Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie porównywałem u siebie, chociaż Harmonixy są przez wielu polecane, chociaż nie przez wszystkich...

U mnie Transparenty się świetnie sprawdzają, już Premium był sporym zaskoczeniem in +, więc poszedłem sprawdzonym szlakiem.

Reference jest trzy razy droższy i lepszy (zwłaszcza góra, głębia namacalność) ale jest to mniejsza różnica niż po zmianie z Apogee na Premium. Ale tak to jest.... im dalej tym drożej, a przyrost jakości nieproporcjonalny - chociaż w tym przypadku ewidentny.

Za to wartość postrzegana adekwatna do ceny, czego nie można powiedzieć o Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie czy Music Wave Ultra uzywany ( 2 latek) za 2 tys zl jest uczciwa cena?

 

 

pozd

 

Ale co rca,xlr-jaka seria,jaka długość-masz jakieś foty?

Wiesz trzeba konkrety wtedy coś podpowiem.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nic nie napisalem:-)

Chodzi mi o kabel glośnikowy. Dlugosc bodajze 2x2.5 metra i jest zakonczony widelkami. Stan bdb

Druga opcja to music wave plus ale bi-wire . Z jednej strony 2x widelki a z drugiej 4x banan. Konfekcja oryginalana. Dlugosc 2x3.5 metra. Cenowo te oba kable wychodza lekko ponizej 2 tys zl. Czy warto brac plusa bi-wire czy jednak single ale ultra? Dlugosc 2.5 dla mnie wystarczajaca.

Docelowo ma on zastapic glosnikowy chord signature oczywiscie jezeli bedzie to krok do przodu:-)

Mam juz IC Music link super i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra, jakbyś nie był zdecydowany to ja go chętnie wezmę. Jeśli nie jest konieczny biwiring nie zastanawiałbym się nad plusem.

pozdr!

 

Ale co rca,xlr-jaka seria,jaka długość-masz jakieś foty?

Wiesz trzeba konkrety wtedy coś podpowiem.

Specjalista i posiadacz wielu Transparentów powinien wiedzieć, że Link i Wave w nazwie oznaczają odpowiednio interkonekty i głośnikowe;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Wszystko juz wyjasnione. Info odnosnie kabla dostalem poprzez 3 osobe i jak to z posrednikami bywa...

 

Ultra jest do oddania ale to music link a nie music wave :-) Male niedopatrzenie a roznica duza:-)

 

Music wave jest do oddania ale to bi wire plus a nie ultra:-)

 

 

pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra, jakbyś nie był zdecydowany to ja go chętnie wezmę. Jeśli nie jest konieczny biwiring nie zastanawiałbym się nad plusem.

pozdr!

 

 

Specjalista i posiadacz wielu Transparentów powinien wiedzieć, że Link i Wave w nazwie oznaczają odpowiednio interkonekty i głośnikowe;-)

 

Trza było brać wszystko w ciemno))

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kto zgadnie co to za kabel:

 

A potem krążą opowieści o słuchaniu tych kabli,a ten chłopiec to go tylko chyba sobie potrzymał w rączkach.

Właśnie o secie opusa sobie marzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu, chyba lepiej zainwestować w Ultra z nowej technologii MM2, niż w Reference z Technologii XL. Martwi mnie też fakt, że flagowy Opus ma networki opakowane w plastik. Poprzednie puszki z Transparent Reference w technologii XL miały swoją wagę... i powagę, można było zauważyć szlachetność wykonania; w nowej technologii MM tego nie widzę... ale dżwiękowo jazda na maxa. Barwa, jaką wnosi do systemu Transparent w technologii MM jest zachowana i wzorowana na technologii XL... zmiany wystąpiły w rozdzielczości i tam jest ich moc.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam starszy model z trzema puszkami Power Link Super, nie miałem okazji go porównać z innymi kablami zasilającymi (nie tylko transparenta), czy to przyzwoity kabelek, do budżetowego wzmacniacza ??

Pod CD zaś mam podpiętego Mit Z Cord-2, także nie mam pojęcia czy to dobry wybór??

Kable te polecili mi ma początku "mojej kariery na forum", bardziej doświadczeni koledzy.

Graty jakie posiadam "o mnie", będę wdzięczny za kilka słów, o tych kabelkach.Pozdr.

 

Jakbyś był z kuj-pom. to moglibyśmy pomyśleć o spotkanku;-)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam starszy model z trzema puszkami Power Link Super, nie miałem okazji go porównać z innymi kablami zasilającymi (nie tylko transparenta), czy to przyzwoity kabelek, do budżetowego wzmacniacza ??

Pod CD zaś mam podpiętego Mit Z Cord-2, także nie mam pojęcia czy to dobry wybór??

 

To raczej sensowne kabelki;-)

Ja lubię Transparenta, mam jedną sieciówkę, jestem zadowolony, będę chciał więcej....

Super miałem IC i głośnikowe - robiły duże pozytywne wrażenie. Niestety wyższy model jest lepszy. Obawiam się że im dalej tym lepiej...

 

W moim przekonaniu, chyba lepiej zainwestować w Ultra z nowej technologii MM2, niż w Reference z Technologii XL. Martwi mnie też fakt, że flagowy Opus ma networki opakowane w plastik. Poprzednie puszki z Transparent Reference w technologii XL miały swoją wagę... i powagę, można było zauważyć szlachetność wykonania; w nowej technologii MM tego nie widzę... ale dżwiękowo jazda na maxa. Barwa, jaką wnosi do systemu Transparent w technologii MM jest zachowana i wzorowana na technologii XL... zmiany wystąpiły w rozdzielczości i tam jest ich moc

 

Witam!

Te puszki w Opusach to ponoć włókno węglowe...

Jeśli bezpośrednio porównywałeś kabelki Transparenta, napisz proszę coś więcej!

Ja mam na stanie coax Reference - jest świetny i IC i głośnikowe Ultra (XL). Czy większy postęp to wejście na Reference (z technologią XL) czy Ultra z MM? Czy poza stroną wizualną jest faktyczny postęp w jakości (jakiego rzędu, typu)?

Jeśli możesz opisz to dokładnie, jak Ty to postrzegasz - znając Twój gust muzyczny,dla mnie będzie to miarodajne i pomocne.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit-told, dzięki za dobre słowo.Zdaję sobie sprawę że im wyższy model tym lepiej, tylko czy do moich budżetowych gratów

jest sens gonić wyżej ??, o to mi także chodziło.Dzięki, pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wit-told

 

Nie będę mędrkował, bo bezpośrednich porównań dokonywałem już dawno, jak tylko pierwsza wersja MM pojawiła się w sprzedaży, więc ciężko o detalach i niuansach brzmieniowych mówić z perspektywy dobrych kilku lat. Mam swojego Reference w starej technologii XL i jestem zadowolony, chociaż, jak już wspomniałem, uważam, że nowa wersja MM jest bardziej rozdzielcza, wnosząc przy tym poprzednią aurę dżwięku, brzmienia czy też barwy z technologii XL... Audio Consultans, mający cztery lokacje w Chicagoland jest jednym z najpoważniejszych i najstarszych dealerów Transparetna jak i w ogóle sprzętu audio hajend w US... i mam praktycznie dostęp do całej linii produkcyjnej TA. Zawsze mnie interesował pułap od Reference wzwyż i muszę powiedzieć, że przerobiłem trochę tych kabli - nawet na zamówienie zrobili mi Transparent Reference Bi-Cable, którego póżniej oddałem, bo jednak nie widziałem zbyt poważnej różnicy między normalną wersją single-ended, natomiast uwierała mnie cena 7k$, czyli tyle, co za preamp ML No.380S, a należy pamiętać, że było to w poprzednim wieku, tak więc i wartość pieniądza była trochę inna... Jestem z Transparenem związany już chyba od ponad 15 lat i raczej nie widzę opcji, żeby jakiekolwiek inne kable głośnikowe wprowadzały taką magię dżwięku jak właśnie Transparent. Już dawno koledzy z Audio Consultans proponowali mi pożyczenie najnowszych wynalazków MM2 włącznie z Opusem, ale już mi chyba choroba przeszła i po prostu zrezygnowałem z tej oferty i ich życzliwości... bo co by było gdyby np. Opus mi się bardzo spodobał...??? Polityka upgrade'u poszczególnych serii Transparenta jest obecnie bardzo korzystna i w moim przypadku, gdybym sięgnął po serię Reference XL technologii MM2, odjęliby mi różnicę nowego Reference technologii XL sprzedawanego w przeszłości w detalu, pomimo, że kupiłem swoje głośnikowce jako demo i za pół ceny... ale właśnie w Audio Consultans, a oni z kolei mają taką polisę, że jak cokolwiek kupiłeś od nich, nawet pod koniec lat sześćdziesiątych, to zawsze wychodzą klientowi naprzeciw, pomimo, że sam upgrade kabli, to przede wszystkim polisa Transparet Audio. Obiecuję sobie już od dłuższego czasu, że posłucham jaki jest progres od Reference do Opusa w nowej technologii MM2, jednak do tej pory nie wykonałem tego manewru, bo po prostu, jak już wyżej napisałem, chyba mi totalnie audiofilatelistyka przeszła... chociaż jak najbardziej zdaję sobie sprawę z nawrotów choroby. Jak tylko coś z MM2 będę miał nowego, na pewno opiszę swoje wrażenia...

Jeszcze jedna ważna sprawa: jakikolwiek upgrade, to wymiana networków; kable pozostają te same. Być może w serii Opus i Reference MM prowadzą inną politykę, ale w końcu za taką kasę łaski nie robią... http://audioconsultants.com/

 

Pozdr, M

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Pytałem, bo wiem, że posiadasz dobry sprzęt, a przede wszystkim osłuchanie z muzyką na żywo, a to jest bezcenne!

Też jestem fanem produktów tej firmy i powolutku staram się tak okablować cały system, bo zmiany są za każdym razem in plus.

Chociaż szczerze powiem, że ten upgrade, polegający tylko na wymianie puszek, troszkę mi się nie podoba....

Za wszelkie opinie i wrażenie będę wdzięczny.

Pozdr!

 

Wit-told, dzięki za dobre słowo.Zdaję sobie sprawę że im wyższy model tym lepiej, tylko czy do moich budżetowych gratów

jest sens gonić wyżej ??, o to mi także chodziło.

W sumie powinno być lepiej, a w przyszłości po zmianie gratów (a to przecież nieuniknione;-) kabelki mogą jeszcze bardziej ucieszyć;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinno być lepiej, a w przyszłości po zmianie gratów (a to przecież nieuniknione;-) kabelki mogą jeszcze bardziej ucieszyć;

Och, ten kryzys, nie wiem czy mi starczy życia, żeby dokonać zmian jak tak dalej pójdzie?? Pozdr.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Może ktoś mi napisać w jakich latach były produkowane jakie serie kabli Transparenta?

Szukam używanych kabli do swojego systemu i chciał bym się orientować mniej więcej jaki mają wiek.

A może ma ktoś do sprzedania jakieś ciekawe kabelki,potrzebuję głośnikowe 2.5m,oraz IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.