Jump to content
IGNORED

Problem z Paradigm

dsm_213

Recommended Posts

Witam!

Mam nowe kolumny Paradigm Titan monitor v 5. Napędza je NAD 3240Pe a żródłem jest cd Rotel. Problem polega na tym że jedna z kolumn po ok. 3 min. słuchania zaczyna się dławić i trzeszczeć. Metodą eliminacji wykluczyłem gniazda we wzmaku i kable. Kolumny grają ok 50 godz. więc nie sa jeszcze dostatecznie wygrzane. Może to jest probem. Jest na nie gwarancja ale nie chciałbym jechać z nimi do salonu żeby dowiedzieć się że wszystko jest ok . Czy możecie mi pomóc i podpowiedzieć w czym tkwi problem.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Zamień kolumny miejscami - jeżeli problem będzie dotyczył tego samego kanału - wina leży po stronie wzmacniacza.

Hidden Content

No włąsnie sęk w tym że wszystko posprawdzałem i wzmaka chyba można wykluczyć. zamieniałem kolumny i kable. i cały czas ta sama kolumna. o co chodzi???

Hidden Content

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Zmień jeszcze wzmacniacz. Jeśli nadal będzie źle to wina kolumn - moze w zwrotce coś poszło....

Hidden Content

dsm, ja kupiłem tytany jakiś miesiąc temu, pojechały do syna w kotlinę kłodzką (z warszawy) i szybko wróciły z tego samego, co u Ciebie powodu - charczący głośnik. zawiozłem do kocia (sorry - polpaku) i serwisant bez słuchania, na oko, zakrzyknął: tak! wiem!, poleciał przetwornik w nisko-średniotonowym. przyjął do naprawy i czekam. ma być w ciągu dwóch tygodni.

kiedyś była to marka, monitory 9 v.3 grały u mnie parę lat, bez awarii oczywiście. teraz jak widać wielki shit. a kasa utopiona

Hidden Content

=> tyszkens

Jak syn przesterował wzmaka to każde kolumny by rozwalił ! Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak prawidłowo należy użytkować kolumny.....to nie są estradówki, żeby próbować ile wytrzymają....

Co do autora wątku to jego wzmak jest leciwy i też mógł uszkodzić kolumny, niekoniecznie wina leży po stronie Paradigma.....Ludziskom się wydaje, że JBL-e czy Paradigmy wytrzymają wszystko, a to nieprawda, bo jest granica....Jak chcesz by były bezpieczne zapewnij im dobrego, mocnego wzmaka - nawet znacznie mocniejszego od nich, bo tak jest bezpieczniej, ale nie przekraczaj granicy !

Hidden Content

całe szczęście, że kolega zyzio nie jest wspomnianym serwisantem u kocia, bo pewnie kupowałbym już inne kolumny:) syn mieszka w 16to metrowym pokoju, w domu z drewna i trocin i gra na starej, poczciwej, wielkiej i mocnej yamaszce. gdyby dał czadu to by mu sufit spadł na głowę a rodzinka wydziedziczyła. poza tym to ciekawe, że w obu parach kolumn, sprzedanych w tym samym sklepie, w podobnym czasie powstaje to samo uszkodzenie. ani producent, ani sprzedawca nie zająkną się nawet o jakichkolwiek ograniczeniach i przyjmują reklamację bez zmrużenia oka. w moim przypadku nawet bez słuchania. a paradigmy zastąpiły altusy nie po to, żeby był czad

Hidden Content

=> tyszkens

Wszystko zależy od tego jaka muza jest zapodana - jak ostra to można rozwalić kolumny nawet na ustawionym pokrętle głośności na godzinie 10-tej.....Nie przeczę może i jakość obecnych Paradigmów jest gorsza, nie wykluczam, ale i tak w pierwszym rzędzie stawiam na czynnik ludzki.....Ja też kiedyś rozwalałem zawieszenia w głośnikach, a wydawało mi się, ze wcale tak mocno nie odkręcałem ;))

Hidden Content

niewykluczone, że kawałek sufitu jednak spadł:)

ale ta sama yamaszka dawała niezłego czadu z paradigmami monitorami 9 i było okay. a zasadniczą jest kwestia tego, co napisane na produkcie:

"Zalecana moc wzmacniacza: 15 – 100 watt, Moc nominalna - 80 watt, Impedancja - współpracuje ze wzmacniaczami obsługującymi kolumny 8 ohm"

zobaczymy po naprawie, podłączę to u siebie do creeka 5350 i jadisa da50 i poznęcam się do bólu:)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.