Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

Czy kto z Was miał okazję porównać kolumienki Thiel CS6 i np. Dali Grand? Za wszelkie opinie byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Sam jestem ciekaw takiego porównania. Nie wiem Seweryn czym napedzasz Grand, polecam tę kolumny z dobrym zestawem Pre, Amp. U mnie Grand teraz pokazują taką klasę ze hoho. Barwa, potężny bas, góra selektywna i detaliczna sporo lepsza od integry Primare A30. Przestrzeń robi największe wrażenie. Sam myślę nad zmianą kolumn, ale znaleźć coś lepszego od Grand hmmm. Pewnie innego bo kolumny z topu. Dziś za granie Grandow musisz zapłacić przynajmniej dziesiątki tysięcy. Ciężko będzie JE pobić. Te Thiel to ciekawa alternatywa, tak samo jak ap avanti II. Tylko czy warto pozbywać się takich cacuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Adam,

 

Nie posiadam Grandów dokładnie, ale ich pochodne, czyli Danish Physics PointZero 1 (wiem, że są znacznie mniej popularne ale podobne do Grandów). Napędzam je Accuphase E-408 i grają fajnie. Jednak zastanawiam się co by było gdyby. Wiem, że te kolumny nie będzie łatwo poprawić, ale może ktoś miał okazję słuchać obie pary i rzuci jakieś światełko na sytuację ;).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Seweryn Seweryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

Przejrzałem 30 stron tego wątku i ciągle mam pytanie. Co polecacie jako wzmacniacz i CD do Dali Mentor 6? Ktoś wspomniał o Vincent SV-237 i ogólnie, bez modelu głośników, kilka razy padło Hegel H200. Jakie macie doświadczenia z Dali Mentor 6?

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentor 6 ja mialem z Vickiem 237. Kapitalne połączenie. Bardzo fajnie sie uzupelnia jedno z drugim.

Vincent nadaje kolorytu na srodku pasma i fajnie bas wyciąga do dołu. Zapraszam na priv jak jestes zainteresowany szczegółami.

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

DALI GRAND COUPE do NADa?

 

Mam pytanie dot Dali Grand Coupe. Może pomożecie? Te monitory pojawiają się czasem w ogloszeniach, z reguły ceny są niezawysokie jak na audiofilskie standardy, a z tego co doczytałem kolumienki grają bardzo zacnie (?). Mają ok. 86dB i min 4ohm więc potrzeba do nich raczej konkretnego pieca aby je napędzić. No i zacząłem się zastanawiać czy nie byłaby to ciekawa (i w sumie tania) droga do dobrego brzmienia z mocarnym NAD M2 (2x250w) lub NAD M3 (2x180w). Oczywiście moc mocą a zgranie dźwiękowe to druga rzecz. Czy ktoś jest w stanie podzielić się jakimiś opiniami? wrażeniami?

 

Rozumiem, że seri Dali Grand jest z połowy lat 90tych więc mówimy o kolumienkahc zapewne ok 20 letnich (??).

 

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi albo opinie z odsluchów ;).

 

Pokój mam 18m2, regularny kształ. Muzyka słuchana - praktycznie każda może poza metalem, klasyka też raczej sporadycznie. ale jazz, blues, wokalistyka, różnoraki rock - na codzień.

Edytowane przez adamgdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kolega kupił jakiś starszy model rotel chyba ra980 i gra bardzo fajnie oczywiście jak na taką cenę. Z twoimi kolumnami powinno być dobrze. Już u niego jest detal, przestrzeń i fajna barwa. Z Dali będzie tylko lepiej. Byłem zaskoczony jak to gra.

 

Dobry wieczór koleżanki i koledzy :)

Kilka dni temu stałem się posiadaczem Dali 450 w dobrym stanie, odkupiłem od kuzyna za kilka stówek, który przywiózł je ze Szwecji. Nie miałem wcześniej czasu, żeby się wgłębić ale wczoraj i dzisiaj przeczesałem net i doszedłem do wniosku, że to niezłe kolumienki są (jeszcze nie mam do czego podłączyć). I właśnie tu mam pytanie. Zauważyłem, że one dobrze zgrywają się z drogimi, jak na moją kieszeń obecnie (rodzina / zbliżające się święta), wzmacniaczami - typu Arcam, NAD, HK + inne sporo droższe. Czy są jakieś inne możliwości, tak powiedzmy do 5 stówek (tyle żona nie zauważy :D), żeby zacząć się cieszyć ich dźwiękiem?Słucham różnej muzyki, bez dico polo i hard rocków - bardziej rock, jazz, wokale, czasem Marcus Miiler a nawet Rush :) Lubię raczej jak jest cieplej i ciemniej ale nie za bardzo i nie za ostro :)

Poradźcie plis co mogę doraźnie zrobić, żeby z tymi Dali zacząć obcować w niewygórowanej cenie. Może są jakieś nietypowe, tańsze wzmaki, które dadzą w miarę radę pokazać ich możliwości. Pokój 25m. Nie mam problemu ze starszymi sprzętami, typu Dual, Pioneer, Telefunken, Akai itp itp. tylko jestem totalnie zielony w temacie Dali a na forach tylko Arcam/NAD/Rotel + droższe, na które mnie nie stać...

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na sugestie :)

Kolega kupił jakiś starszy model rotel chyba ra980 i gra bardzo fajnie oczywiście jak na taką cenę. Z twoimi kolumnami powinno być dobrze. Już u niego jest detal, przestrzeń i fajna barwa. Z Dali będzie tylko lepiej. Byłem zaskoczony jak to gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dali 450 - czy to prawda, że były różne wersje?

Gdzieś mi się obiło o oczy (gdzieś na forum zagranicznym albo ktoś pisał w ogłoszeniu - nie mogę znaleźć teraz), że była jakaś poprawiona wersja tych kolumn w sensie, że ponoć zostało coś fabrycznie poprawione w zwrotnicy. Wiecie może czy to prawda? Podobno poprawiona to ta z szeroką/większą naklejką z tyłu.

dali450.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktos z forumowiczów miał styczność z Dali Rubicon 2 czy Epicon 2 i może się odnieść do różnic w brzmieniu w raczej współczesno-rockowych klimatach? Są do kupienia uzywane za odpowiednio 5.700 i 8.500.

 

Lubie granie V-ką lub przynajmniej z podkresloną górą. Z pomiarów charakterystyki wynika że Rubicon bardziej mi spasują. Generalnie moje 2 ulubione marki ze względu na charakter i wygląd to Dali i Chario i raczej tylko te biore pod uwagę. U Chario niestety sporo trzeba dopłacic za wygląd i w cenie Delphinusów moge mieć Rubicon 2. Nie mam audiofilskich zapędów. Chodzi o przyjemność ze słuchania. Nie koncentruje się na wyłapywaniu niuansów, 

 

Chciałbym zamknąc temat głośników i zastanawiam się czy dopłacić do Epicon (sa napewno ładniejsze ale podobno te same głośniki co w Rubicon)  zaznaczając, ze  nie lubie tzw. neutralnego brzmienia. Pomieszczenie 17m a wzmacniacz to Naim Xs z zasilaczem - mój  docelowy narazie. Słucham z plików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za offtop ale jesli ktoś zainteresowany to mam Dali Grand Coupe, na sprzedaż lub wymiane (najchetniej na Rubicon 2). Nie mam czym "napędzić", tj forsy na odpowiedni wzmak. Bez konkretnych 100W raczej nie ma co. Bi-amp i Bi-wire tu jak najbardziej słychac. Inne granie niż współczesne Dali - mniej góry, więcej basu. 

FullSizeRender 2.jpg

Edytowane przez Krzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Panowie czy ktoś z Was jest w posiadaniu schematu albo zdjęć Dali Grand w środku.

Mam je w domu i mam tez Divy...ale bardzo, ale to bardzo potrzebuje zrobić zwrotnice od nowa takie jak w oryginale bo to co ktoś zrobił w nich to jakiś kosmos ehh ręce opadają..

Jeszce raz bardzo proszę, może ktoś ma je na "stole" i ma na wierzchu zwrotnice..wręcz błagam ?

Szukałem w necie ale ani jednego śladu czy zdjęć środka dużych Grandów, czy to możliwe...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są to scan-speak 21W/8855-00, ale mam tez oryginalne Vify.

Wiem ze dobrze było podmienić oryginalne Viy na Vifa M22WR-09-08 ponoć to dobrze im robiło, membrany w tych wymienionych były z twardszego materiału i bas był dużo lepiej kontrolowany i sprawdzały się w tych paczkach tak słyszałem..

W zasadzie to te Vify M22WR-09-08 siedzą w Danish Physics POINT ZERO 1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tego samego do swoich kolumn, które są pochodnymi Grandów (Danish Physics), ale nic w sieci nie ma.  W końcu zajrzałem do środka i zrobiłem listę elementów, bo mam zamiar odświeżyć zwrotnicę.

Pewnie nie pomogłem, bo zdaję sobie sprawę, że zwrotnice w obu kolumnach pewnie się różnią.


Nie zdecydowałem się jeszcze co dalej, więc jeśli ktoś wymieniał elementy zwrotnicy to chętnie posłucham opinii.

 

Pozdrawiam.

 

COver.png

 

Parts2.jpg

Edytowane przez Seweryn Seweryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuje za zainteresowanie sprawą. Wydaje mi się ze są to zupełnie inne zwrotnice, chociaż laminat jest taki sam jak w divach. Przyślij lepsze zdjęcia tej twojej zwrotnicy, zobaczymy co i jak..a tak w ogóle to co Ci źle gra w Danisch P. ?

 

Panowie naprawdę nikt nie ma zdjęć zwrotnicy do Grandów ?

Widziałem kilka projektów przelakierowanych skrzyń i może coś..ktoś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, mowe said:

Cześć, dziękuje za zainteresowanie sprawą. Wydaje mi się ze są to zupełnie inne zwrotnice, chociaż laminat jest taki sam jak w divach. Przyślij lepsze zdjęcia tej twojej zwrotnicy, zobaczymy co i jak..a tak w ogóle to co Ci źle gra w Danisch P. ? 

Trudno powiedzieć czy cokolwiek mi gra źle w moich kolumnach.  Nie wiem czy grają optymalnie.  Tego typu kondensatory z czasem zaczynają się starzeć i nie trzymają parametrów fabrycznych.  Żeby to sprawdzić należałoby wymontować te elementy i je pomierzyć, jednak nie jest to coś, co mogę zrobić w tej chwili.

Zdjęć lepszych nie mam szans zrobić bez wymontowania zwrotnicy (w tym modelu dodatkowo przeszkadza rura do oddychania, która jest zamocowana od dołu kolumny i za nią jest umieszczona zwrotnica na tylnej ścianie kolumny).

Edytowane przez Seweryn Seweryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowe, jesteś pewien, że po powrocie do oryginalnych zwrotnic Grandy zagrają lepiej? Przede wszystkim, na modyfikację głośników decydują się ludzie mocno świadomi w temacie a to co widać na Twoich zdjęciach wygląda na przemyślane działania, choćby użyte w odpowiednich miejscach cewki taśmowe. Wiadomo przecież, że w procesie projektowania uczestniczą również księgowi i we wszystkich głośnikach dali widać to bardzo wyraźnie. Moim zdaniem, według mnie powrót do oryginału nie pomoże brzmieniu. W każdym razie, modyfikowane zwrotnice zachowałbym w całości aby było do czego wracać.

Wysłane z Xiaomi Mi Mix2S przy użyciu Tapatalka

Zwrotnica z grand diva, wyszukanych elementów jak widać brak. Zaraz wrzucę zdjęcia z Ikon 7, tam jest dopiero bieda...IMG_20180315_174013.jpg

Wysłane z Xiaomi Mi Mix2S przy użyciu Tapatalka

Ikon 7 oryginał i po robocie. Po wymianie kondensatorów i rezystorów pojawiła się głębia i wieloplanowość, których wcześniej było jak na lekarstwo. Do dzisiaj grają u mojej siostry.a21e0ada5bfcb15dfb9829841341710a.jpg004883c50a96d925c7661c202cb7ca85.jpga8c0f29bb179f4edf04fcdea62d63a83.jpg

Wysłane z Xiaomi Mi Mix2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seweryn Seweryn, elektrolity w zwrotnicach pracują w bardzo komfortowych warunkach, w chłodzie i z niskimi napięciami, co wydatnie wydłuża im żywotność. Jeszcze nie spotkałem się aby elektrolit w dowolnie starej zwrotnicy nie trzymał parametrów. A generalnie elektrolity w zwrotnicach drogich i dobrych głośników, stosowane są w obwodach korekcji impedancji i tam brzmieniu nie szkodzą.

Wysłane z Xiaomi Mi Mix2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nick napisał:

Seweryn Seweryn, elektrolity w zwrotnicach pracują w bardzo komfortowych warunkach, w chłodzie i z niskimi napięciami, co wydatnie wydłuża im żywotność. Jeszcze nie spotkałem się aby elektrolit w dowolnie starej zwrotnicy nie trzymał parametrów. A generalnie elektrolity w zwrotnicach drogich i dobrych głośników, stosowane są w obwodach korekcji impedancji i tam brzmieniu nie szkodzą.

Wysłane z Xiaomi Mi Mix2S przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.