Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o pomoc w wyborze nagłośnienia


Gregoriuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów . to mój debiut na tym forum. Proszę o pomoc w doborze audio do sklepu. lokal w kształcie prostokątaok40m2. zależy mi by dźwięk był przestrzenny i pełny, nastawiony jestem raczej na sprzęt uzywany ze względu na cenę. na całość jest przeznaczone ok 2000pln. myślałem o czterech kolumnach powieszonych w rogach do tego jakiś amplituner lub sam wzmacniacz (źródłem najczęściej będzie pc) może do tego jakiś subwoofer aczkolwiek raczej na niego zabraknie już pieniędzy. W zamiarze nie będzie się słuchać głośno ale zależy mi by dźwięk w sklepie sprawiał przyjemność odwiedzającym i był możliwie wysokiej jakości. By pomimo głośności pozwalającej na komunikowanie się kolumny były wysterowane w całym paśmie by nie brakowało przyjemnego basu, średnich i wysokich tonów. Przeważała bedzie muzyka house. Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny aktywne, studyjne(większe) czy małe estradowe. W tej kwocie nie kupisz nic lepszego do tak dużego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM a mógłbyś trochę bardziej sprecyzować swoją propozycję? (jakies konkretne modele). może jestem w błędzie ale kolumny estradowe kojarzą mi się z niezbyt przyjemnym dźwiękiem, raczej stworzone do głośnego słuchania, posiadające ostry syczący, kaleczący ucho wysoki itp. (wysokotonowy w tubie). aczkolwiek mogę byc w błedzie, nie mam wiele doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że na tak duże pomieszczenie, wypadało by mieć kolumny z min.15/16 cm przetwornikami nisko-średniotonowymi. Także masz do wyboru albo takie kolumny aktywne, albo ew. jakieś podłogowe z takimi przetwornikami. Do 2000zł za kolumny dasz radę się zmieścić. Tylko jeszcze trzeba by było mieć extra jakieś 500-600zł na jakiś wzmacniacz(potem byś go zmienił oczywiście w miarę przypływu gotówki) jeśli nie brał byś kolumn aktywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups nie wiedziałem że to sklep ;) W takim razie albo kolumny do zabudowy(tak zwane in wall), albo jakieś kolumny aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep, więc nie tyle zależy na decybelach co na jakości i pełni brzmienia przy rozsądnej głośności. kolumny pod zabudowę odpadają poniewaz nie ma czasu na zabudowę, dobrze by przed świętami zagrało. może jakiś przykład tych aktywnych bym mógł zobaczyć co Masz na myśli. lepiej aktywne kolumny niz pasywne i wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

 

Prostokąt, czyli wejście pewnie na mniejszej ścianie i naprzeciw na drugiej mniejszej ścianie kasa? (tak było by najfajniej) wtedy wieszasz po 3 JBL Control 5 na każdej ścianie dłuższej i kulturę grania i dużą przestrzenność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najlepiej na wysięgniku na wysokości jakieś 3,70m lekko ramieniem w dół, żeby komuś nie przyszło do głowy sadzić tam paluchy. Słuchałem tego i po wejściu było WOW tu gra muzyka :-) MINUS: startują od 75 Hz...

A Ty chcesz puszczać house i mieć bas... hmm bas jest z serii Control 40 nawet od 32Hz, ale pewnie nie możesz go zabudować w suficie....

Wypośrodkowaniem oczekiwań może się okazać Control Contractor seria 2x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

28 czy nawet 29 może się okazać strzałem w 10. Wada: pewnie cena, ale myślę, że takie 4 + wzmak z 2 parami wyjść głośnikowych załatwił by sprawę nagłośnienia. Ale ja słuchałem tylko Control 5, więc najlepiej się skontaktuj z regionalnym przedstawicielem JBL.

 

pozdrawiam Mirek

 

P.S.

K woli ścisłości nie pracuję w firmie JBL i nie mam z nią żadnych kontaktów/układów. Tak na wszelki wypadek, bo na forum to się krzyczy że jest od razu handlarzem etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregoriuss, 10 Gru 2008, 09:56

 

Wiszące kule Audiorama . Efektowny przestrzenny dzwięk bardzo wysokiej jakości. Bas czytelny i jednocześnie niezobowiązujący. Taki muzak nie przeszkadzający klientom. Można też opędzić problem jakimś systemem BOSE ale po co wpadać w koszty.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak na gorąco - na Allegro widzę właśnie amerykańskie głośniki estradowe Shure które poradzą sobie z takim pomieszczeniem. Do tego można dokupić tanią końcówkę mocy - nawet Sharpa 8800, która bez problemu napędzi te kolumny. I mamy super dźwięk do 40 metrów grubo poniżej 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.