Skocz do zawartości
IGNORED

Mission Cyrus II + PSX [wycena]


mrus_lee

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić sprzęt jak w temacie, ale jest tak mało ofert sprzedaży, ze nie wiem ile powinien mnie kosztować.

Mam na oku taki zestaw za 990 z przesyłką, ale:

 

1. Wejście CD przerywa. Napisalem maila, żeby to jakoś sprecyzował, bo jeżeli da się ustawić kabel/gniazdo tak, żeby nie przerywało, to bedzie to kosmetyczna poprawka (A może nie? - dlatego piszę)

2. Obudowa wzmacniacza jak i psx'a jest widocznie porysowana na górnej przedniej krawędzi

 

Jeżeli OK, to może ktoś ma kontakt do człowieka, który podjąłby się podstawowej konserwacji (+ może lakier)na terenie 3miasta?

 

Co sądzicie?

foto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhuhu, ale zjechany staruszek...nie wiem, czy jest sens wydawania pieniędzy na jego odświeżenie i czy efekty będa widoczne...co właściciel z nim robił - wygląda jak egzemplarz popowodziowy...słyszałeś go i podoba Ci się jak gra, czy kupujesz w ciemno (bo wnioskuję, że nie miałeś do czynienia z tym konkretnym egz.)?...jeśli akceptujesz taki wygląd i jego brzmienie, to decyzje musisz podjąc sam...jeśli kupujesz kompletnie w ciemno, to powinieneś mocno się zastanowić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym zestawem, bo potrzebuję samego PSX-a.

Wygląd wzmacniacza mnie osobiście odrzuca, taki zapuszczony , szczególnie te pokrętła.

PSX wygląda już trochę lepiej, oczywiście nie mówiąc o rysach i ubytkach lakieru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a co z tym wejściem CD?

 

Co do wyglądu - jak go kupię, to go dopiero nie poznacie;) Pytanie na ile słaby wygląd zewnętrzny może mieć coś wspólnego ze środkiem.

 

Cyrusa słuchałem, tyle, że jedynki i bez PSX'a na mniejszych kolumnach Mission. Byłbym tylko niezadowolony, gdyby okazało się, że niższe częstotliwości brzmią jak w jedynce, ale to chyba nie możliwe chociażby przez PSX'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, niskie częstotliwości nie powalają, nawet z PSXem. Trzeba się do tego przyzwyczaić albo poszukać czegoś innego. Ostatnio słuchałem dwóch innych wzmacniaczy w podobnym przedziale cenowym (Sansui AU-X701 i Denona PMA-1560) i było znacznie lepiej pod tym względem, z tym, że Denon u mnie jednak całościowo odpada, Sansui z kolei u mnie zagrał wycofanym dźwiękiem w porównaniu do Cyrusa, ale ogólnie chyba jednak bardziej mi się podobał od pudełek po butach, gdyż miał kilka innych atutów, które równoważyły ten brak bezrośredniości i minimalnie gorszej średnicy, którą Cyrus przedstawia po mistrzowsku. Tak więc Cyrus nie jest jednak tak do końca uniwersalnym wzmacniaczem w tej cenie. Do dynamicznej muzyki warto rozważyć także inne propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się bliżej naturze cyrusa i odpychają mnie określenia basu jak "w sam raz;)", "kulturalny"itp.

Chyba nie zostanę cyrusomaniakiem i będę dalej szukał w przedziale do 1000.

 

Może NAD C315 BEE? Słucham często muzyki opartej na basie (nie tuci)i nie chciałbym wtopić takiej sumki. Zobaczę tego Sansui, dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrus jest o niebo lepszy od taniego nada

cyrus two z psx potrafi wysterowac nawet deski , ma bardzo dobra wydolnosc pradowa

i swietna srednice i jest bardzo muzykalny , co prawda nie ma wykonturowego basu i nie ma pokretel

do jego regulacji

co rzeczywiscie moze byc przyczyna odrzucenia

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że pre (mm/mc) daje radę - duży plus.

 

To co napiszę może ranić czyjeś uczucia audiofilskie, ale co sądzicie o cyrus + sub??

Może wypełnić dół, ale z drugiej strony jak wzmak nie podaje, to sub nie ma co konsumować i mógłby zmulić dźwięk. Ale to mój zdroworozsądkowy wywód - co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym problem

sub ?

cyrus two z psx malo basu !?

cyrus ma problem ale powiedzmy nie ilosciowy ale jakosciowy

bas ma charakter lampowy

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.