Skocz do zawartości
IGNORED

Theta pro generation III-benchmark dac1


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

McGyver, 12 Gru 2008, 18:14

 

Ok przepraszam, wyrazilem sie niejasno.

 

A tak poza tym, to przestan pieprzyc ;) Wiesz o co mi chodzi, wiesz takze, ze nie naleze do osob, ktore robia szum wokol siebie dla jaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę...też mam Thetę:) Urządzenie gra bdb, chętnie wymienię na lepsze i tańsze, ale że już dawno wyrosłem z takich marzeń sennych, to jeśli wymienię na lepsze to mocno mnie to pociągnie po kieszeni:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYBRYD

OK, ok - przepraszam, nie chciałem Tobie dokuczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodać, że mieliśmy jeszcze dwa krzemowe wzmaki DIY do słuchawek, jeden w klasie A, a poza tym ja nie słuchałem Thety na głośnikach, i w sumie były dwa spotkania, nie wszystko ze wszystkim porównywane za każdym razem. Póki co, polecam pożyczyć NorthStara i posłuchać, co byśmy mieli przynajmniej jeden wspólny punkt odniesienia.

 

Nie chcę nikomu niczego udowadniać, a jedynie dać do zrozumienia, że techniczny dźwięk a la Theta lub Benchmark to nie jest to, czego wszyscy szukają, i wcale nie jest on najbliższy prawdzie o żywej muzyce. Autor wątku pytam, ja odpowiadam według swoich subiektywnych wrażeń i doświadczeń. Najlepszy DAC jakiego słuchałem to Accuphase DC801 z napędu DP800, ale to znowu było na słuchawkach (Stax Omega II i Beyedrynamic DT880 Pro), więc argumenty, że ja jeszcze mało usłyszałem lub coś w en deseń na mnie nie zadziałają. A i więcej różnych DACów i CDków słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 12 Gru 2008, 18:22

>ale że już dawno wyrosłem z takich marzeń sennych,

Ale to takie p... o Chopinie - lobby Theta na AS ma się dobrze, bo Polska to taki dziwny kraj, że większość zna klocki z opowiadań znajomych albo z wyklepanych literek na as.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gagacku jeśli chodzi o klepanie literek na as to jesteś mistrzem nikt ci tego nie chce odebrać, a co do lobby to do którego należysz?, bo ja do tego uczciwego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYBRYD, 12 Gru 2008, 18:17

 

>McGyver, 12 Gru 2008, 18:14

>

>Ok przepraszam, wyrazilem sie niejasno.

 

OK, wszystko jasne, nie ma sprawy.

 

>A tak poza tym, to przestan pieprzyc ;) Wiesz o co mi chodzi,

 

Nie, nie wiem o co chodzi.

 

>wiesz takze, ze nie naleze do osob,

>ktore robia szum wokol siebie dla jaj.

 

A czy ja coś takiego twierdzę? Ja tylko zwalczam szkodliwe, wprowadzające w błąd, nie poparte niczym merytorycznym uogólnienia.

A lampucerę chętnie bym porównał z Thetą Va, bo jak dotąd to porównywałem tylko z II, i jak na razie lampucera górą. A o Thecie Va z którą nie porównywałem się nie wypowiadam, nawet w aluzjach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 12 Gru 2008, 18:22

 

>Przepraszam że się wtrącę...też mam Thetę:)

 

 

Masz Thetę Va? A ja mam lampucerę. To może urządzimy porównanko, i zaprosimy na nie Rocha, Gagacka, i jeszcze kogoś? A potem to opiszemy, żeby znowu nie było gadki o jakimś lobby ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 12 Gru 2008, 18:48

 

>Nie Adam, ja zaproszę jak już to tylko lampucerę i Ciebie bez żadnych innych dodatków, ale o tym

>porozmawiamy jak system będę miał kompletny

 

Fajnie. Ale zrób wyjątek dla jednego dodatku, bo kawę to bym chętnie przyniósł ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 12 Gru 2008, 18:59

 

>Powiedzcie mi tylko jedną rzecz.

>Dlaczego modele Thety kosztujące kilka lat temu 30-40 tys. zł chodzą teraz za 3-5 tys zł?

 

No właśnie zastanawiające. Cieszę się że swoją DSP II (kupioną od Josefa ;-))) sprzedałem jeszcze bez straty, bo kilka miesięcy później ceny spadły na pysk, i dwójkę można było wyrwać już za 1000zł! To jest mniej niż trzeba zapłacić za w miarę sensowny napęd (a nie cedek)z drugiej ręki do niej!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o tym "od czego się zaczyna Theta", tylko o cenach na rynku wtórnym. A te są bardzo niskie w stosunku do cen sklepowych, i dotyczy to w równym stopniu nawet gen. Va.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po sprawiedliwości czekamy na porcję konkretów od fanów Thety teraz - z czym i na czym była porównywana, który model, jakie kabelki, wzmacniacze, głośniki, itp. Nie wiem tylko czemu taka fala krytyki padła na zestaw, w którym Redakcja wyceniła wzmak na 10kzł dźwiękowo (nie dałbym tyle, ani połowy tego), a rzeczone interkonekty Acrolink kosztują u nas więcej niż GDL, i moim zdaniem są wybitne, choć grają swoiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat DAC-ow ciagle goracy, nic dziwnego.

Ja nie mialem okazji sluchac zadnej Thety ani innych Dac-ow w najblizszy poniedzialek bede mogl odsluchac Thety III zobaczymy. Pewnie nim nabede jakiegos DAC-a sporo czasu przyjdzie mi spedzic na odlsluchach. Do tych ktorzy maja DAC-i z checia usmiecham sie juz teraz i zapowiedzial na jakies odsluchy w okolicach lipca. Takie spotkanie jak chcecie zrobic i porownac Dac-i byloby jak najbardziej porzadane przez poszukujacych owe urzadzenia. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw najwyższe srebrne Neotechy, ceny? kabelki głośnikowe ok 16000, wmak na GM70 MPM, kolumny Labirynthos CRQ2 na Accutonach, cenę za wszystko chcesz również znać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marduk, nie szpanujmy tak cenami, taki zestaw dzielony Accu kosztuje jakieś 80 kawałków, i co z tego? Kabelki Neotecha (rebrand) miałem i analogowe i cyfrowe, któryś ze starszych, średnich modeli na sreberku. rochu napisał tyle, że ja już nic nie muszę. :) CECa DX71 II nie słyszałem, ale znam opinie porównawcze, chyba mnie już nie interesuje ten poziom jakościowy, choć nie wątpię, że to bardzo dobre źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 12 Gru 2008, 20:20

 

>Kariera Neotecha w polskim światku audio jest równie zastanawiająca jak nagła popularność i łatwa

>dostępność Thety i Krela.

 

A Ty Rochu to byś się wszędzie doszukiwał jakichś teorii spiskowych ;-)))

A tymczasem mechanizm jest banalnie prosty, Polaków zwyczajnie zaczęło być stać na Thetę czy Krella z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha a cos kochany rochu Ty wygrzebał z odmętów innych rynków, bo jakoś nie widzę, ani theta ani neotech nie am u nas dystrybutora, ani TVC Promitheus, zastanawiaj się zastanawiaj

a mnie zastanawia coś innego co łączy kolegów:

rochu

Mcgyver

gagacek

i jeszcze kogoś innego

 

wspólne zainteresowania?

 

lampucera, music angel...?

po co to porównywać do czegokolwiek, skąd ten pęd ku porównaniom, ja tam nie mam interesu porównywać mojej Thety, tym bardziej że znam jej wartość, czyżby ktoś miał tak blade pojęcie na jakim poziomie plasuje się np taka stworzona przez niego lampucera? czy to świadczy o braku osłuchania i niewiedzy na jakim poziomie się robi klocki czy tworzy upgrade, może chce się to usłyszec wreszcie w dobrym systemie? czy też to takie błądzenie w poszukiwaniu pretekstu do reklamy? ale za chwilę każdy co inteligentniejszy nie zgodzi się na takie odsłuchy u siebie, albo obrzydzony nie zechce nawet z wami pogadać, bo będzie cały czas miał w świadomości, że staje się narzędziem nachalnej reklamy?

 

po co to komu, kto na tym chce zarobić, czy towarzystwo wzajemnej adoracji w tym sensie wyczerpie swoją formułę, czy ktoś z tego grona widzi, to co inni sobie na tym forum o nim myślą...czy należenie do tej grupy i zaprzeczanie temu coś zmieni? kiedy jak na dłoni widać kto z kim i w co gra, czy ktoś z nich sądzi, że tutaj nie ma inteligentnych ludzi, którzy czytają ze zrozumieniem, wyłapują niuanse, jak się czuje człowiek uczestniczący w tym wszystkim, będący w tym "lobby", czy ma jakieś skrupuły, czy ma jakieś zasady, skoro brnie w ten temat nadal zapamiętale?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 12 Gru 2008, 20:54

 

>hahaha a cos kochany rochu Ty wygrzebał z odmętów innych rynków, bo jakoś nie widzę, ani theta ani

>neotech nie am u nas dystrybutora, ani TVC Promitheus, zastanawiaj się zastanawiaj

>a mnie zastanawia coś innego co łączy kolegów:

>rochu

>Mcgyver

>gagacek

>i jeszcze kogoś innego

>

>wspólne zainteresowania?

>

>lampucera, music angel...?

>po co to porównywać do czegokolwiek, skąd ten pęd ku porównaniom, ja tam nie mam interesu porównywać

>mojej Thety, tym bardziej że znam jej wartość, czyżby ktoś miał tak blade pojęcie na jakim poziomie

>plasuje się np taka stworzona przez niego lampucera? czy to świadczy o braku osłuchania i niewiedzy

>na jakim poziomie się robi klocki czy tworzy upgrade, może chce się to usłyszec wreszcie w dobrym

>systemie? czy też to takie błądzenie w poszukiwaniu pretekstu do reklamy? ale za chwilę każdy co

>inteligentniejszy nie zgodzi się na takie odsłuchy u siebie, albo obrzydzony nie zechce nawet z wami

>pogadać, bo będzie cały czas miał w świadomości, że staje się narzędziem nachalnej reklamy?

>

>po co to komu, kto na tym chce zarobić, czy towarzystwo wzajemnej adoracji w tym sensie wyczerpie

>swoją formułę, czy ktoś z tego grona widzi, to co inni sobie na tym forum o nim myślą...czy

>należenie do tej grupy i zaprzeczanie temu coś zmieni? kiedy jak na dłoni widać kto z kim i w co

>gra, czy ktoś z nich sądzi, że tutaj nie ma inteligentnych ludzi, którzy czytają ze zrozumieniem,

>wyłapują niuanse, jak się czuje człowiek uczestniczący w tym wszystkim, będący w tym "lobby", czy ma

>jakieś skrupuły, czy ma jakieś zasady, skoro brnie w ten temat nadal zapamiętale?

 

 

Łomatko, a ja myślałem że to Rochu jest tropicielem teorii spiskowych, a tu co widzę?

... bez komentarza.

Wobec powyższego Marduk dziękuję bardzo za Twoje zaproszenie, ale nie skorzystam. Nie ma po co, bo widzę że poglądy masz już ukształtowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

gagacek

12 Gru 2008, 18:00

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 834 / 2672 / 0

 

>To co piszesz zaczyna być nawiedzone, chore. A wszystko dlatego że po prostu takiego DAC-a masz (chyba) i zaczynasz nieźle się nakręcać. Daruj już sobie.

 

Nic dodać, nic ująć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może oświeć mnie i wyprowadź z błędnego koła złych, błędnych, wniosków? wytłumacz, może ja jakoś zaślepiony jestem, może źle kojarze fakty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.