Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KONTUR

 

Tak, mam scany tego numeru AUDIO o którym mi piszesz.Tylko dlaczego w HORNIE te same kolumny były sprzedawane za około 9.000 za 1 sztukę? Te 14.000 zeta to kosztowały DALI GRAND DIVA- miejsza wersja.:)Tak samo inni forumowicze także podawali wyższe ceny takich kolumn.-Sprawdź 1 stronę tego klubu :)Mam oferte tych kolumn ze strony HORNA, kiedy były one w sprzedaży u nich. :)A po za tym na ALLEGRO ktoś sprzedaje takie kolumny za 11.000 zeta :)-podczas kiedy ja za fabryczne, zleżałe i w TRIMEXIE zapłaciłem 12.000 zeta-ale z 5cio letnią gwarancją. ;)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandy w '98 kosztowały 14 000 (katalogowa cena). Dobrych kilka lat później dystrybucją Dali zajął się Horn. No i cena poszła w górę. Z drugiej strony minęło dużo czasu od chwili gdy Trimex kupił je od Duńczyków. Podejrzewam, że cena zakupu u producenta mogłabyć już sporo wyższa w momencie, gdy Dali przejmował Horn. Nikogo nie usprawiedliwiam, ale tak sobie myślę, że trudno porównywać ceny z Audio'98 z obecnymi czasami. A tak poza tym Dali są cool!!!

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 11

 

To co mówisz ma sens,bo TRIMEX był pierwszym dystrybutorem dali w POSCE.To Fakt dystrybutorzy sprzętu w polsce mają bardzo wysokie narzuty.Nawet w BERLINIE szprzęt jest sporo tańszy. :(

 

A tak poza tym, to tak jak Ty.-Uważam, że DALI robi BARDZO PORZĄDNE kolumny.

Nawet jak patrzę na kolumny FOCAL, to DALI już zwracają uwagę bardzo solidną jakością wykonania pudeł. :) PROFILE 918 przy GRANDACH wyglądały wtedy jak zabawki ;)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Skandynawi Dali sa bardzo popularne i lubiane :) jest tu dosc bogata oferta jednak perelki w stylu Grandow zdazaja sie aczkolwiek nie czesto :(

czesto spotykane to Dali Evidence tex teraz Dali Ev 470 2400pl czy Dali 909 1700pl(nie wiem z jakiej to serii ale jest tego dosc sporo :) )

post-21568-100001301 1236452155_thumb.jpg

post-21568-100001302 1236452155_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Świetnie, ktoś jeszcze, oprócz mnie ma te Skyline. Jestem bardzo ciekawy twojej opinii o ich brzmieniu, ja jestem zachwycony, pozdrawiam.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam swój głos do klubu Dali,ponieważ jestem świeżo po odsłuchu Dali Mentor 5 w zestawieniu z cd Primare 21,wzmacniacz Primare 21,Cayin A-88T.We współpracy z zestawem Primare było nieźle,ale dopiero po podłączeniu wzmacniacza Cayin to była bajka.Byłem pod wrażeniem tego jak małe kolumny Dali potrafiły przekazać piękną barwę,a przy tym precyzję,przestrzeń,energię.wszystkie zakresy w tym pięknie schodzący nisko a jednocześnie kontrolowany bas.Bez względu na rodzaje muzyki takie jak jazz,rock (zarówno Dire Straits jak i TOOL),pop,kolumny potrafiły zagrać wszystko, to było prawdziwe przeżycie,które spowodowało gwałtowny rozwój choroby audiofilskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę z trochę bardziej budżetowym zestawem :

Kolumny Dali 104

Wzmacniacz AB International Precedent 600LX - za to ciepłe brzmienie i moc ;)

SoundBlaster X-fi Xtreme Audio + Muzyka we FLACach .

 

Bardzo lubię te kolumny ale jak fundusz pozwoli to chyba ich miejsce zajmie Quadral SHOGUN albo AMUN .

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Dali. Mam pytanko-czy ktoś podłączał już Dali Mentor do wzmacniacz Naim Nait 5i? Kumpel ma kolumny i szuka wzmacniacza. Niestety przedzwonił kilka salonów i mają albo tylko kolumny albo tylko wzmacniacz i nie można posłuchać tego razem, a kolumny trochę ciężkie w transporcie. Wcześniej grały z Nadem i było ok. Czytałem (HFM), że kolumny są wymagające i nie wiemy czy zagrają dobrze z Naim. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam stare Dali 104, niestety piankowe zawieszenia dolnych wooferow popękały. Zosatły mi skrzynki z 100% sprawnymi górnymi głośnikami i tweeterami. Co radzicie ? Naprawiać ? Sprzedać same górne woofery, żeby ktoś sobie podmienił dolne ? Sprzedać całe paczki w takim stanie jak są ?

 

Może da się dopasować jakieś pianki z ogólnie dostepnych ? Miał ktoś z tym może do czynienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

marcusSE

Witaj!

Te DALI 40 których fotki tu umieściłeś, ja także widzę pierwszy raz w życiu.Sądząc po jakości wykonania samych skrzyń to mógł być jakiś dosyć wysoki model.-Są DUŻE i PIĘKNE.Ciekawe w jakich latach były one produkowane i jakie głośniki w nich zamontowano? Głośniki sądząc po ich kształcie na pewno moga być już nie produkowane,tak więc gdyby uległy uszkodzeniu-dostanie takich nowych może być nie lada problemem.Jeszcze jest mozliwość zregenerowania uszkodzonego głośnika,ale to już nie będzie grało tak samo jak oryginalny głośnik prosto z fabryki.Ja ze swoimi Grandami nie mam tego problemu,bo są nowsze wersje zastosowanych w nich głośników,nawet oryginalne wysokotonowce do nich mogę jeszcze dokupić. :-)

Szcerze mówiąc na domowej stronie DALI nie widziałem nawet wzmianki na temat tych kolumn w dziale "już nieprodukowanych"-Nawet na temat moich Grandów jest niewiele. :(

Jak myślisz?- czy te kolumny są sporo większe od DALI GRAND?-Bo na tych zdjęciach tak potężnie wyglądają.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakamada

 

Witaj!

 

Co do tych uszkodzonych wooferów w twoich 104-kach,to zakładam że membrany i cewki są nie zniszczone.Zawieszenie z pianki odpuść sobie zupełnie.To było starej generacji zawieszenie stosowane jeszcze do nie dawna w naszym rodzimym TONSILU.Ale do rzeczy.Jeśli membrany są w idealnym stanie,a tylko pianka się wykruszyła-to nic prostrzego jak udać się do zakładu, który regeneruje głośniki i poprosić o uzupełnienie zawieszenia ale z KAUCZUKU.Koszt naprawy nie będzie wysoki,a twoje woofery odzyskają dawną świetność.Zawieszenie kauczukowe posłuży ci jeszcze co najmniej 10 lat.Szkoda sprzedawać całe kolumny z powodu takiej pierdoły.-Miałem ten sam problem z głośnikami TONSILA-Pianka wykruszyła się około 10 lat od daty zakupu,a nowe zawieszenie kauczukowe służy w nich do dzisiaj i nic się z nim nie dzieje.

 

P.S. Tonsil nie gra tak jak DALI! :-) Pozdrawiam CIĘ!

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie odosnie moitorkow DALI (z uwagi, iz musialem oddac moje ikon 1, poszukuje kolumienek na tyl do kina domowego - mam w tej chwili fronty DALI IKOn 7 + Ikon sub). Wiem ze seria IKOn zastapila serie evidence. Zastanawiam sie czy monitor 370 z serii evidence wpasuje sie w brzmienie ikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na forum nie widziałem nigdzie żadnej opinii o aluminiowych Dali Piano i Grand Piano. Sam używam te kolumny, wraz z aluminiowym głośnikiem centralnym Dali z serii Grand, do "napędzania" kina domowego w salonie 60 m2 (do tego jeszcze sub JBL, amplituner integra i DVD Onkyo). Brzmi - jak dla mnie - wspaniale, również przy odsłuchu płyt SACD. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia? Jaka jest o nich opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych klubowiczów porównywał Ikon 6 z Mentor 6 z Helicon 400 i mógłby opisać różnice w tych modelach?

Pasują mi Ikon 6, po odsłuchu u mnie wiedział bym czy wystarczy czy jednak "siódemki", ale pomimo zadowolenia wiem że można lepiej. Tylko co się zmienia w tych wyższych modelach? Tylko nie piszcie że wszystko.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.