Skocz do zawartości
IGNORED

kondensatory do zasilania / analogu


2A3_fan

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem kilka tematow znalezionych przez wyszukiwarke, jednak zwiekszylo mi to tylko metlik i w glowie ;)

 

potrzebuje nastepujacych kondesatorow:

 

2x 2200uf lub 4700uf 25V ZASILANIE

2x 1200uf 16V ZASILANIE

6x 330uf 16V/25v ZASILANIE 2szt/ ANALOG 4szt

4x 47uf 25V ANALOG

4x 100uf 25V zasilanie do DAC i odbiornika

 

planuje zakupic wszystko jednorazowo, sklep HFO ma calkiem szeroka oferte.

do wyboru sa OSCONY z serii SP, Rubycony ZL, Panasonici FC .. ewentualnie od innego sprzedawcy Elna silmic II.

Które wg Was najlepiej sie sprawdza w poszczegolnych sekcjach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej się teorytyzuje tym mniejsze są efekty w praktyce. Nie gadaj tylko rób :-) Standardowo spróbuj w zasilaniu Panasoniców FC lub Rubyconów. Zasilanie DAC-a Os-Cony lyb BG ST lub N type. Wlutuj też tzw podstawki pod kondensatory, by móc sobie swobodnie je wymieniać. Ja do tego celu używam podstawek precyzyjnych pod opampy.

 

P.S. Kup sobie minimum po dwa, lub więcej rodzai kondensatorów o danej pojemności jeśli chcesz osiągnąć dobre efekty modyfikacji.

 

Powodzenia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc :)

Świetna sprawa takie ręcznie robione podstawki pod kondy!

Można lekką ręką wymieniać i testować :)

 

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja generalnie do analogu polecam nippony (np.kmh.lxy), sa tanie a wiele razy sprawdzily sie u mnie lepiej niz cala swiatowa drożyzna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze sklep HFO jest pare ulic ode mnie i testowalem stamtad wiele, ale ciekawe jest ze maja tam wiele wiecej niz wystawiaja na allegro, np. evox rifa i wiele innych, minusem sklepu jest ze sa niechetni w doradzaniu i przedstawianiu pelnej oferty,trzeba ich troche meczyc,a jak sie pojdzie do nich osoboscie i zacznie wybierac z gabloty to robia wielkie oczy bo najchetniej sprzdawaliby tylko przez allegro a wybor maja sporo wiekszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mialem wybrac sie do tego sklepu, ale gdzies obilo mi sie o uszy, ze to jest raczej hurtownia i niechetni sa do sprzedazy bezposredniej w detalu. Dziwne.

ten sklep miesci sie na Nałęczowskiej? czy w jakims innym miejscu? (tez jestem z Wawy)

btw.

suma sumarum skonczylo sie raczej na Panasonicu FC :D

 

Nippon 3300uf/10v (KZE)

OSCON 100uf/16v

PANASONIC FC 2200uf/25v

PANASONIC FC 1500uf/35v

PANASONIC FC 47uf/63v

PANASONIC FC 330uf/25v

 

Nippon albo Panasonic (3300uf/2200uf) pojda do filtracji zasilania, podobnie Panasonic 1500uf.

Oscon w sekcji zasilania DACa. Do analogu pozostale FC. A dodatkowo wszystko pomijane kondami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aktualnie w moim DACu wszedzie siedza jakies chinskie kondy KZE, wiec gorzej z pewnoscia nie bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy nałeczowskiej,oni maja taki system ze najpierw trzeba zamowic, a potem mozna isc odebrac w sklepie,niewazne czy zamiawiasz 1szt. czy pol tira kondensatorow.ale trzeba zadzwonic badz mailowo ustalic odbior. jak pojdziesz tak z ulicy to sa niezadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za rady.

Jezeli nawet troche zabraly by basu, to nie byloby tak zle. Moje sluchawki graja z akcentem na bass, co troszeczke mi przeszkadza. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

mam rposbe do doswiadczonych forumowiczow o pomoc w doborze elementow do zamieszczonego ukladu (stopien wyjsciowy z DAC-a PCM1792).

 

Chodzi mi przede wszystkim o rodzaje rezystorow/kondensatorow i ewentualnie o polecenie jakichs konkretnych modeli. Rowniez o to, w ktore elementy warto zainwestowac wiecej a w ktore mniej, czym powinny sie charakteryzowac.

 

Elementow potrzebuje sporo bo wszystko co na schemacie razy 4 dlatego prosba o propozycje w granicach rozsadku jakosc/cena.

 

Jestem zielony z elektroniki analogowej stad prosba o pomoc.

 

spis elementow:

 

R:

- 100

- 360

- 820

 

C:

- 22 pF

- 33 pF

- 2,2 nF

- 2,7 nF

- 0,1 uF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.