Skocz do zawartości
IGNORED

Theta pro generation III-benchmark dac1


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Marduk,

O ile pamietam McGyver już wytłumaczył sprawę pożyczenia monobloków, wiec to co piszesz to pochodna cały czas drażniącego Ciebie naruszania Twoich świętości, wykoncypowanych na zasadzie zgody z obiegowymi opiniami (->MPM, a jak MPM to Neotechy itd itp. śmieszne jazdy). Ile razy można to samo pisać??

 

A tak w ogóle: masz kolumny które bardzo dobrze znam. Do ich wysterowania potrzeba wzmacniacza który podkreśli barwy, Accutony są w tym temacie bardzo wymagające. Użyłeś w swoim systemie MPM który barwowo wypada gorzej niż coś co kiedyś było Music Angelem i aby dobić (-zrównoważyć??) system dołączyłeś do zestawu Thetę który jest suchym technicznie grającym DAC-em. Nie pomoże temu zestawowi (IMHO) nawet całe naręcze kabelków za złotych 1500/2900, no chyba że taki dźwięk Tobie odpowiada. Wiem, wiem - od razu odpowiesz że nie słyszałem. Nie słyszałem, ale pytałeś (grzecznie, pamietam! :D) o źródło, to ja przewrotnie polecam Tobie dobrze wykonaną lampucerę :D:D Może być? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 13 Gru 2008, 11:04

 

>a znaczenie ma takie, że nie Ty ani nie MCg jest ich właścicielem ani osoba która je pozwoliła

>wziąć, dla mnie ma ogromne znaczenie dysponowanie cudzą własnością bez zgody właściciela...

 

Nie, no BEZ PRZEGIĘĆ. Zaraz tu ze mnie złodzieja zrobisz. PM ze swoimi monoblokami gościł na Audio Show dzięki uprzejmości Audiostereo które wynajęło i opłaciło pokój. Zatem Józwa, jako gospodarz pokoju i przedstawiciel najemcy miał prawo ustalać warunki. Skoro z nim uzgodniłem pożyczenie monobloków, to sprawa jest ZAMKNIĘTA.

Boli Cię że MPM nie zachwyciły? No to możesz być spokojny, tamte MPM grają inaczej niż Twoje. Czy teraz już przestaniesz wiercić dziurę w brzuchu i wtrącać się między wódkę a zakąskę? No bo czy pan Maciek to Twoja rodzina, że nie proszony robisz z siebie jego adwokata?

Zadziwiające co się dzieje z normalnymi skądinąd ludźmi, jak tylko posiedzą na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam mnie to nie boli co kto sądzi o MPMach. Bo ani ja nie chcę ich sprzedać, ani nie chcę naganiać kupców MPMowi, wystarczy zajrzeć do odpowiedniego wątku, gdzie wyraźnie dałem sygnał o moich doświadczeniach z PM. Skoro Józwa czuł się władny wyrazić zgodę, to ok, jesteś czysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 13 Gru 2008, 11:20

>dołączyłeś do zestawu Thetę który jest suchym technicznie grającym DAC-em

 

No w końcu coś o Thecie a w takim razie jak podłaczymy do niej plastycznie grajacy napęd to czy dalej Theta bedzie techniczna (trochę niefortunne określenie) i sucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 13 Gru 2008, 11:40

 

>Adam mnie to nie boli co kto sądzi o MPMach. Bo ani ja nie chcę ich sprzedać, ani nie chcę naganiać

>kupców MPMowi, wystarczy zajrzeć do odpowiedniego wątku, gdzie wyraźnie dałem sygnał o moich

>doświadczeniach z PM. Skoro Józwa czuł się władny wyrazić zgodę, to ok, jesteś czysty.

 

Nie, no, jeszcze lepiej. Zrobiłeś z siebie samozwańczego arbitra władnego ferować wyroki kto jest czysty, a kto nie. Tymczasem nawet nie byłeś na AS, więc figę wiesz o całej sytuacji, tyle co najwyżej co z wpisów na forum czy opowiadań, a więc z trzeciej ręki. Nie będę pisał otwartym tekstem co o tym myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to Ciebie boli coś co tutaj wykazałem.

Odmawiasz mi prawa wypowiadania się wg moich własnych przekonań i odczuć? Nie tylko ja takie tutaj mam... właściwie dokładnie powiedziałem jak to wygląda ze strony forumowicza, co czyta to forum.

 

Po co wraz z kolegami tak nachalnie atakujecie w tematach gdzie akurat przypadkiem jest mowa o DAC -lampucera od razu propozycja porównań odsłuchów itp.zmusić do zgody do porównań, Monobloki MPM - Music Angel propozycja odsłuchów porównań, to samo co wcześniej i to w jakim gronie, żeby nie było niedomówień, w gronie Twoich kolegów, którzy dziwnym trafem okupują te same wątki co Ty?

Nie mam nic przeciwko abyś ludziom robił dobrze i klecił lampucery, MA itp, a niech się cieszą, ale nie stwarzaj i nie roztaczaj nieudowodnionych i nieuzasadnionych wizji, że to jest lepsze od czegoś przy czym stało.

Chcesz darmowej reklamy obarczonej ryzykiem, ale jednak?

Pogadaj z red. Pacułą, wyślij jako producent i prowadzący działalność gospodarczą biznesmen, lampucerę niech przetestuje. Wiesz ilu ludzi to przeczyta? setki, szkoda zachodu i szukania po wątkach okazji do porównań.

 

No wybacz. Sam sobie ścielisz to posłanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już skończyliście pieprzyć o dupie lampucery i ogórku MPM ?

 

To jest temat o Thecie idzcie się wyżalać gdzie indziej, co nas to g. obchodzi

 

Redakcja proszona o sprzatnięcie w/w wpisów nie na temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak, będzie jakiś odsłuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 13 Gru 2008, 12:22

 

>Nie, to Ciebie boli coś co tutaj wykazałem.

 

NIC nie wykazałeś. Przypomnij sobie jaką jazdę Ci urządzono kiedyś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty tutaj robisz to samo. A nawet gorzej. Nie piszesz na temagt, nie piszesz o brzmieniu, tylko wywlekasz temat Music Angela i MPM, wyłącznie po to żeby się dowalić, bo nie ma to żadnego związku z tematem wątku, który dotyczy DACów.

 

>Odmawiasz mi prawa wypowiadania się wg moich własnych przekonań i odczuć? Nie tylko ja takie tutaj

>mam... właściwie dokładnie powiedziałem jak to wygląda ze strony forumowicza, co czyta to forum.

 

A wypowiadaj się według własnych przekonań, byle na temat. A tematem wątku są DACki, a nie MPM i Music Angel i Audio Show. Po co więc wywlokłeś temat MPM w wątku o DACkach?

 

>Po co wraz z kolegami tak nachalnie atakujecie w tematach gdzie akurat przypadkiem jest mowa o DAC

>-lampucera od razu propozycja porównań odsłuchów itp.zmusić do zgody do porównań,

 

Zmusić? Człowieku, wylej se wiadro zimnej wody na łeb. A jak nie pomoże, to powtórz. Że niby co, że będę kogoś w kajdanach wlókł na odsłuch? ROTFL.

Za to ZAPRASZAM każdego, kto będzie chciał. Nie boję się żadnych porównań. Bo i nie ma czego. Nawet jeźli moja lampucera zagra gorzej od jakiegoś Accuphase, to co z tego? Nie jestem przewrażliwiony, tak jak co niektórzy. Nie reaguję histerycznie i nie rozpętuję krucjat przeciwko tym, co śmieli stwierdzić że im się nie podobało. A tak niestety postępują co niektórzy zwolennicy Thety i MPM, z imienia wymieniał nie będę ;-)))

 

>Monobloki MPM -

>Music Angel propozycja odsłuchów porównań, to samo co wcześniej i to w jakim gronie, żeby nie było

>niedomówień, w gronie Twoich kolegów, którzy dziwnym trafem okupują te same wątki co Ty?

 

Wiadro zimnej wody na łeb, jak już pisałem. Sam też mam monobloki pana Maćka, starsze na 6S33S, i bardzo je sobie cenię. Na Audio Show porównywaliśmy MPM nowe vs. MPM stare, ale zostało to zignorowane, bo smieliśmy też porównać z jakimś tam Music Angelem, który nota bene ani nie jest mój, ani też nie ja go robiłem, ani też nie będę robił, bo to opracowanie Wilu Żubra, opublikowane zresztą ZA DARMO na forum na użytek DIY. A co do kolegów, to zauważ łaskawie że Gagacek reaguje nie na moje wpisy, tylko na wpisy MLB. No i kto jak kto, ale właśnie Gagacek posiada, oraz kiedyś posiadał takie sprzęty, o których większość forumowiczów może co najwyżej pomarzyć, ma więc znakomity punkt odniesienia do oceny dźwięku. Ale Ty tego nie dostrzeżesz, bo Gagacek śmiał zszargać Twoje świętości pisząc że mu się nie podobało. I co robisz? Zamiast podjąć merytoryczną polemikę opatrujesz go etykietką "kolega McGyvera", i wydaje Ci się że to załatwia sprawę. Otóż nic bardziej błędnego, taka postawa to odwracanie kota ogonem, udawanie greka, chowanie głowy w piasek.

Twierdzisz że ja Ci odmawiam wypowiadania się według Twoich pogklądów? A Ty co robisz? Jak tylko ktoś napisze coś, co jest sprzeczne z Twoimi wyobrażeniami, to od razu starasz się tego kogoś zdyskredytować, a od merytorycznej dyskusji uciekasz.

 

>Nie mam nic przeciwko abyś ludziom robił dobrze i klecił lampucery, MA itp, a niech się cieszą, ale

>nie stwarzaj i nie roztaczaj nieudowodnionych i nieuzasadnionych wizji, że to jest lepsze od czegoś

>przy czym stało.

 

A skąd wiesz że nie jest? Może akurat jest? Byłeś, porównywałeś, słuchałeś? NIE. Więc nie konfabuluj.

 

>Chcesz darmowej reklamy obarczonej ryzykiem, ale jednak?

>Pogadaj z red. Pacułą, wyślij jako producent i prowadzący działalność gospodarczą biznesmen,

>lampucerę niech przetestuje. Wiesz ilu ludzi to przeczyta? setki, szkoda zachodu i szukania po

>wątkach okazji do porównań.

>No wybacz. Sam sobie ścielisz to posłanie.

 

A niby dlaczego NIE porównywać? Bo lampucera tania? I co z tego? Nie mozna porównywać z powodu CENY? Czyżbyś należał do tych, co to słuchają kieszenią? A może przyczyna jest inna, może ewentualne wyniki takich porównań są Ci nie w smak?

jak już napisałem, ja się nie boję konfrontacji lampucery z żadnym sprzętem. A to dlatego, ze nie mam do niej "nabożnego" stosunku, i nawet jak zagra gorzej od czegoś, to nie będę płakał, tylko wezmę się do roboty i popoprawiam to i owo. Bo to właśnie dzięki odsłuchom i porównaniom osiągnąłem taki a nie inny rezultat brzmieniowy. No i wybacz, ale nie będę kupował dajmy na to Thety po to tylko, żeby porównać z lampucerą i ją dopracować. Albo i nie dopracowywać, o ile się okaże że nie ma takiej potrzeby. Dlatego staram się korzystać z wszelkich okazji do odsłuchów. A drugi (a nawet pierwszy, najważniejszy) powód jest taki, że jest to moje hobby, i lubię to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniany, 13 Gru 2008, 12:55

 

>Panowie już skończyliście pieprzyć o dupie lampucery i ogórku MPM ?

>

>To jest temat o Thecie idzcie się wyżalać gdzie indziej, co nas to g. obchodzi

>

>Redakcja proszona o sprzatnięcie w/w wpisów nie na temat

 

Sorry Wełniany że przyczyniam się do zaśmiecenia, ale nie ja tu wywlokłem temat MPM, nie mogę jednak udawać że deszcz pada jak mi się urządza jazdę. Akurat Marduk jako wieloletni użytkownik Thety mógłby, gdyby chciał napisać coś merytorycznego. On jednak woli wywlekać tematy zastępcze które tylko zaciemniają obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thete przerabiam latami, miałem II, IIIa, teraz Va.

Brzmienie II no comments

IIIa bez dupereli typu docieplenia, bez dupereli typu barwa , dźwięk chłodny dla niektórych, bdb dół pasma, można się zgodzić, że trochę "techniczna", ale muzykalna, ja ogromnie cenię ten DAC. Za tą cenę ok 2000 pln + jakiś transport ma się świetne źródło za małe pieniądze przy których wspomniany Meridian leży i kwiczy, porównywałem, właściciel pozbył się go zaraz po odsłuchu u mnie, przed porównaniem miał przekonanie, że Meridian to świetne źródło.

Va nie chce się wypowiadać jeszcze i oceniać za krótko z nią przebywam, nie oceniam urządzeń kategorycznie, jeśli nie posłucham dłużej u siebie w systemie. Va w stosunku do IIIa, lepiej i więcej, większa klasa. Nadal styl Thety klasyka gra wyśmienicie, w IIIa również tak było.

To co panowie nazywają barwą jest podane oszczędniej niż w innych źródłach, za to scena kreowana jest wspaniale, jeśli ktoś szuka ciepłych kluseczek, nasyconych tzw barwą, to szuka sobie gdzie indziej, jednak zalecam bezpośrednie porównanie.

 

Kończąc bo zaraz zostanę posądzony o wspieranie lobby Thety.

 

Wszystko zalezy od stanu "świadomości" słuchacza, tego na co zwraca uwagę, na inne aspekty zwraca uwagę początkujący słuchacz, na inne zwraca uwagę doświadczony słuchacz.

Dla niektórych zlepek dźwięków, które brzmią przyjemnie i barwnie to szczyt oczekiwań, dla mnie droga przez mękę.

 

Tyle.

 

Niczym mnie nie przekonaliście, kubeł zminej wody radzę wlać na siebie i na kolegów, nie będę już ciagnął dalej tematu, każdy może sobie sam wyrobić opinię, ma tutaj pełno wskazówek, co gdzie jak i z kim, po co i dlaczego? to już penie tajemnica samych zainteresowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od razu trzeba było merytorycznie i na temat pisać, o tym jak odbierasz dźwięk Thety, a nie jakieś dziwne jazdy urządzać na tematy zastępcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Tia..

Wszystko jest kwestią skali.

Jedni potrzebują do zachowania dobrego mniemania o sobie jachtu na Riwierze i złotego BMW.

Innym wystarcza przedmiot któremu ktoś dorobił legendę. I legendy tej będą bronić jak niepodległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam parę słów od siebie - nie bardzo mogę się zgodzić z opisem, że Va gra technicznie

uważam, że to co ten DAC prezentuje to świetny kompromis pomiędzy neutralnością, detalicznością, kreowaniem sceny i dynamiką

 

sprzęt wymieniałem wtedy kiedy stwierdzałem, że coś mi nie pasuje i do czegoś mogłem się przyczepić - na chwilę obecną (3 lata posiadania) nic takiego nie zauważyłem - dalej jestem zadowolony

 

być może są lepsze przetworniki (może nawet tańsze) - ale po co mam znów spędzać kupę czasu na szukanie czegoś co może okazać się zamianą siekierki na kijek

 

jest dobrze = zostawiam

 

pozdrawiam lobby ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia..

Wszystko jest kwestią skali.

Jedni potrzebują do zachowania dobrego mniemania o sobie jachtu na Riwierze i złotego BMW.

Innym wystarcza przedmiot któremu ktoś dorobił legendę. I legendy tej będą bronić jak niepodległości.

 

wierutne bzdury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś nowsza Thetę niż Va i mógłby o niej coś napisać? No bo na Va którą znam kończy się informacja forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał Va w stosunku do Benchmarka to dźwiękowo klasę wyższy DAC tylko kurcze czemu ta złotówka tak poszła właśnie teraz na pysk? analitycy w JP Morgan przez wasze spekulacyjne plotki macie teraz przesrane także u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>analitycy w JP Morgan przez wasze spekulacyjne plotki macie teraz przesrane także u mnie

A czemu mają mieć przesrane, bo na gwałt potrzebujesz tego do Audiomatusa???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 13 Gru 2008, 11:20

>dołączyłeś do zestawu Thetę który jest suchym technicznie grającym DAC-em

 

No w końcu coś o Thecie a w takim razie jak podłaczymy do niej plastycznie grajacy napęd to czy dalej Theta bedzie techniczna (trochę niefortunne określenie) i sucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli THETA V gra technicznie i sucho to oznaka że czas czas odbił swoje piętno na kondensatorach elektrolitycznych, które powysychały i utraciły właściwą pojemność. One mają już po 10 lat. Na płycie zasilacza jest dosyć miejsca na ich uzupełnienie. Zielonych Nichicon Muse raczej nikt już nie kupi ale obecne Fine Gold się do tego świetnie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dalej Theta bedzie techniczna (trochę niefortunne określenie) i sucha?

A dlaczego niefortunne? oraz

nie ma czegos takiego jak plastycznie grajacy naped tylko dopasowany napęd, można użyć gdl i byle czego (no, prawie), albo zamiast gdl kostkę za 6$, wyjdzie na to samo.

 

a pozostaje pytanie:

- A czemu mają mieć przes..., bo na gwałt potrzebujesz jego do Audiomatusa???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 13 Gru 2008, 19:56

To że mamy wspólnych znajomych to nie znaczy że słyszymy tak samo.I bardzo dobrze nam z tym nieprawdaż :)

Corian ruszył ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniany, 13 Gru 2008, 17:54

 

>A ma ktoś nowsza Thetę niż Va i mógłby o niej coś napisać?

 

Gen VIII miała być na AudioShow, ale że z powodu kryzysu wystawa się nie odbyła, to i posłuchać się nie dało... ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.