Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Panowie

Chciałbym kupić jakieś dobre interkonekty Transparenta do ok 500 zł.

Czy jest to w ogóle możliwe?

 

Na co zwracać uwagę?

Myślałem o modelu Transparent Audio the Link. Widzę, że są jakieś modele w wersji 100 i 200.

A może wyższy model?

Chciałbym poszerzyć sobie stereofonię oraz może trochę basu.

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze cenne wskazówki.

Edytowane przez Stephen Moody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Przyznam, że można pogubić się w tych modelach Transparenta.

 

Przeglądam ranking Hi-Fi i muzyka i na liście widnieją tam rodzaje:

 

Transparent Audio Plus

oraz

Transparent Audio Musiclink Plus

 

Przy czym ten pierwszy opisany jest jako lepszy - choć cena widnieją przy nich taka sama.

Czy rzeczywiście ten z dopiskiem Musiclink jest odrobinę inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto ten ranking

 

https://hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf

 

Na stronie 81 na samej górze wyszczególnione są dwa typy tego kabla. Transparent Audio Musiclink Plus był testowany według tego zestawienia później - w 2010. Transparent Audio Plus w 1997. Być może oznacza to ten sam kabel ale w nowszej wersji - w której pojawia się napis musiclink.

 

Czyżby oznaczało to niewielką degradację jakości dźwięku w późniejszych wersjach tego kabla?

 

Które numery dokładnie wskazują na datę produkcji i jak rozpoznać z którego roku pochodzi taki kabel?

 

W ogóle, czy jest jakieś ryzyko w kupowaniu np. 20 letniego kabla? Czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten sam kabel raczej, bo każda kolejna wersja była droższa....

Teraz mamy piątą generację, a kolejno były:

1 - nic za numerem seryjnym

2 - za numerem XL

3 - za numerem MM

4 - za numerem MM2

5 - za numerem G5

w sieciówkach jeszcze były MM2X

podane od najstarszych do najnowszych;-)

Ryzyka nie ma, sens spory, bo znacznie taniej....

Sam mam Transparenty S/H od drugiej generacji do czwartej i jestem b. zadowolony;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie które zamieściłem z kablami w kartonie, to taki karton kabli Transparenta można sobie zamówić w Chinach, z dostawą do domu;0), jest mnóstwo podrób, mi się wydaje że więcej niż oryginałów, najwięcej rozprowadzono w europie, w niemieckim sklepie kolega Niemiec powiedział, że to polacy z czechami tym procederem się trudzą, dlatego jeździłem i sprawdzałem w Berlinie i Hannoverze, nawet były takie przypuszczenia, iż w sklepie mają podróby, kupa śmiechu przy tym była, jak się domniemało, że moje to oryginały, a w sklepie podróby, bo takie transparenty jak moje, pierwszy raz na oczy widzieli,... i bądź tu mądry, wezmę na odsłuchy MIT,y zobaczę, jak to będzie, od takie przygody, ale transparenta już nie kupię, nie mam zamiaru się z nimi bujać i sprawdzać, w sklepie nie udowodni mi sprzedawca, że to oryginał, i są od producenta.

 

Dodam, iż mam typy kabli, które grają tak samo , a nawet lepiej od Ultra, nie ma co rozpaczać nad transparentem, i pozbyć się chęci posiadania owej marki, bo na prawdę można nerwy stracić.

 

To cytat z tego wątku.

 

Czy mam rozumieć, że w Polsce nie ma oficjalnego dystrybutora kabli Transparent?

Jedynym miejscem zakupu tych kabli są portale aukcyjne bądź dealer w USA?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu a raczej małe upgrade było. Obecnie głośnikowy Reference XL mm2 i IC Ultra Gen5 XLR.

Ultra świeżutki dopiero od dziś u mnie w systemie. I robi robotę, choć "powazne" testy na weekend;)

 

Jeżeli ktoś szuka głośnikowego Ultra XL 2x3metry dla forumowicza dobra cena będzie;)

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra mialem kilka lat. Naprawdę fajny kabel za jeszcze normalne pieniążki. Gral z IC super mm2 i to było dobre polaczenie.

 

Obecny set też zapowiada się dobrze. Miałem dylemat co do IC - czy szukać starej wersji Reference czy pójść półkę niżej ale z gen5...

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Odświeżę troszkę wątek

Panowie, PowerLink MM2x miał ktoś styczność z tym kabelkiem? Wart jest zainteresowania?

Jakieś info mile widziane

 

Artur

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odświeżę troszkę wątek

Panowie, PowerLink MM2x miał ktoś styczność z tym kabelkiem? Wart jest zainteresowania?

Jakieś info mile widziane

 

Artur

Mam Powerlink MM (bez 2, czy 2X), też z ogromną puchą. Nie wiem, czy i w czym MM2X jest lepszy od MM. MM bardzo zacny kabel, mięsisty i oleisty, ale z wyraźnie zaznaczoną górą. Ładnie gra "wgłąb", szerokość sceny też zacna, choć lokalizację na scenie oceniłbym jako "tylko" dobrą. U mnie gra z CD i powyższe wrażenia odnoszę właśnie do tego zastosowania. Z pre lub końcówką mocy grał hmmm... jakoś szaro, matowo, troszkę bez energii.

Nie wiem do którego obecnego modelu należałoby go odnieść, pewnie Reference lub XL Powercord, w cenach detalicznych odpowiednio 4.800 zł i 9.600 zł. Ten wystawiony na olx wydaje mi się nieco zbyt wysoko wyceniony, ale może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Powerlinka MM2, bardzo dobry kabel ,używam do listwy...

Świetne moim zdaniem są również Powerlinki Reference w technologii MM2X, takie mam dwa i też jestem baaardzo zadowolony;-)

Czy mógłbyś wskazać jakieś namacalne, czy raczej słyszalne różnice w brzmieniu pomiędzy MM2 i MM2X ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo nie mam tego samego kabla w MM2 i MM2X....

wiem, że to może być trochę skomplikowane w ofercie tej firmy (nie tak jak u MIT-a, ale jednak)

:Powerlink MM2 jest kablem z wyższej linii i dwukrotnie droższym niż Powerlink Reference w tech MM2X (czyli z tym symbolem za numerem seryjnym, a nie w nazwie kabla z przodu puszki)

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo nie mam tego samego kabla w MM2 i MM2X....

wiem, że to może być trochę skomplikowane w ofercie tej firmy (nie tak jak u MIT-a, ale jednak)

:Powerlink MM2 jest kablem z wyższej linii i dwukrotnie droższym niż Powerlink Reference w tech MM2X (czyli z tym symbolem za numerem seryjnym, a nie w nazwie kabla z przodu puszki)

Pozdr!

Jasne :) Miałem kiedyś zasilający bodaj Powerlink Reference XL (czy jakoś podobnie), ze znacznie mniejszą puszką niż obecny Powerlink MM. Myślę, że Transparent bardziej "zakombinował" z nazewnictwem niż MIT, bo ci, przynajmniej w kablach innych niż zasilające używają jednostki "articulation poles". Diabli wiedzą co to w praktyce oznacza, ale przynajmniej wiadomo, że im wyższa liczba tym lepiej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam , mam pytanko czy ktoś z was miał możliwość testowania tego kabla i najlepiej w tej konfiguracji, ale w SW też mnie by interesowało jak ktoś miał do czynienia z tym modelem Transparentna. Zaznaczam interesuje mnie wyłącznie kabel głośnikowy z najnowszej serii. 

 

Ultra-SC-BW-TAI4199.jpg

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 5.02.2019 o 18:36, lolek126 napisał:

Witam , mam pytanko czy ktoś z was miał możliwość testowania tego kabla i najlepiej w tej konfiguracji, ale w SW też mnie by interesowało jak ktoś miał do czynienia z tym modelem Transparentna. Zaznaczam interesuje mnie wyłącznie kabel głośnikowy z najnowszej serii. 

Jak tam Lolek, przetestowałeś już tego Transparent? 

Wie ktoś może w jakich latach były serie kabli mm, mm2 i od kiedy są g5? i czy duże są różnice w seriach super, ultra i reference xlr i głośnikowymi pomiędzy generacjami?

 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.