Skocz do zawartości
IGNORED

Obróbka alu frezarką górnowrzecionową


Sds12

Rekomendowane odpowiedzi

Czy póbował ktoś frezować w aluminium ręczną frezarką?

Jakie frezy będą najlepsze? Podobno da się ciąć płyty aluminiowe na tarczówce więc

więc może i frezy do drewna sobie poradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiał by maił 2 może 3 mm grubości

otwór pod Lcd np.

może po kawałeczku się da jakoś

 

nie bardzo mi się uśmiecha wiercenie dwóstu otworków i potem pilniczkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tym jest problem

mieszkam daleko od potencjalych wykonawców

przez telefon cieżko czasem człowiekowi coś wytłumaczyć

 

roboty nie wiele ale musi wyglądać....

 

chyba że któryś z forumowych kolegów podjoł by się takiej prostej robótki

miało to by być dwa fronty alu 240x170 tylko z otworem na diode

dwa tyły tych samych rozmiarów

i front od preampa w wymiarach standardowego klocka z otworem na LCD i dwie gałeczki

 

jak by jeszcze zostało poanodowane jak należy to bym był bardziej niż zadowolony

w moim wykonaniu tylko lakier miał być.

anodował ktoś radiatory ze sztangi takie od Piekaża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc w specyfikacji ręcznych frezarek górnowrzecionowych jest opcja frezowania alu do 3 czy 5mm

z tym że jest to dość delikatna robota i można ręczną frezareczką się trochę "machnąć" a co za tym idzie zepsuć materiał

 

mam dostęp do frezarki cnc z tym że chyba ostatnia szansa na robotę w tym roku będzie w poniedziałek i wtorek za tydzień

jak co to pisz na pw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sds12

bez problemu zrobisz to frezarką górnowrzecionową, zaopatrz się tylko w dwupiórowy frez, stosowałem zwykłe frezy HSS, parę soich obudów zrobiłem tym sposobem, cięcie alu tarczówką, wyrównywanie blach frezarką, bez problemu robiłem to nawet na 8mm alu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxdila

dzięki będę miał na uwadze twoją propozycje

jeśli już to by musiało być z Twoim materiałem bo wątpie abym kupił coś w okolicy

 

dwupiórowe frezy to mam w kąplecie z frezarką ale chyba do alu powinny być wieloostrzowe

 

a co z anodowaniem?

próbował ktoś anodować taki sklepowy radiatorek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakoś sobie nie wyobrażam chłodzenia narzędzia przy 8.000 rpm

 

bollinger napisz coś więcej o tych próbach z kretem

mi się chyba silver bardziej podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się domowo poanodować - wklejałem na forum przykład - problem jest ze zdobyciem trwałego barwnika co na słońcu po dłuższym czasie nie zbladnie (czarna farbka do tkanin wytrzymuje tydzień w lecie na pełnym słońcu aż się zrobi żółta)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->josef

 

a gdybym hmm... zdobył taki barwnik?

 

 

co do wytrawiania kretem...to rozpuść ok 3 cm3 NaOH w gorącej wodzie (ok 250ml) i wsadź element.

Rób to na balkonie bo możesz podrażnić sobie błonę śluzową. użyj grubych rękawic i okularów ochronnych ... cała mikstura dosłownie wrze i paruje... przy tego typu zabawie musisz "przygotować" sobie otoczenie przewidywalne...żadnych zwierząt, dzieci, które mogą wejść pod nogi

 

tyle jeśli chodzi o BHP

 

przy większych elementach proponuje abyś dał większe naczynie aby np panel mógł być pod powierzchnią cieczy, obracanie elementu nie ma sensu bo powstają jakieś zacieki i inne ...

 

zatrzymanie reakcji - teoretycznie najlepiej zatrzymać kwasem... H2SO4 - kw akumulatorowy, bądź bardzo dużo wody - następnie element musisz dobrze umyć/spłukać a później jeszcze raz umyć/spłukać,,,

 

to tyle

 

i jeszcze raz zalecam ostrożność

 

 

próbę wykonałem w szklanej zlewce ...

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sds12 jak masz kasę, to możesz spróbować tam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz tam program do projektowania płyt czołowych. Program też wyliczy ci koszt wykonania, resztę

doczytasz na ich stronce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie wystarczy użyć preparatu do smarowania w areozolu (ambersil +40, WD40, TOP itp.), alu faktycznie klei się do ostrza ale jak posmarujemy materiał i narzędzie to ten efekt znika

oczywiście trzeba się trzymac zasady że nie najeżdzamy na materiał od początku do końca, trzeba odrywać co pre sekund narzędzie od materiału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja frezowałem aluminium o grubości 2-3 mm ręczną frezarką . Wychodzi bardzo ładnie i dosc równo , oczywiście frez po takiej pracy tępi sie na odcinku około 1mb . Warto jednak frezowane krawędzie doszlifowac poniewaz widac na nich pracę frezu . Np elementy obudowy robiłem w ten sposób ,że najpierw rysowałem na aluminiowej płycie zarys elementu - np frontu obudowy . Drugim etapem było docięcie elementu ,, mnie więcej " 1-2 mm szerzej po liniach za pomoca wyrzynarki zaopatrzonej w piłę do metalu .Następnie przykładałem i mocowałem dociskami kawałek listwy z MDF-u wzdłuz jednej z namalowanych krawędzi i frezem z łożyskiem oporowym robiłem krawędź ( łozysko opiertało sie o MDF a frez ciął zgodnie z narysowana linia ) . Wychodzi prawie perfekcyjnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest mocno zdeterminowany , i ma frezarkę , która wyciąga 30 000 obrotów/min to makita ma specjalny frez palcowy do obróbki metali kolorowych ( średnica trzpienia 6 mm )

Bez większych problemów można nim obrabiać alu do 3 mm.|

O determinacji pisałem , bo frez tani nie jest kosztuje ok 170 zł brutto ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni frez tak jak napisał Dodo. Są również inne dostępne.

Podstawą jest aby materiał obrabiany solidnie umocować do solidnego stołu. Zastosować odpowiednie prowadnice i z dużą siłą w sposób pewny prowadzić frezarkę (dociskając do prowadnicy). Nie jest to łatwe. Wiem bo robiłem. Wcześniej trzeba poćwiczyć.

Jak wyciąć prostokątne okienko? Frez zawsze zakończy łukiem o promieniu freza. Poprawka pilnikiem psuje cały efekt „surowej” acz ciekawie wyglądającej obróbki.

Czy ktoś ma doświadczenia z wycinaniem laserem? Wiem, że są takie warsztaty. Ile takie coś kosztuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.