Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MARCUSse

 

Te IKONY w "bialym" kolorze wygladaja jak szare albo srebrne! :) Straszliwie "TECHNICZNY' wyglad!

przecietne wykonanie, elementy zwrotnicy tez minimalne za ta cene.Lepiej popatrz w strone HELICONUW, albo innych STARYCH DALI w DREWNIE- bo tutaj za odpowiednio mniejsze pieniadze otrzymasz juz cos zupelnie innego(lepszego)niz ten IKON:) szczerze???- Ja bym wolal DALI 450 albo EVIDENCE 870 z drugiej reki - cena podobna,ale jakosc juz inna :)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34, 31 Sty 2009, 14:06

 

>MARCUSse

>

>SORRKI ! :) Chcialem ci powiedziec zebys UWAZAL na YAMAHE, Bo nizsze modele nie obsluguja 4 omowej

>impedancji kolumn, a nie wiem jak jest z tym nowym S2000- Dali w tych wyzszych seriach trzyma dalej

>4 Omowa impedancje.Tylko nizsze serie maja 6 i 8 omuw, co bardzo mnie dziwi.

 

Obsługują, to że nie piszę to raczej polityka producentów i UE. Triangle są 4omowe, w szerokim paśmie 3 omowe i Yamaszka sobie radzi.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te biale Ikonki wkleilem jako ciekawostke mi osobiscie sie podobaja na zywo wygladaja naprawde slicznie :) ale widze ze kolega WIERZA34 ma wieksze zaufanie do starszych modeli Dali to moze tez wkleje jako ciekawostke DALI SKYLINE tu bardzo poszukiwane wiem napewno znacie :)

post-21568-100005170 1233421194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCUSse

 

TAK jak w przyslowiu: Kto puzno przychodzi sam sobie szkodzi. :) Nie przejmuj sie GRANDAMI-jesli masz jeszcze na oku te HELICONY 400 to je kup za te 10.000 zeta!-Ciezko jest w POLSCE znalezc Grandy z drugiej reki, bo to chyba nie byly popularne kolumny ze wzgledu na ich cene.A kto je ma to raczej sie szybko ich nie pozbedzie.Grand na sporo wieksza moc niz HELICON 400.No i gra swietnie z najlepszymi wzmacniaczami na swiecie :) Podczas testuw GRANDY podlaczano pod takie wzmacniacze jak MARK LEVINSON, KRELL, czy TACT MILENIUM -Sa takie drogie ze nigdy se zadnego nie kupie!Szczerze muwiac za 6.000 zl naprawde warto bylo kupic te GRANDY!-No i te pozostale 4.000 zl mozna byloby odlozyc na poczet zakupu sprzetu. :)A tak juz zostala "DROZSZA" opcja do wyboru.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk jest teraz z pokoleniami DALI ? W popularnej serii najpierw były Dali 105, potem Dali 505 i tu mam zagwozdkę - czy ich następcami były Dali 5005 ? A potem ? Kto jest następcą w tej serii ? Czy coś z Concept czy Lektor czy Mentor ?

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Rayden, 5 Lut 2009, 13:49

 

>JAk jest teraz z pokoleniami DALI ? W popularnej serii najpierw były Dali 105, potem Dali 505 i tu

>mam zagwozdkę - czy ich następcami były Dali 5005 ? A potem ? Kto jest następcą w tej serii ? Czy

>coś z Concept czy Lektor czy Mentor ?

 

Bez jaj! jaki Mentor??? 505 (na Vifach) i ich następca 5005 (NMB i Peerless) to budżetówka, dość przyzwoita w sumie. Ich następcą są kolumny z serii Concept, niestety bardzo kiepskie, na chińskich głośnikach no-name. Szkoda. Dali kiedyś robiło dobre kolumny niskobudżetowe, teraz w niskich zakresach cenowych odstawia manianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCGYWER

 

COOOO? DALI CONCEPT jest produkowany na CHINSKICH podzespolach???? LITOSCI !!! CZytalem w "AUDIO" test Heliconuw 400 MK2 i tam Pokazuja Tandem wysokotonowy, ktury jest wytworem CHINSKIGO SZAJSU! :)

Jezeli cos takiego montuja w HELICONACH to w EUFONIACH i nizszych seriacyh to chyba juz standard!

Na tych Tweeterach brak jest naklejki z logiem producenta! OJ! :( Basy i srednie podobno sa dalej na VIFIE-Na zdjeciach rozbebeszonych HELICONUW 400 MK2 Jest logo VIFY - podobno. :)To jesli DALI jest made in CHINA za taka KASE- To nie lepiej bedzie kupic MISSION???? Tez chinskie ale za mniejsza kase!Moze tez byc KODA i TAGA z POLPAKU ! ;)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich

PO TAKICH NEWSACH to juz mi odchodzi chec na DALI. :( Teraz rozumiem dlaczego STARE DALI JEST NAJLEPSZE! PO prostu : NIE MA W NICH LIPY.Dobrze ze nie kupilem IKONUW, LEKTORUW albo MENTORUW! ;)

W zeszle wakacje przymierzalem sie do zakupu nowych monitoruw DALI HELICON 300 mk2 za 11.000 zl.Przyznam, ze cena STRASZY jak na takie male kolumny :)ale jesli dolozymy Glosniki made in CHINA to juz mi RECE W DUL OPADAJA !MOZE i LEPIEJ ze wybralem na tyl MARKER AUDIO CASIOPEJA SUPERIEUR-TO fakt ze kosztuja polowe tych HELICONUW-jakosc skrzynek niczym nieustepuje 300 MK2 ale glosniki w srodku naszczescie pochodza z NIEMIEC.No i zwrotnica chciaz nie njprostrza zlozona jest z wysokiej klasy elementuw (kondensatory MUNDORFA).Nawet kable laczace glosniki w srodku pochodza od Van Den HULA :)-Na tych monitorkach naszczescie sie nie nacialem!TO NIEPRAWDOPODOBNE ZE TAKA FIRMA JAK DALI SCHODZI NA PSY! Rozumiem ze wysokiej klasy produkt musi byc drogi, ale niech to bedzie adekwatna jakosc do ceny! POZDRAWIAM !

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to należy przypomnieć że EUPHONIA to model wyżej poziomowany w ofercie DALI niż HELICON.

 

Natomiast jak sam kolega McGyver pewnie wie że nawet najbardziej zaawansowany głośnik należy odpowiednio zaaplikować w kolumnę i jest to równie ważne jak on sam, albo nawet bardziej, a jak jakiegoś średniaka wstawimy do przemyślanej konstrukcji to może zadziwić.

 

Odnośnie napisów na głośnikach to chyba mają znikomy wpływ na brzmienie, jak mi się podoba brzmienie kolumn to nieistotne jest dla mnie co mają napisane na głośnikach.

 

Jak KODY zagrają tak jak moje HELICONY to chętnie zamienię, przyda się kasa no nowy motocykl.

 

Dla zainteresowanych napisami na module wysokotonowym kolumn serii IKON wstawiam fotki.

post-13090-100004742 1233864821_thumb.jpg

post-13090-100004743 1233864821_thumb.jpg

post-13090-100004744 1233864821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAZ, 5 Lut 2009, 21:13

 

>Na początek to należy przypomnieć że EUPHONIA to model wyżej poziomowany w ofercie DALI niż

>HELICON.

>

>Natomiast jak sam kolega McGyver pewnie wie że nawet najbardziej zaawansowany głośnik należy

>odpowiednio zaaplikować w kolumnę i jest to równie ważne jak on sam, albo nawet bardziej, a jak

>jakiegoś średniaka wstawimy do przemyślanej konstrukcji to może zadziwić.

>

>Odnośnie napisów na głośnikach to chyba mają znikomy wpływ na brzmienie, jak mi się podoba brzmienie

>kolumn to nieistotne jest dla mnie co mają napisane na głośnikach.

>

>Jak KODY zagrają tak jak moje HELICONY to chętnie zamienię, przyda się kasa no nowy motocykl.

>

>Dla zainteresowanych napisami na module wysokotonowym kolumn serii IKON wstawiam fotki.

 

Ale ja komentowałem tylko jakość serii Concept. Gra to dość podle, a w stosunku do ich poprzedników za te same pieniądze otrzymujemy tańsze przetworniki, i to w dodatku no-name. Zatem oprócz drastycznego pogorszenia jakości mamy też drastyczne obniżenie wartości materiałowej.

 

Wyższych serii, poczynając od Ikonów czepiał się nie będę, bo to kompetentnie grające kolumny, a w stosunku do starszej serii Suite mamy postęp jakościowy. Szkoda że wzornictwo nie idzie z tym w parze (Suite były IMHO ładniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Concept 6 - grają całkiem przyzwoicie z NADem 302. O wiele lepiej niż moje poprzednie Pioneery "trójdrożne" z zestawu KD. A chińszczyznę znajdziemy teraz wszędzie...

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCGYWER

 

WITAM! Zamierzam z czasem do moich GRANDUW dokupic Kolumne centeralna HELICON C200 i SUBWOOFER HELICON S600 zeby skompletowac caly system kina domowego.Czy bede mugl to kupic bez obawy ze chinskie glosniki w srodku wytrzymaja kilka dobrych lat bez "niszczenia sie" membran i zawieszen? Czy faktycznie maja one moc taka jaka deklaruje producent?Kolumny JAMO mialy byc "MIODZIO" i kolega je kupil( nie najtansze wcale), a teraz po 5 latach wszystkie glosniki w obu kolumnach jemu sie rozpadaja! -Membrany i zawieszenia sa do wymiany :( Szczerze muwiac boje sie zeby mnie cos takiego nie spotkalo,bo jak tobrze pamietam za te dwie kolumny zaplace cos okolo 14.000 zeta.O swoje Grandy sie nie boje-Tam nic chinskiego jeszcze nie wkladano! :) A jak dobrze pujdzie to pochowaja mnie w tych kolumnach! :)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym się zapisać z moją parką do tego klubu. Jestem z nich dumny i raczej nigdy ich się nie pozbędę. Mogę je polecić każdemu fanowi Dali, takiej sceny nie generował żaden zestaw z tych, które dane mi było słyszeć. Stara dobra szkoła Dali.

post-17792-100003606 1234888830_thumb.jpg

post-17792-100003607 1234888830_thumb.jpg

post-17792-100003608 1234888830_thumb.jpg

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma możliwości zdjęcia przednich maskownic(zamocowane na stałe). Za to jest możliwość zdjęcia tylnych :), ponieważ to konstrukcja otwarta. Na zdjęciu widać czerwone zawieszenie basowego, widziałem także modele z profesjonalnie regenerowanym szarym zawieszeniem, moja para pewnie niedługo też przejdzie ten zabieg, ma prawdopodobnie około 12-14 lat.

post-17792-100003590 1234898607_thumb.jpg

post-17792-100003591 1234898607_thumb.jpg

post-17792-100003592 1234898607_thumb.jpg

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojt81

 

WITAJ ! Wreszcie coś innego niż tylko HELICONY, IKONY i LEKTORY!

Bardzo fajne masz te swoje kolumny.Bardzo CIEKAWA konstrukcja! to chyba jest jedyny model firmy DALI,który wygląda zupełnie inaczej niż zwykła kolumna. SĄ SUPER!

 

Czy ten model SKYLINE był kiedyś sprzedawany u NASZYCH dystrybutorów?

Napisz mi coś o nich jak grają, bo jestem po prostu ciekawy. :)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34

Mi niestety nie udaje sie teraz nic znalezc takiego jak tamte sliczne Grandy :( jest dosc duzo innych Dali niestety to nie to mimo ze i inne marki wchodza w gre nadal nic a to ciekawostka dla Ciebie okazalo sie ze w kregu moich znajomych ktos posiada Dali Grand Coupe(oczywiscie nie sprzedaje) tak pomyslalem ze bylyby fajnym uzupelnieniem razem z Twoimi Grandami :)

post-21568-100003585 1234903297_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCUSSE

 

CZEŚĆ!

 

TAK, znam te monitorki.Chciałem je sobie kupić na ALLEGRO w zeszłym roku,ale nie miałem szans. :)

Jakeś dwa tygodnie temu, ktoś na Allegro sprzedawał takie w jasnym kolorze za niecałe 3,500 zł.

Nie kupowałem,bo mam nowiutkie monitorki na w komplecie ze standami niemieckiej firmy MARKER AUDIO.

Maiały być HELICONY 300 mk2, ale cena 11.000 zł za tak małe głośniczki mnie odstraszyła :)

A co do GRANDÓW-tego wogule nikt u nas w kraju chyba nie sprzedaje, na zadnych aukcjach nie widze takich kolumn.-Widocznie są zbyt dobre, a może nie popularne u nas, skoro ciężko jest je kupić z drugiej ręki.Uzupełnieniem?-Jak najbardziej to samo brzmienie,ta sama skrzynia, tylko że mniejsze-A na tył w sam raz by były! ;)Tak więc bardzo dobrym uzupełnieniem moich GRANDÓW bedzie wszystko z tej nowej seri HELICON-Głośnik centralny C 200 i sub S 600 bedę musiał kupic z czasem na pewno,bo nic i nnego tu nie będzie mi pasowało.-HELICONY są bardzo zbliżone do Grandów w odsłuchu.

Pozdrawiam CIĘ !

P.S A tak wygląda MARKER AUDIO

post-22128-100003580 1234904315_thumb.jpg

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że nie potrafię pisać wspaniałych recenzji, jakie tutaj często czytam. Postaram się opisać to co słyszy z tych głośników moje amatorskie ucho ..., a słyszy niesamowite rzeczy. Po pierwsze, pewnie większość doświadczonych audiofilów rozśmieszę (zdenerwuję) moim sprzętem, czyli CD Technics SL-PS840 + Denon PMA 1080R. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to za mało dla tych Skyline i grają pewnie na max 60% swoich możliwości. Oczywiście mam zamiar rozbudować system, ale muszę najpierw podreperować budżet po zakupie tych głośników (5 tyś na ulicy nie leży). Miałem wcześniej Dali 400, uwielbiałem je, niestety musiałem sprzedać, potem jeszcze pograły jakiś czas u mnie JAMO D-570 (bardzo udana konstrukcja nawiasem mówiąc), ostatnie przed Skyline były Infinity Kappa 7. Kappy z serii reference mają chyba najpotężniejszy bas z wszystkich głośników dostępnych obecnie do 15 tyś. Gdy zobaczyłem że Skyline to otwarta konstrukcja, obawiałem się, że właśnie basu będzie w nich za mało, niepotrzebnie, bas jest mocny, schodzi bardzo nisko, doskonale kontrolowany (bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie głośników). Jednak to nie bas jest największym atutem tej konstrukcji, jest nią przestrzenność, niesamowita przestrzenność. W momencie włączenia muzyki, głośniki po prostu znikają, muzyka gra wszędzie, tylko nie z głośników ;), przy czym dźwięk jest czysty, doskonały w średnicy i ostry (w pozytywnym znaczeniu) w górnych pasmach, prawie metrowa wstęga robi swoje. Wokale to poezja, zamykam oczy i bez większego problemu jestem w stanie sobie wyobrazić wykonawcę stojącego i śpiewającego tylko dla mnie prywatny koncert w moim pokoju :) Oczywiście jakość nagrania musi być odpowiednia. Troszkę się rozpisałem. Na koniec tylko dodam, że jak myślę sobie, że one tak grają z moim Denonkiem, to co będzie jak podłącze je kiedyś do sprzętu który wydobędzie z nich 100% możliwości, strach się bać. Już się nie mogę doczekać.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJT_81

 

Witaj! NAJWAŻNIEJSZE jest to że jesteś zdowolony ze swoich kolumn DALI ! Sprzętem się nie przejmuj, że jest za kiepski.Z czasem sobie go wymienisz.-NIE od razu KRAKÓW zbudowano!- No nie? :)Ja także mam kolumny DALI GRAND-najwyższy model ze starej serii DALI i sprzęt firmy NAD do tego- to też jest przeciętniak. ;)-Każdy kupuje na co go stać.Ja chciałem wydać maksymalnie 12 kzł na jakieś kolumny,a w tej cenie dostałem właśnie swoje Grandy,które normalnie kosztowały dużo więcej.Amplituner NAD mam już 4 lata w domu i okazało się, że przydałby mi się jakiś nowy dużo lepszy zestaw:Cd player i wzmacniacz.Jak się już dowiedziałem od osób z tego klubu moje kolumny były podłączane do wzmacniaczy z najwyższej półki.-I tutaj ręce mi opadły.Ceny takich wzmacniaczy są już bardzo wysokie,tak więc też nie będzie mnie stać na zakup sprzętu "marzeń".Ale się nie załamuję!Za namową niektórych ludzi z forum mam zamiar swoje kolumny połaczyć z dosyć mocnym wzmacniaczem lampowym.Teraz mam bardzo twardy orzech do zgryzienia! ;) To zagra?-Czy nie zagra?- OTO jest pytanie.Jedni w salonach mi mówią, że te moje kolumny będą zbyt dużym obciążeniem dla takiego wzmacniacza.Ludzie na forum-przeciwnie-Musisz to podłączyć i posłuchać inaczej się nie dowiesz.Teraz mnie czeka dużo jeżdżenia po salonach i słuchanie różnych wzmacniaczy lampowych,dotąd aż ten jeden zagra porządnie z moimi DALI GRAND.Dobry sprzęt niestety kompletuje się całymi latami.Przeważnie moga to być dwa systemy: KINO DOMOWE i wysokiej klasy CD i wzmacniacz.Powiem ci tylko tyle,że moim zdaniem stare serie DALI są dużo lepsze niż te nowe.-Przede wszystkim mają bardzo solidne skrzynie i firmowe głośniki montowane w kolumnach-no i najważniejsze większość z nich była ręcznie montowana.O głośnikach firmy SCAN SPEAK w dzisiejszych seriach DALI można sobie tylko pomarzyć,a VIFA podobno jest do dzisiaj montowana w ich kolumnach.

POZDRAWIAM !

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab

 

Witam CIĘ!

 

To musza być już bardzo stare DALI! :) Ciekawe z jakiego okresu one pochodzą? Moim zdaniem mogą to być monitorki z wczesnego okresu działalności tej firmy.Myślę, że moga to byc nawt lata 80, może wczesne 90. :).Aż dziwne że po tylu latach nadal tak dobrze wyglądają! :)

Ja takich DALI jeszcze nie widziałem-to musi być już rzadkość.

Pozdrawiam!

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam może jeszcze, jako ciekawostkę, że ta sama wstęga co w moich Skyline, używana jest we flagowcu Dali Megaline.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.