Skocz do zawartości
IGNORED

KD - 38m/2 - Yamaha RX-V361+DVD-S661+JBL


chudii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznieJ

Od miesiąca chodzę po sklepach i szukam odpowiedniego KD do swojego pokoju!! Mam niesamowity mętlik w głowie, każdy sprzedawca zachwala co innego, każe zwracać uwagę na inne parametry sprzętu – patrzą na mnie jak na głupka ja tam przychodzę po raz kolejny.

Wczytuję się też od dłuższego czasu w forum i odrobinę mi rozjaśniło niektóre sprawy, ale nadal czuje się jak debil!!!

Jeżeli możecie mi doradzić to był bym wdzięczny:)

Mam pokój 38m/2, KD chciałbym podłączyć do TV Samsung 23” i PC-ta. Wyszukałem sobie model Yamaha RX-V361+DVD-S661+JBL SCS-178, odpowiadają mi szczególnie gabaryty głośników (z podłogówkami miał bym problem gdzie je ustawić). Sposób wykorzystania to muzyka 35 %, filmy 35 % (głównie z PC), gry 15%, tv 15%. Nie jestem audiofilem dotychczas słuchałem muzyki na głośnikach komputerowych:( i dla mnie będzie to duży przeskok. Budżet niestety ograniczony przez moją PaniąJ do tylko 2,5 tys. W tą cenę wpisuje się tylko znaleziony przeze mnie w/w zestaw – zalety na których mi najbardziej zależy to: subwoofer i małe głośniki które można powiesić na ścianach. Wiem że budżet skromny ale wiecie jak jest kobieta powiesi mnie jak wydam więcej a i tak musze jeszcze kupić kable ( a nie są tez tanie)

 

Co myślicie o tym zestawie, czy może zaproponowalibyście coś innego na moja kieszeń do takiego pomieszczenia:) Dziękuję za wszelkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ta kwota jest do dyspozycji to faktycznie jak na w miare dobre KD to malo ale oferta rynku jest ogromna - gorzej z dostepnoscia. Jesli interesuja cie naprawde male niewielkie zestawy tzn kompaktowe (tak to sie chyba nzaywa) to moze cos takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

badz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego jakis amplituner napewno dokupisz w pozostalej reszcie z wyznaczonej kwoty.

Ja kupowalem od tego sprzedającego (quadrale signum oraz amplituner onkyo 905 oraz dvd 406) i jestem mile zaskoczony wyposazeniem oraz obsluga i podejsciem do klienta. Malo to - 99% oferty z allegro ma dostepne faktycznie od reki - w przeciwienstwie do salonow warszawskich. Pewnie znajda sie osoby krytykujace ta propozycje - ale to tradycja na forach. Wiem jedno - ze forum raczej, ale nawet napewno nie wybierze za ciebie kina. Konieczny jest odsluch - chociaz zdaje sobie sprawe ze czasami jest to trudne - tak jak w moim przypadku. Moze czasami warto zaryzykowac? Sprzedający napewno ci doradzi jaki amplituner dobrac do tego zestawu glosnikow.

Ja juz to na cale szczescie przerobilem i juz wybralem - a metlik mialem jak kazdy czytajacy fora :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pan prawie 40 metrow i nie ma gdzie roztawic kolumn.Jak kupi pan takie mini kolumienki to lepiej pokombinowac cos z komputerem i karta muzyczna do tego jakis najlepszy zestaw Creativa.Prawda jest taka ze kolumny to bodajze najwazniejszy element kina domowego,a takie malenstwa to tylko do kompa.W pomieszczeniu 40 metrowym nalezy wypełnic dzwiekiem powierzchnie,innaczej bedzie flustracja i wyrzucone pieniadze w błoto.Za 2500 mozna cos uszczelic z lepszymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem :) - ile osob na forum, kazdy bedzie mial inne zdanie :) - to samo przerabialem. Jedyna zaleta tego ze ci odpisujemy jest to, ze mozemy ci naswietlic mozliwosci wyboru. Moze kazda jest dobra poniekad? Jedynym mozliwym sposobem na podjecie decyzji tak jak mowilem, jest osobisty odsluch i sprawdzenie mozliwosci podlaczenia go do tzw. kina domowego albo raczej wykorzystania go do kina domowego, no tez wygladu i "wpasowania" do pomieszczenia - to tez wazne. Czy ja bym szedl w strone creativa? Nie wiem, to jednak jest w zakladkach branzy komputerowej. Napewno dobrze zagraja. Trudno powiedziec - kazdy ma inny sluch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie jak przemyślałem post dariusz964 to muszę Ci przyznać racje co do wielkości głośników, może i bym je wcisnął:)(ale kobieta mnie zasztyletuje jak jej zagracę, no możne efekt 5.1 by ja uspokoił), upieram się nad KD bo w nim jest radio którego też dużo słucham. Co do post AllegroPower to nie mam siły, czasu a przede wszystkim wiedzy na temat kompletowania zestawu. Szczerze jest to za trudne dla mojej głowy:). Dziękuje za opinie i oczekuje dalszej wymiany postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw może i jakoś by się sprawdził, ale w pokoju do 20 m^2, a nie w takim o prawie dwa razy większej powierzchni. Wydaje mi się, że w tej cenie ciężko będzie coś znaleźć co zagra ładnie i będzie miało dostatecznie dużą moc (no chyba, żebyś się skusił na używany sprzęt)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to Twój pierwszy zestaw... to postaraj się jeszcze uzbierać 500-700 zł. A to już będzie kwota minimalna jaka jest potrzebna do złożenia NOWEGO zestawu KD. Możesz na początku kupić amplituner KD + głośniki i podłączyć to pod najtańsze DVD. W przyszłości wymienisz tylko jeden element. Co do głośników to na taki metraż warto pomyśleć o czymś większym. Najtańsze to: Koda 702, Jamo 606, QUADRAL QUINTAS 500 lub Tonsil Siesta które mają spore grono zwolenników. Co do amplitunera to z tych najtańszych możesz szukać wśród Yamahy i Pioneera. Moja rada NIE KUPUJ NAJNIŻSZEGO MODELU Z SERII. Niestety nie mogę wypowiedzieć się o graniu poszczególnych elementów. Przy wyborze kierowałem się jedynie ceną.

Warto czasami kupić sprzęt z drugiej ręki. Większość osób dba o swoje zestawy audio i można je kupić w stanie idealnym (nie mam na myśli tego złomu z Zachodu, którego pełno jest na Allegro).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akim03 dziękuję za radę, lubię konkrety a Twoja opinia wydaje się sensowna:) Zbadam rynek i podejmę decyzję. Szczerze mówiąc to od początku chciałem w pierwszej kolejności kupić amplituner z głośnikami a dopiero potem dokupić DVD, ale dałem się omamić opiniami Panów w krawatach i niebieskich lub żółtych koszulach sklepowych, którzy wybijali mi teorie na temat gotowych zestawów (akurat takich co mieli na sklepie:) Pozdrawiam wszystkich i oczekuje innych propozycji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudii:

Rady Akima są słuszne. Kup amplituner i kolumny. Nie wiem czy tanie ampli mają możliwość symulowania przestrzeni za pomocą ograniczonej liczny głośników? Prawdopodobnie tak. W moim z dwóch przednich kolumn można wyciągnąć namiastkę przestrzenności. Jak małżonka dozna dobrego brzmienia to sama zapragnie 5.1 a wówczas rozbudujesz system. Moja propozycja: Przeciętny amplituner z opcją jak wyżej i dwie dobre kolumny. Amplituner zrobi z tego środek, bas, i namiastkę surroundu.

Unikaj głośników pierdziawek. Nie przekonasz siebie i żony do KD.

DVD jakiekolwiek (tania używka) zasili taki zestaw wystarczająco dobrym sygnałem. Jak na przód dorobisz się kiedyś lepszych zestawów, zawsze z tańszych (teraz) kolumn przednich zrobisz surrouny lub tyły czego Ci życzę.

Nie popełniaj błędu bylejakości. Większość ma tak, że pozostaje dłużej przy zainwestowanym sprzęcie. Zainwestuj w przynajmniej przeciętny ampli i przednie kolumny. Namawiam.

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.