Skocz do zawartości
IGNORED

odsłuch denona pma-1500 i audiolaba s


dargut

Rekomendowane odpowiedzi

Wij, 11 Sty 2009, 21:13

 

>Dobra Panowie. Nowy PMA 1500 kosztuje 2 kzł. Znajdzie mi lepszy nowy wzmak za ta cenę. Ja nie

>twierdzę, że jest wybitny, ale proszę mi znaleźć lepszy

 

gdzie kosztuje 2k

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wij, 11 Sty 2009, 22:00

 

>Za słabo szukasz. Jak sytuacja wypali, zamierzam się przenieść na topowe Denony. Dużo udało mi sie

>przesłuchać. Każdy ma swoje preferencje.

 

wszystko możliwe,jak znasz żródło 1500steti za 2k jak twierdzisz to prosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wij, 11 Sty 2009, 21:13

 

>Dobra Panowie. Nowy PMA 1500 kosztuje 2 kzł. Znajdzie mi lepszy nowy wzmak za ta cenę. Ja nie

>twierdzę, że jest wybitny, ale proszę mi znaleźć lepszy.

 

prosze lepsze Roksan Caspian, Batlab Epoca,sam posiadam Music Angela za 1600 z przesyłką,360 tuning i niema oczym mówić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , albo ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to jeszcze ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekL3

 

A to już pierdyknąłeś taką bzdurę, że chej! Ludzie, co wam z tym Xindakiem odbiło? Rozdzielczość tego urządzenia jest na poziomie wzmacniaczy za 2 kzł. Naprawdę! Pewnie dlatego jest muzykalny!:)))Muzykalność nie oznacza braku rozdzielczośći. Zbudowany jak słoń, tylko co z tego? Gra pudełkowato:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekL3, 11 Sty 2009, 22:16

 

>V6 nie podawałem ze względu na cenę.

 

kolega chce kupić Denona pma 1500,najtaniej znalazłem za 2700,tylko przesyłke trzeba doliczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo-rock

 

Roksan Caspian to miał być mój wzmacniacz. Bardzo lubię i cenię. Niestety nie znalazłem nowych za 2 kzł. Z Denonem nie ma co porównywać. Jest ewidentnie lepszy. Caspian, znaczy się:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wij, 11 Sty 2009, 22:32

 

>Pablo-rock

>

>Roksan Caspian to miał być mój wzmacniacz. Bardzo lubię i cenię. Niestety nie znalazłem nowych za 2

>kzł. Z Denonem nie ma co porównywać. Jest ewidentnie lepszy. Caspian, znaczy się:)

 

troche przegiołem jak ty z Denonem za 2k,ale Roksana Kandy zestaw masz za tyle co zestaw Denona 1500

no prawie za tyle ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo-rock

 

Hola, hola. Ja nic nie przeginałem ( może akurat nie ma w ofercie). Porównywać Kandy do Caspiana?

Nie da się. Caspian to świetny wzmacniacz, trzeba solidnie więcej wyłożyć, żeby miec lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wij, wiadomo, że im większe doświadczenie tym mniej głupich pytań. Ale generalnie osoba bardziej doświadczona patrzy na pewne problemy z innej perspektywy - dla doświadczonego "audiofila" pewne kwestie są trywialne, zaś dla laika już nie :-) Jeśli ktoś prosi o pomoc w doborze kolumn lub wzmacniacza podając preferencje muzyczne, wielkość pomieszczenia etc., zwraca się do osób, które użytkują lub użytkowały taki sprzęt w podobnych warunkach, na podobnych nagraniach. Jest to bardzo logiczne, gdyż pewne wskazówki pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, który normalnie trzeba by było przeznaczyć na wielogodzinne odsłuchy w kilku salonach, mające na celu dokonanie wstępnej selekcji. Dzięki takim radom łatwiej odnaleźć się w tym gąszczu firm. Oczywiście ostateczny odsłuch i wybór swojego faworyta jest niezbędny, ale przecież to sama przyjemność ;-)

 

2) Pablo, Denona PMA-1500AE można kupić za 2000zł, a już max 2200zł. Może nie z gwarancją Horna, ale z 2-letnią gwarancją salonu audio.

 

3) Co do Roksana Caspiana, to słyszałem, że niezbyt chętnie wysterowuje kolumny 4-omowe. Dla Denona to małe piwo :)

 

I taka drobna sugestia: chyba mocno zboczyliśmy z tematu i robi się Off-Topic..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altarus

 

Masz rację i nie masz racji:) Nie ma "kwestii". Wszystko trzeba (musisz ze sobą) zestawiać. To nie tak, że ktoś tam zrobił "tak". Uważam jednak, iż należy mieć pewną wiedzę w temacie, by w ogóle rozumieć, co do mnie mówiono. Odnoszę wrażenie, że niektórzy nie wiedzą. Ba, w ogóle....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wij, 11 Sty 2009, 23:44

 

>Altarus

>

>Masz rację i nie masz racji:) Nie ma "kwestii". Wszystko trzeba (musisz ze sobą) zestawiać. To nie

>tak, że ktoś tam zrobił "tak". Uważam jednak, iż należy mieć pewną wiedzę w temacie, by w ogóle

>rozumieć, co do mnie mówiono. Odnoszę wrażenie, że niektórzy nie wiedzą. Ba, w ogóle....

 

 

A nawet ja wszystko razem zestawisz i polecisz to innemu, ktory nota bene slyszy inaczej lub tez ma inne gusta brzmieniowe to co? To powie, ze to(dany zestaw nie gra tak jakby sobie tego zyczyl).

Spojrzmy na to inaczej czy sa osoby na tym forum , ktore posiadaja identyczny zestaw? Jesli tak to nie maja identycznego pomieszczenia wiec brzmienie pewnie tez bedzie sie nieco roznilo. Niestety nie ma ustalonej metody , aby na podstawie opinii, opisow, recenzji zakupic taki zestaw urzadzen , aby spelnial oczekiwania danego odbiorcy.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja z tym zestawem? Kilka powtorzen nie ladnie przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta

 

Lebena sobie trzeba posłuchać. A dlaczego nie lubie recenzji z Audio Videeo? A czy tam kiedys zagoscił chociaż jeden wykres? Nie, bo po co? Tam wszystko na słuch, Panie. Subiektywnie. Dlatego oni inaczej slyszą Amplifikatora, niż ja. Jak już kupować to "Audio" . Są wykresy.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście macie rację, że nie da się podać jednej recepty (z uwagi na pomieszcznie, subiektywne poczucie dobrego dźwięku etc.). Można komuś zaproponować coś, co się sprawdziło, ale tylko DO DALSZEJ, SAMODZIELNEJ WERYFIKACJI.

I przyznaję, że niektóre wpisy osób bez żadnej wiedzy są dobijające. Można komuś pomóc, ale trzeba chociaż widzieć, że ta osoba się stara, a nie tylko chce iść na łatwiznę i gotowej recepty na sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że recenzje w Audio Video nigdy nie podobały mi się ze względu na totalną subiektywność, gdzie dodatkowo brakowało zarówno pomiarów, jak i rzeczy typu wielkość pomieszczenia, ustawienie, akustyka itd.

Chętnie poznałbym nowych ludzi z Legionowa, Warszawy i okolic, które interesują się tą tematyką. Przynajmniej byłaby możliwość umawiania się na odsłuchy, czy to u kogoś w domu, czy też w jakichś salonach audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz WAŻNE PYTANIE do założyciela wątku: czy odsłuchiwałeś już jakieś kolumny? Znalazłeś coś, co Ci podpasowało? Po raz kolejny sugeruję, że przydałoby się wrócić do głównego tematu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co WASZYM zdaniem powinienem podlaczyc za kolumny aby dzwiek bardziej zgestnial i wypelnil pokoj,a

>moze zmienic zestawy ktorych sluchalem?

 

sam jestem ciekawy kolumn, które podłączone do Denona spowodują, że "dźwięk zgęstnieje".

Sam w sobie ten wzmacniacz jest bardzo neutralny a w połączeniu z "dedykowanym" CD zestaw staje się delikatnie pisząc analityczny. Co innego płyty SACD, a co innego zwykłe CD.

Jak się upierasz przy Denonie to kombinuj jeszcze z kolumnami ale i inne niż "dedykowane" źródło popróbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że jeszcze do tej pory mam pewne wątpliwości, czy inwestować w źródło DCD-1500AE, ale chyba jednak je kupię. Dźwięk jest najważniejszy, ale nie jestem w tym względzie aż takim radykałem, żeby kupować kompakt, który kompletnie nie pasuje do wzmacniacza. Estetyka zestawu też jest w jakimś stopniu ważna, tym bardziej jeśli nie mieszkamy sami ;-) (Nie chciałbym, aby to co napisałem sprowokowało dyskusję o tym co jest ważniejsze - dźwięk czy wygląd, bo to indywidualna sprawa).

 

Z zestawem Denona 1500AE należy przetestować m.in. kolumny KEF'a iQ7 i iQ9, Vienna Acoustic oraz wcześniej wspomniane Wharfedale. Jeśli istnieje obawa, że dźwięk będzie zbyt ostry, suchy, należy próbować z tymi kolumnami. Do listy warto też dopisać Dynaudio - wiem, że na forum jest co najmniej kilku użytkowników, którzy mieli/mają lub testowali takie zestawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altarus, 12 Sty 2009, 11:43

 

>Fakt, że recenzje w Audio Video nigdy nie podobały mi się ze względu na totalną subiektywność,

>gdzie dodatkowo brakowało zarówno pomiarów, jak i rzeczy typu wielkość pomieszczenia, ustawienie,

>akustyka itd.

>Chętnie poznałbym nowych ludzi z Legionowa,

 

Jak sprawię sobie to co będę chciał, to możemy się w Legio na odsłuch umówić,na chwilę obecną nie mam ciekawego sprzętu do odsłuchu, więc nie ma co sobie gitary zawracać. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onegdaj posiadałem Denona PMA 1500. Po pierwszej euforii ( z avance omega 503) po pewnym czasie dźwięk zaczął męczyć. Był bardzo mocny, ostry, czysty i dynamiczny. Ale nie muzykalny. Co mi było z wielkiej wydajności prądowej skoro było cos nie tak. Radość z odsłuchów uzyskałem dopiero po przejściu na starszego Rotela RA-930AX Pomimo tego,że koszty wzmaka z 3000 zł zmniejszyły się do 500 zł i moc rotela to tylko 2x 30 w dźwięk zyskał na wszystkim. Cud? Nie - Rotel.

 

Denon Cię zamęczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ten Rotel nie męczy, mała kasa a satysfakcji dużo, jak widać pieniądze nie grają:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.