Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Roxi napisał:

Jak tam Lolek, przetestowałeś już tego Transparent? 

Wie ktoś może w jakich latach były serie kabli mm, mm2 i od kiedy są g5? i czy duże są różnice w seriach super, ultra i reference xlr i głośnikowymi pomiędzy generacjami?

 

Jeszcze nie, ale już mam kogoś , kto mi w tym pomoże, że tak się wyrażę.. ? Znam opinię  kogoś kto ma kabel referenca z serii mm2 i testował właśnie ultra gen V i pierwszego smsa jaki mi przysłał , napsiał, że zastanawia się czy nie jest lepszy od jego kabla, ale po dłuższym odsłuchu, stwierdził, że jednak jego jest delikatnie lepszy, ale ultra  gen v był naprawdę zachwycony. Na  Maku u niego gra z B&W 803 najnowszymi. 

Mnie jeszcze będą interesowały dwa kabal kimbera z serii select.. ale to jeszcze chwila, na pewno któryś z nich będę starał się mieć w czasie kiedy będę testował kolumny w domu. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

Jeszcze nie, ale już mam kogoś , kto mi w tym pomoże, że tak się wyrażę.. ? Znam opinię  kogoś kto ma kabel referenca z serii mm2 i testował właśnie ultra gen V i pierwszego smsa jaki mi przysłał , napsiał, że zastanawia się czy nie jest lepszy od jego kabla, ale po dłuższym odsłuchu, stwierdził, że jednak jego jest delikatnie lepszy, ale ultra  gen v był naprawdę zachwycony. Na  Maku u niego gra z B&W 803 najnowszymi. 

Ciekawe co piszesz,  bo niby ultra G5 to poziom mm2 Reference. Chicago pisał chyba, ze ma mm Reference, to już całkiem old time. Czyli poziom aktualne Super, bo ponoć każda generacja gra level lepiej niż poprzednia.

A jakie Lolek Sw kupujesz, bo nie pamietam jak duży masz Twój pokój ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Roxi napisał:

Ciekawe co piszesz,  bo niby ultra G5 to poziom mm2 Reference. Chicago pisał chyba, ze ma mm Reference, to już całkiem old time. Czyli poziom aktualne Super, bo ponoć każda generacja gra level lepiej niż poprzednia.

A jakie Lolek Sw kupujesz, bo nie pamietam jak duży masz Twój pokój ?

Wiesz to była opinia jednego kumpla, który ma  referensy mm2, a sprawdził sobie  kabel ultra z serii G5, który jest oczko niżej od serii referens, nawet jeśli jest to nowa seria, ale kabel jest z serii niższej. A naprawdę był z niego zadowolony. Selecty w kimberze też mają swoje lata ,a wykonanie i to jak brzmią wielu się podoba, w Polsce jest troszkę słabiej, bo niestety dystrybucja kuleje, ale np taki 3033 wielu osobom się podoba.  Ja kolumny u siebie będę sprawdzał od trzech Producentów i u wszystkich przetworniki muszą być na 18 stkach, bo uważam, że w metrażu 25 m. ma szansę taka czy inna kolumna zagrać. Choć znam i takich co w takich salonach mają większe kolumny. Ja jednak kupię na 18 stkach. A co się wybierze to czas pokaże. Na razie na czerwiec planuje remont parteru ?

Ps. a propo kabli to ja wyznaję zasadę, że najlepiej jest je samemu sprawdzić i opiniami można się podpierać, ale nie podejmować decyzji o ewentualnym zakupie. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lolek126 napisał:

Nie mogę wyedytować, zapomniałem dopisać, koniecznie musi być dwa przetworniki niskotonowe na 18 stkach ?

Ja właśnie czekam na kilka kabelków Transparenta ... już nie mogę się doczekać, bo wiem jaki dają progres te kable w systemie ? Niestety dzielony system i jeszcze osobny DAC i CD znacznie zwiększają koszty kablowe... A próbowałeś jakiś lepszych kabli USB i Ethernet Lolek? Transparent też ma takie kable, ciekawe jakiej są jakości.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

Ja właśnie czekam na kilka kabelków Transparenta ... już nie mogę się doczekać, bo wiem jaki dają progres te kable w systemie ? Niestety dzielony system i jeszcze osobny DAC i CD znacznie zwiększają koszty kablowe... A próbowałeś jakiś lepszych kabli USB i Ethernet Lolek? Transparent też ma takie kable, ciekawe jakiej są jakości.

Ja słucham, tylko płyt cd:-) ten kolega o którym wspomniałem wcześniej, on z kolei słucha tylko z plików, ale na pewno też ma IC od transparenta z serii mm2.  Usb nie wiem jaki kabel ma, ale duża szansa,  że również od tego samego producenta.  A bedziesz miał głośnikowy ultra Transparenta na odsłuch?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lolek126 napisał:

A bedziesz miał głośnikowy ultra Transparenta na odsłuch?

Miałem go już na odsłuch, ale chciałem zaoszczędzić i kupiłem super. Niestety różnica jest znaczna pomiędzy tymi kablami. Super głośnikowy już tak nie czaruje jak Ultra. Z różnymi kolumnami to testowałem i niestety efekt jest nieubłagalny, trzeba jednak wrócić do niego. Tak się niestety kończą odsłuchy dobrych kabli. Nawet sceptycy kablowi jak nie wiedzieli, co gra to byli zachwyceni. To jest zresztą najlepszy sposób testowania czegoś, jak ktoś ceny nie zna i o zdanie nie jest pytany. Jak delikwent sam wyraża zachwyt, to jest Ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Roxi napisał:

Miałem go już na odsłuch, ale chciałem zaoszczędzić i kupiłem super. Niestety różnica jest znaczna pomiędzy tymi kablami. Super głośnikowy już tak nie czaruje jak Ultra. Z różnymi kolumnami to testowałem i niestety efekt jest nieubłagalny, trzeba jednak wrócić do niego. Tak się niestety kończą odsłuchy dobrych kabli. Nawet sceptycy kablowi jak nie wiedzieli, co gra to byli zachwyceni. To jest zresztą najlepszy sposób testowania czegoś, jak ktoś ceny nie zna i o zdanie nie jest pytany. Jak delikwent sam wyraża zachwyt, to jest Ok ?

Wiesz jak to jest,   w większości przypadków będzie różnica w kablach z poszczególnych seriach. Ale niestety za tym idą też pieniądze, ale u Ciebie i tak jest szacun , bo potrafisz przyznać, że ten droższy jest jednak lepszym kablem. A wielu tego nie pitrafi przyznać, mając coś słabszego. :-). To jakiś mega sceptyków kablowych znasz ? A słuchałeś ultra z rodzielczymi kolumnami ?  Jeszcze raz weźmiesz ultra? A nie wiem czy wiesz, podobno istnieje możliwość zamówienia transparentów na bananach WBT, bo jednak banany Transparenta to średnio wyglądają.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lolek126 napisał:

A słuchałeś ultra z rodzielczymi kolumnami ?  Jeszcze raz weźmiesz ultra? A nie wiem czy wiesz, podobno istnieje możliwość zamówienia transparentów na bananach WBT, bo jednak banany Transparenta to średnio wyglądają.

Nawet nie wiedziałem, ze są wersje glośnikowców z bananami Transparenta. Do szybkiej zmiany są wygodniejsze, ale do grania na stałe, to bez większej różnicy. Jak miałem ultre u siebie to chyba z DomePhase i Countur 3,4 LE na nich grałem. Możliwość głośnikowych kabli i xlr już znam. Ciekawy jestem czy usłyszę różnice usb i ethernet ? Sam bym się z tego śmiał kiedyś, ale z tych drobiazgów czasem jest taki przyrost jakości, że warto w to zainwestować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobają się kątowe banany od WBT, takie kimber zakłada w wyższych modelach. Trabsparenty często są łączone z SF, jednak kilku znajomych mających kolumny SF posiadają i inne kabelki. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lolek126 napisał:

Mi najbardziej podobają się kątowe banany od WBT, takie kimber zakłada w wyższych modelach. Trabsparenty często są łączone z SF, jednak kilku znajomych mających kolumny SF posiadają i inne kabelki. ?

Muszę Ci powiedzieć Lolek, że praktycznie nie znam marki Sonus Faber... pomijać oczywiście jakiś odsłuch na AS, ale nie mam nikogo znajomego, kto gra na nich. Zresztą marek elektroniki i kolumn jest już tyle, że trudno jest to ogarnąć ?

Dosyć przypadkowo ostatnio miałem okazję poznać kolegę pasjonata audio jak my z mojej okolicy. Ma sporo fajnego sprzętu, ale starszego różnego. Głównie kolumn. Praktycznie w trakcie całego naszego spotkania podkreślał jak to dobrze u niego wszystko gra, a kable to dla niego voodoo. Z tym, że ja nie byłem a niego, aby z nim o kablach dyskutować, ale mieliśmy wzmacniacz z jednymi kolumnami posłuchać... Tak jakość wziąłem ze sobą do auta głośnikowce jedne. Na koniec wizyty u niego jeszcze wpięliśmy kabelek i różnica była dramatyczna. Musiał zweryfikować swoje poglądy ? Celowo pomijam, co i gdzie, bo nie chce naruszać gościnności. Ponoć kupił sobie dwa modele wyższy tego producenta, z tym, że okazało się, że kabel podrabiany... ciężki los audiofila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2020 o 18:13, Roxi napisał:

Wie ktoś może w jakich latach były serie kabli mm, mm2 i od kiedy są g5? i czy duże są różnice w seriach super, ultra i reference xlr i głośnikowymi pomiędzy generacjami?

najgorsza jest różnica w cenie... wyższy model cena razy dwa...

czy różnice są duże w kwestii dźwieku..tak, ale nieadekwatne do kosztu, jak to w audio;-)

czy starsze są gorsze? no niekoniecznie nowy Super to poziom starszego Ultra....

ale wszystkiego to się nie da posłuchać, a w różnych systemach magą być różne wnioski....

....dramat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wit-told napisał:

najgorsza jest różnica w cenie... wyższy model cena razy dwa...

czy różnice są duże w kwestii dźwieku..tak, ale nieadekwatne do kosztu, jak to w audio;-)

czy starsze są gorsze? no niekoniecznie nowy Super to poziom starszego Ultra....

ale wszystkiego to się nie da posłuchać, a w różnych systemach magą być różne wnioski....

....dramat....

O cenach kabli, to nie ma co nawet już pisać... tak jest niestety w każdej pasji. Czy są to rowery, znaczki czy gołębie. Nie wspomnę tu np. o kolekcjonowaniu starych samochodów itd. 
Tak jak piszesz Witek, ja tez nie rozumie tego podejścia razy dwa w cenniku. Podobnie jak tego, ze xlr kosztują dwa razy tyle, co RCA, a dla mnie to większy wydatek niż głośnikowe kable. Jedyne pocieszenie, że jak coś dobrego się kupi, to jest spokój na długo i jest to odsprzedawalne ?

20 minut temu, wit-told napisał:

czy starsze są gorsze? no niekoniecznie nowy Super to poziom starszego Ultra....

Tez coś tak wydaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wit-told napisał:

najgorsza jest różnica w cenie... wyższy model cena razy dwa...

czy różnice są duże w kwestii dźwieku..tak, ale nieadekwatne do kosztu, jak to w audio;-)

czy starsze są gorsze? no niekoniecznie nowy Super to poziom starszego Ultra....

ale wszystkiego to się nie da posłuchać, a w różnych systemach magą być różne wnioski....

....dramat....

Niestety tak to jest, ważne jest , aby o tym pogadać w sposób kulturalny i merytoryczny, a nie na zasadzie, że Ci co kupują kable droższe to oszołomy, którym w głowie się pokręciło i na pewno robią to nie dlatego, że widzą w tym sens i różnice w dźwięku, tylko robią to dla szpanu. Pozdro. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Roxi napisał:

O cenach kabli, to nie ma co nawet już pisać... tak jest niestety w każdej pasji. Czy są to rowery, znaczki czy gołębie. Nie wspomnę tu np. o kolekcjonowaniu starych samochodów itd. 
Tak jak piszesz Witek, ja tez nie rozumie tego podejścia razy dwa w cenniku. Podobnie jak tego, ze xlr kosztują dwa razy tyle, co RCA, a dla mnie to większy wydatek niż głośnikowe kable. Jedyne pocieszenie, że jak coś dobrego się kupi, to jest spokój na długo i jest to odsprzedawalne ?

 

Niestety Kolego najgorzej to wygląda w Transparencie, jeśli chodzi o XLR w względem kabli RCA  - u tego Producenta jest 100% więcej, niestety i ja nie widzę żadnego uzasadnienia. Dlatego ja innymi kablami byłem zainteresowany, jeśli chodzi o IC.  A XLR warto brać, bo różnica jest, a tym bardziej jak ma się zbalansowane urządzenia. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lolek126 napisał:

Niestety Kolego najgorzej to wygląda w Transparencie, jeśli chodzi o XLR w względem kabli RCA  - u tego Producenta jest 100% więcej, niestety i ja nie widzę żadnego uzasadnienia. Dlatego ja innymi kablami byłem zainteresowany, jeśli chodzi o IC.  A XLR warto brać, bo różnica jest, a tym bardziej jak ma się zbalansowane urządzenia. 

W oczekiwaniu na TA "ukręciłem" sobie kilka sieciowych Yarbo 1100... Bardzo fajnie gra ten kabelek, pieniądz mały, a granie dobre. Mam też ciekawą Furukawę xlr aktualnie na teście, co spokojnie można by zastąpić TA, bo gra na dobrym poziomie... :) Można mieć dobrze i stosunkowo tanio jak człowiek nie chce wchodzić w "metkowce" ? 

yarbo 1100.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2020 o 09:36, lolek126 napisał:

Niestety Kolego najgorzej to wygląda w Transparencie, jeśli chodzi o XLR w względem kabli RCA  - u tego Producenta jest 100% więcej, niestety i ja nie widzę żadnego uzasadnienia. Dlatego ja innymi kablami byłem zainteresowany, jeśli chodzi o IC.  A XLR warto brać, bo różnica jest, a tym bardziej jak ma się zbalansowane urządzenia. 

Lolek, gra już Ultra i kilka innych Transparentów. Kable nowe, niewygrzane i już czarują od pierwszego wpięcia do systemu ?Bardzo jestem z nich zadowolony. Trudno mi na razie powiedzieć na ile Ultry są lepsze od Super, bo musi to teraz wiadomo kilka tygodni pograć...

IMG_2810.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Roxi napisał:

Lolek, gra już Ultra i kilka innych Transparentów. Kable nowe, niewygrzane i już czarują od pierwszego wpięcia do systemu ?Bardzo jestem z nich zadowolony. Trudno mi na razie powiedzieć na ile Ultry są lepsze od Super, bo musi to teraz wiadomo kilka tygodni pograć...

IMG_2810.jpeg

…..taki to pożyje ;-)….Gratuluję....

….IC jakieś wysokie modele ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Miroslav1 napisał:

….IC jakieś wysokie modele ? 

Ja gram tylko XLR Mirek, nie mam nic RCA. Z tym, że niestety mam trzy xlr w systemie... a wymieniłem wszystkie.  Ultra głośnikowe, a XLR Super. Ale i tak jest bardzo dobrze. Barwa, głębia, neutralność. Zero natarczywości i super bas... Mogę wymienić ewentualnie XLR na Ultra, jak te kable wygrzeje to może jeszcze to sprawdzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roxi napisał:

Ja gram tylko XLR Mirek, nie mam nic RCA. Z tym, że niestety mam trzy xlr w systemie... a wymieniłem wszystkie.  Ultra głośnikowe, a XLR Super. Ale i tak jest bardzo dobrze. Barwa, głębia, neutralność. Zero natarczywości i super bas... Mogę wymienić ewentualnie XLR na Ultra, jak te kable wygrzeje to może jeszcze to sprawdzę ?

….nie ma co, są to znakomite/rewelacyjne kable.....o Transparent Audio można tylko mówić dobrze albo milczeć....kiedyś jeszcze sobie sprawię IC RCA.....najlepiej Opus ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

….nie ma co, są to znakomite/rewelacyjne kable.....o Transparent Audio można tylko mówić dobrze albo milczeć....kiedyś jeszcze sobie sprawię IC RCA.....najlepiej Opus ? 

Reference już miałeś, to teraz czas na Opus. Na zagranicznych forach widziałem wiele wpisów osób które zamieniły Reference i na Opus i były zadowolone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Roxi napisał:

Lolek, gra już Ultra i kilka innych Transparentów. Kable nowe, niewygrzane i już czarują od pierwszego wpięcia do systemu ?Bardzo jestem z nich zadowolony. Trudno mi na razie powiedzieć na ile Ultry są lepsze od Super, bo musi to teraz wiadomo kilka tygodni pograć...

IMG_2810.jpeg

sklep otwierasz z Transparentami ? ? KOlego masz te znajomości, aby na raz tyle Ci dali kabli ... A głośnikowy masz w wersji SW czy BW ? Daj znać jak np po 2 dniach sie sprawują w stosunku do wyjętego z pudełka.. Nie masz odczucia po wyjęciu, że głośnikowy jest  ostrawy na górze ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lolek126 napisał:

sklep otwierasz z Transparentami ? ? KOlego masz te znajomości, aby na raz tyle Ci dali kabli ... A głośnikowy masz w wersji SW czy BW ? Daj znać jak np po 2 dniach sie sprawują w stosunku do wyjętego z pudełka.. Nie masz odczucia po wyjęciu, że głośnikowy jest  ostrawy na górze ? 

Nie ma ostrości najmniejszych Lolek. Dźwięk jest gładki i rozdzielczy od pierwszej chwili, aż nie mogę się nadziwić, że tak mogą nowe kable grać. Nawet gdyby się nic nie zmieniło, to i tak jest już bardzo dobrze. Mam SW, bo na razie nie są mi inne potrzebne. Kable dobrze grają w secie, nic nie potrzeba kombinować z innymi kablami na PRE, a innymi do źródeł. Testy, to już wcześniej robiłem. Te już zostają, bo idealnie pasują do Electrocompanieta, a jak chciałem zaoszczędzić, to tak dobrze niestety nie grało jak z TA. Transparenty grają spektakularnie, super zrównoważony i wyrafinowany dźwięk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

Nie ma ostrości najmniejszych Lolek. Dźwięk jest gładki i rozdzielczy od pierwszej chwili, aż nie mogę się nadziwić, że tak mogą nowe kable grać. Nawet gdyby się nic nie zmieniło, to i tak jest już bardzo dobrze. Mam SW, bo na razie nie są mi inne potrzebne. Kable dobrze grają w secie, nic nie potrzeba kombinować z innymi kablami na PRE, a innymi do źródeł. Testy, to już wcześniej robiłem. Te już zostają, bo idealnie pasują do Electrocompanieta, a jak chciałem zaoszczędzić, to tak dobrze niestety nie grało jak z TA. Transparenty grają spektakularnie, super zrównoważony i wyrafinowany dźwięk ? 

Cieszę się, że Ci się ultra głośnikowy podoba, fajnie się czyta jak ludziom coś pasi co sobie pożyczyli do odsłuchu. Oby tak było dalej., a najlepiej, aby było jeszcze lepiej i aby była jeszcze większa różnica w stosunku do Twojego kabla. ? Cieszę się, że nie ma w nim ostrości i przesadnej rozdzielczości jak również pogrubienia basu, bo tego bym nie chciał. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lolek126 napisał:

Cieszę się, że nie ma w nim ostrości i przesadnej rozdzielczości jak również pogrubienia basu, bo tego bym nie chciał. 

Jak już Lolek, to zazwyczaj Transparent gra "za spokojnie", bo faktycznie to takie poukładane, relaksujące granie. Akurat ja lubię taką formę przekazu. Co kto lubi. Nie oznacza, to że nie ma rozdzielczości, czy basu. Jest jednak tak "odszumiony" i ktoś może go odebrać, że czegoś mu brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens zamieniać xlr ultra G5 na xlr reference mm2? Miał ktoś okazję porównywać te kabelki ze sobą?

A tak ogólnie jestem fanem TA. Zaczynałem od super plus, jakiś starych ultra. Obecnie powerlink mm2x, rca i xlr ultra g5 i głośnikowy ref xl mm2.

Aha... testował ktoś z Was Power Isolator Reference?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Roxi napisał:

Jak już Lolek, to zazwyczaj Transparent gra "za spokojnie", bo faktycznie to takie poukładane, relaksujące granie. Akurat ja lubię taką formę przekazu. Co kto lubi. Nie oznacza, to że nie ma rozdzielczości, czy basu. Jest jednak tak "odszumiony" i ktoś może go odebrać, że czegoś mu brakuje. 

NIektórzy mówią, że to "relaksujące" granie jest ze względu na tę "puszkę", którą Transparent robi w kablach i filtry jakie tam stosuje.. natomiast z tych osób co znam i testowali kable tego Producenta nikt nie narzekał na rozdzielczość.. A jedynie na cenę.. ?  A patrząc jak wiele teraz Producentów idzie w rozdzielczość to tego typu kable są idealne do takich kolumn. Zresztą Kombery z serii select podobnie i warto też je wypróbować jakby była taka możliwość. Kolumny masz Dynki ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

NIektórzy mówią, że to "relaksujące" granie jest ze względu na tę "puszkę", którą Transparent robi w kablach i filtry jakie tam stosuje.. natomiast z tych osób co znam i testowali kable tego Producenta nikt nie narzekał na rozdzielczość.. A jedynie na cenę.. ?  A patrząc jak wiele teraz Producentów idzie w rozdzielczość to tego typu kable są idealne do takich kolumn. Zresztą Kombery z serii select podobnie i warto też je wypróbować jakby była taka możliwość. Kolumny masz Dynki ? 

Dla mnie temat kabli na razie jest zamknięty. Na szczęście kupując nowy mam możliwość oddania tego modelu i zamianę na nowszy lub wyższy model. A jak wiadomo po jakimś czasie człowieka znowu kusi aby sobie coś polepszyć ? O cenach lepiej nie piszmy, bo to normalne nie jest, ale tu niestety płacisz za know how, a nie za materiał. Wierze, że są różne sploty DIY, co grają dobrze, czy lepiej, ale jak ktoś już wie jak to zrobić, to chce i tak na tym zarobić i przestaje być tanio, a sprzedać tego nie idzie. A naganiaczy różnych na takie wynalazki jest tez sporo ? Gram na moich dynkach. Ale one dzięki wysokiej jakość zwrotnicy, innym podziałom i wygładzeniu  grają tak jak pozwalają te super przetworniki. Miałem S25, 3,4Le, ale po modyfikacji moje X osobiście uważam, ze są z nich najlepsze. Zastanawiałem się nad ich wymiana, ale dźwiękowo bardzo mi odpowiadają. Nawet jak kupię kolejne kolumny, to i tak te sobie zostawię. Po podpięcie całego sety Transparentów, to Dynki dostały innego charakteru. Ta typowa dla 25 centymetrowych głośników Dynaudio sygnatura powodująca pogrubienie dźwięku, której nie lubię  została w znacznym stopniu zniwelowana. Dźwięk nabrał lekkości i wigoru. Aż sam nie mogę się nadziwić jak dużo inne kable zazwyczaj psują. Właśnie takie mam wrażenie, ze najwiecej co te kable u mnie wnoszą to właśnie neutralność i odszumieniu dzięki czemu zyskuje się piękne czarne tło, rozdzielczość i świetny bas. Nie dziwie się, ze później ludzie się od takiego dźwięku uzaleniaja i kupują nawet Opusy, bo to działa jak narkotyk ? 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Dla mnie temat kabli na razie jest zamknięty. Na szczęście kupując nowy mam możliwość oddania tego modelu i zamianę na nowszy lub wyższy model. A jak wiadomo po jakimś czasie człowieka znowu kusi aby sobie coś polepszyć ? O cenach lepiej nie piszmy, bo to normalne nie jest, ale tu niestety płacisz za know how, a nie za materiał. Wierze, że są różne sploty DIY, co grają dobrze, czy lepiej, ale jak ktoś już wie jak to zrobić, to chce i tak na tym zarobić i przestaje być tanio, a sprzedać tego nie idzie. A naganiaczy różnych na takie wynalazki jest tez sporo ? Gram na moich dynkach. Ale one dzięki wysokiej jakość zwrotnicy, innym podziałom i wygładzeniu  grają tak jak pozwalają te super przetworniki. Miałem S25, 3,4Le, ale po modyfikacji moje X osobiście uważam, ze są z nich najlepsze. Zastanawiałem się nad ich wymiana, ale dźwiękowo bardzo mi odpowiadają. Nawet jak kupię kolejne kolumny, to i tak te sobie zostawię. Po podpięcie całego sety Transparentów, to Dynki dostały innego charakteru. Ta typowa dla 25 centymetrowych głośników Dynaudio sygnatura powodująca pogrubienie dźwięku, której nie lubię  została w znacznym stopniu zniwelowana. Dźwięk nabrał lekkości i wigoru. Aż sam nie mogę się nadziwić jak dużo inne kable zazwyczaj psują. Właśnie takie mam wrażenie, ze najwiecej co te kable u mnie wnoszą to właśnie neutralność i odszumieniu dzięki czemu zyskuje się piękne czarne tło, rozdzielczość i świetny bas. Nie dziwie się, ze później ludzie się od takiego dźwięku uzaleniaja i kupują nawet Opusy, bo to działa jak narkotyk ? 

To rozumiem, że wymieniasz swój  kabel na Ultra ? jak pasuje i jesteś zadowolony to pewnie, że trzeba brać i się cieszyć. 

2 minuty temu, kiza napisał:

Gdzie jest taka możliwość ???

Na pewno tak jest u dystrybutora w Warszawie, ale pewnie i w sklepach jest podobnie co biorą bezpośrednio kabelki z hifi clubu.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.