Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Paradigm


dsm_213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nowe kolumny Paradigm Titan monitor v 5. Napędza je NAD 3240Pe a żródłem jest cd Rotel. Problem polega na tym że jedna z kolumn po ok. 3 min. słuchania zaczyna się dławić i trzeszczeć. Metodą eliminacji wykluczyłem gniazda we wzmaku i kable. Kolumny grają ok 50 godz. więc nie sa jeszcze dostatecznie wygrzane. Może to jest probem. Jest na nie gwarancja ale nie chciałbym jechać z nimi do salonu żeby dowiedzieć się że wszystko jest ok . Czy możecie mi pomóc i podpowiedzieć w czym tkwi problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie sęk w tym że wszystko posprawdzałem i wzmaka chyba można wykluczyć. zamieniałem kolumny i kable. i cały czas ta sama kolumna. o co chodzi???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R.I.P Jeff

R.I.P H.R.Giger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsm, ja kupiłem tytany jakiś miesiąc temu, pojechały do syna w kotlinę kłodzką (z warszawy) i szybko wróciły z tego samego, co u Ciebie powodu - charczący głośnik. zawiozłem do kocia (sorry - polpaku) i serwisant bez słuchania, na oko, zakrzyknął: tak! wiem!, poleciał przetwornik w nisko-średniotonowym. przyjął do naprawy i czekam. ma być w ciągu dwóch tygodni.

 

kiedyś była to marka, monitory 9 v.3 grały u mnie parę lat, bez awarii oczywiście. teraz jak widać wielki shit. a kasa utopiona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> tyszkens

Jak syn przesterował wzmaka to każde kolumny by rozwalił ! Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak prawidłowo należy użytkować kolumny.....to nie są estradówki, żeby próbować ile wytrzymają....

Co do autora wątku to jego wzmak jest leciwy i też mógł uszkodzić kolumny, niekoniecznie wina leży po stronie Paradigma.....Ludziskom się wydaje, że JBL-e czy Paradigmy wytrzymają wszystko, a to nieprawda, bo jest granica....Jak chcesz by były bezpieczne zapewnij im dobrego, mocnego wzmaka - nawet znacznie mocniejszego od nich, bo tak jest bezpieczniej, ale nie przekraczaj granicy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe szczęście, że kolega zyzio nie jest wspomnianym serwisantem u kocia, bo pewnie kupowałbym już inne kolumny:) syn mieszka w 16to metrowym pokoju, w domu z drewna i trocin i gra na starej, poczciwej, wielkiej i mocnej yamaszce. gdyby dał czadu to by mu sufit spadł na głowę a rodzinka wydziedziczyła. poza tym to ciekawe, że w obu parach kolumn, sprzedanych w tym samym sklepie, w podobnym czasie powstaje to samo uszkodzenie. ani producent, ani sprzedawca nie zająkną się nawet o jakichkolwiek ograniczeniach i przyjmują reklamację bez zmrużenia oka. w moim przypadku nawet bez słuchania. a paradigmy zastąpiły altusy nie po to, żeby był czad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> tyszkens

Wszystko zależy od tego jaka muza jest zapodana - jak ostra to można rozwalić kolumny nawet na ustawionym pokrętle głośności na godzinie 10-tej.....Nie przeczę może i jakość obecnych Paradigmów jest gorsza, nie wykluczam, ale i tak w pierwszym rzędzie stawiam na czynnik ludzki.....Ja też kiedyś rozwalałem zawieszenia w głośnikach, a wydawało mi się, ze wcale tak mocno nie odkręcałem ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewykluczone, że kawałek sufitu jednak spadł:)

ale ta sama yamaszka dawała niezłego czadu z paradigmami monitorami 9 i było okay. a zasadniczą jest kwestia tego, co napisane na produkcie:

"Zalecana moc wzmacniacza: 15 – 100 watt, Moc nominalna - 80 watt, Impedancja - współpracuje ze wzmacniaczami obsługującymi kolumny 8 ohm"

 

zobaczymy po naprawie, podłączę to u siebie do creeka 5350 i jadisa da50 i poznęcam się do bólu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.