc z pewnością nie można o nim powiedzieć, że jest słabeuszem mimo niewielkich rozmiarów.

 

Co do różnic czy PC jest jasny i sterylny, czy ciemniejszy i przytłumiony. Myśle, że kluczową sprawą są monitory: z fabrycznymi IMHO jest jaskrawo, ale wystarczy podpiąć coś łagodniejszego i mamy świetnie zgrany duet. Np. moje Heybrooki prezentują właśnie taką szkołę brzmienia: potężne basisko, lekko wycofana i ocieplona średnica, przygaszona góra i PC zgrywa się rewelacyjnie. To było to, czego oczekiwałem, bo z poprzednim Radmorem 5102 było za ciemno, za kluchowato, za mdło, basisko się walało po podłodze. Do tego scena wąziutka, ciasna bez szczegółów, bez dobrze odseparowanych źródeł.. po prostu dzwięk zlepiony w jedną całość. Yamaszka dopiero poszerzyła scenę pokazała, gdzie gra poszczególny instrument. I mimo, że na kilka chwil po podłączeniu Yamahy tez nie mogłem się przyzwyczaić do odchudzonego w stosunku do radmora dźwięku (zabrzmi to nieaudiofilsko ale brakowało tego przebasowienia) jednak dość szybko doszedłem do wniosku, że właśnie teraz osiągnąłem znacznie lepszą równowagę tonalną dostając niejako w bonusie znakomitą scenę. Z tanich monitorów PC może mógłby się zgrać z Tannoyami M2 lub Paradigmami Monitor 3 ?? To dość ciemne monitory, więc może warto spróbować. Niestety ciągle nie wiemy nic o pomieszczeniu kolegi pytającego, a to może być kluczowe zagadnienie...

 

Ale jak już zaznaczyliśmy... autor tematu dowiedział się sporo, poznał "zady i walety" Piano i teraz decyzja nalezy do niego: albo zostawia i modyfikuje to co nie leży, albo całkowita wymiana sprzętu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę można poprawić.Kolce pod kolumny, wytłumić małe pomieszczenie np. ścianę za głośnikami, kabelki dopasować,odpowiednio ustawić i " będzie Pan zadowolony"!.Koleżankę namówiłem na PC.Proste zabiegi przyniosły poprawę.Ale PC dobrze grały z Tannoy'ami.Lecz te nie pasowały wyglądem właścicielce.To tyle co można było zdziałać z PC w kategorii "mój ulubiony ładny zestaw".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o ciepławym brzmieniu miałem na myśli to że z moimi Trianglami które są jakie są:(link do recenzji: www.highfidelity.pl/artykuly/0710/triangle1.html) gra na tyle fajnym dźwiękiem że nie widzę sensu kupowania czegoś droższego o 1000 po to by tylko troszkę zmienić sobie charakterystykę brzmienia. Dlatego na tym etapie na którym jestem nie szukam dalej. W przyszłości owszem marzy mi się jakiś mix elektroniki(Usher, Vincent, Yamaha) + kolumny Triangla ale to w przyszłości, póki co mamy teraźniejszość. Wcześniejsze rady też są bardzo słuszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego akurat ten model Pianocrafta (E 810) jest zdecydowanie najwyżej oceniany przez miłośników audio?

 

Inne, w podobnych cenach, są jakby niezauważane a przecież też nie od macochy lecz od yamachy...

 

I to mimo że - odmiennie niż w przypadku niektórych inne modeli Pianocrafta - zastosowano jako źródło odtwarzacz DVD a nie odtwarzacz CD (notabene b. rzadko ktoś wspomina o walorach obrazu z tego klocka he, pozbawionego zresztą wyjścia HDMI - tu warto poczekać na następną wersję).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizja niezła, ale bez fajerwerków(poziom Dvd za 400,500zł), warto od razu zmienić na dobre Euro dla analogowej czy cyfrowej TV, a do HD dokupić Componenta. Co do następnej wersji, nie będzie już dzielonego Piano w tej wersji co E410 czy E810. Następcą jest następca modelu E700 a nazywa się E730 i on właśnie ma skaler do 1080p. W klubach w odpowiednim dziale są nawet zdjęcia z nowej oferty Yamahy. Co do omijania innych Piano, hmmm...nie wiem, w większości są tu posiadacze E410 czy E810 czy starszych odmian dzielonego PC. Jednak zintegrowane PC podobno nie brzmi dużo gorzej od rozdzielnego PC, jednak jest mniej audiofilskie np. poprzez presenty ustawienia dźwięku itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e410 czyta szybciej płyty cd i jest bardzie a.filistyczny ;)

a tak poważnie to właśnie cd jak ktoś wcześniej dobrze napisał jest dosyć "ostrym kolcem" w zestawie

dlatego trzeba dobrać mocno zmiękczające kable ale nie zamulające IC, np radio gra bez tej ostrości oczywiście nie można porównywać jakości źródeł ale charakter brzmienia jest zdecydowanie łagodniejszy więc IC musi być ocieplający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Właśnie to mnie najb. frapuje Dawid, że miłosnicy audio nie o siostrzanym bo też rozdzielnym a zaopatrzonym w CD modelu E410 częściej piszą, lecz zdecydowanie o E810...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid w dzielonym zawsze możesz jeszcze poprawić brzmienie źródła zmieniając IC więc jest to duży plus powinieneś o tym wiedzieć bo masz fajny IC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jarekw

 

Bo jakość dźwięku cd w 410 i dvd w 810 jest właściwie identyczna (przynajmniej ja nie słysze różnicy). Tak więc w tej samej cenie dostajesz bonus jakim jest możliwość wrzucenia dobrej komedii na poprawę humoru ;) Minusem niestey znacznie wolniejsze wczytywanie płyty. Dla mnie to największa wada mojego audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś nie potrzebuje DVD to kupując E410 zamiast E810 dostanie tę samą, identyczną jak w E810 jakość dźwięku, moc i w ogóle wszystko oprócz wizji (i to taniej)??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i jeśli korzysta czasem z mp3 to sporo gorsze wyszukiwanie utworów. Co do reszty tak tak, zgadzam się, nie mówiłem bo wałkujemy to w naszym klubie i wydawało mi się to oczywiste ;) hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie bo już się do E810 wybierałem, z gąską witałem (w Skąpcu i innych E810 ma z 5x więcej ocen niż E410 i chyba nawet wyższe), a tu się dowiaduję że tylko bym przepłacił za wolniejszy odczyt, Panowie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny czy Czarny ??

Wg. mnie czarny ładniejszy, ale to kwestia gustu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas było dla mnie jakby oczywiste że cały czarny, ale ostatnio coś mi się w głowie roi srebrno-czarny, nie potrafię tego wytłumaczyć:)).

 

Widziałem je na żywo (zresztą ten 410 lekko jakby ładniejszy od 810).

 

Dla zainteresowanych - jest też model biały, droższy circa stówkę od pozostałych - za sam kolor (cóż, biały fortepian, elegancja - zwł. dla pań:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek, 8 Gru 2008, 12:11

 

>krzyh, 8 Gru 2008, 11:52

>

>>co do dotarcia wspomnianego powyzej ..... to takie kolejne naciagaie - niestety ale nie beda graly

>>lepiej

>

>Tiaaa, srutututu, majtki z drutu.

 

Aby znów nie było wariacji w temacie to proponuję tobie zrobić bardzo prosty test,mianowicie nie słuchaj przez kilka dni swoich kolumn,po tych kilku dniach napewno stwierdzisz że grają pięknie,a słuchając kilka godzin przyzwyczajisz się do brzmienia i będzie ono znów normalne.Brzmienie jedynie spowszednieje,a to dowodzić będzie że nie dotrą się,jeżeli piszę bzdury i zamierzasz kontratakować to zrób to dopiero po teście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek bardzo dobrze pisze - popieram

 

>Kacperek

 

wytlumacz mi moja sytuacje

 

mialem kolumny podstawkowe - graly zadowalajaco ale ze byly male postanowilem zakupic podlogowki (tej samej firmy) , kupilem w uzywce i bylem ... zawiedziony - malo basu , szczegolow .... ale sluchalem i teraz graja wysmienice - z ciekawosi podlaczylem pewnego dnia ow monitorki i stwierdzilem ze nie da sie ich sluchac w porownaniu do podlogowek i teraz pytanie do Ciebie :

czy mam uwazac ze uzywane wygrzane podlogowki wygrzaly sie ponownie ?? jakos tego pojac nie moge,dziwiek zmienil sie z malo ciekawego do mocno zadowalajacy - to jak ? wygrzaly sie czy sluch sie przyzwyczaił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie się słychu to jedna z kwestii. Jednak to że kolumny się wygrzewają to druga kwestia, w mniejszym stopniu dotyczy to kolumn o bardziej zmyślnych układach przetworników. Jednak tam gdzie działa to mechanicznie w większym stopniu da się to odczuć. Przykład miałem bardzo prosty. 1 dzień użytkowania moich byłych Piano monitorów to było krew dla uszu, bo nie grało to tak jak chociażby w MM na półce. Wiele utworów brzmiało tak jakby było zakryte kocem, 2 dzień słyszalna poprawa. Tydzień później, wiele utworów zagrało pełniej, słyszalne było to czego do tej pory nie słyszałem na realizacjach płyt. Jedno z nagrań na którym to bardzo dobrze słychać jest epka Extrawelt-Titelheld gdzie sporo dzieje się w całym nagraniu(przestery, przeszkadzajki, zmiany tempa, melodii itd.) i przetworniki muszą się rozruszać(dogrzać) by to dobrze odtworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja do pracy silnika w samochodzie, jak pojedziesz nim na 100% zaraz po wyjeździe z fabryki i go nie zatrzesz to stawiam połówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inny sposób na test. Wiem, że trudny to zrealizowania, ale możliwy. Jeśli będziecie mieli okazję zakupic nowy sprzęt, włączcie go na jeden, dwa utwory a następnie przez tydzień niech sobie cicho plumka radio. Po tygodniu włączcie znowu owy kawałek, a GWARANTUJĘ, że dźwięk będzie inny lepszy, pełniejszy. Dokładnie było tak z moim Piano. Wyjąłem z kartonu, dwa trzy czy cztery ulubione kawałki i.. lekki zawód. Pisałem o tym na forum, że jazgot, hałas i takie tam. Ale że było to w niedzielę, to przez cały tydzień grało cicho radio, bo wiadomo... dziecko w domu więc poszaleć się nie da. Po tygodniu, w następny weekend będąc samemu w domu zapuściłem te same kawałki i co ?? Ano było dużo lepiej. Jazgot zmalał, pojawiły się dźwięki. Nie sądzę więc, że miałem tu do czynienia z przyzwyczajeniem słuchu, bo radio w tym czasie grało cichutko, z zakłóceniami, więc nie ma mowy o przyzwyczajeniu do charakterystyki brzmienia. Owszem... gdybym codziennie słuchał po kilka godzin muzyki.. pewnie przyzwyczajenie miało by w tym duży udział i tego nie neguję, ale nie można również pomijać kwestii wygrzewania sprzętu, zwłaszcza kolumn i wzmacniacza.

 

Z resztą czytając wiele testów przeprowadzanych przez pisma fachowe natknąć się można na uwagę, że testowany sprzęt jest niewygrzany, że ledwo wyjęty z kartonu, że opinia przez to nie jest w pełni miarodajna...

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

a jak by sie zachowal PC e810 w salonie 16m2 polaczonym z kuchnia? jest to otwarta powierzchnia, wywalona sciana dzielaca salon z kuchnia. w sumie bedzie jakies 26m2 w takim razie. szukam jakiegos sprzetu. pierwszego. jestem zielony. budzet nie duzy. wlasnie cos w granicach do 2,5tys, moze 3tys. wiele osob tu poleca PC. nadmienie, ze rowniez zalezy mi na odbiorze wizji. poczatkowo szukalem KD ale polecono mi wlasnie PC, z racji kwoty jaka chcialem przeznaczyc na zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC + wymiana kolumn :) Do 2,5-3k zł się zmieścisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie uzupełnić PC o subik. Sądzę, że do 1500zł można znaleźć coś co zagra w muzyce, czyli krótko, bez rozwlekania i walania po podłodze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

witam

zakupiłem własnie w sklepie redcon PC 410

w związku z tym mam pytanie:

jak to możliwe że sklep podesłał mi link do UPSa i tam jest masa paczki 4.7 kg

jak wieża ważny ok 11kg

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,7kg to waży samo ampli Piano, więc albo to jedzie do Ciebie w częściach, tzn. po kolei albo tak napisali bo napisali. PianoCraft jest tak sprzedawany(osobno pudło na ampli Piano, na cd Piano i na kolumny do Piano=3 pudła o łącznej wadze około 15kg).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.