Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie akustyka / ustawienie nie sprzyja graniu tego typu kolumnom, po wygrzaniu zbyt dużej różnicy nie będzie. No chyba że miałeś zbyt wygórowane oczekiwania co do basu. Oberon 3 są dość mocne jak na monitory. Ostatnio w drugim niedużym dużym pokoju do stereo  grałem na różnych monitorach i bas mocno ucięty (w innym pokoju grały mocniej), podłogówki z kolei grały o wiele lepiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Nabyłem okazyjnie wzmacniacz i odtwarzacz cd firmy Marantz (Hd-Amp 1+HD-CD1). Jestem w trakcie szukania kolumn do tego maleństwa. Ponieważ mam bardzo ograniczony metraż pokoju (9 m2) i i mało miejsca na ustawienie kolumn - szukam raczej małych kolumn - które będą ustawione w regale, blisko ściany. Mój wybór padł na Dali Opticon mk2. Czy z tym Marantzem będzie to dobre połączenie, czy szukać raczej wśród kolumn innych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 11:40, KOZnik napisał:

Witam wszystkich, 
niedawno zakupiłem swój pierwszy "poważniejszy" zestaw stereo - Dali Oberon 7 wraz z Denon PMA-600NE. Przy krótkim odsłuchu w sklepie wrażenia były super, ale w domu po tygodniu słuchania (głównie rock) mam wrażenie że w kolumnach jest zdecydowanie za dużo basu i jest on troche za natarczywy. Staram się go wyciszyć poprzez wzmacniacz ale zastanawiam się czy nie dałoby się tutaj poprawić sytuacji jakimś innym wzmacniaczem. Prośba do Was jako doświadczonych słuchaczy o poradę czy jest to wogóle możliwe żeby wzmacniacz utemperował trochę ten dźwięk.
W poprzednich postach tego wątku czytałem, że kolega Portos ma podobne kolumny z Yamaha RN602 i jest zadowolony. Czy jest zauważalna różnica pomiędzy wzmacniaczami / amplitunerami różnych firm z mniej więcej tej samej półki cenowej?

PS. Kolumny stoją w pokoju 22m.

Trochę trudno radzić bo na dźwięk wpływa wiele czynników. Oberony 7 mają podbity dół i po prostu tak grają. Pomieszczenie wnosi swoje. Ja też słuchałem siódemek w salonie w zestawieniu z kolumnami ponad dwa razy droższymi i nie miałem wrażenia że bas jest przewalony (chociaż z pomiarów wynika, że jest). Popróbuj zmienić ustawienie albo pozycję odsłuchu, albo daj jakie ustroje akustyczne. Masz też regulator barwy we wzmacniaczu. Z doświadczenia powiem, że w moim salonie, zanim zrobiłem przemeblowanie i adaptacje akustyczną, miałem w miejscu odsłuchu bas taki sobie, ale metr bliżej bocznej ściany urywał łeb.

 

PS. 

Obecnie gram na Oberonach 9 w 30m², a do ich zakupu zachęcił mnie właśnie test siódemek. Uważam, że w tej cenie są po prostu rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mig30 napisał:

czy ktos miał Zensor 7 i moze porownać do Oberon 7? czy Zensor ma mniej podbity bas?

Najlepiej to szukam posiadacza Zensor 7 z Poznania lub okolic..

Zensor 7 mają mniej podpompowania ale też mniej przestrzeni. Oberon to lepsze kolumny moim zdaniem choć Zensor 7 są przyjemne i uniwersalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mig30 napisał:

czy ktos miał Zensor 7 i moze porownać do Oberon 7? czy Zensor ma mniej podbity bas?

Najlepiej to szukam posiadacza Zensor 7 z Poznania lub okolic..

Bez urazy, oberon 7 to świetne kolumny, ale na pewno nie audiofilskie, tzn. stworzone do słuchania muzyki, nie analizowania co się udało, a co nie realizatorowi dźwięku. A to oznacza, że jak masz za dużo basu, to po prostu kręcisz w lewo gałką podpisaną "bass" do chwili aż dźwięk zacznie ci się podobać. W czasach PRL, kiedy używałem kolumn Tonsil, regulacje barwy miałem z reguły na max. bo inaczej nie dało się tego słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć

Jestem temacie zmiany Dali Oberon 3 na podłogówki. Grają z Yamaha as701, obecne brzmienie Dali podoba mi się bo góra jest dość napowietrzona i słyszę detale. Obawiam się ze średnica jest wycofana, ale jestem w stanie się z tym pogodzić.

Pokój  długość 5m, szerokość 3m, kolumny na dłuższym boku , ok 2,5 metra od siebie i tyle samo do mnie na kanapie.

Waham się miedzy:

Zensor 5 / Oberon 5

Zensor 7 / Oberon 7

Pytanie którą opcję polecacie, w podłogówce zależy mi żeby bas schodził ale żeby to nie buczało.

Obawiam się ze Oberon 7 będzie zbyt dużą kolumną na 15m, szczególnie z bass reflex tylnym więc raczej odpada. Zastanawiam się czy Oberon 5 nie będzie „złotym środkiem”, bo ma ponoć mocniejszy bas niż Zensor, ale z drugiej strony do BR również tylni.

Proszę o poradę, bo każda z 3 par kolumn podłogowych którymi chciałem zastąpić Oberony3 gra od nich gorzej (oprócz zejścia;) no i mam już dość odsyłania.. L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
W dniu 10.05.2021 o 08:41, mig30 napisał:

Cześć

Jestem temacie zmiany Dali Oberon 3 na podłogówki. Grają z Yamaha as701, obecne brzmienie Dali podoba mi się bo góra jest dość napowietrzona i słyszę detale. Obawiam się ze średnica jest wycofana, ale jestem w stanie się z tym pogodzić.

Pokój  długość 5m, szerokość 3m, kolumny na dłuższym boku , ok 2,5 metra od siebie i tyle samo do mnie na kanapie.

Waham się miedzy:

Zensor 5 / Oberon 5

Zensor 7 / Oberon 7

Pytanie którą opcję polecacie, w podłogówce zależy mi żeby bas schodził ale żeby to nie buczało.

Obawiam się ze Oberon 7 będzie zbyt dużą kolumną na 15m, szczególnie z bass reflex tylnym więc raczej odpada. Zastanawiam się czy Oberon 5 nie będzie „złotym środkiem”, bo ma ponoć mocniejszy bas niż Zensor, ale z drugiej strony do BR również tylni.

Proszę o poradę, bo każda z 3 par kolumn podłogowych którymi chciałem zastąpić Oberony3 gra od nich gorzej (oprócz zejścia;) no i mam już dość odsyłania.. L

 

Nie wiem czy to aktualne, ale jeśli...: nie obawiaj się, że kolumny będą za duże. Główny efekt negatywny to wcale nie buczący bas, tylko gorsza stereofonia. Po prostu przednia ścianka kolumny ma większą powierzchnię, siedzisz też blisko i przez to nie ma efektu oderwania dźwięku od głośników. Ponadto będziesz musiał z konieczności przystawić kolumny do ściany, więc góra będzie mało przestrzenna. W sumie i tak musisz posłuchać jak ci to będzie grało.

PS. Oberony 7 są świetne. Bas mają podbity, ale to kwestia ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dali Helicon 400 vs Dali Grand. Papier mówi co innego, ucho i ciało co innego czuje i słyszy. Helicony od 27Hz +_3db, Grandy od 33Hz. Te same warunki odsłuchowe. Grandy zagrały lepiej, niżej z różnobarwnym basem chociaż paier mówi c innego. Helicony góra super. Przestrzeń podobnie, średnica z korzyścią dla Grandów. Miał być handelek z dopłatą, nie będzie handelku ani dopłaty. Grandy zostają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szczypior88 napisał:

Na jakim wzmaku robiłeś porównania

Lampa primaluna. Tam gdzie czuć powietrze w grandach, helicony tylko słychać. Wokale bardziej naturalne, przyjazne dla słuchania w grandach. Góra inna, dwie szkoły grania. Zależy co kto lubi. Ale tu "przewaga" heliconów. Chociaż mi taka góra nie pasuje. Jest zbyt pchająca się do przodu...Jak pomyślę ile helicony kosztują to wymiękam...Miałem w pogoni za króliczkiem wymienić z dopłatą, ale ani dopłaty, ani wymiany nie będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szczypior88 napisał:

Grandy to klasyka jest. 

Szkoda że są tak ogromne i nie wsadze ich do pokoju. Słuchałem ich z Lyngdorf Millenium i to było zjawiskowe. 

Na jakim wzmaku robiłeś porównania? 

Nie przesadzaj 😉🙂

U mnie taki zestaw grał długo ,około 1,5roku .

Grandy mają świetny środek pasma . Grały na zmianę z millenium i Roque Audio Cronus Magnum na początku z Rubi a później z oryginalnymi KT120

Miałem też każde helki ,400 dla mnie lepsze od 800 .

Ale ms5 to jest jakby połączenie tych dwóch modeli (grand i hel)i jeszcze odrobina więcej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Piotr Seb napisał:

I dół też niczego sobie...😁😁😁 No a ms5 to chyba już inna liga.

Tak ,dół też spoko . W ogóle bardzo fajne kolumny . Miło je wspominam . Bardzo podobała mi się ich holograficzność ,świetna scena z millenium . Mam jeden taki utwór do testowania każdych kolumn przy którym bardzo jasno słychać różnice pomiędzy nimi . Dziwny ,moja żona dostaje delirium paranoicum podczas jego słuchania na wyższym podbiciu ,ale jest w nim i wysoka góra i bardzo niskie zejścia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szczypior88 napisał:

Mój tata ma ms4 i rzeczywiście są rewelacyjne, szczególnie jak delikatnie się zwrotkę dlubnie🙂

Ja zrezygnowałem z tuningu . Trzeba wybebeszyć zwrotnice ,co w ms5 nie jest takie proste. 

Ciekawe czy rzeczywiście jest  różnica w dźwięku i jeżeli tak to co w nich można jeszcze podkręcić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Enzo79 napisał:

Ja zrezygnowałem z tuningu . Trzeba wybebeszyć zwrotnice ,co w ms5 nie jest takie proste. 

Ciekawe czy rzeczywiście jest  różnica w dźwięku i jeżeli tak to co w nich można jeszcze podkręcić ? 

Nie jest wcale dużo roboty. 

Wymiana kondensatorów w zwrotnicy na Mundorf Supreme bardzo otwiera przestrzeń i dodaje gładkości. Tutaj zmiana jest spora. Poprawia się rozdzielczość i powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wysoką klasę kolumn serii Grand i na moim modelu Grand Coupe 😉

Na Yamaszce as2100 gra to bardzo realistycznie z potężnym czystym  basem, stonowaną górą,  piękny muzykalny ocieplony, przyciemniony dźwięk 

Zważywszy że  większość realizacji dźwiękowych i stacji internetowych gra raczej jasno jest to bardzo pożądana  rzecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.