Skocz do zawartości
IGNORED

Mam Denona, a uparłem się na B&W CM1...


2_D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Ostatnio uparłem się na B&W CM1. Nie wiem czy w dobrym kierunku jadę zwłaszcza że reszta toru to zestaw Denona 1500AE :) A ten tor to nie do ruszenia Panowie i Panie jest. Zastój na wieki jak w naszym PKP. A na imię ma Kasia ;)

 

Więc aktualnie mam przyjemność obcowania z B&W CM1 (serdeczne podziękowania dla TOP HI-FI z Wrocławia za wypożyczenie tych bardzo ładnych monitorów). Jako alternatywy bardzo chciałbym posłuchać Dynaudio Focus 110 ale nie mam gdzie. Okolice Jeleniej, Wałbrzycha to pustynia. Z tego co się zorientowałem we Wrocławiu nikt nie ma ich w ofercie, także prywatni importerzy (proszę mnie poprawić jeśli się mylę).

Stąd moje pytanie: czy ktoś z szanownych forumowiczów porównywał bezpośrednio oba monitory? Zwłaszcza na Denonie 1500AE? Konstrukcje bardzo zbliżone jeśli chodzi o gabaryty z BR z tyłu. Różne materiały kopułek głośników wysokotonowych.

Moja muzyka to od zawsze RAP i współczesne R&B ich wspólne wariacje i inne kolaboracje z Jazzem i Soulem, a ostatnio praktycznie wszystkiego co mnie zaciekawi. Aktualnie Rosin Murphy, wcześniej The Cure i Daft Punk :)

 

Moja opinia na temat CM1 - zaznaczam że nie audiofila, miłośnika muzyki a nie sprzętu (krótki staż)

 

Dla B&W CM1 moim punktem odniesienia są Avance Dana 503. Pierwsze spostrzeżenie - w moim metrażu (13m2) dobre monitory to strzał w dziesiątkę. Wcześniej swoją opinie na temat monitorów miałem wyrobioną w oparciu o Avance Dana 501. Teraz słyszę że IMO fajne Dany 501 nie stanowią żadnej konkurencji dla CM1. Dana 501 już nie posiadam natomiast podłogowe 503 tak dlatego w odniesienu do Avance Dana 503:

 

Byłem strasznie ciekawy tej aluminiowej kopułki i tego czy w zestawieniu z Denonem góra nie będzie dominowała nad całą resztą. Do wczoraj myślałem że jest rewelacyjnie, cudownie, wspaniale, że tak jak pisał kolega Kondrax (pozdrowienia serdeczne) Denon świetnie się sprawdza z aluminiowymi kopułkami.

Tyle, że wczoraj posłuchałem sobie najnowszej produkcji Beyonce, tej wolniejszej płyty i od drugiego kawałka strasznie mocno dostałem wysokimi po uszach. Pocieszający jest fakt ze całkiem podobnie ta płyta zagrała na Avancach ale mimo wszystko coś mi się to nie podoba. Nie wiem czy to wina producentów tego CD, B&W, czy Denona. Temat jak najbardziej jeszcze do ogarnięcia bo na innych płytach jest bardzo OK. A Może macie racje ze z Denonem CM1 to po prostu za ostro jest...

Średnica z mnóstwem szczegółów. Ogólnie dźwięk nie taki lejący się jak w Danach 503. Przy CM1 dotychczas efekciarsko grające Dany 503 wydają się być wręcz zamulone i jednostronne. Na tle B&W, Dany albo nie ukazują pełnej palety dźwięków w nagraniach albo ukazują je mniej szczegółowo. Lekko zadziwia mnie bas. Taki małe a taki Bas. Świetny, spójny z całością, dynamiczny, konkretny.

Mnóstwo energii mają w sobie te monitory plus rewelacyjne wykonanie i tylko ta góra na płycie Beyonce hm... Może za mało jeszcze posłuchałem.

 

Co sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wrażenia z innych płyt, szczególnie takich które "znasz na pamięć"? Też pojawia się kłopot z "górą" którego wcześniej nie było słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycofaniu Contoura 1.1 Focus 110 to obecnie top-monitor Dynaudio przeznaczony do malych pomieszczen. Chyba niewiele wiecej trzeba dodac.

 

Co do dystrybutorow z Wroclawia to jest RGB Audi0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może nowa linia Dynaudio która zastępuję Audience czyli Excite. Całkowicie zmieniony głośnik średnio-niskotonowy, brzmienie bliższe serii 140 niż Audience.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem CM1 i nie powiem, bardzo fajne kolumienki.

Jak dla mnie mają jednak poważną wadę a mianowicie... bas.

Otóż (ze względu na rozmiary) brakuje tego niższego, zaś wyższy jest okrutnie podbity. I to się może podobać przez pierwszą godzinę słuchania, bo fajnie nabija rytm, ale po jakimś czasie takie łupanie zaczyna wnerwiać. Słuchałem kilku niewielkich kolumn, siłą rzeczy też bez najniższego basu, też z podbitym wyższym, ale nie w takim stopniu jak w CM1 które wydaje mi się przesadzone.

Co do wysokich nie mam zastrzeżeń, ja akurat takie lubię. Środek też jest niczego sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Kasią.

Znam (ze słyszenia) przypadek, że po zapięciu końcówek Phast do monitorów B&W (miast Denona), chłopaki zrobili wielkie buźki z niedowierzaniem.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako lokalny Denon-maniak uważam pomysł łaczenia Denonków z B&W za chybiony..szanuję tę wielką firmę głosnikową i jej dorobek.

 

Prosze rozejrzyj sie za jakimis innymi monitorami z jedwabną kopułką i nie-kewlarowymi głośnikami ..nawet na próbę.

Dalej radzę sprawdzic czy NA PEWNO B&W nie sa jednostajne i meczące z denonem..i niekoniecznie mam tu na mysli materiał kopułki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo chciałem napisać że denon jest raczej jasny a cm1 też do ciemnych nie należą zwłaszcza że metaliczność jest wyczuwalna w wysokich, jeżeli długie odsłuchy nie wprowadzają dyskomfortu to okey ale ja też radzę głośniki z tekstylną kopułką np usher s520 tańszy o połowę a moim zdaniem może wstydu narobić cm1, ja osobiście wcześniej miałem b&w 685 i po przejściu na tej samej elektronice na uszatki dopiero poczułem przeskok w klasie brzmienia, pojawiła się piękna średnica, góra jest soczysta ale nie męcząca i metaliczna, bas jest bardziej zwinny i moim zdaniem może jest go mniej ale podobnie schodzi , polecam przesłuchać uszatki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za głos w dyskusji. Jutro odpowiem na pytania i ustosunkuję się do Waszych odpowiedzi gdyż na chwilę obecną to ja już słyszę jeden wielki pisk w uszach (autosugestia czy jaka cholera) i muszę się z tym przespać.

Thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.