Skocz do zawartości
IGNORED

GU-29/820B/FU-29 vs GI-30


dankam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie mogę nigdzie znaleźć angielskiej karty GI-30. Więc pytam się bardziej doświadczonych czy GU-29/820B/FU-29 można zamienić w wzmacniaczu na GI-30? Czy trzeba ustawić bias

Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cypher

ale nawet po angielsku nie potrafię na podstawie 2 kart jednoznacznie stwierdzić czy mogę stosować te lampy wymiennie. Macie może z nimi doświadczenie w tym temacie.

Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty kupiłes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

dobra cena wachałem sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak miałem ten wzmacniacz jako że wcześniej sprzedałem gm70 to myślę 30 wat z lampy Będzie super i niestety nie było tak słodko tzn

 

1.U mnie strasznie grzały sie trafa zasilające

2.Brumił i to mocno walczyłem ale do końca nie udało mi sie tego zniwelować

 

a , teraz o samym brzmieniu według mnie jest troszkę mało muzykalny i przy tym mało dynamiczny nie spodobał mi sie od pierwszego włączenia wygrzewałem go 100 h i dupa nadal bas słabiutki średnica taka sobie a na koniec strasznie śmierdzi jak działał ale to strasznie MA na kt88 jaki miałem śmierdział prze kilka dni a ten do samego końca czyli 3 miech jechał...

 

teraz pozytywy

 

1.ładna góra tzn nie natarczywa

2.podłonczyłem kolumny na scanach revelatorach dawał rade czyli plus

3. dobra cena dałem z przesyłką 700 zł

i to tyle

 

moim zdaniem lepiej grała manta którą pożyczyłem na troszkę podsumowują zakup średni według mojego odczucia ale cena nie duża sprzedałem za 850 wiedz jestem 150 do przodu i nowe doświadczenie

 

p.s powróciłem do gm70 i moich diabełków uff

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopia, noto chyba miałeś jaki zwalony egzemplarz, mój nie brumi wcale a trafa nie są nawet ciepłe po kilku godzinach grzania. Nie mam doświadczenia z lampami, lecz porównaniu z moim poprzednim wzmaku tranzystorowym (conradzie)lampa nie zostawia na nim suchej nitki. Głęboko schodzący bas jest niesamowity, jego kontrola, czysta średnica, niesamowite wysokie, stereofonia, przestrzenność w ogóle ;) Wymieniłeś sterujące na ruskie NOSy? Wyregulowałeś bias? Mój po wyjęciu z pudła grał bardzo dobrze a po tych zabiegach to już całkiem kosmos. Teraz czekam na ruskie GU29, ciekawe czy zmieni się brzmienie po wymianie lamp mocy.

 

dankam

W wątku o chińczyźnie lampowej wrzuciłem opis regulacji biasu, jak wyczaisz po są regulatory balansowe to daj mi znać ;) Aha, GU-29/820B/FU-29 występuje jeszcze pod nazwą 3E29, jak zbadasz sprawę GI-30 to napisz na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem mantę V5, stunigowałem ją poprzez wymianę kondensatorów potencjometru i okablowania toru wejściowego i lamp na rosyjskie nos, będę miał porównanie, oby mój egzemplarz nie śmierdział i buczał bo szkoda czasu na kolejne zmiany, w między czasie testowałem też nada 320bee i z mantą nie miał szans w moim systemie, dobrze sobie dawał radę pre Attique Sound Lab w ampli HK jako końcówką mocy, ale to były brakowało czaru lampowej średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskim wzmacniaczom najczęściej śmierdzą nogi. ja nie wytrzymałem, i wypierdzieliłem w piguły te gumy. Zamiast nich przykręciłem estetyczne nóżki "pobrane" od martwego "dawcy" - starego Pioneera którego kupiłem na części. Nogi od niego są stare, już dawno zwietrzały i nie śmierdzą ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych paru godzinach odsłuchu i musze stwierdzić że ten kto porównywał audioromy fu29 do manty v5 musiał słuchać jej na bardzo skutecznych kolumnach aby wogóle stwierdzić podobieństwo dźwięku. Dynamika i ilość powietrza jaką z paczek wyciska audioromy jest zadziwiająca, manta nie potrawiła tego w 1/5. Bas schodzi dużo nisko i pomimo że basrefleksy dmuchają za blisko sciany, trzymany jest w ryzach i się nie rozłazi. Całe pasmo jest wyrównane i nie żadna z sekcji się nie wyróżnia. To na gorąco zobaczymy po dalszym wygrzewaniu, na razie to jeszcze niewygrzany sprzet choć nie nowy. Zamawiam już rosyjskie NOS-y lamp sterujących i zobaczę jak to wpłynie na zmianę.

Nic nie śmierdzi ;), trafa po przyłozeniu ucha do puszki z nimi troszkę słychać ale naszczęsćie mniej niż w mancie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odświeżam wątek.

 

Panowie, jaka jest różnica pomiędzy tym typoszeregiem, a KT88/6550. Chodzi mi o podstawowe różnice w brzmieniu jakie można uzyskać aplikując te lampy w stopniu mocy.

 

Czy ktoś może podzielić się wiedzą i doświadczeniami na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.