Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, don111 napisał:

Tak - bas w Mentor 5 schodzi niżej i ma tam więcej uderzenia, Zensor 5 z kolei ma zwarty i rytmiczny bas plus cieplejsza, lekko wycofana, zmiękczona średnica, góra jest przyjemna ale też wyrazista i szczegółowa, nie ciągnie aż tak wysoko jak w Mentor - ale to nie zarzut bo Mentory są mega szczegółowe i kasują większość kolumn pod tym względem,  robią duże wrażenie. Mentor to na pewno wyższa klasa ale to trochę świeższe, lżejsze granie od Zensor (nie licząc basu), trzeba to  brać pod uwagę bo to nie wszystkim odpowiada. Dali Ikon czy teraz Opticon nie brałbym pod uwagę, mi się w ogóle nie spodobały choć lubię dużo szczegółów, ale te były wyjątkowo drażniące - Mentor też są jasne ale dużo płynniejsze i gładsze.  

Dzięki za taki dokładny opis ? będę patrzył na portale aukcyjne może pojawia się jakieś mentor 5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Całość gra w 21mkw. Dali Epicon wpadło w moje ucho rok temu na targach w Monachium (wracałem kilka razy i byłem zachwycony). Pod tą sama elektronika sprawdziłem już Elac FS407, ATC SCM40, Dynaudio Evoke 20 (jako przejściówka w oczekiwaniu na Epicon). Producent pisze wygrzewać 100godzin ale już na początku słyszę ze mam co chciałem. 
Na ten moment można je mieć nowe za 3400euro w DE (wysyłka prosto z Dani na palecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość marcu

(Konto usunięte)

Witam,jakby ktos byl zainteresowany na zmiane,zamiane kolumn Dali Grand ze wzgledu na nieogarniety bas i nietylko to chetnie zamienie na swoje tj.Danish Phisics Point Zero1 kolor -czarne, tu jest wszystko pod kontrola,u mnie ze wzgledu na zmiane pomieszczenia te sa za duze dzwiekowo,sa w stanie ideal,ze wzgledu na podobna jakosc dzwieku tylko Dali Grand.Kontakt prosze na priv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  Koledzy i Koleżanki jak tu są ..
Może mi ktoś doradzi .
Zastanawiam się między Rubicon 2 a opticon 5 do 15m2 muzyka rock i blues.

Na razie gralo by to z yamaha 803d
Co mi bardziej polecacie?

Swojego czasu miałem zenzory 5 z onkyo fajnie to gralo pozniej oberon 5 (porażka i buczacy bas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym wziak Rubicon. Zdecydowanie lepsza kolumna. Bardziej żywa, przestrzenna, szybsza. Na basie moze byc delikatny ubytek ale wybrzmienia basu i jego definicja na pewno beda lepsze o wokalu i górze nie wspominając bo tu zaryzykuje ze bedzie przepaść na korzyść R2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, metalowy napisał:

Yamahe 803D

Wolałbym Mentor 6. To pierwsza seria Dali która już naprawdę gra poważniej. Ikon i Opticon bardziej do kina. Grają fajnie i ciekawie, ale jednak mają pewne ograniczenia szczególnie na basie. Mentor 6 znajdziesz już za 4k. Środek pasma rewelacyjny. Rozdizleczy, świeży i na basie potrafią już fajnie zejść z odpowiednią szybkością. Przeskok z Dali Ikon 6 na Mentor 6 jaki wykonałem kiedyś był ogromny. 

W jakim budżecie chciałbyś maksymalnie załatwić temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.