Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  280 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Grandy grają przecudownie. Naprawdę warto się zainteresować tymi kolumnami. Mają niestety jedną wadę - jak będziesz chciał wymienić kolumny na lepsze to będzie trzeba wydać MAJĄTEK.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

WItam

 

chcialem wymienic rx8 na dali ikon 6 mk2 czy ktos moze doradzic mi czy beda lepsze czy taka sama klasa grania ??

 

Chodzi mi o gore ze by nie byla tak ostra jak w MA , detaliczna ale zarazem nie ostra

 

dzieki za pomoc

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie MA GS20 biją Ikony 6 MK2 na głowę. RX8 - no tu może być gorzej... (ale wrażenia z RX8 psuł mi odsłuch GS60 - wcześniejszy). A opowiedz na forum MA, co Ci się przestało podobać w MA ? Bo jak dla mnie Ikony 6 ani I ani II nie wnosiły nic nowego ponad moje stare Dali 505, więc mimo korzystnych cen, nie kupiłem ich. Detaliczności specjalnej w MK II nie usłyszałem (z NAD 312).

Edytowane przez Lord Rayden

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

kilkanaście dni temu sprzedałem swoje poprzednie kolumny i niejako "przejściowo" wylądowały u mnie Dali Skyline 1000. otwarta obudowa, 30 cm na basie, 80 cm wstęga - same "nietypowe" rarytasy konstrukcyjne. brzmieniowo - przyczepić się można do wielu rzeczy, a to góra nie dość otwarta, a to bas mógłby być bardziej zróżnicowany, a to scena na boki lepsza... tymczasem jednak przyjemność ze słuchania mam przeogromną, kolumny już kupiłem, kolejni goście zaliczają "opad szczęki", a ja się tylko pytam - czemu takich kolumn się już nie robi?!

pozdr. wszystkich Dali-fanów!

fotki dołączę jak tylko dzieci wrócą z wojaży i oddadzą cyfrówkę :)

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, Posiadam od roku podstawkowce Dali Ikon 2, które grają ze wzmacniaczem Densen DM-10. Mam możliwość wymiany z dopłatą 500 zł na kilkunastoletnie Dali Grandy Coupe. Wiem, że to inna półka, ale czy gra jest warta świeczki? W końcu to stare kolumny, a technika idzie do przodu. Czytałem, że w wooferach są tanie Vify. Czy jest opcja na wymianę zużytych przetworników w Grandach na nowe, jeśli się uszkodzą? Ewentualnie z dopłatą ok. 1000 zł mogę dostać Mentory 2. Pozdrawiam, Tomek

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Klub wymarł...Ma ktoś z Trójmiasta Dali Grandy i chciałby ich posłuchać z Densenem, albo porównać z Dali Ikon 2?

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Trójmiasta ok 100km i posiadam Dali Grand.

Lucmaster nie robią, gdyż dzisiaj takie konstrukcje kosztowałyby "miliony" i małe jest zapotrzebowanie. Sam delektuję się Grandami (podłogówki nie podstawki) i tak się zastanawiałem ostatnio ile trzeba wydać pieniędzy, aby zakupić kolumny z których będę tak zadowolony.

Edytowane przez kivlov

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Lucmaster miałeś okazję słuchać Dali Grand? Ciekawe jak wypadają Dali Skyline 1000.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucmaster miałeś okazję słuchać Dali Grand? Ciekawe jak wypadają Dali Skyline 1000.

 

miałem okazję nie tylko posłuchać ale przez jakiś czas byłem właścicielem podstawkowych Dali Grand Coupe. początkowy zachwyt dosyć szybko mi minął. oczywiście fajnie byłoby posłuchać dużych Grandów vs Skyline w tym samym systemie - wtedy podjąłbym się oceny porównawczej. osobiście bardzo interesuje mnie też Skyline 2000 - te 40 cm na basie - mniam :)

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 40cm na basie to już trzeba mieć naprawdę konkretne zasilanie, a także pomieszczenie. Chętnie bym tego posłuchał.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 40cm na basie to już trzeba mieć naprawdę konkretne zasilanie, a także pomieszczenie. Chętnie bym tego posłuchał.

 

 

ja mam pomieszczenie ponad 30 metrów i tylko do słuchania.

wzmacniaczowi czego jak czego, ale powera też nie brakuje.

choć muszę przyznać że Skyline 1000 wypełniają pomieszczenie dźwiękiem bez problemu już z potencjometrem na wzmacniaczu ustawionym w okolicach 8 godziny, to już korci mnie przeskok na model wyższy :)

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że jesteś ze swojego sprzetu zadowolony. Ja również bardzo, al eto bardzo jestem zadowolony, ale zastanawiam się co trezba kupić, aby przebić Dali Grand w moim systemie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

no i dzięki uprzejmości znajomego wylądowały u mnie Dali Skyline 2000 :)

powiem krótko - to trzeba zobaczyć i usłyszeć: wysokość na kolcach 160 cm, wstęga długa na 100 cm, 40 cm na basie .... tiaaa...

Skyline 1000 to przy nich maluchy.

fotki next time - narazie pracuję żeby rzeczone kolumny zostały już na zawsze!

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki prosimy jak najszybciej oraz wrażenia.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki Dali Skyline 2000.jak widać różnice w stosunku do mniejszych wyraźne i tylko "wymiarowe". na średnicy dwa głośniki. całość daje wrażenie potęgi niczym "nieskrępowanej". obraz jaki kreślą te Dali to wyrafinowana ale łagodna góra, przyjemna średnica i olbrzymi fundament basowy. oj kotły w symfonice to teraz naprawdę kotły!

post-11475-0-01443400-1321725925_thumb.jpg

post-11475-0-28603600-1321725934_thumb.jpg

post-11475-0-14539200-1321725950_thumb.jpg

post-11475-0-35227800-1321725963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.