Skocz do zawartości
IGNORED

JBL E 80 vs KEF C7


krzysiek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę w dziale o kinie bo nie jestem audiofilem (i nie będę dobierał super kabli do zestawu) tylko szukam dobrych kolumny także do kina ale chyba bardziej do muzyki.

 

Byłem na odsłuchu kolumn jak w temacie - muszą mieć BR z przodu i mało jest spełniających to kryterium - docelowo będzie z tego także kino ale zależy mi głównie na przyzwoitym stereo (80%) - u mnie będzie to chodziło na Ampli Yamahy HTR 6040, pokój ok 20 m2

 

Słuchałem na jakimś drogim (niestety lampowym) wzmaku za bodajże 5 tys. + przewody przewyższające cenę kolumn... cóż taki miałem zestaw.

 

Ponieważ KEF-y bardziej odpowiadają mi wyglądem/rozmiarem i powinny grać lepiej myślałem, że je wezmę ale się wstrzymałem.

KEF-y grały może i neutralnie ale niestety miałem niedosyt basu i wrażenie, że jest go prostu za mało. Na C7-kach jednak słyszałem dużo więcej szczegółów a jak słuchałem symfonicznej wersji Battery miałęm wrażenie, że nie gra w ogóle basowy, za to miałem wrażnie, że jestem na koncercie (czy to jest ta scena ?? opisywana przez audiofilów ?)

 

JBL E80 wyraźnie mają wycofane średnie ale różnica w porównaniu z KEF-ami ogromna na Battery wyraźnie słyszalny bas ale już dużo chaosu i "efekt koncertowy" zauważalnie gorszy.

 

Teraz mam pytanie czy JBL E80 mają aż tak bardzo podkręcone wysokie i przede wszystkim niskie ? - tak jakbym na ampli dał +4 db na niskich i wysokich czy z kolei KEF C7-kom brakuje basu ?

 

Najbardziej pasowało by mi coś pośredniego.

 

Wg specyfikacji (którą wiem, że każdy producent podaje jak chce) E80 jedzie od 38 Hz a C7 od 36 Hz dlatego się zastanawaim czy C7 nie są jednak neutralne, ale mają możliwość zjeścia nisko i jak dołożę basu w ampli na kawałakach które wg mnie tego wymagają to będę miał dobrze grające kolumny, które zagrają ładny bas.

 

Czy nastawiać się na KEF czy jendak szukać zupełnie innych kolumny (z BR z porzodu to jednak wybór jest mały a do odsłuchu u mnie znalazłem tylko te dwie skrajne kolumny).

 

Przy odrobinie szczęscia może uda mi się zabrać je do domu i potestować ale na razie na to nie liczę - jeśli nawet to tylko jedne więc i tak nie będę miał dobrego porównania.

 

Nie wiem na co się zdecydować jeśli miał bym wybrać inne kolumny to niestety bez odsłuchu musiał bym brać w ciemno.

 

Czy KEF-y C7 nadają się do muzyki rockowej,grunge czasem będzie też leciał jakiś POP ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego amplitunera i tak nie będziesz miał basu z podłogowych kolumn, on nadaje się tylko do podłączenia małych, niewymagających monitorków albo bardzo wysokoefektywnych kolumn w stylu Klipcha (>95 db)

JBL jakością dźwięku nie grzeszą i dodatkowo żeby w ogóle "akceptowalnie" zagrały potrzebują bardzo mocnego wzmacniacza, E80 schodzą poniżej 4ohm... ryzyko spalenia głośników i/lub amplitunera bardzo wysokie

tych Kefów nie znam, podobno ta seria wyszła po wchłonięciu przez KEF'a firmy Celestion (bardzo przyzwoicie brziące i tanie kolumienki) co na pewno zachęca do bliższego zainteresowania się nimi ;)

samo pasmo niewiele mówi o brzmieniu kolumn, wiele kolumn mimo olbrzymich możliwości "basowych" gra bardzo neutralnie a bas się odzywa wtedy kiedy trzeba, nie jest sztucznie podbity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

A jaki wg Ciebie Ampli da przyzwoity bas ? Mój budżet jest niestety ograniczony i dużo więcej na ampli nie mogę dać i wychodziłem z założenia, że lepiej dołożyć do lepszych kolumn niż lepszego ampli ale może się myliłem... czy jakiś trochę droższy ampli wg Ciebie da rade ?

 

A czy możesz polecić jakieś inne kolumny podłogowe z bass reflexem z przodu w cenie do max 2000 zł a najlepiej do 1600 zł ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A czy możesz polecić jakieś inne kolumny podłogowe z bass reflexem z przodu w cenie do max 2000 zł a najlepiej do 1600 zł ??

 

jesli masz mozliwosc to posluchaj konstrukcji QBA , sa w zasiegu Twoich funduszy , maja bass reflex z przodu i potrafia zejsc nisko - elements1.1 sa strojone na 36Hz , minusem jest to ze potrzebuja ,,troche,, mocy oraz ze na rynku wtornym praktycznie nie osiagalne ,ja szukalem 3 lata

 

JBL znow da wiecej basu ale nie bedzie tak niski i sa latwiejsze do napedzenia , JBL ma 91db a QBA 85db o ile dobrze pamietam - przytej samej mocy JBL zagra zdecydowanie glosniej a czy lepiej ?? to zalezy tylko od gustu,pamietaj ze JBL-e to sa kolumny typowo do kina a w muzyce odzwierciedlaja brzmienie dyskotekowe (mi osobiscie to sie podoba)

 

oczywiscie proponuje podlaczyc kolumny plus ampli bo jak wiadomo kazdy zagra inaczej , tojest taka nie konczonca sie zabawa - podstawa jednak to posluchanie przed zakupem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odrzucaj kolumn z tylnym bas reflexem, po prostu można zastosować taki patent z grubymi słomkami do napojów wsadzonych w otwory BR w razie odczuwalnych rezonansów (u mnie sprawdziło się świetnie)

 

a sprawa pogodzenia dobrego stereo z amplitunera kinowego mija się z celem, było to już wielokrotnie omawiane, musiałbyś wydać kilka tysięcy na amplituner grający tak jak najtańsze wzmacniacze dlatego najekonomiczniejsze rozwiązanie to zakup taniego amplitunera z wyjściem pre-out (np Yamaha 661, Denon 1906, 1907, 1908) i do tego wzmacniacz stereo nawet z drugiej ręki (do 500zł kupisz coś porządnego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don11 - kolega ma ograniczone fudusze oraz zaznaczyl w pierwszym zdaniu ze nie jest audiofilem

 

co do drugiej czesci wypowiedzi stosujac osobny wzmacniacz bardzo duzo stracni na ,,spojnosci,, dziewku w kinie - moze to poprawic odsluchy muzyki ale jesli koledze wystarczy odsluch z samego ampli to mysle ze nie ma sensu na kombinacje , wtedy proponuje dolozyc do lepszych kolumn frontowych

 

osobiscie mam porownanie dwoch wzmacniaczy stereo (w tym topowego swego czasu za 1000DM) i amplitunera z jednej stajni , amplituner na moj gust kladzie oba wzmacniacze stereo pod kazdymm wzgledem - swoja wypowiedz uzasadniam przeprowadzonymi osobistymi odsluchami,zaden z nich nie dal m i takiej satysfakcji jak ampli. - oczywiscie to moje osobiste odczucia z ktorymi nie kazdy musi sie zgodzic,testowalem sprzet firmy HK a jak jest w innych przypadkach nie mam pojecia gdyz sluchalem stereo LUB ampli - nigdy nie mialem mozliwosci porownac w jednym czasie i na jednym modelu kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojnosci nie straci jak ampli bedzie mialo automayczna kalibracje, moj wzmak stereo ma glosnosc nastawiona na 25db, i wszystko dziala jak nalezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dzialac bedzie bo musi

 

kiedys tam mialem Yamahe i podlaczylem wzmacniacz stereo do przodow i ..... nigdy juz tego osobiscie nie zrobie ,calkiem inne ,,brzmienie,, - do samego konca nie szlo zgrac tylu z przodem , po drodze gdzies bas obcinalo calkowice (efekt tak jak by bylo cos w przeciw fazie podlaczone) , wogole nie bylo ,,przejsc,, miedy przodem a tylem malo tego zadnego ,,zgrania,, frontow i centralnego - w moim przypadku byla to totalne nieporozumienie - moze gdyby zamiast harmana byl wzmacniacz stereo Yamahy to by byla jakas poprawa jednak mieszajac firmy to .... no nie polecam - teraz mam wszystko a ampli i idzie sie delektowac filmem , wczuc sie w akcje a wtedy trzba bylo sie wsluchiwac - to takie moje spostrzezenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpiąłeś wzmacniacz do swojego ampli bez pre-out ?

 

ja jakiego wzmacniacza bym nie podłączył u siebie różnic odczuwalnych nie mam, a już na pewno nie w filmach, może gdybym włączył muzykę sa-cd na 5 kanałów to bym poczuł lekką różnicę charakterystyk brzmienia...

 

odnośnie brzmienia tego niskiego HK to zapewne na nim słuchasz QBA, a innych kolumn na swoich wzmacniaczach HK :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zle zrozumiales - nie obecnego tylko do poprzedniego podpinalem , teraz mam HK a poprzednio byla to jakas Yamaha wlasnie w wyjsciem

 

QBA mam podpiete do amplitunera (jak i przody tak i tyly), do modelu 1400 mam podpiety subwofer na glosniku JBL-a - model 640 lezy gdzies w szafie niestety uszkodzony w obecnej chwili - porownania oczywiscie zawsze prowadze na tych samych kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ja miałem podobny problem (wczesniej byłem posiadaczem E60) - wybałem AA Mimas II i nie żałuje. Dobry bas, spokojniejsze wysokie w stosunku do krzykliwej góry w Northridge i odpowidnia średnica. POLECAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam JBL-e ,fronty podlaczone z wzmakiem Harmana,centralny i tyly do Denona , charakterystyk brzmienia nieodczuwam, , a brzmienie mi b.odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Celestion f28! Piekne granie i niska cena. Zdecydowanie lepsze od powyzej wymienionych paczek. Mozna zawsze wziąć f38, tu basu bedzie baaaardzo duzo, ale stracimy odrobinkę sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.