Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  280 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Teraz już oficjalnie powracam do klubu, od wczoraj po oczekiwaniu prawie miesiąc na monitorki w końcu dotarły do mnie. Grają u z Ps Audio Sprout 100. Piękne gęste brzmienie bez cienia ostrości z aksamitną górą i świetnym basem. Najlepsze w nich jest to że grają tak jak nie wyglądają tz. ich dzwięk jest znacznie większy niż można by przypuszczać a monitorki dopiero się rozgrzewaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaaapa napisał:

Teraz już oficjalnie powracam do klubu, od wczoraj po oczekiwaniu prawie miesiąc na monitorki w końcu dotarły do mnie. Grają u z Ps Audio Sprout 100. Piękne gęste brzmienie bez cienia ostrości z aksamitną górą i świetnym basem. Najlepsze w nich jest to że grają tak jak nie wyglądają tz. ich dzwięk jest znacznie większy niż można by przypuszczać a monitorki dopiero się rozgrzewaja

Jakie to Monitorki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali menuet, monitorki grają u mnie w 11m2 stoją na standach rogoz na vibrapodach wersja 1 standy stoją na isoaqoustics gaia 3 a okablowanie u mnie w calosci to cardas parsec plus clear usb. Obecnie słucham przez usb z androida z apka usb audio media Player, znacznie lepiej gra smartfon z usb niż laptop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaaapa napisał:

Dali menuet, monitorki grają u mnie w 11m2 stoją na standach rogoz na vibrapodach wersja 1 standy stoją na isoaqoustics gaia 3 a okablowanie u mnie w calosci to cardas parsec plus clear usb. Obecnie słucham przez usb z androida z apka usb audio media Player, znacznie lepiej gra smartfon z usb niż laptop. 


Chyba na Reduktorze Szumu na YT w mówili o tym, że jak puszczasz muzykę z laptopa i dźwięk nie jest na maksa ustawiony, to Windows automatycznie kompresuje jakość dźwięku. Dodatkowo kwestia karty muzycznej, która może być bardzo słaba w laptopie jest przyczyną gorszej jakości w porównaniu do telefonu.
 

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie mam wasapi i głośność ustawioną na maks, na androidzie usb audio media player z dodatkiem MQA i to gra omijając cały system układowy androida. Menuet u mnie gra z wzmakiem Ps Audio nie wiem skąd bierze się taka ilość basu oraz gęstość brzmienia bez cienia ostrości, ale takie coś odczułem po poprzednich chario a stand jest wypełniony balastem waży z kolumną ok 35kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Przymierzam się do zakupu kolumn Dali Evidence 870. Czy szanowni koledzy doradzą w kwestii doboru wzmacniacza? Aktualnie myślę nad czymś z Yamahy (seria AX) lub NAD C 356Bee ewentualnie C372Bee, ewentualnie coś z Onkyo np. A-9070 - ale tu już trochę drogawo jak dla mnie. Budżet około 1500-2000 zł. Z góry dziękuję za wasze porady.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki już u mnie. Więc oficjalnie mogę zapisać się do klubu. Tylko jakoś to coś cicho u was/nas.
Czyżby wszyscy zajęci słuchaniem Dali-ków ?

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kolumny podłogowe DALI 450 vs. 470 evidence vs. 850

Pytanie do klubowiczów - co wybrać z tych trzech propozycji. Obecnie mam podstawkowe Jamo, ale sporo czytałem o tych kolumnach i jest dużo opinii, że zgrają się z moim wzmacniaczem NADa (3240PE, 2x50W/8ohm; 160W mocy muzycznej/8ohm). Cena ich jest zbliżona 1200-1600zł, a opinie jeśli chodzi o Dali 470 bardzo skrajne. Z kolei 850 są mniej popularne i opinii jest mało. Najbezpieczniej byłoby chyba kupić 450, ale może warto dołożyć te 20% od ceny wyjściowej?

Wielkość pokoju około 26m2, muzyka rock, etno, jazz, klasyka (fortepian + wiolonczela).

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystkie trzy w podobnej wielkości pokoju, pędziłem je najpierw Audio Analogue Bellini/Donizetti, potem NAD S300 - najlepsze połączenie, a następnie Cambridge W851. Do Twojego NAD kupiłbym evidence 470 - najłatwiejsze w prowadzeniu, z najlepszym głośnikiem wysoko tonowym i dodatkowo najmłodsze, 450 i 850 to naprawdę wiekowe głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nick napisał:

Miałem wszystkie trzy w podobnej wielkości pokoju, pędziłem je najpierw Audio Analogue Bellini/Donizetti, potem NAD S300 - najlepsze połączenie, a następnie Cambridge W851. Do Twojego NAD kupiłbym evidence 470 - najłatwiejsze w prowadzeniu, z najlepszym głośnikiem wysoko tonowym i dodatkowo najmłodsze, 450 i 850 to naprawdę wiekowe głośniki.


No właśnie niby 470, to następcy 450 z lepszym wysokotonowcem, a są opinie, że 450 "grały lepiej".
Z kolei posiadacze 850tek piszą, że to klasa wyżej od 450.
Wiek mi nie przeszkadza, jeśli trafię zadbane egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miał bym wybierać między 450 a 850, to zdecydowanie 450. 850 odsunięte od tylnej ściany 80 cm i 140 cm od bocznych w pokoju 28 m kw. zwyczajnie buczą niskim basem przy wyższych poziomach głośności i to pędzone NAD S300, któremu prądu nie brakuje. Trochę lepiej ta kwestia wyglądała z końcówką Cambridge 851W, bo zwyczajnie miała mniej basu niż NAD. Ile musiałbyś wydać na te głośniki? Dużo lepszą opcją ale trochę droższą są Grand Diva, równie łatwe do napędzenia brzmieniowo ZNACZNIE wyższa klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nick napisał:

Jeżeli miał bym wybierać między 450 a 850, to zdecydowanie 450. 850 odsunięte od tylnej ściany 80 cm i 140 cm od bocznych w pokoju 28 m kw. zwyczajnie buczą niskim basem przy wyższych poziomach głośności i to pędzone NAD S300, któremu prądu nie brakuje. Trochę lepiej ta kwestia wyglądała z końcówką Cambridge 851W, bo zwyczajnie miała mniej basu niż NAD. Ile musiałbyś wydać na te głośniki? Dużo lepszą opcją ale trochę droższą są Grand Diva, równie łatwe do napędzenia brzmieniowo ZNACZNIE wyższa klasa.


Z tymi 850-tkami racja, zobaczyłem na wymiary (głębokość) obudowy i jeżeli miałyby być jeszcze tak mocno wysunięte, to już wchodzą mi za bardzo do pokoju.
Więcej niż 1500 nie chciałem wydać. Teraz można dostać zależnie od stanu,:
450-tki za 1000-1200zł
470-tki za 1300-1500zł
850-tki za 1400-1600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam DALI 450 i widzę że od spodu mają dziury na kolce.

Te dziury były w standardzie ? Czy może poprzedni właściciel je wywiertał.

Jak w standardzie to jaki to był rozmiar i jakie kolce / nogi by tam pasowały ?

znalazłem na necie takie Dali Spike set. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś moze porównywał Opticon 2 z Rubicon 2, ew Mentor 2 ?

 Zastanawiam sie nad Rubicon 2 a obecnie posiadam Opticon 2. 

Pewnie warto ale czy sie opłaca? 

Zestaw to Naim:  Nait XS + Flatcap XS + Chord2Qute + Unitiqute. Dali świetnie sie zgrywa z naimem.

Opticony graja juz fajnie z Unitiqute ale z XS-ami to juz inna bajka - wielka różnica.  Ale wydaje mi sie, że osiągnęły max swojego potencjału, stad zainteresowanie Rubicon 2, tyle, ze słucham głównie rock i electro, nic audiofilskiego. Brzmienie musi byc przyjemne, z lekko zaznaczonymi skrajami - nie trawie płaskiej charakterystyki. Bas Opticon 2 ilościowo jest wystarczający ale jakościowo juz nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
41 minut temu, costa brava napisał:

a jak wypadają starsze Grand Diva na tle Mentor 6? Czy to raczej półka Helicon?

Mentor są radosne, świeże. 

Stare dali grają nasyconym dźwiękiem. Helicon to inna liga zupełnie. Dla mnie one grają lepiej od Dali Grand. Od Helicon tylko seria Euphonia jest lepsza tak moim zdaniem. Nawet Epicon gra słabiej. Mam możliwość bezpośredniego porównania bo mój tata ma Ms4 a ja mam h400mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.