Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  280 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam pytanko do Was: czy warto dac 7 tys za dali helicon 400 (nie MKII) w bdb stanie. Znajomy znajomego ma takie wlasnie do oddania. Z tego co wyczytałem to całkiem udane kolumny tylko niegdzie nie widzialem uzywek zeby sprawdzic czy aby nie za duzo sobie woła...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko do Was: czy warto dac 7 tys za dali helicon 400 (nie MKII) w bdb stanie. Znajomy znajomego ma takie wlasnie do oddania. Z tego co wyczytałem to całkiem udane kolumny tylko niegdzie nie widzialem uzywek zeby sprawdzic czy aby nie za duzo sobie woła...

 

 

To jest b. duża okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Zapisuję się do klubu ze swoimi Dali Mentor 6.Mam je od kilku dni ale dopiero od wczoraj mogłem dłużej posłuchać.Gra to z Accuphase na kablach QED Genessis Spiral Bi Wring które zostały mi jeszcze po poprzednich kolumnach.Pierwsze wrażenie to dzwięk bardzo detaliczny,szczegółowy i jak dla mnie za lekki.Czeka mnie pewno wymiana kabli ze srebra na coś innego.Moze doradzicie i podpowiecie jakie kabelki sprawdzić w konfiguracji z Accuphase,chodzi mi głownie o dociążenie dżwięku,wypełnienie bardziej na średnicy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie.moj sprzet dali grand,wzmak krell kav 500i,cd krell kav 280,kable glosnikowe nordost spm reference.zamowilam stolik w audio philar za kilka dni dostane i przesle kilka fotek.przymiezam sie do kupna ic xlr.mam dylemat co kupic,dlatego prosze o kilka cennych uwag.przeznaczam na zakup 5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne głośniki, super elektronika (ach ta 500 Krella, ile osób w Polsce ma to szczęście?) Co do ic - może Nordost Tyr? Proponuję poszukać za granicą albo z drugiej ręki, z tego co wiem u dystrybutora w Polsce kosztuje ok. 8 tys. zł.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku po tak długiej nieobecności! :-)

 

Poszukiwania wzmaka do moich Grandów dobiegają końca.

Miałem już kupić Ayona Tritona, kiedy Stary Audiofil dał mi namiary na używanego McIntoscha MC-2102

na ośmiu lampach KT-88 w rozsądnej cenie.

Do Grandów jak znalazł ;-)

teraz do pełni szczęścia brakuje mi tylko preampa i kabli.

Pozdrawiam.

Tomek.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontur.

 

Widzę, że to już trzeci użytkownik Grandów w tym klubie! :-)

Powiedz mi, dlaczego akurat zdecydowałeś się właśnie na zakup Dali Grand ???

Z czym one grają u ciebie?

Czy też używasz kabli Bi-wire do podłączenia tych kolumn?

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz troche modeli Dali. 450 , 470 , 850 - obecnie do sprzedania. Nadszedl czas by i Grandy pograly u mnie czas jakis. Kabelki narazie zwykle , jakies niemieckie ( podpiete podwojnie na wyjscie A - B ). Do napedzenia uzywam poczciwej Yamahy AX1070

post-2004-007901100 1293370598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontur.

 

Tak mi się te kolumny PODOBAJĄ,że raczej zostaną u mnie na długo. ;-)

Na razie ktoś na allegro sprzedaje Euphonie MS-5 w opcji kup teraz za 16.000 zł.-moim zdaniem to dobra cena.

U mnie w tych kolumnach siedzi jakiś tani kabel IXOSA bi-wire z bananami,zaś od strony wzmaka z wyjścia 'A" po dwie żyły odpowiednio.

Z czasem bedę myślał o kablach Transparent Audio bi-wire, bo z tego co widzę, to poza bi-wire innej opcji podłączenia chyba nie ma.

Cztery dziurki i żadnych zworek z tyłu skrzyni ni ma :-(

Cóż, mała niedogodność, ale jakoś trzeba z tym żyć. ;-)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

No to i jak sie tymczasowo wpisze, poniewaz kupilem sobie w oczekiwaniu na moje kolumny DIY bardzo fajne klolumienki, moim zdaniem numer jeden od Dali a mianowicie Grand. no, ale przyznam sie bez bicia, ze starych innych Dali nie sluchalem.

Wrazenia z odsluchow jak wzmacniacz przywioze do domu.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCUSse

 

WITAM CIE !!! NAjlepiej bylo by kupic caly zestaw kina domowego DALI EUFONIA-30.000 zeta to jak za darmo bo w HORNIE to EUFONIA MS4 sama kosztuje lekko ponad 30.000zl. :-) gdybym tyle mial to bym o czyms takim zaraz pomyslal!Co do HELICONUW -to fakt te kolumny sa piekne, ale GRANDY sa w tej samej klasie i tu trzeba dokonac wlasciwego wyboru dla siebie.-Wybrac piekny wyglad, czy skromna skrzynie z super dzwiekiem???- no i cena oczywiscie ma tu durze znaczenie.Ja o HELICONIE 800MK2 moge sobie pomarzyc, ale GRAND jest skromniejsza alternatywa tych kolumn za mniejsze pieniadze i na nie bylo mnie stac :-).Wstegowy tweeter w HELICONACH to wbrew pozorom nie jest taka rewelacja jak sie wydaje,zas dwa sredniaki w GRANDACH to jest "COS" czego nie beda miec HELICONY.Stara szkola DALI jest zupelnie inna jesli chodzi o prezentacje dzwieku.Zauwaz ze wielu producentuw kolumn nawet tych najdrozszych, nie aplikuje wstegi do swoich produktuw.Poza tym dzisiaj juz DALI nie korzysta juz z glosnikuw SCAN SPEAKA.-Tu znowu plus dla GRANDUW! :-)Ja tez mam tylko sprzet NADa z podstawowej serii i GRANDY do niego(Kolumny duzo lepsze niz sprzet)-Wazniejsze moim zdaniem sa raczej kolumny,bo jesli sprzet bedzie "gorszy"- to kolumny raczej tu nic nie zepsuja.A kiedy zmienimy kiedys sprzet na lepszy to z nowym zagraja nam lepiej.Sprzet kiedys wymienie,a kolumny beda te same.

Bedac w "TRIMEXIE" nie znalazlem lepszych kolumn od GRANDUW w cenie do 12.000 zl. -A najwieksza KICHA byl francuski FOCAL-Jakosc wykonania SKRZYN i przecietne elementy zwrotnic pozostawiaja wiele do zyczenia.

 

Nie potrzebnie marzysz o tych Heliconach, moim zdaniem Grandy sa zdecydowanie lepsze, nawet bardziej mi sie dzwiek podoba niz z Euphoni MS4, pomimo, ze Euphonia sluchana byla z lepsza elektronika. Po moich krotkich odsluchach musze stwierdzic, ze Grandy to glosniki wybitne na owe czasy a i dzisiaj absolutnie niczego nie musza sie wstydzic przy bardzo drogich konstrukcjach.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76

 

Witaj.

 

Cała seria Grand, to były kolumny z najwyższej seri Dali.

Zamykają one całą starą serię kolumn tej firmy.Następcą Grandów są obecnie Helicony.

To jest stara dobra konstrukcja,która jest na pewno solidniej wykonana niż obecne produkty Dali.

Skrzynia może nie błyszczy się tak jak w Heliconie, ale wykonana jest na wysokim poziomie, pomimo tego, że jest "skromniejsza" na zewnątrz.

Do tego masz tam dobre głośniki: kopółka Scan Speaka i reszta to są Vify.-Helicony nie mają już teraz takich głośników.

Aktualnie dla Dali produkcją głośników zajmują się chińczycy.

Zauważ, że kolumny obecne są produkowane metodą "oszczędnościową" przy zachowaniu wysokiej ceny.

Grandy są z okresu, kiedy Dali nie szło na żadne kompromisy w procesie produkcyjnym.

Ogladałem Ikony i Mentory.Co tu dużo mówić: żal,żal,żal.-to już nie jest takie Dali jak kiedyś.

Mam jeszcze bardzo miłe wspomnienia jeśli chodzi o model Evidence 470 i 870.

Tych 870 miałem okazję słuchać w Ministerstwie Dźwięku z jakimś dużym NADEM z serii "S"-Wrażenia miałem ogromne,ale Grandy grały znacznie lepiej.

No i jeszcze zostaje seria Skyline,którą sobie ludzie bardzo chwalą.-Nie wiem,bo nie słuchałem ich jeszcze.

 

P.S.

Nie ma się czym sugerować,że to są stare kolumny.

Ważne jest to,że są one porządne, a głośniki można spokojnie do nich dokupić.

Widzę,że nie tylko ja wolę stare Grandy niż Helicony.-Dla mnie liczy się dźwięk,a nie wygląd.

Pozdrawiam cię.

Tomek.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza, Grandy to byl najwyzszy model, i nastepca ich jest raczej Euphonia ktora jest nad Heliconami.

Szczerze powiem, ze Ikon sa niezle w swojej cenie, a reszta jest mocno przewartosciowana, jezeli porownasz obecne Dali do innych marek to nic szczegolnego nie pokazuje, nop z Pro-AC. Grandy mam jak pisalem tymczasow.

Apropos, czy u Ciebie nadal graja z ampli Nada czy juz zrobiles z tym porzadek;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieza, dowiedzialem sie, ze w koncu kupiles godnego kompana do Grandow. Gratuluje! i pozdrawiam!

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76

 

Cześć! :-)

 

Mówisz,że Grandy zastąpiły Euphonie?

Tutaj ludzie na tym forum mówią,że raczej Helicony 800.

 

NAD był przejściowo.-Teraz jest w roli kina domowego, tylko do TV i filmów.

Grając na Nadzie już myślałem o zakupie systemu stereo.-Do muzyki nie polecam. ;-)

 

Co do wzmaka.

Miałem mieć nowy,zupełnie inny i tańszy,a przez przypadek jestem w posiadaniu lampy MC 2102.

Jest to piękny i wspaniały wzmacniacz.-Mój wymarzony.

 

Do dzisiaj ciężko dociera do mnie, że jestem w posiadaniu lampowego McIntosha.

Chcąc kupić jakąś lampę, nie brałem wogóle pod uawgę urządzeń McIntosha,bo te były po prostu poza moim zasięgiem.

Ten Mac i Grandy to świetne połaczenie.

Gra to narazie bez kabli i cicho,dlatego bedę musiał z czasem przedwzmacniacz jakiś dokupić.

Myślę,że wybiorę McIntosha C 2300.-preamp od mojego wzmaka.

 

P.S.

Przy wyborze kolumn patrzyłem na jakie mnie było stać,a nie jakie bym chciał. :-)

Z kolumn za nieco ponad 10kzł, to te dla mnie były najlepsze.-Dobry stosunek jakości do ceny,a używki sporo tańsze. :-)

Aktualny upgrade Grandów,to jest Danish Physics point 0.1 kosztuje tyle samo co obecny Helicon 800, a niewiele się rózni od pierwowzoru.

 

A tutaj jest mój nowy sprzęt. :-)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wierza34

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladny ten Mac, ja sie zastanawiam czy Phast je dlobrze wysteruje, ale spoko, za pare dni sie okaze.

Jezeli chodzi o pre MAcka to skontaktuj sie ze starym audiofilem, On troche ich juz przerobil i moze cos Ci doradzi.

Skoro Euphonia jest topowym moedlem, nie liczac Megalineow to znaczy, ze zastapila Grandy, tak przynajmniej mi sie wydaje. Helicony sa ok, Euphonia jest duzo lepsza, ale po przyznam sie nie dlugich co prawda odsluchach sklanialbym sie, ze Hrandy sa ciekawszymi glosnikami. Chocia na ostateczna decyzje potrzebowalbym wiecej czasu. Ja Grandy kupilem za grosze od goscia co nie mial pojecia jaki sprzet ma;)

Pozdrawiam.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Starego Audiofila.

 

To właśnie dzięki niemu mam ten wzmacniacz. :-)

-Strzał w 10! - od razu wiadomo,że człowiek zna się na rzeczy.

Ten preamp C 2300 -to też była jego sugestia,żeby mój wzmak z tym zestawić.

 

P.S.

Napisz czy Phast da radę te Grandy ruszyć,bo kiedy ja chciałem słabszą lampę,to każdy mi mówił,że Grandy potrzebują "KOPA" żeby zagrały.

No i teraz mam lampę 2x 100W. ;-)

 

Pozdrawiam.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj atlasów, które mam w stopce naprawdę znacząco ożywiły mój system.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

witam pana ja mam prosbe do pana mam kolumny celestionf38 zestaw nada c-320 cd 512 chcialbym wymienic kolumny na dali 450 ale cieszko spotkac ktore by gray w tej klasie z kolumn dali z uzywanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłem wasz klub w internecie, i postanowiłem napisać.

Mój ojciec przywiózł z Danii bardzo ładnie grające kolumny dali, ale nie mam zielonego pojęcia jaki to model, a chciałbym się o nich czegoś dowiedzieć.

 

oto zdjęcie:

 

 

pict0007cnl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy słuchał już ktoś z was maluchów dali mentor menuet,ciekawy monitorek a w testach zdobywa same nagrody czy napradwę gra tak dobrze?

 

Super promocja za połowe ceny,ale tylko kolor czarny

http://allegro.pl/dali-mentor-menuet-ministerstwo-dzwieku-i1455739490.html

http://allegro.pl/dali-mentor-menuet-super-monitor-dostawa-1zl-i1450146692.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.