Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo. Pomoc w doborze


Arn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosze o pomoc przy wyborze zestawu stereo wzmacniacz + monitory.

 

Preferencje muzyczne:

60% metal (głównie gothic power)

20% muzyka filmow celtycka klasyczna rock

20% filmy

 

Pomieszczenie

2,8m x 3,5m ~10m2

 

Budżet MAX. 4000zł (z okablowaniem)

Prosze podać także zestawy alternatywne do 2500zł.

 

Nie jestem audiofilem, ale słucham muzyki kilka godzin dziennie, jako tło do innych zajęć, więc dzwięk musi być przyjemny dla ucha przez dłuższy czas.

 

Źródło sygnału to głównie flac z komputera lub playera.

 

Preferowany sprzęt nowy.

 

To mój pierwszy zestaw, obecnie posiadam Cambridge DTT3500 (komputerowe bzyczki)

 

Dzięki za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem jeszcze na odsłuchu, więc od czegoś trzeba zacząć.

Czy poniższe elementy pasują do wymagań i jak je sparować?

 

Acoustic Energy Evo One

Usher S520

Paradigm Mini Monitor v5

Monitor Audio Silver RS1

B&W 685

 

Denon PMA-700AE

Cambridge 640AV2

Harman Kardon HK970

Rotel RA-04

NAD C325

Marantz PM 7001

Advance Acoustic MAP105

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zaczynać od pierwszego zestawu? ja bym zaczął od mniej więcej siódmego - wtedy zaoszczędzisz czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miło,że szukasz opini na innym (tym) forum!!!!

jednak ja sugeruje:

ponownie

NAD C315BEE + C515 + PARADIGM TITAN MONITORv5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak dla twoich preferencji byłby odpowiedni wzm. Denona PMA-1500AE, szczególnie odpowiedni do cięższej muzyki. Miałem wcześniej go i myślę, że w swojej cenie to dobry piecyk. Na Allegro dostac go można nowego w rozsądnej cenie. Możesz też sprawdzić wymienionego Rotela. Natomiast wzm. Cambridge oraz monitory Ushera bym odradzał, uwzględniając twoje preferencje muzyczne. Nie polecam też budżetowych monitorów B&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja rada nie jest audiofilska. Poszukaj monitora z większą membraną głośnika nisko-średniotonowego, np. Paradigm Mini Monitor v5 spełniają te wymagania. Nie chce innych monitorów deprecjonować, może będą świetnie grały (np. Ushery), ale np. tym kolumnom może zabraknąć "uderzenia". Może inne kolumny są lepsze w jakości dźwięku, ale ja bym w tym budżecie szukał raczej zestawu, który pasuje do twojej muzyki. Mam jednak nadzieję, że będziesz miał możliwość przesłuchania wielu zestawów przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Denon PMA-700AE

>Cambridge 640AV2

>Harman Kardon HK970

>Rotel RA-04

>NAD C325

>Marantz PM 7001

>Advance Acoustic MAP105

 

witam,z tej siódemki polecam Adwance Acustic MAP105,słuchałem wszystkie z różnymi zestawieniami i wypadł najlepiej pod każdym względem,z monitorów to najlepiej grało Triangle chyba model Comete EX

odradzam Denona 1500 niewart swojej ceny,gdzyby kosztował 1600zł to była by cena ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preferuje podobne dzwieki, chłam denona 700 odradzam, rotela wzmak u mnie sie sprawdził a z czym? również odradzam bw685 dzisiaj słuchałem, za ciepłe kluski...ja jeszcze nie znalazłem kolumn,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może moja propozycja nie przystoi do ofert za ok. 4tys., ale w cenie do 2,5tys. to może być bardzo interesująca alternatywa dla budżetowych regularnych klocków składanych (często niekoniecznie do siebie pasujących). A mam tu na myśli mini (raczej tylko z nazwy) Kenwooda K-1000. Polecam zakładkę "KLUBY" a w niej temat "Klub miłośników dobrych miniwież"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ostatnio jeden z forowych kolegów zakupił taki system jako sypialniany i ponoć nie ma wstydu przed jego systemem głównym. A do 10m2 byłoby jak znalazł.

 

Swoją drogą cena wg. przelicznika jen/złotówka wychodzi ok. 4,9tys. więc jestem bardzo ciekaw porównania tego "mini" z regularnymi klockami budżetowymi tego przedziału cenowego. Natomiast cena w Polsce na poziomie 2,3tys. (tyle dał kolega z naszego forum) może się wydawać nader atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.