Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na wyższy model, dzięki uprzejmości dystrybutora grają u mnie chwilowo interkonekty rca music link ultra mm2, czyli szczebelek niżej niż reference. Wykonane najnowszej technologii mm2. I choć jako jedyne grają w towarzystwie wyższych modeli uważam, że dzielnie dają radę. Wygląda na to, że Chicago ma rację.. Nowy ultra mm2 to coś jakby stary reference. Postęp jednak istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym pozycjonować, od tego są mądrzejsi. Mogę co najwyżej opisać swoje wrażenia. Nie mogę porównać bezpośrednio tego nowego ultra mm2 w wersji rca ze starym reference. w wersji rca, gdyż nie mam w tej chwili starego reference w wersji rca tak, by porównać je wypinając jeden i wpinając w to miejsce drugi. Tak byłoby miarodajnie. A pamięć ludzka jest zawodna. Ale obecnie mam w swoim systemie trzy pary TA. Są to xlr reference w technologi mm między pre Pass15 i 10, głośnikowy reference xl w technologi mm w wersji V, czyli do lampy oraz w oczekiwaniu na zamówiony ref. w najnowszej tech. mm2 właśnie ten pożyczony ultra mm2. w wersji rca. Wpięty pomiędzy pre, a monobloki CA 805 AE, które są single ended. Stąd na końcu rca, bo reszta jest zbalansowana. Uff, konkluzja jest taka, ze moim zdaniem wcale nie mam wrażenia, że ten ultra mm2 w jakikolwiek sposób ogranicza klasę dzwięku, choc teoretycznie jest w tej grupie najsłabszy. Bo jako jedyny jest z serii ultra a reszta jest reference. Ale ta teoretycznie wyższa seria nie jest mm2, a ultra jest.Stąd moje słowa, że wygląda na to, że nowy mm2 to coś jakby stary reference. Strasznie zawile to chyba opisałem. Mam nadzieję, że jakos przez to przebrnąłeś.)

Jak już dostanę nowy reference w wersji mm2 to będę mądrzejszy i być może usunę słowa "wygląda na to".

A moim zdaniem TA to bardzo dobry kierunek ))

 

P.S. Acha, Przede wszystkim pożyczyć i posłuchać u siebie.))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opis wrażeń - wcale nie jest zawiły;-)

Myślę,że warto się wymieniać spostrzeżeniami, u mnie np. sieciówki Reference z linii MM2 są znacznie lepsze od starszych w technologii XL..

A moim zdaniem TA to bardzo dobry kierunek ))

Zgadzam się, i podążam tą drogą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo musza sie wygrzewac glosnikowe Ultra mm2?

 

Trzysta fefnaście godzin, dwadzieścia pięć minut i siedemnaśie mgnień wiosny. Taki żarcik.

A na poważnie to myślę, że sam będziesz słyszał zmiany, jak będziesz je chciał usłyszeć oczywiście.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys, zakupilem tasmy Albedo, ni huhu, nie chcialy sie wygrzac, 250 godzin i mialo byc,..pach!; i graja, ..minelo 500 godzin i nie bylo pach!; ;....z niecierpliwiony brzmienia, pach sprzedalem.

To samo mialem z Argentum, z calym szacunkiem, ale kabli polskich to ja juz nie kupie.

Sorry za pisownie, niemiecki komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w kolumnach da się zauważyć różnice w brzmieniu po jakimś czasie, tak w kablach jest to problematyczne i pewnie na zasadzie niuansów. Trzeba koniecznie chcieć usłyszeć proces takiego wygrzewania kabli. Jak ktoś ma ciśnienie na tego typu historie i przede wszystkim dużo cierpliwości, to pewnie i wyłapie różnice. Ja cierpliwości do takich rzeczy nie mam i w zasadzie nie przywiązuję do kablowego grzańca wagi.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, a może i do lasu... bo to człowiek wie? Transparent, to na pewno dobra firma i zawsze będę im kibicował - choć ostatnio odlecieli w kosmos, ale przecież mają i oferty naprawdę mocno przystępne, więc zawsze jest możliwość krążenia po orbicie okołoziemskiej. W sumie zawsze mnie bardziej interesowała coltraneowska fraza niż jakiekolwiek zmiany wnoszące przez przewód, więc może mnie coś ominęło - sam nie wiem, ale dobrze mi z tym.

 

Edyt Ortograf

Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to slysze kable, przewody, gniazda, wszelakiego rodzaju zwory, wiec przywiazuje ogromna wage do okablowania, dzisiaj w nocy wyjezdzam do Polski, wiec jutro podepne MM2, kupilem bez odsluchu, ciekawe czy pobija , jedynastocentymetrowej szerokosci tasmy z USA:

Co do doswiadczenia z Albedo, ja zapamietuje dzwiek urzadzen, kabli, pamietam lata, Taki zawod.:P,,i nic od podpiecia do paru miesiecy sluchania nic sie nie zmienilo, taka sama struktura brzmienia.

 

Ciezkie, z 6 kg razem,;0)

post-31479-0-79046100-1460658112_thumb.jpg

post-31479-0-17180600-1460658123_thumb.jpg

post-31479-0-33037400-1460658133_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem,..jebiąbasem , ale takim czystym kontrabasem, słychać naturalną wibracje strun, czystością i rozdzielczością średniego basu, ten aspekt można opisać,...przestrzeń i miejsca instrumentów jest wyraźna, taka 3D, pomieszczenie mi się powiększyło,..ale czekam na swoje ulubione aspekty, które niby są, ale jakoś słabo docierają do mojego ucha, lubie bas,.. tak jak każdy , i on jest, taki że nie ma sensu sie nad nim rozpisywać, bo to jest struktura wybrzmień piękna. ale brakuje mi wykończenia wysokich tonów... biorę poprawkę na swój nowy projekt, który się wygrzewa, podoba mi się kultura ogłada, taki wciągający spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie z moimi TA MusicLink PLUS, SUPER i ULTRA oraz MusicWave PLUS, SUPER i jakiś dłużej nieużywany Transparent Audio High Performance 75-Ohm Digital Link.

Czy ktoś z Was przerabiał wymianę końcówek RCA w kablach T.A.? Te oryginalne są średniej jakości. Z jednej strony zastanawiam się nad zmianą w ULTRA a z drugiej mam jakieś obawy przed utratą oryginalności kabla. Jeżeli tak to w jakie wtyki najlepiej zainwestować?

Mam jeszcze jedną prośbę czy ktoś z Was porównywał bezpośrednio kable MusicLink SUPER i ULTRA? Wczoraj pierwszy raz dokonałem bezpośredniego porównania i trochę zawiodłem się wysokimi tonami w wyższym modelu ULTRA. W MLSuper góra była bardziej rozdzielcza, detaliczna, wręcz nieco ostra (oczywiście w granicach grania Transparenta), cały pył studia jest widoczny jak na dłoni. W ULTRA po bezpośrednim wpięciu w system zaczęło grać nieco ciemniej na górze, bardzie szeleszcząco, jak to mówię wysokie były lekko zaślinione. Oczywiście jest to efekt bardzo śladowy ale MLSuper znam bardzo dobrze i ten efekt w ML ULTRA był słyszalny. Inne aspekty są lepsze w ULTRZE ale wysokie mnie trochę zawiodły. Zacząłem zastanawiać się czy to nie wina wtyków które mimo że oryginalne to trochę przełączania przeszły. W MLSuper wtyki s prawie nowy jak zresztą cały kabel.

Dzięki za każą radę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Baron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne aspekty są lepsze w ULTRZE ale wysokie mnie trochę zawiodły. Zacząłem zastanawiać się czy to nie wina wtyków które mimo że oryginalne to trochę przełączania przeszły

Hmmm, też mam IC Ultra (drugiej generacji) i uważam, że góra jest wysokiej próby;-)

fakt, że nie jest jej b. dużo, ale za do b. detaliczna, bez ostrości i daje dużo informacji o przestrzeni i akustyce...

Może warto przeczyścić wtyki i gniazda jakimś specjalnym płynem, jak są mocno spracowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ULTRA daje mnóstwo przestrzeni, detali i klarowności ale chodzi o to że w bezpośrednim porównaniu z SUPER wysokich tonów jest poprostu mniej. Pewnych niuansów na ULTRZE nie słychać a na SUPER są podane na tacy. Ogólnie ULTRA jest bardziej zrównoważony ale chodziło o sam charakter wysokich. Kolega wczoraj mierzył te kable i wyszło że Indukcyjność w ULTRZE jest większa (22,18uH do 18,20uH), pojemność ta sama. Nie jestem elektronikiem i nie zagłębiam się w spawy techniczne ale to chyba świadczy o większym tłumieniu wysokich tonów w ML Ultra. Mierzone były pary kabli ULTRA I SUPER i pary miały identyczne parametry.

Wtyki i gniazda czyściłem specyfikiem do wtyków firmy Kontakt, ale jeszcze przeczyszczę płynem Cardasa.

Pozdrawiam

ps. Panowie tak z ciekawości. Gdzieś tam słyszałem ale chciałbym Was jeszcze zapytać. Co jest w tych puszkach w kablach RCA a co jest w puszkach kabli głośnikowych?

Edytowane przez Baron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, można posłuchać, rocka,...czyli Porcupine Tree, jutro koncert w Poznaniu, żona trze kolanami od tygodnia,...robię co mogę, ale Steven Wilson,...aby źle zaśpiewał,..choć nie sądzę, do jutra w Poznaniu na koncercie w miękkich fotelach;0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko,..na początku przewodu są widełki zakrzywione, a na końcu proste, w materiałach Transparenta kierunek wyznacza napis na puszce, a w moich przewodach są tak jakby dwa lewe, lub prawe, co jest?,..zakrzywione widełki to do kolumn, proste do wzmacniacza, wg. napisu po lewo mam proste w wzmacniaczu, a po prawo w wzmacniaczu zakrzywione, czyżby źle przylutowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.