Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lolek126 napisał:

Na pewno tak jest u dystrybutora w Warszawie, ale pewnie i w sklepach jest podobnie co biorą bezpośrednio kabelki z hifi clubu.

Bardzo, bardzo dziękuję za informację.?

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kiza napisał:

Gdzie jest taka możliwość ???

Tzn ja mam taką możliwość jako stały klient, ale to jest pewnie zawsze sprawa indywidualnych rozmów i ustaleń. Nie należy tego mylić z polityką upgreadu o której pisał Chicago. Zresztą jak jest ceniona marka, to zawsze jest jakaś lista oczekujących klientów, którzy chętnie kupią od dealera sprzęt używany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roxi napisał:

chętnie kupią od dealera sprzęt używany. 

Dzięki, wiadomo lekko używany, w dobrej cenie jest atrakcyjną ofertą dla mnij zamożnych. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam. 

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kiza napisał:

Dzięki, wiadomo lekko używany, w dobrej cenie jest atrakcyjną ofertą dla mnij zamożnych. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam

Nie wiem czy Transparenty też są podrabiane, ale jednak jak u dealera kupujesz, że historia tego kabla nawet używanego jest znana. Ja kupuje w Hificlub i mogę ich polecić. Ale to wiadomo każdy ma inne oczekiwania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Transparenty też są podrabiane, ale jednak jak u dealera kupujesz, że historia tego kabla nawet używanego jest znana. Ja kupuje w Hificlub i mogę ich polecić. Ale to wiadomo każdy ma inne oczekiwania
Sa, trzeba uważać Panowie. Jakiś czas temu wyszło sporo podróbek głosnikowego ultra mm2 bodajże. Nie wiem jak z rca i xlr.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie kabli ja bym nie kupił używanych bez faktury zakupowej... za duże ryzyko, patrząc ile jest tego podrabiane.. 

Roxi, a jak masz kabel 2,5 m to takiej długości on faktycznie jest, czy np powiedzmy 10 cm dłuższy, krótszy ??? Bo to różnie bywa z kablami, np PAD jest o 15-20 cm dłuższy całościowo od długości, którą się kupuje.. Mam tu na myśli głośnikowe kable. A też są podobno i takie kable z USA, gdzie o około 10 cm są krótsze

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanko (kiedyś widziałem je w sklepie, nawet zrobiłem sobie zdjęcia) ale już nie pamiętam ? te "wąsy" w głośnikowym bardzo są sztywne , czy dają się trochę naginać jakby je ubrać  wtyki bananowe.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lolek126 napisał:

Roxi, a jak masz kabel 2,5 m to takiej długości on faktycznie jest, czy np powiedzmy 10 cm dłuższy, krótszy ??? Bo to różnie bywa z kablami, np PAD jest o 15-20 cm dłuższy całościowo od długości, którą się kupuje.. Mam tu na myśli głośnikowe kable. A też są podobno i takie kable z USA, gdzie o około 10 cm są krótsze

Dzisiaj wieczorem będę miał więcej czasu to raz jeszcze sobie te kable dokładnie zobaczę. Jednego xlr mam tez 1,5 metrowego, a dwa metrowe. Nawet nie wiem czy dobrze kierunkowość xlr wpiąłem i przy okazji sprawdzę wszystkie polaryzację. Glosnikowca mam 2,5 metra ale go nie mierzyłem w cm. Te końcówki są dosyć sztywne, ale trochę się wyginają. Jeśli mowa o widły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden model kabli Pada (corvus) kolega mówił, tak sztywne były te końcówki w tym kablu, że bał się mocniej je naginać. Niby to nic takiego, ale to też jest ważne.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, zaraz się okaże, że jeszcze cosik z niej wyciągniesz ? A szuflada może mieć podwójne dno.. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 12:19, lolek126 napisał:

Dobra, dobra, zaraz się okaże, że jeszcze cosik z niej wyciągniesz ? A szuflada może mieć podwójne dno.. ?

Kable się wygrzewają Lolek ? W większości miałem zestawy lampowe, jeden nawet topowy i nie jest łatwo przywyknąć do tranzystora jak człowiek się do lampy przyzwyczai. Transparent z tranzystora lampy nie robi oczywiście, ale dzięki odszumieniu dźwięku lepiej słychać mikrodetale w formie której normalnie słyszałem u siebie jedynie z gramofonu ? A Ty nie masz czasem sklepu z płytami CD czy jakiego serwisu audio w necie, bo mógłbyś się zareklamować, to byśmy coś u Ciebie kupowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampy przerzucić się na tranzystor ? ale jak Ci się podoba to nie ma co żałować.. ja kompletnie na lampach się nie znam, plus tranzystor do mnie bardziej przemawia.. ale co kto lubi.. Ciekawy jestem jak ten kabelek będzie u Ciebie pod koniec tygodnia grał ? Fajnie było jakby było jeszcze lepiej.. 

Natomiast co do płyt, to nie ma sklepu ?  za to mam dwóch/trzech ludzi, którzy są obcykani w tym temacie, mają swoje sklepy, gdzie dostają jakieś rabaty i jakoś na tym ja wychodzę , a najważniejsze nie muszę płacić z góry jak to bywa często w necie.. Oczywiście jak sam zamawiam to wtedy już płacę i troszkę czasem nerwów jest.. Teraz lipa ze względu na ten wirus, ale miejmy nadzieję, że szybko Świat się z tym upora.. BO kupowanie płyt z HK raz , ze jakieś ryzyko jest, a dwa strasznie długo to trwa, a mam wręcz odczucie z tego co znajomi mówią, że część sklepów nie realizuje zamówień.  Trzeba troszkę przeczekać, albo kupić w RP. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 07:38, lolek126 napisał:

Z lampy przerzucić się na tranzystor ? ale jak Ci się podoba to nie ma co żałować.. ja kompletnie na lampach się nie znam, plus tranzystor do mnie bardziej przemawia.. ale co kto lubi.. Ciekawy jestem jak ten kabelek będzie u Ciebie pod koniec tygodnia grał ? Fajnie było jakby było jeszcze lepiej.. 

Teraz Lolek widzisz jaki błąd zrobiłeś, że tak daleko mieszkasz od Śląska, bo bym Cię z TA odwiedził jak będziesz miał już Twoje Sonusy ? hehe, a na poważnie, to już nic nawet nie dotykam. Stare kable, jakieś Oyaide wszystko spakowane i schowane do szafy. Te nowe kable pięknie „grają”. Właśnie chyba w dobrym okablowaniu chodzi o to, aby kabla było jak najmniej słuchać i aby nie degradował dźwięku. W sumie, to praktycznie „każdy” mi TA odradzał i jakieś swoje różne wynalazki proponował, że niby jest mocno przereklamowany itd. Jestem z nich jednak bardzo zadowolony ? Gdyby nie te kolejne przeskoki dziwne x 2, to można by się dalej bawić, ale tak jest to kosztowne ? Ponoć pomiędzy Ultra i Reference jest duża różnica, ale te kable już się chyba stroi pod konkretny system. Nie wiem czy xlr tak samo jak głośnikowe. Pytanie jeszcze jak to wyglada przy sprzedaży jak ktoś z drugiej ręki dostaje kabel dopasowany pod set pierwszego właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Roxi napisał:

Teraz Lolek widzisz jaki błąd zrobiłeś, że tak daleko mieszkasz od Śląska, bo bym Cię z TA odwiedził jak będziesz miał już Twoje Sonusy ? hehe, a na poważnie, to już nic nawet nie dotykam. Stare kable, jakieś Oyaide wszystko spakowane i schowane do szafy. Te nowe kable pięknie „grają”. Właśnie chyba w dobrym okablowaniu chodzi o to, aby kabla było jak najmniej słuchać i aby nie degradował dźwięku. W sumie, to praktycznie „każdy” mi TA odradzał i jakieś swoje różne wynalazki proponował, że niby jest mocno przereklamowany itd. Jestem z nich jednak bardzo zadowolony ? Gdyby nie te kolejne przeskoki dziwne x 2, to można by się dalej bawić, ale tak jest to kosztowne ? Ponoć pomiędzy Ultra i Reference jest duża różnica, ale te kable już się chyba stroi pod konkretny system. Nie wiem czy xlr tak samo jak głośnikowe. Pytanie jeszcze jak to wyglada przy sprzedaży jak ktoś z drugiej ręki dostaje kabel dopasowany pod set pierwszego właściciela. 

Pod względem dostępności, możliwości wypożyczenia itp najlepszym regionem w audio jest Śląsk i to jest pewne.. ? W-wa jest masakryczna pod tymi względami.. tutaj cokolwiek załatwić to, a szkoda pisania.. Jak jesteś zadowolony to nie ma co kombinować, tylko cieszyć się zakupem. Natomiast co do lubienia Transparenta lub nie to zawsze jest kwestia kilku spraw , zaczynając od tej finansowej, bo wiadomo taki Ultra wyj. za 2,5 m w SW  14400 zł - kawał kasy jak na realia RP i nie tylko, a skoczywszy właśnie na jakiś swoich preferencjach. Fakt jest taki na Świecie kable Transparenta są bardzo lubiane co widać choćby na wystawach audio czy filmach na YT ile ludzi u siebie ma kable tego Producenta. Szkoda, że cenowa ich polityka jest bardzo dziwna, bo na pewno wtedy byłyby bardziej popularne.  Seria Reference faktycznie jest strojona pod wzmak i kolumny , ale myślę, że dużo w tym jest marketingu i na spokojnie  taki kabel od kogoś można kupić, jak się ma inne sprzęt niż ten sprzedający.  A nabywca na pewno z takiego kabelka będzie zadowolony. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kable Reference XL są strojone pod wzmacniacz klienta. Nie chodzi o konkretny wzmacniacz a o tzw "output impedance" Transparent dzieli wszystkie wzmacniacze na Lo-Z i Hi-z. Także jak masz skalibrowany kabel na Lo-Z to do woli możesz wymieniac wzmaki które maja niską impedancje wyjsciowa i obejdzie się bez korekty.
Oczywiście jak podlaczysz wzmacniacz, który jest wg Transparenta Hi-z to też będzie grać, i to bardzo dobrze.
Ta kalibracja to taka wisienka na torcie, zachcianka dla indywidualnych (z grubym portfelem znaczy się) klientów. Tak mi kiedyś dealer transparenta powiedział. Stwierdził żebym zbytnio się tym nie sugerował i jak znajdę reference xl (od MM2 generacji)czy to Lo czy Hi to brać, ponieważ to bardzo dobre kable są...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Pod względem dostępności, możliwości wypożyczenia itp najlepszym regionem w audio jest Śląsk i to jest pewne.. ? W-wa jest masakryczna pod tymi względami.. tutaj cokolwiek załatwić to, a szkoda pisania.. Jak jesteś zadowolony to nie ma co kombinować, tylko cieszyć się zakupem. Natomiast co do lubienia Transparenta lub nie to zawsze jest kwestia kilku spraw , zaczynając od tej finansowej, bo wiadomo taki Ultra wyj. za 2,5 m w SW  14400 zł - kawał kasy jak na realia RP i nie tylko, a skoczywszy właśnie na jakiś swoich preferencjach. Fakt jest taki na Świecie kable Transparenta są bardzo lubiane co widać choćby na wystawach audio czy filmach na YT ile ludzi u siebie ma kable tego Producenta. Szkoda, że cenowa ich polityka jest bardzo dziwna, bo na pewno wtedy byłyby bardziej popularne.  Seria Reference faktycznie jest strojona pod wzmak i kolumny , ale myślę, że dużo w tym jest marketingu i na spokojnie  taki kabel od kogoś można kupić, jak się ma inne sprzęt niż ten sprzedający.  A nabywca na pewno z takiego kabelka będzie zadowolony. 

Sam zawsze jesteś Lolek największym obrońcą cen audio, że to nie jest sprzęt dla każdego. Ja tam ich nigdy specjalnie nie bronię, bo choć nie mam takich jak Ty kontaktów i znajomości, to wiem, że obecnie wielokrotnie jedynym kryterium polityki cenowej jest uznaniowość, tzn ile klient jest maksymalnie "gotowy" zapłacić za dany produkt. A że są ludzie, którzy za dobry dźwięk, podobnie jak za inne towary odwołujące się do serca lub seksu są w stanie każde pieniądze zapłacić, to firmy eksploatują to bezgranicznie. Transparent ma dobrze ułożone pozycjonowanie produktów, bo z jednej strony klient jest ciśnięty do zmiany levelami, a z drugiej generacją. Teoretycznie jak wejdzie na szczyt modeli, to zabawa zaczyna się od początku z nową generacją. Może nie tak od początku, ale powiedzmy level lub dwa niżej znajduje się ze swoim kablem. Choć jak piszą różne osoby wcale nowszy kabel nie musi być lepszy od starego, ale stwierdzenie magiczne "w pewnych aspektach" już wywołuje niepokój i gorączkę ? Dynaudio zrobiło teraz z owymi kolumnami Confidence to samo... ale to inny klub. Jak się te ustalanie cen odbywa, to karykaturalnie widać, po jednoosobowych firmach audio, jak zrobi jakiś kabel, transport, dac czy lampowy podobnie preamp podobnie zresztą kolumny i od razu nawet jak koszt jest niski chce za coś duże pieniądze. Bez marki oczywiście łatwo tego sprzedać nie idzie dlatego czasem ktoś dostaje 70% marży aby to sprzedał. Tak się niestety ten rynek kręci, ale nie bardzo się jest przed tym jak bronić, że te produkty które są udane i dobre coraz drożej są wyceniane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Roxi napisał:

Sam zawsze jesteś Lolek największym obrońcą cen audio, że to nie jest sprzęt dla każdego. Ja tam ich nigdy specjalnie nie bronię, bo choć nie mam takich jak Ty kontaktów i znajomości, to wiem, że obecnie wielokrotnie jedynym kryterium polityki cenowej jest uznaniowość, tzn ile klient jest maksymalnie "gotowy" zapłacić za dany produkt. A że są ludzie, którzy za dobry dźwięk, podobnie jak za inne towary odwołujące się do serca lub seksu są w stanie każde pieniądze zapłacić, to firmy eksploatują to bezgranicznie. Transparent ma dobrze ułożone pozycjonowanie produktów, bo z jednej strony klient jest ciśnięty do zmiany levelami, a z drugiej generacją. Teoretycznie jak wejdzie na szczyt modeli, to zabawa zaczyna się od początku z nową generacją. Może nie tak od początku, ale powiedzmy level lub dwa niżej znajduje się ze swoim kablem. Choć jak piszą różne osoby wcale nowszy kabel nie musi być lepszy od starego, ale stwierdzenie magiczne "w pewnych aspektach" już wywołuje niepokój i gorączkę ? Dynaudio zrobiło teraz z owymi kolumnami Confidence to samo... ale to inny klub. Jak się te ustalanie cen odbywa, to karykaturalnie widać, po jednoosobowych firmach audio, jak zrobi jakiś kabel, transport, dac czy lampowy podobnie preamp podobnie zresztą kolumny i od razu nawet jak koszt jest niski chce za coś duże pieniądze. Bez marki oczywiście łatwo tego sprzedać nie idzie dlatego czasem ktoś dostaje 70% marży aby to sprzedał. Tak się niestety ten rynek kręci, ale nie bardzo się jest przed tym jak bronić, że te produkty które są udane i dobre coraz drożej są wyceniane. 

Jeśli chodzi o ceny to takie mam zdanie jak napisałeś, ale to się bierze stąd, że ja bardzo prosto patrzę na Świat, to znaczy albo na coś mnie stać i jak to coś mi się podoba to kupuje, albo mówię sobie ok fajne, ale nie stać mnie i nie mam  problemu się z przyznaniem do tego, że tak jest, a nie inaczej. A ludzie jak sam zapewne spotkałeś się  nie raz mają z tym duży problem i piszą o tego typu rzeczach różne dziwne rzeczy (lekko pisząc) co można wyczytać na forach, nawet nie widząc np. kabla nigdy na oczy, a nie mówiąc już o odsłuchu.. 

Ale to jest ta jedna strona medalu, druga jest taka, że fakt co się dzieje z cenami w audio mi się to strasznie nie podoba, bo zaczyna robić się to bardzo niepokojące. Gdzieś ta linia, której nie powinno się przekroczyć ludzie powinni mieć i nigdy jej nie przekraczać, nawet, jeśli człowiek ma takie czy inne pieniądze na zakup danej rzeczy, aby Producent zaczął się zastanawiać czy to już nie jest przesadą ile chce od dystrybutorów za swój wyrób, a i sami dystrybutorzy powinni chcieć mniej na tym zarabiać. 

A u nas jest jak jest, sami widzimy .... Miejmy nadzieję, że to się uspokoi i będzie "normalniej"  , natomiast co do znajomości to powiem Ci, że nie są one za specjalnie duże, skoro nie raz pisałem jaki mam problem z odsłuchami kilku rzeczy, które są od kilu dystrybutorów. Z samym tylko wypożyczeniem coś w Warszawie , patrząc na to co ludzie piszą/mówią , choćby ze Śląska to nie da się tego porównać.. Warszawa jest katastrofa... pod tym względem i długo to się nie zmieni ... ale to nie temat na forum... tylko wiesz troszkę szkoda, bo to miasto w którym mieszkam i chciałbym, aby tak było jak właśnie jest choćby na Śląsku pod tym względem.. ale jak to mówią życie.. 

Ale cieszę się, że Transparent ultra podszedł, bo jesteś kolejną osobą ,która jest bardzo zadowolona z kabla od tego Producenta, pomimo takiej, a nie innej ceny.. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lolek126 napisał:

Ale to jest ta jedna strona medalu, druga jest taka, że fakt co się dzieje z cenami w audio mi się to strasznie nie podoba, bo zaczyna robić się to bardzo niepokojące. Gdzieś ta linia, której nie powinno się przekroczyć ludzie powinni mieć i nigdy jej nie przekraczać, nawet, jeśli człowiek ma takie czy inne pieniądze na zakup danej rzeczy, aby Producent zaczął się zastanawiać czy to już nie jest przesadą ile chce od dystrybutorów za swój wyrób, a i sami dystrybutorzy powinni chcieć mniej na tym zarabiać. 

Chyba nie ma na to lekarstwa jednak. Wynika to również z uproszczonego ludzkiego myślenia. Wysoka cena = wysoka jakość. Tyle jest kabli na rynku, a ktoś chce mieć bardzo dobry. To w pewnym sensie cena ułatwia mu wybór, bo wybieraj najwyższą i sprawa załatwiona. Mam tu na myśli oczywiście te kable topowe... Ale przyznać trzeba, że znają się na rzeczy chłopaki z TA i imho wydać te pieniądze warto jak już ktoś ma elektronikę na odpowiednim poziomie? Dystrybutor polski chyba taniej nie może tych kabli sprzedawać, nawet jakby chciał ceny bardziej do polskich realiów dostosować, bo w USA jak widzę przy aktualnym kursie są podobne. Raczej się nic nie zmieni, tylko w górę ceny będą się zmieniały ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Roxi napisał:

Chyba nie ma na to lekarstwa jednak. Wynika to również z uproszczonego ludzkiego myślenia. Wysoka cena = wysoka jakość. Tyle jest kabli na rynku, a ktoś chce mieć bardzo dobry. To w pewnym sensie cena ułatwia mu wybór, bo wybieraj najwyższą i sprawa załatwiona. Mam tu na myśli oczywiście te kable topowe... Ale przyznać trzeba, że znają się na rzeczy chłopaki z TA i imho wydać te pieniądze warto jak już ktoś ma elektronikę na odpowiednim poziomie? Dystrybutor polski chyba taniej nie może tych kabli sprzedawać, nawet jakby chciał ceny bardziej do polskich realiów dostosować, bo w USA jak widzę przy aktualnym kursie są podobne. Raczej się nic nie zmieni, tylko w górę ceny będą się zmieniały ? 

Ja raczej nie wierzę, że będzie taniej, ale chciałbym, aby nie było drożej.. ?

Ale też zobacz co można poczytać o TA i ich "skrzyneczkach" jak niektórzy się śmieją co to niby niech jest... tak jakby chcieli, aby był schowany tam "mercedes" ... ale wiadomo skąd to się bierze.. trzeba sobie życie posłodzić czymś jak na coś nie masz kasy..  Albo ludzie podłączają dobre kable pod 'budżetowe" zestawy i oczekują , że one zagrają o niebo lepiej od tego co mają.. A tak to nie działa, tylko nie do wszystkich to trafia. nawet zobacz masz fajny zestaw, ale kup sobie Opusa TA  i co zagra niesamowicie w stosunku do ultra w Twoim zestawie ? ? patrząc ile on kosztuje .. to jest kabel do mega zestawów i tam pokaże swój pazur, choć i tak to nie będzie adekwatne do ceny, wiec kupią Ci którym naprawdę on podpasuje na 1000% i ich stać na wydanie takiej kasy. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lolek126 napisał:

Zobacz jaki tutaj kabel jest podłączony do tego zacnego zestawu, coś Ci przypomina ?  ?

Takie kolumny kupujesz? Gramofon też robi swoje, to wiadomo, choć u mnie z CD też jest teraz taki plankton jak na filmie, z tym że Electrocompaniet gra cieplej niż ten Luxman. Ultra jest bardzo dobry. Wcześniej pamiętam, że jak kable miałem za pierwszy razem na testy, to robiłem różne eksperymenty, co daje największy progres, a co ewentualnie można "potanić" jeśli chodzi o interkontekty czy kable sieciowe. Głośnikowiec ma u mnie największy wpływ, ale w secie gra też to najlepiej. Fakt jest taki, że miałem różne inne kolumny tubowe czy np. na scanach które miały swój mocny charakter i już wtedy wpływu kabli tak nie słychać, ale teraz już nie ma jak się wykręcić, bo wyczuwalna jest najmniejsza zmiana w kablu sieciowym czy interkonekcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam co prawda tylko sieciówkę Transparent Audio Reference Powerlink ale jestem bardzo zadowolony. Kabel uspokoił (w dobrym znaczeniu) dźwięk, wszystko stało się takie kulturalne a zarazem transparentne.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roxi napisał:

Takie kolumny kupujesz? Gramofon też robi swoje, to wiadomo, choć u mnie z CD też jest teraz taki plankton jak na filmie, z tym że Electrocompaniet gra cieplej niż ten Luxman. Ultra jest bardzo dobry. Wcześniej pamiętam, że jak kable miałem za pierwszy razem na testy, to robiłem różne eksperymenty, co daje największy progres, a co ewentualnie można "potanić" jeśli chodzi o interkontekty czy kable sieciowe. Głośnikowiec ma u mnie największy wpływ, ale w secie gra też to najlepiej. Fakt jest taki, że miałem różne inne kolumny tubowe czy np. na scanach które miały swój mocny charakter i już wtedy wpływu kabli tak nie słychać, ale teraz już nie ma jak się wykręcić, bo wyczuwalna jest najmniejsza zmiana w kablu sieciowym czy interkonekcie ?

To są Amati Tradytion  na 22 ach, za duże według mnie na mój metraż, jakbym kupował z SF i z tej serii to serafino Tradytion tak samo wyglądają , tylko są mniejsze i na 18 stkach.. ale wiesz Dynki też chodzą mi po głowie, bo fajne grają i dobrze są wykonane, tylko cena jest zupełnie inna niż ja sobie na nie zakładałem..która jest bardzo już zbliżona do SF ST, ale jeszcze czas będzie pomyśleć.. A jeszcze nowe olimpijki nowe są też fajniutkie.. ?A pomyśleć, że kiedyś Dynki za diabła mi nie podchodziły i zastanawiałem się skąd w Was tyle entuzjazmu do tego Producenta.. ? lata lecą i wszyscy się zmieniamy, więc  i upodobania nasze się  zmieniają.  

Najgorzej Kolego, że waluta rośnie, ale mam nadzieję, że to wszystko się uspokoi i wróci  do normalnej wartości.. Dobrze się szczeliłeś z zakupem Ultra ? 

Ps. A odnośnie samej barwy dźwięku z filmu, to sobie sobie, że to gramofon tak oddaje od siebie tej ciepłoty.. ? Np Integra 509 zupełnie inaczej gra... ale wszytsko co kto lubi.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Najgorzej Kolego, że waluta rośnie, ale mam nadzieję, że to wszystko się uspokoi i wróci  do normalnej wartości.. Dobrze się szczeliłeś z zakupem Ultra ? 

Tym się Lolek martwić raczej nie musisz, bo ryzyko walutowe jest przewidziane w cenie ? Teraz zresztą może być dobry czas na kupowanie czegoś, bo z pewnością obroty firmom spadną i będą bardziej skłonne do negocjacji ?

TA1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.