Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj prezentuje się to wszystko naprawdę niesamowicie. Widzę, że w rogach masz pułapki basowe. Warto w nie zainwestować czy nie odczułeś specjalnie różnicy?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj prezentuje się to wszystko naprawdę niesamowicie. Widzę, że w rogach masz pułapki basowe. Warto w nie zainwestować czy nie odczułeś specjalnie różnicy?

 

 

to pewnie zalezy od charakterystyki danego miejsca, ja u siebie róznicy nie słyszę. te ćwierćwalce dostałem w zestawie z piankami do wygłuszania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Może ktoś z klubowiczów byłby zainteresowany przesiadką na lepsze monitorki, albo monitorami do drugiego systemu?

 

Żegnam się właśnie z moim Dali Mentor 2 kolor cherry (+standy), które mi pięknie grały...

 

Oczywiście można posłuchać, jeżeli ma ktoś blisko do Poznania :)

 

Cena myślę, że sensowna.

 

Pytania proszę na PW.

Edytowane przez Kaumaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam!! dołączam do klubu ze swoimi Dali concept 2. gdy kompletowałem sprzęt chciałem wziąć wharfedale 10.1. Sprzedawca jednak doradził Dali i po przejrzeniu recenzji i opinii zdecydowałem sie własnie na concepty. Z Yamahą grają całkiem nieżle. basu nie brak. najlepiej brzmi muzyka akustyczna, jakiś jazz albo alice in chains na akustykach.Trochę jednak żałuję że nie wziąłem dali lektor. Ale wymiana kolumn chyba czeka mnie i tak w przyszłości.

post-24883-0-36799200-1327698911_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników kolumn Dali !

"Pukam" również w tym klubie, gdyż posiadam od nowości Dali 505.

Niestety w ubiegłym roku uległy uszkodzeniu zainstalowane w nich tweetery Vifa D26TG-47-06. Zostały one nieudolnie naprawione przez pseudo-fachowca z Sosnowca (pana A.J.) i teraz nie nadają się już do niczego... Założyłem o tym na forum osobny temat.

Mam pytanie do osób, które mają wiedzę na temat głośników wysokotonowych aplikowanych w tych kolumnach. Fabrycznie były tam instalowane Vify

D26TG-47-06, które są praktycznie nie osiągalne na rynku wtórnym, oraz Vify D25TG-05-06, które obecnie mam możliwość kupić. Z wyglądu różnią się one tylko inną ilością śrub w cokole. Ma może ktoś wiedzę na temat różnicy w tych głośnikach oraz czy w 505-tkach stosowano różne zwrotnice w zależności od tych dwóch rodzajów tweeterów?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. Chcę znów "odpalić" swoje Dali :-) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może kogoś zainteresuje to ogłoszenie, zapraszam.

 

 

Euphonia MS5

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny kolor :(

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo prezentują się o wiele lepiej. Jasny klon i tak wygląda o niebo ciekawiej, niż 2 pozostałe okleiny (alpi i cherry). Widziałem w życiu wiele naprawdę dobrych kolumn, ale te zrobiły na mnie najlepsze wrażenie estetyczne, nie wspominając o walorach odsłuchowych.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za ile pójdą - szkoda, że jest cena minimalna. Bo taka aukcja to tylko badanie rynku, a nie sprzedaż.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za ile pójdą - szkoda, że jest cena minimalna. Bo taka aukcja to tylko badanie rynku, a nie sprzedaż.

 

Hmm, polemizowałbym, to nie badanie rynku tylko sprzedaż, bo to ja sprzedaję. Minimalna jest poniżej 30.000 zł. Taniej nie oddam :), kolumny są naprawdę w idealnym, sklepowym stanie. Są do kupienia za około 50% ich ceny sklepowej więc to chyba uczciwa oferta, za jedne z najlepszych obecnie dostępnych kolumn (nie mam na myśli wynalazków za pierdyliony ojro, robionych w ilości kilkunastu sztuk na cały świat).

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny warte ok 30 tys a ludziska licytuja sie po 100zl :)

Znajac zycie aukcja skonczy sie na ok 8-10tys zl:)

 

Ciezko bedzie Tobie je sprzedac tutaj za przyzwoite pieniazki... Moze za zachodnia granica?

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem kolumn Dali Grand - nie moje (swoich nie sprzedaję). Stan bardzo dobry wraz z oryginalnymi kartonami i dokumentacją.

Informacje na PW lub [email protected]

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, polemizowałbym, to nie badanie rynku tylko sprzedaż, bo to ja sprzedaję. Minimalna jest poniżej 30.000 zł. Taniej nie oddam :), kolumny są naprawdę w idealnym, sklepowym stanie. Są do kupienia za około 50% ich ceny sklepowej więc to chyba uczciwa oferta, za jedne z najlepszych obecnie dostępnych kolumn (nie mam na myśli wynalazków za pierdyliony ojro, robionych w ilości kilkunastu sztuk na cały świat).

 

Sluchalem te kolumny, bardzo fajnie graja, ale do absolutnej czolowki bym ich nie zaliczyl. Niemniej fajne , miesiste, wciagajace brzmienie.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dylemat, co lepiej brac (w ciemno bez mozliwosi odsluchu/obejrzenia):

.

- dali helicon 300 (nie mk2) ze standami rogoz, ale obite (spadly i lakier nieco odprysl), za 4900

- dali mentor 2 (powystawowe z UK za 3700) ?

 

Poprzednio mialem dali ikon 2, ale sprzedalem (brakowalo mi troche basu)

 

Z gory dzieki! Docelowo jakis wznacniacz uzywany do tego za okolo 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Czy helicon 300 mkII za 6500zl to dobra oferta? Kolumny uzywane ale na gwarancji . Bez standow ale z papierami kartonami etc...

 

Pokoj 18m2 system towarzyszacy leema tucana&antila...

 

Jaki jest ogolny charakter tych kolumn?

 

Dzieki

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam zwolenników firmy Dali.Mam okazję kupić kolumny Dali Helicon Mk1.Pokój mam 20m, czy to nie przesada do takiego pokoju takie kolumny?Jak można je porównać do MAgs20, czy to podobna droga dźwiękowa?

Edytowane przez Solofan

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Mialem podpiete dali helikon 300 mk2 (sa do sprzedania) u siebie w 18m2 i spokojnie naglosnily ten pokoj. A i zapasu bylo sporo. Dobre monitory w takim metrazu pokazuja niezla scene.

Helikony graja lagodna gora, bardzo szczegolowa taka inna niz w innych kolumnach ktore mialem. Byc moze to sprawa wstegi. Ale gra to naprawde fajnie. Jest cieplo, szczegolowo i milo dla ucha. Nawet przy glosniejszym graniu nie bylo mowy o ostrosci.

 

Co do MA gs20 sie nei wypowiem , nie mialem. Miale kiedys MA S6 ale to polka nizej. Gory i srednicy nie ma co porownywac- w dali duzo lepsza. Za to basu bylo wiecej w MA (ale to chyba normalne S6 to podlogowki na dwoch basowcach).

 

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400mkI brzmia podobnie do 300. Pewnie podstawa basowa jest duzo wieksza. Ale sygnatura jest ta sama. 400 pewnie rozwinely by skrzydla w duzym pokoju . 300 za to spokojnie moga napedzac okolice 20m2.

 

Nie wiem jakie sa roznice miedzy mkI a mkII . Doczytales sie cos na ten temat?

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400mkI brzmia podobnie do 300. Pewnie podstawa basowa jest duzo wieksza. Ale sygnatura jest ta sama. 400 pewnie rozwinely by skrzydla w duzym pokoju . 300 za to spokojnie moga napedzac okolice 20m2.

 

Nie wiem jakie sa roznice miedzy mkI a mkII . Doczytales sie cos na ten temat?

 

pozdr

Raczej nie wezmę tych heliconów 400 bo do 20m to chyba za wielkie a i wzmacniacz mam chyba za słaby.Teraz ktoś sprzedaje na allegro helicony 300mk2 czy to nie twoje może?Nawet bym je brał ale jakoś jestem źle nastawiony do podstawkowych kolumn bo raz mi się przewróciły,często chodzę obok kolumn,i ładnie uszkodziłem fornir i drzwi...che,che...Jakoś lepiej przemawia do mnie bas z kolumn podłogowych.Tak jakoś bardziej fizycznie czuję go w dole a w podstawkowych czułem dziurę na dole.Pewnie z lepszymi modelami jest lepiej.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tak te 300 z allegro to moje;-)

Tez mi sie wydaje ze 400 do 20m2 moga byc za duze i beda sie dusily.

 

Te 300 maja bodajze 18cm na basie czyli nie tak malo. Czasami podlogowe maja podobne przetworniki. Dobre standy , tasma dwustronna i kolumny sa nie do ruszenia;-)

 

Ci do basu to duzo zalezy jaki masz pokoj. Jak graly Twoje poprzednie kolumny?

 

Ja mam jakis dziwny pokoj i z duzych kolumn podlogowych(minas anor) bas nie urywa glowy. Te 300 graly w tym samym pokoju i natezenie basu bylo takie same o dziwo.

 

Zreszta one nie sa takie male jak na glosniki podstawkowe.

 

Nie pozostaje Ci nic innego jak zaryzykowac ;-)

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.