Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników, zwolenników oraz wrogów firmy Transparent Audio.Mogę się wypowiedzieć na temat brzmienia ponieważ przerobiłem prawie wszystkie modele oczywiście w granicach moich możliwości finansowych .Jestem straszenie zadowolony z trzech głównych aspektów brzmienia jakie dają poszczególne modele.Testowałem mnóstwo kabli setki sam robiłem .Zagłębiłem się tak daleko ze mam w jednym palcu budowę przewodów czystości miedzi po walory brzmieniowe każdego materiału.Setki metrów kabli od silikonowych do pieców hutniczych po skrętki, ocynowane ,posrebrzane z kabli usb po wszystko co dało się pociąć.Wiele godzin spedziłem co sprowadziło mnie do jednego Transparent Audio.Wspominałem o trzech plusach a mianowicie

-Przestrzeń ....uczucie pomieszczenia

-3D

-Na innych kablach lekko mikrofonuja lampy na T.A nic !!!

Jest jeszcze wiele plusów np wygładzone nie ucięte zaznaczam soprany i śliczny vocal .Mam kilka płyt testowych np Pasadoble Danielssona i na żadnym kablu nie słychać tak głośno wiolonczeli w tle można powiedzieć że jej nie ma.Drewniane instrumenty do perfekcji słychać struny kontrabasu jak odbijają się od gryfu co daje bas ale kontrolowany a wcześniej jak struna zagrała to robił się taki niekontrolowany rezonans .Bas duży ale częstotliwości na poziomie 40-80 hz zagłuszały wszystko.Jest wielu przeciwników tych kabli ale są to ludzie którzy nigdy tego kabla nie widzieli na oczy.Wiem ze kable typu T.Labs Qued Atlasy i wiele innych to przewód który w chinach kosztuje z 50 E za rolkę 100 m plus ładne końcówki pudełko i mamy w prasie hi-fi 5 gwiazdek.Wiem tak z ciekawostek ze Wilson Audio używa do okablowania kolumn T.A oraz do niedawna Thiel.Z drugiej strony ktoś powie co takiego mogli wsadzić do transparenta jak nie przewód miedziany wysokiej jakości.Różnica polega na tym ze kable są mierzone i testowane na miernikach.Wiem ze pomiary i długość przewodu to 80 % sukcesu poza tym w kablach jest rezystor i kondensator które dop. impedancje itp.Przytoczę śmieszna anegdotę bawiłem się kiedyś w Cb radio .Dzień i noc na dachu bo koledzy mieli lepszy sygnał w Łodzi czy Warszawie Mieliśmy z kolesiami anteny po 6.5 m na 12 metrowych masztach .I tak pewnej nocy na łącznościach pewien człowiek o imieniu Agat rozmawiał z kimś kogo my nie słyszeliśmy.Starszy dziadek zdziwaczały nieco ale mniejsza z tym.Miał antenę 2 razy niżej 2 krótsza a wyniki lepsze .Nic innego nie pozostało jak odwiedzić dziadka .Powiedział kable kable i jeszcze raz kable!!!! Posiadaliśmy wysokiej jakości przewody grube jak kciuk a on kabel 75ohm od tv a powinien 50ohm .To już całkowicie nas zaszokowało .Dziadek powiedział z nie łączyć kabli nie zbliżać do metali na strychu odizolować od masztu itp .Antenę sam wykonał z 4 odcinków druta po 2,27 m i zamontował to na drewnianym maszcie .Powiedział tak pasmo cb ma 11 m czyli 1/4 fali to 2,75 i pozycją przeciwwag dostroił antenę pomimo kabla 50 ohm a dla dokładności wstawił dławik i na mierniku SWR dostroił wszystko na 1.0 czyli idealnie wpadło w rezonans.Śmiał się kiedyś ze nie mógł dostroić anteny bo miska metalowa wisiała na strychu latał z miernikiem pola po całym dachu i szukał.Podpowiedział nam że 1.82m razy nieparzysta da nam odpowiednia długość kabla koncentrycznego .Czyli jak było potrzebne około 15 m to braliśmy 1.82 razy 7 co dawało 12,74 i uwierzcie ucięcie 10 cm kabla dawało kolosalną różnice!!! powiedział z kablem i prądem jest jak z rzeką mała przeszkoda i zmienia tor a czasami wylewa.Ok kończę te wywody bo to nie forum Cb radio .Che jedynie uzmysłowić jak ważne są kable dobre kable.Zapraszam wszystkich chętnych do podzielnia się opiniami może nawet wyższych modeli Transparenta.

post-18527-100009153 1229296139_thumb.jpg

post-18527-100009154 1229296139_thumb.jpg

post-18527-100009155 1229296139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam te ceny sa cenami za caly kabel na 100%.Jezeli chodzi o the linka w starszej wesji waty jest okolo 300-400 zl a sam sprzedawalem 2 razy po 4,75 m glosnikowy Wave plusa za 1000 zl mysle ze super cena .Te ktore ty posiadasz the link i wave warte sa okolo 1500 zl uzywane .Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki za info,

 

czy tańsze modele głośnikowych transpranta spełnią m.in. takie wymagania:

NIEwyostrzona góra i NIEjasna barwa (podstawa),

ŁADNA ŚREDNICA może być lekko podkreślona z naturalna przestrzenią,

normalny bas czyli to co daje elektronika (nagranie),

 

wiem że trudne pytania i że wpływ mają inne czynniki, chodzi mi tylko o ogólne cechy tych kabli.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ja testowałem głośnikowe od plusa w góre natomiast interkonekty wszystkie od the linka po ultre i powiem tak róznica pomiedzy the linkiem a wave plusem jest nieielka zauważalna tylko przy lampie SE .Tak więc myśle ,że nie będzie też wielkiej przepaści pomiedzy Wavem a Wavem Plusem głośnikowym .Mam teraz w domu The Linka -M.W.Plusa -Ultre oraz głośnikowe Plusy i Supery tak więc jestem na bieżąco w temacie:)Ja nie uważam innych kabli wole najgorszego The Linka od np. Ultralinka Audiophile MK2 i wielu innych ostrych kabli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Dopisuje się do klubu z kablem Transparent THE WAVE 100 :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem się dołączyć do zwolenników tej marki ze swoim Transparent audio Power Link Super. Starszy model z trzema puszkami.Mam go podłączonego do Yamahy A-S2000 i my

 

Coś mi nie wyszedł do końca ten wpis,wybaczcie,to moje początki. Chciałem napisać że kabel ten moim zdaniem nadał w brzmieniu kultury i swobody.Może koś z was miał styczność z Balanced Music Link,Music Link Plus,Super Bardzo jestem ciekawy waszych doświadczeń z tymi kablami.Pozdrawiam!

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nic się nie dzieje w tym klubie,tyle miałem pytań? Czy wszyscy wymarli,a może pozmieniali kable na inne?

Rozumiem wybory ,ale żeby wszyscy wywiesili swoje Transparenty.Ciekawe na jaką Partie???

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

witam! od dawna z zadowoleniem użytkuję ML Ultra w wersji bez puszek, pocięte z dłuższego odcinka, konfekcja Albedo.

jednak ostatnio nabyłem Music Wave Super i jest to REWELACJA. nawet w porównaniu do wcześniejszego Siltecha (2-60) który wiele lat dzielie służył

Gdyby tylko te widełki były sensowniejsze, bo wpinanie tego kabla to żadna przyjemność, szkoda ze nie ma bananów

zmiana w dźwięku powalająca (jak na kabel) porównywalna z wymianą jakiegoś elementu, ta przestrzeń i góra - aż zacząłem więcej słuchać

tak więc kabelki tej firmy są b.drogie, ale działają,

i to jak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! od dawna z zadowoleniem użytkuję ML Ultra w wersji bez puszek, pocięte z dłuższego odcinka, konfekcja Albedo.

jednak ostatnio nabyłem Music Wave Super i jest to REWELACJA. nawet w porównaniu do wcześniejszego Siltecha (2-60) który wiele lat dzielie służył

Gdyby tylko te widełki były sensowniejsze, bo wpinanie tego kabla to żadna przyjemność, szkoda ze nie ma bananów

zmiana w dźwięku powalająca (jak na kabel) porównywalna z wymianą jakiegoś elementu, ta przestrzeń i góra - aż zacząłem więcej słuchać

tak więc kabelki tej firmy są b.drogie, ale działają,

i to jak!

 

Nie rozumiem wersji TA Ultra 'bez puszek'. Czy to jest jakaś nowość ??? Wersja Ultra stoi wyżej w hierarchii niż

Music Wave Super. Network (puszka) w tych kablach to najważniejszy element.

 

Pozdr, M.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem ML, czyli Music Link - interkonekt.

podobno puszka najważniejsza... kupiłem ten kabel u Niemców w szacownym salonie, którego właściciel ten konkretny kabel kupił od pracownika firmy Transparent- podobno jego znajomego. dużo by tłumaczyć i nie wiadomo ile w tym prawdy, tłumaczył mi wtedy, że bez puszek jest bardziej "uniwersalnie", kabel był długi został podzielony służył dobrze, choć nie wiem czy tak dobrze jak wersja z puszkami.

MW super - czyli głośnikowy jest z puszkami i zrobił na mnie większe wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy transparent Audio Musicwave super nadaje się do lampy?

 

Pytam ponieważ posiadam Unison Research S6 i Proac-ki Studio 100 + Linn Ikemi, a więc raczej ciepło grający zestaw. Chciałem kable które trochę złamią nieco osłodzony dźwięk zestawu, dociążą bas i nasycą średnicę. Stąd pomyślałem o chwalonym musicwave super. Boję się tylko że zabraknie szczegółowości w górze. Nie wiem dlaczego do lampy poleca się raczej jasne kable. U mnie i tak jest już dość jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Proszę o wpisy posiadaczy Transparenta (głównie głośnikowe) od serii reference xl wzwyż. Jakich znacie konkurentów przy zachowaniu pięknej barwy i nie popadaniu w podbarwienia. Mit Oracle odpada, nie mój dźwięk. To tak na wstępie. Proszę pisać co godnego można wziąć do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy transparent Audio Musicwave super nadaje się do lampy?

 

Ja mam tylko Musicwave i powiem Ci ze szczegolowosci w gorze ten kabel ma sporo u mnie np. zagral lepiej gora niz VDH Wind MkII , Chord Epic Twin . Porownywalem te kable na ProAc Response D15 wzmacniacze Yaqin MC-10L i Baltlab Epoca 2 a CD Atoll CD100 .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wpisy posiadaczy Transparenta (głównie głośnikowe) od serii reference xl wzwyż. Jakich znacie konkurentów przy zachowaniu pięknej barwy i nie popadaniu w podbarwienia. Mit Oracle odpada, nie mój dźwięk. To tak na wstępie. Proszę pisać co godnego można wziąć do porównania.

 

Ja znam,ja znam,ja znam..............to będzie opus-też transparent-innych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam,ja znam,ja znam..............to będzie opus-też transparent-innych nie ma.

 

Wiem, ze znasz odpowiedź...może jeszcze ktoś ma realne doświadczenia z wysokimi modelami transparenta (słuchał ich u siebie minimum kilka miesięcy).

 

W między czasie proponuję stworzyć opis lub skatalogować modele z serii Reference bo rodzajów od początku produkcji jest dość dużo i wprowadzają sporo zamieszania dla mniej wtajemniczonych.

 

jakiś czas temu słuchałem w hificlubie poniższego połączenia.....niestety rewelacji nie było

To z trzeciej fotki od lewej chętnie przygarnę, nawet bez rewelacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.