Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CD pod słuchawki Stax-404 do 8k zł


Tama

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w ostatnim czasie zakupiłem sobie pierwsze elektrostaty postanowiłem dobrać do nich odpowiednie źródło.

Dokładnie do Stax-ów SR-404II z własnym wzmacniaczem 006t.

Chciałem więc usłyszeć co dobrego można do tego dobrać od ludzi bardziej zahaczonych w temacie.

 

Wydusić moge max 8000zł.Lubie słuchać sporo i wielu gatunków muzyki więc CD powinien być w miare uniwersany.Mile widzane zbalansowane gniazdka XLR.Sprzęt myśle może być z drugiej ręki.

Jak na razie w oko wpadło mi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dobierane na zasadze "drogie więc dobre".Plus w okolicach Łodzi gdzie mieszkam więc można wybrać się na odsłuch.

W temacie CD zaczynam poruszać się dopiero od niedawna dlatego też licze na Wasze wsparcie w doborze odpowiedniego sprzętu.(oczywiście niekoniecznie tego który sam wymieniłem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolabora sobie od razu podaruj. Raz, że towar u nas praktycznie niesprzedawalny, a dwa, że zamiast deklarowanych 5 lat, ma ich przynajmniej 15 (sądząc po zastosowanym transporcie i DACu).

 

Z 2 pozostałych do Staxa dużo lepiej pasować będzie IMO BAT - ma on gęsty, nasycony dźwięk, który powinien być dobrym uzupełnieniem dla ultra transparentnego, ultra przejrzystego brzmienia elektrostatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście o samym Audiolabor nie znalałem wiele informacji a już prawie nic na temat wystawionego źródła.

Kilka osób również polecała odsłuchać BAT-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempur odsłuchiwał ostatnio kilka odtwarzaczy, w tym 280CD i VK-D5 (tylko nie wiem w której wersji - bo były aż 4 na przestrzeni 10 lat; niestety utrudnia to bardzo zakup s/h; z tego co widzę ten wystawiony jest na PCM-63, więc musi to być jeden z pierwszych). Z tego co mówił, ze wszystkich odsłuchiwanych CD BAT był najlepszy, ale również zdecydowanie najdroższy - on za późniejszą wersję dał ~10kzł.

 

Oczywiście zawsze pozostaje pytanie jam ma się sprzedawana tu wersja na PCM-63 do tej nowszej 24bit, i czy przewaga którą miał BAT została by zachowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.