Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon PM645 Vxi Vs Luxman L-430


szymenblack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam Wzmacniacza do moich kolumn, które są bardzo jasne. Dlatego też musi to byc wzmacniacz o ciepłym brzmieniu.

Z pośród wielu poszukiwań skupiłem się na dwóch firmach Harmanie oraz Luxmanie, ponieważ z tego co udało mi się wyczytac, są to wzmacniacze cechujące sie ciepłą barwą. I tak właśnie chciałbym się Was poradzić ktory z wyżej wymienionych wzmacniaczy byłby lepszy?

Myślałem także o maarantzu PM-55, a może macie jakieś inne propozycję wzmacniaczy?. Maksymalną kwotę jaką mogę przeznaczyc na wzmacniacz to 400 - 450 zł.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualnym połączeniu mojego starutkiego wzmacniacza (Lenert) z kolumnami (onkyo) (w niedalekiej przyszłości chciałbym wymienić je na monitory Usher S 520) bas ten jest twardy i płaski a wysokie tony "świszczące". Szukam wzmacniacza który miałby miękki i głęboki pas a wszystkie pasma miały zachowaną równowagę. Słucham bardzo róznej muzyki, takze musiałby to być wzmacniacz uniwersalny. Może poleciłbyś mi jakiś konkretny model, lub firmę na którą powinienem skupić uwagę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Musisz myslec perspektywicznie. Jesli ma to grac z Usherami musi byc dosc przezroczyste i rozdzielcze. Zamiast HK w tej cenie polecam Yamahe AX 700 - mniejszego brata swietnej AX 900. Kupisz za 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło i tanio to stary, ale bardzo fajny MF A1. Ciężko go znaleźć, ale jak się dobrze poszuka... Nie znam kolumn Onkyo, natomiast z Usherami 520 zagrał naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było. Jak dla mnie Ushery nie grają miękko czy ciepło. Górę mają wręcz lekko wyostrzoną i stąd była potrzeba jej złagodzenia. Średnica też nie jest jakoś dosłodzona, a bas dość szybki i może nie twardy, ale też nie miękki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś posiadany przezmnie zestaw Harman pm645 + Usher S-520,prawie rok słuchałem tak muzyki,potwierdzam że ten model Harmana gra ciepło,mocno ,ciepło,dobra stereofonia,ogólnie bardzo przyjemnie

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bardzo ciekawe spostrzezenia. PM 645 Vxi gra cieplo a 665 Vxi jest bardzo przejrzysty i momentami klinicznie wrecz dokladny a to wzmaki z jednej serii tyle ze 665 to top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 12 Gru 2008, 21:52

 

>Bardzo ciekawe spostrzezenia. PM 645 Vxi gra cieplo a 665 Vxi jest bardzo przejrzysty i momentami

>klinicznie wrecz dokladny a to wzmaki z jednej serii tyle ze 665 to top.

 

opisany przezemnie wzmacniacz Harmana to pm645 a nie pm645 vxi,stad może wynikać różnica,z tego co sie orientuje to 665 jest dual mono a 645 zwykłą integrą,choć moge sie mylić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo ciekawe spostrzezenia."

 

Mnie bardziej ciekawi spostrzeżenie, że z MF będzie za miękko. Skąd to się bierze? Możliwe, że z tego, że nie rozumiem "za miękko", więc poproszę o wytłumaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieply na pewno bedzie marantz, ale pm-55 gra srednio. dobry marantz to pm 78, 68, 80, ale to nie ta cena. harman kardon, hmm. one grają inaczej niz marantze, ale ten dżwięk tez nazwałbym lekko ocieplonym. za tą kase polowałbym na pm660, 665, bo mozna je za tą cene wyrwac, a pm645vxi to przy nich maluszek. pod kazdym względem. jezeli masz jasno-to yamaha odpada, KAZDA. skrzeczenie rozwali ci uszy. polecam te harmany lub SONY TA-F530ES, o którym moją opinię znajdziesz w zakładce. teraz chodzą po 350-500zł, wiec naprawde warto sie nimi zainteresowac. ja osobiscie nie interesowalbym sie niczym innym niz tymi harmanami lub 530es.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie :), ale mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanko. Wypatrzyłem na allegro luxmana L-430 i chciałbym go kupić jesli udałoby mi sie wygrac licytację, jednak nie wiem jaką impedenację ma ten wzmacniacz ? czy mogę go podłączyć do kolumn 6 Ohm ? Jeśli nie uda mi sie go kupić, najprawdopodbniej zdecyduję się na PM 645 Vxi(wyzszych modeli Harmana raczej nie biorę pod uwagę bo z tego co koledzy mowią charakterezują się one jasnym brzmieniem, a ja potrzebuję do moich kolumn wzmaka o ciepłej barwie.), lub SONY TA-F530ES. Jeśli chodzi o MF A1 to rzeczywiście jest bardzo trudno go dostać, choc jeden był na e-bey ale przesyłka byla bardzo droga i nie opłacało mi sie go ściągac do Polski. Mam jeszcze pytanko do denon.dcd.2560, czy wg. Ciebie bas w TA-F530ES nie jest zbyt mały?, ponieważ spotkałem sie z kilkoma opiniami że brakuje troche basu w tym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy ktos wie jakie parametry i (wogole co to jest za dioda)-ma dioda sterująca koncówką mocy w harmanie pm640? jest to maly element przykręcony do radiatora, brak na nim jakichkolwiek oznaczen, są dwie, jedna do lewego druga do prawego kanału. mam taki wzmacniacz z tym defektem, i szkoda go poprostu, bo chodzi o jedna głupią diode. pomózcie. albo moze ktos ma serwisowke do pm640?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.