Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer co wybrać?


leopard33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, parę dni temu kupiłem Paradigma PS-1000, fajny sprzęt ale niestety nie do moich warunków (16m i żelbet) basu jest bardzo dużo (najwięcej chyba u sąsiadów) ale zero kontroli nad nim, mam ograniczone możliwości jego ustawienia i musi stać pod ścianą co jeszcze dodatkowo ten efekt pogłębia.

Do tej pory na próbę miałem samochodowy głośnik JL Audio 10W3v2 w porządnej zamkniętej skrzyni, zasilałem końcówką mocy Technics SE-A800S i byłem bardzo zadowolony, woofer też stał pod ścianą ale w całym pokoju bas był równomierny, w przypadku PS-1000 jest całkiem na odwrót, w kuchni jest szok a w łazience nie da rady "posiedzieć".

Miejsce JL jednak jest w samochodzie i tam też właśnie wrócił, a ja kombinuję co z PS-1000, czy głośnik z niego dało by się "zamknąć" w nowej skrzynce?? Czy ktoś próbował już takiego rozwiązania?? A może lepiej go sprzedać i poszukać takiego samego JL do domu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się odciąć dolne częstotliwości z głównych głosników - w ten sposób unikniesz podbicia w tym paśmie.

Lokalizacja - może spróbuj skierowac wylot BR w stronę pokoju - nie na ścianę. Odległość od ściany też jest ważna. Może uda Ci się znaleźć miejsce, które da możliwość pracy w otwartym polu.

Akustyka pomieszczenia - może brakuje wytłumienia? Może coś w rodzaju ćwierćwałków w naroznikach trochę by pomogło.

Częstotliwość odcięcia - możliwie jak najniżej

 

Nie próbowałem zbytnio walczyć ze zbyt natrętnym subem - ponieważ tego używam tylko do kina domowego. Jak dla mnie nadmiar niskich częstotliwości w kinie domowym - możne w niektórych scenach filmowych okazać się zaleta sprzętu :)

 

Nie radze przerabiać tak fajnego subwoofera. Tak został wymyślony i tak już musi pozostać. Jeżeli zobaczysz sobie do środka, głosnik nie jest wcale zbyt rewelacyjnej jakości. Sprawdza się znakomicie w zastosowanych przez firme Paradigm rozwiązaniu. Wcale nie musi się jednak sprawdzać jako typowa konstrukcja BR lub zamknięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniami już kombinowałem i z każdym miejscem gdzie może stać też, niestety tak jak pisałem bloki z "klocków" nie sprzyjają przy zabawie z KD. Też tak myślę żeby go "nie psuć", pewnie go sprzedam i będę kombinował z zamkniętą skrzynią, przy okazji czy końcówki Rotela nadają się do zasilania Woofera?, widziałem że można je zmostkować i miałbym większy wybór głośników.

Co do wygłuszenia to na wiosnę planuje odnowienie pokoju i co idzie za KD małą zabawę z gips-kartonem, przy tej okazji zastanawiam się czy jest sposób na wygłuszenie jakoś mieszkania, tz. co mógłbym położyć na ściany i sufit aby odizolować się w jakimś stopniu od żelbetu, myślałem o cienkich płytach karton-gipsowych i coś pod nie. Jedynym warunkiem żebym mógł to wykonać jest grubość takiej ścianki, mam mały pokój i dodatkowe go zmniejszanie nie wchodzi w grę. Czy jest jakiś sprytny sposób, czy sam karton-gips coś da??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale PS-1000 ma dziwną konstrukcję, głośnik jest cały w skrzyni, coś podobnego do skrzyni Band-Pass i po zatkaniu 3/3 otworów jest.....całkowita cisza :( jak zatkam 2/3 prawie nie ma różnicy, myślałem jeszcze nad patentem ze słomkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyty gipsowokartonowe w znacznym stopniu pochłoną niskie częstotliwosci. Położysz je na ścianie i może się okazać, że PS1000 to za mało :) Poczekaj do wiosny.

Póki co...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Spróbuj z tymi słomkami...może akurat zadziała (?). Metoda prosta i tania.

Zatkaj tak wszystkie 3 otwory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaamar1...dzięki, czytałem już wcześniej, stąd podpatrzyłem pomysł słomek, już jak przywiozłem swoje Studio20 do tego mieszkania wiedziałem że nie będzie łatwo, przy tak małych głośnikach z basreflexem już jest problem z basem, ciekawy jestem jak w tych warunkach zagrają Monitory9, zaopatrzę się w większą ilość słomek :) Wydaje mi się że lekarstwem będzie porządna zamknięta skrzynia i jakiś fajny 12" głośniczek. Czym lepiej zasilić taki woofer, wzmakiem panelowym (gdzie ewentualnie takiego szukać) czy dodatkową końcówką, mam jeszcze tego Technicsa, ale do niego potrzebuję głośnika dwu-cewkowego a do tekiej końcówki np. Rotela z możliwością zmostkowania zwykły głośniczek, łatwiej coś wyszukać ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przesadziłem tylko z PS-1000 :) ale tylko dlatego że była to transakcja wiązana, zależało mi na centralnym CC-360v.4 z serii Monitor a koleś sprzedawał cały zastaw, myślałem że jakoś uda się nad wooferem zapanować ale nic z tego, Monitory9 mam już ładnych parę lat i nie mam zamiaru ich się pozbywać, całą resztę więc dobieram do nich z założeniem wykorzystania tego zestawu po przeprowadzce za jakieś 2lata, bez sensu jest kupować teraz coś czego potem nie wykorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TEMACIE CO LEPSZE "Mercedes" CZY "Bmw" DYSKUSJĘ JAK W NASZYM RZĄDZIE A NA POMYSŁ WYGŁUSZENIA (przynajmniej poprawy) MIESZKANIA WIDZĘ ŻE MOCNYCH NIE MA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo, radzę nie krzyczeć, bo nie wszystkim się to będzie podobało :o)

 

po drugie tematy z akustyką wiele razy były poruszane na forum i używając wyszukiwarki można się sporo dowiedzieć ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.