Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  280 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ dość często spotykam na forum tematy związane z kolumnami firmy Dali, postanowiłem iż wątek klubowy jest jak najbardziej uzasadniony. DALI - Danish Audiophile Loudspeaker Industries jest producentem kolumn, których brzmienia jestem sam jestem wielkim miłośnikiem. Mam nadzieję w tym miejscu będzie można rzeczowo podyskutować i wymienić się poglądami na temat produktów tego producenta. Brzmienie Dali w odpowiedniej konfiguracji jest jak narkotyk, łatwo się od niego uzależnić i ja jestem tego dowodem. Najpierw podłogowe Dali Ikon7 następnie podstawkowe Dali Mentor 2 i obecnie również podstawkowe Dali Helicon 300. No i jest pięknie, polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż niektórzy twierdzą, że najlepsze konstrukcje Dali powstały w czasach, kiedy konstruktorem był człowiek, który pracował później dla Danish Physics. IMHO te konstrukcje to m.in. seria "czerwona" z 450 no i Grand Coupe. W każdym razie mam do tej firmy spory sentyment, podobnie jak i do wzmacniaczy z wysp.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowanie zapisuje sie do klubu, kiedys Dali104 i 505 byly dla mnie idalem swietnie grajacych kolumn

.... i szczytem moich marzen. Wiele dobrego slyszalem o 450, ale nigdy nie mialem okazji ich posluchac. Pozdrawiam sympatykow DALI :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 mialem - fajne nienatarczywe granie - byly u mnie chyba 5 lat

- najdluzej ze wszystkich klockow :))

dopiero elaki daly rade je pobic (stereo, rozdzielczosc...)

(cenowo jednak to zupelnie inna liga nawet SH...)

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad podstawkowcami Dali Ikon. Mam pytanie: czy ktos porównywał Dali Ikon 1 z Dali Ikon 2? Czy warto dopłacic te kilkaset zł ? O Ikonach 1 słyszałem zarówno bardzo dobre opinie, jak takie, ze ledwo sie nadają jako tyły do kina domowego...

 

Moj pokój to 18m2, muza: rock i ciezkie brzmienia, wzmak - bardzo budzetowy denon ale planuje zmienic na cos lepszego...

 

pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>matman

Ikon 6 będą optymalne pod względem wielkości. Słuchałem ich w sporo większym pokoju niż Twój i miały jeszcze duży zapas. Siódemki przy tej powierzchni mogą być za duże.

 

Mentory to już duuużo większy wydatek. Jak pomnożysz te 4000, które chcesz wydać na kolumny, razy 2, to wtedy dopiero kupisz Mentory 6. Nie słuchałem ich to nie wypowiem się o brzmieniu. Ale za taką kasę to szarpałbym pewnie coś innego. Mi się po prostu podłogowe Mentory nie podobają, ale o gustach...

 

IMHO do Twojego Rotela te Ikony 6 mogłyby się nadać. Tylko posłuchaj tego zestawienia, jak masz mozliwość.

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę nie ma co słuchać tych opinii, że Ikon 7 w 14m2 zagrała dobrze. No pewnie, że lepiej niż w 10 m2, ale na pewno gorzej niż w 20m2.

 

Dali 450 są kolumnami porównywalnej wielkości z Ikon 6. W 11m zagrały lepiej niż poprzednie - Tannoye M3. Ale rozwinęły skrzydła dopiero w 25m2.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAZ, co bys mi w takim razie polecił ? te dwójki mają chyba Bi-Wire a moj wzmak chyba tego nie obsłuży :(

 

tu mi pewien naprawde wiarygodny Uzytkownik forum polecił wlasnie te jedynki:

 

http://www.audiostereo.pl/Denon_PMA425r___jakie_najlepsze_kolumny_47769.html

 

Juz sam nie wiem co kupic, coraz bardziej jestem załamany... Jutro sie juz umówiłem na odsłuch tych jednynek ... a "dwójki" nie maja w tym sklepie wiec musiałbym te "2" w ciemno kupic ... (jeden koles na allegro ma "dwójki" za 1700 zł to chyba niezla cena... - nowe dali ikon 1 za 1500 najtaniej znalazłem..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikon 2 ma wysokiej jakości terminale głośnikowe standardowo wyposażone w zwory które umożliwiają podłączenie pojedyńczego kabla, do podłączenia Bi-Wire wystarczy odpowiedni kabel ( będziesz miał możliwość zmiany w późniejszym terminie, jak będziesz chciał się pozbyć paru złotych). Do twojego rodzaju muzyki która wg. mnie opiera się znacząco na energicznej podstawie basowej ,nie wyobrażam sobie DALI IKON 1 to kolumienki zaprojektowane do wieszania na ścianie dlatego mają bass refleks z przodu i uchwyt na hak z tyłu. Ikon 2 to już inna kolumna całkiem przyzwoity monitor w którym cokolwiem możesz doszukiwać się niskich częstotliwości bo nie wyobrażam sobie ich w Ikon 1. Ja mam DALI Helicon 300 i w moich 12m2 dość często kożystam z zatyczek bassrefleksów, gdy w gorszych realizacjach bas jest zbyt dominujący, ale w tedy to ja decyduję o tym, a nie myślę że trzeba znowu coś zmienić. Mołbym ci doradzić abyś podczas odsłuchu jedynek skupił się na wysokich częstotliwościach i sprawdził czy szkoła dźwięku Dali oparta na module wysokotonowym składającym się z wstęgi i kopułki tekstylnej ci podpasuje i Ikony 2 uzupełnią braki niskich częśtotliwości ale wiem też że na postrzeganie dzwięku, a w szczegulności podczas pierwszych odsłuchów składa się całośc brzmienia i nie chciałbym abyś się zraził brzmieniem usłyszanym z IKON 1 w perspektywie zakupu IKON 2

 

Tutaj masz link do DALI IKON 2:

 

http://www.dali.dk/pl/page363.aspx?sub=384&prod=630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTAM!!! Posiadam amplituner A/V NAD T-773 i DVD NAD T-512.Od 2004 roku mialem podlaczone stare kolumny TONSIL VOYAGER 350 które z moim NADem grały FATALNIE!!!Pojechalem do Dystrybutora NADA firmy "TRIMEX" w WA-wie w celu dobrania odpowiednich kolumn do takiego zestawu.Miałem do Wyboru:ACOUSTIC ENERGY-Aelite3(5770 zł),FOCAL-CHORUS 836V (8000 zł)i PROFILE 918(12.500zł)oraz kolumy firmy DALI :5005,6006,EVIDENCE 870(9600 zł)i wysoki 5-cio glosnikowy model GRAND (12.000zł)-Te kolumny bardzo mi sie spodobały, bo gray chyba najlepiej ze wszystkich kolumn jakie mieli w sklepie- wiec to głównie zadecydowało o ich zakupie(a kupiłem je na początku 2008 roku).Niestety jak sie dowiedziałem,są to nieuzywane zestawy tej firmy aktualnie nie produkowane,ale z 5-cio letnia pełną gwarancją.CZy JA dokonałem dobrego wyboru decydując sie na DALI GRAND??? W jakich latach był ten model produkowany? Jeśli ktoś z was jest w posiadaniu takich kolumn-mugłby mi coś o nich napisać???

Na necie i domowej stronie DALI nie ma zadnych informacji na temat modelu GRAND.Będę wdzięczny jeśli sie czegoś więcej dowiem na temat tych kolumn.(Podobno konstruktorem Grandów był DON FLANTZ późniejszy założyciel DANISH PHYSICS,zaś model POINT ZERO 1 jest upgradem GRANDÓW w podobnej cenie blisko 20.000 zł, a głośniki użyte do budowy POINT ZERO 1 są nowszą wersja głosników zastosowanych w GRANDACH firmy VIFA i SCAN SPEAK -zamienniki.

post-22128-100007748 1231016440_thumb.jpg

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: przy tych kolumnach martwiłbym się raczej o resztę systemu bo w obecnej konfiguracji to elektronika zubaża cały system. Ale to tylko opinia skrommego forumowicza. Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że już nieprodukowane? Dali robiło najlepsze głośniki w latach '95-'03, mniej więcej. A dobry głośnik i po 10 latach przebije swoim brzmieniem nowsze konstrukcje. Więc nie ma się czym martwić. Gratuluję zakupu - sam chciałbym takie mieć. No i salon co najmniej 30m2 do nich:)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu byłem pod wrażeniem kolumn Dali Grand Diva (młodszy brat Twoich Grandów). A że kosztowały 14000zł, a ja w rok tyle wtedy nie zarabiałem, to ... mogłem se tylko pomarzyć. A "duże" Grandy były jeszcze droższe, kosztowały coś ponad 20 000. Ty kupiłeś fabrycznie nowe duże Grandy za cenę niższą, niż kosztowały Divy. Teraz faktycznie martw się raczej elektroniką. Kolumny to najmocniejszy punkt Twojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się!!! :-) Sprzęt grający w POLSCE jest bardzo drogi!!! Ja mam tylko nieco ponad 1000 zeta pensji!-Tak wiec jak widzisz też dużo nie zarabiam.Na jakieś lepsze kolumny zbierałem kasę około 3 lat. :-( Sprzet NAD mam już od 4 lat w domu i bardzo podoba mi się jego brzmienie, ale niestety kolumny TONSILA są BEZNADZIEJNE.:-( Nie bardzo wiedziałem jakie kolumny bedą odpowiednie do NADA i przypadkiem będąc w TRIMEXIE trafiłem na te GRANDY.Wszędzie w sklepach mówili mi żebym zakupił kolumny firmy FOCAL-których szczerze mówiąc nie lubię.Porównujac Kolumny FOCALA I DALI odniosłem wrażenie że nawet zwykłe EVIDENCE 870 grają lepiej niż dużo droższe Focal Profile 918.Ten EVIDENCE to też chyba nie jest nowe DALI?.A co mogłoby lepiej zagrać z moim GRANDEM?- nie stać mnie jeszcze na wzmacniacz LYNGDORF lub TACT Millenium Mk3.To musi być trochę niższa półka. :-)

Aha! Byłbym zapomniał :Kupiłem wzmacniacz lampowy firmy AUDIONOVA A-60 na lampach KT-88 2x60w -Czy taki wzmacniacz nadawałby się do tych kolumn? POZDRAWIAM !!!!

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie. Na wstępie chciałbym podziękowc użytkownikom tego forum, dzięki Wam w koncu udało mi się dokonac zakupu kolumn (szczególne podziękowania dla KAZ i McGyver). Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Dali Ikon 2 a więc samozwańczo zapisuję sie do klubu Dali :)

 

Do pełni szczescia brakuje mi teraz nowego okablokowania, standów i lepszego wzmacniacza.

 

W związku z tym pytanko: czy do tych głosników i mojego wzmacniacza (budżetowy Denon na ten moment) nada się kabel taki jak ten:

 

http://allegro.pl/item514169100_klotz_twinax_ly225t_kpl_oprawa_2x3m_fv_r_audio.html

 

czy tez szkoda kasy i lepiej kupic

 

http://allegro.pl/item521709676_procab_kabel_glosnikowy_ls25_1_cena_za_1_metr.html

 

Chodzi tez o to, czy do tego wzmacniacza mogą być wtyki bananowe ... ? (na ten moment bi-wring sobie odpuszczam, gdyz tak mam niefortunnie ustawiony sprzęt, ze kabla bede potrzebować z 12 metrów).

 

Poniżej (jak sie uda) - zdjęcie mojego ustrojstwa :)

 

Pozdrawiam wszystkich,

Kuba.

post-21421-100007639 1231111062_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.