Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do sprzedania kabel głośnikowy Transparent Audio MusicWave ULTRA.

Długość 2x3m. Zakończone rozporowymi bananami. Oczekuję wyłącznie sensownych propozycji ... :-)

 

Przepraszam, że ogłoszenie umieszczam w tym miejscu , ale dla tak niszowych produktów kluby to najlepsze miejsce dla sprzedaży i kupna :-)

 

Pozdrawiam

Arkadix

post-304-0-24815400-1387814824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Tak ale w jednym miejscu (phonopre - pre) lepiej mi sie sprawdza przewód miedziany. Obecnie mam w tym miejscu jeszcze Magnum MA (pozostałość po starym zestawie kabli) ale mam alergie na MITy i chcę go zastąpić Transparentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Mam taki - zrobiony na moje zamówienie w Transparencie: custom length 18', High Current Low Noise 15 AMP Power Cord. Leży w pudełku nieużywany od ponad siedmiu lat. Używałem go do ML No.335 w poprzednim domu. Wydawało mi się, że jest bardzo dobry, ale generalnie jestem sceptycznie nastawiony do sieciówek, chociaż używam markowych wyrobów - tak na wszelki wypadek i ze względów obiektywnych '-). Do dużych i wydajnych końcówek mocy ważniejsza wydaje się być dedykowana instalacja elektryczna od skrzynki bezpiecznikowej do gniazdka w pokoju.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najtańsze Transparenty, to nie są najlepsze...

Witam wszystkich klubowiczów.

Chce się przyłączyć do klubu, bo to u mnie kolega mateuszpce słuchał Link100 i to zapewne prawda, ze najtańsze nie są najlepsze.

Taka kolej rzeczy, ze im drożnej powinno być lepiej, jednak już w tych pieniądzach Transparent robi dobrą, przynajmniej jak dla mnie robotę.

Nie stać mnie było na coś lepszego, więc kupiłem Link 100 i już parę wiosen jest w systemie bez cienia zawodu.

Nie wszystkich stać na kupno wysokiej pułki, ale już w budżetowych drutach są fajne rzeczy.

Suchanem parę lat temu dwóch głośnikowych ze szpuli, także zrobiły dobre wrażenie, szczególnie scena i przestrzenią, jednak tamten

system i cena dla mnie nie były jak trzeba.

 

Podsumowując nawet Ci biedniejsi powinni spróbować Transparenta, a nóż to będzie miłość od pierwszego wejrzenia.

 

Chętnie zakupiłbym jakiegoś głośnikowego bi-wire w dobrych pieniądzach tak do 1000 zł. lecz nie wiem czy to realne.

Czy ktoś z posiadaczy głośnikowego Transparenta mieszka w Łodzi lub okolicach i byłby chętny wpaść lub wypożyczyć na odsłuch jakiś

kabel? Chętnie zaproszę., kawa lub coś mocniejszego murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najtańsze Transparenty, to nie są najlepsze...

 

Witoldzie. Zdradz prosze jako wszechstronny "wyjadacz" z wieloletnim doswiadczeniem mlodemu czlowiekowi na poczatku przygody co w takim razie polecasz, jakas aternatywe w tym niskim przedziale cenowym. Bo takie stwierdzenie to w nomenklaturze mlodziezowej nazywane jest zjawiskiej hejtowania a to forum sluzy raczej pomocnej wymianie informacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję już jakiś czas głośnikowy ultra xl i IC super (starsza seria z ''kwadratową'' puszką) i złego słowa powiedzieć nie mogę. Spokojne , ciepłe brzmienie z bardzo fajną średnicą (głośnikowy). Transparent zamienił u mnie zestaw chorda signature. Miałem kilka innych kabli (VDH, stereovox, atlas) ale jakoś transparent został do dziś:)

post-11813-0-04402100-1423508677_thumb.jpg

post-11813-0-55119000-1423508722_thumb.jpg

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradz prosze jako wszechstronny "wyjadacz" z wieloletnim doswiadczeniem mlodemu czlowiekowi na poczatku przygody co w takim razie polecasz, jakas aternatywe w tym niskim przedziale cenowym. Bo takie stwierdzenie to w nomenklaturze mlodziezowej nazywane jest zjawiskiej hejtowania a to forum sluzy raczej pomocnej wymianie informacji.

Tylko napisałem, że nie są najlepsze, nie że są złe;-)

Po prostu każdy następny (wyższy) model jest lepszy, ale już te podstawowe mogą się świetnie wpasować w system... akurat u mnie kiedyś się nie wpasowały....

Ale markę bardzo szanuję i z dużym zadowoleniem używam ciągle kilku ich kabelków;-) Generalnie świetne kable, chociaż nie do naprawiania błędów w systemie..

 

Żeby coś konkretnego polecić, trzeba mieć więcej danych: system, pomieszczenie preferencje itd.

 

Użytkuję już jakiś czas głośnikowy ultra xl i IC super (starsza seria z ''kwadratową'' puszką) i złego słowa powiedzieć nie mogę. Spokojne , ciepłe brzmienie z bardzo fajną średnicą (głośnikowy). Transparent zamienił u mnie zestaw chorda signature. Miałem kilka innych kabli (VDH, stereovox, atlas) ale jakoś transparent został do dziś:)

Nie dziwię się, u mnie jest podobnie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam do sprzedania IC Transparent Audio Link 200

Stan idealny, długość 1 metr

Cena dla klubu 265 z wysyłką.

 

 

Link do testu modelu Link 100, mój oczywiście lepszy :-)

http://audio.com.pl/testy/transparent-audio-the-link:7

Edytowane przez mateuszpce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Właśnie do mojego zestawu Pass Labs XP20 i koncówki 160.5 zakupiłem Po wielu dobrych opiniach do właśnie tego zestawu 2.5m Transparent Reference XL z 2001r. Czy ktoś ma takie kabelki lub może coś o nich napisać?

Czy w przyszłości jest możliwy upgrade do MM2 i czy to wyjdzie mi na dobre?!

post-5634-0-04662900-1453072303_thumb.jpg

post-5634-0-78776200-1453072316_thumb.jpg

post-5634-0-05856800-1453073072_thumb.jpg

Edytowane przez SlowikPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co rozumiesz przez upgrade? Bo z tego co wiem u Transparenta jest możliwy upgrade ale tylko dla pierwszego właściciela i tylko na terenie Ameryki. Poza tym seria MM2 jest już wycofana i zastąpiła ją seria G5.

Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie mm2 jeszcze nadal robią.

Natomiast jesli chodzi o upgrade to z serii xl nie można nagle zrobić serii mm2-bo tam jest wszystko inne-tzn. puszki i ich zawartość,sam kabel i

jego oplot oraz wtyki ........czyli wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna jak najbardziej upgrade z tehnologii XL do technologii MM2 był możliwy i jak najbardziej stosowany. Transparent w procesie upgrade'u nie wymieniał przewodów, bo czy to w technologii XL, czy też w technologii MM lub MM2 siedzą te same druty. Wymieniali jedynie network.

Płacili siedemdziesiąt procent ceny retail za stary kabel, czyli ceny w jakiej w danym momencie był on sprzedawany, choć wiem, że mogą i zwrócić całość pieniędzy w klamrach retail price - zależy od klienta i pewnie hierarchii kabla. Kiedyś było na website idealnie wszystko wytłumaczone, ale teraz widzę, że to już tajemnica. Nie ulega wątpliwości, że w sumie mój ulubiony Transparent stał się obecnie następnym hajendowym chuliganem - ch.i.w.d.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, czy ktos ma dowiadczenie z Ultra mm2?;

 

Ja mam z głośnikowymi. Jakość brzmienia w stosunku do ceny oficjalnej... szczerze mówiąc rozczarowująca. W systemie tranzystorowym w jakim ich słuchałem przyjemniej zabrzmiały wielokrotnie tańsze Kondo SPc. Natomiast seria Reference MM2 to już są świetne kable. Niestety ich ceny szokują, nawet na rynku wtórnym.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ceny zawsze mieli wysokie, a polityka cenowa podwajania ceny przy kolejnym wyższym modelu jest co najmniej dyskusyjna...

Jadnak dźwięk jest wysokiej próby;-)

Miałem głośnikowe Ultra i Reference drugiej generacji, czyli z literkami XL za numerem seryjnym i oczywiście wyższy model jest jednoznacznie lepszy, ale niższy też jest b. dobry. Przynajmniej tak było u mnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem będzie Ultra w technologii MM niż Reference w technologii XL. Tak to widzę i słyszę, choć seria Reference w MM nie jest aż tak okrutnie droga, bez przesady - powiedziałbym, że w zasięgu audiofilskim. Dopiero od Reference XL w MM zaczynają się schody. Kiedyś było mniej problemów z tą firmą - Ultra, Reference, Reference BiCable i Reference XL do tranzystora i lampy... i święty spokój. Zarówno cenowo jak i jakościowo - obecnie świat zwariował.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.