Skocz do zawartości
IGNORED

HECO Metas 500 czy KEF iQ7 lubiQ70


loost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem zestaw:

wzmacniacz: PIONEER A6

cd: PIONEER D6

Do tego kolumny HECO metas 500.

Wszystko gra OK jednak brakuje mi trochę środka i wydaje mi sie że jest za duzo basu.

Zastanawiam sie nad zmianą kolumn na KEF iQ7 lub iQ70.

Czy w moim 19m2 pokoju to dobre rozwiązanie?

Proszę o wszelkie sugestie uzytkowników KEF'ów w szczególności.

Czy KEFy z tm sprzętem zagrają dobrze? Czy znowu nie okaże się że basu jest za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem DENONA 500 oraz 700, było OK ale na Source Direct grał jakoś tak płasko.

Na LOUDNESie było OK, ale nie o to mi chodziło.

Potem koleś podłączył mi tego PIONEERa i różnica był ogromna. Czystość dźwięku, przestrzeń nie do porównania. Dlatego wybrałem Pioneera.

Dzisiaj wymieniłem interconnecty na KLOTZ. Te grają duuuużo lepiej.

Ale teraz myslę o zmianie kolumn na KEF iQ7 lub iQ70. Nie mam mozliwości posłuchania ich ale czytałem dużo dobrego na ich temat. Nie jestem zwolennikiem miękkiego bardzo niskiego basu a KEFy mają pasmo od 33Hz więc powinno byc OK. Słyszałem że są bardzo analityczne i szczegółowe a i basem potrafią kopnąć jak trzeba, ale tak tylko czytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem szczęśliwym użytkownikiem KEF 1Q70 w 16 mkw. Basu jest troszeczke za dużo ale jak na razie pomieszczenie jest słabo wytłumione. Ilości basu nigdy nie zmniejszysz, możesz najwyżej lepiej go kontrolować a KEFY sobie radzą.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam metasy i niedawno próbowałem srebrnych ic {wczesniej miedz} i powinno to zbliżyć dzwięk do twoich oczekiwań. {to nie były subtelne zmiany}. Odstaw od sciany. 2x tylny BR. mozna i całkiem pozatykać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

zamieniłem HECO na KEF IQ70 i to był strzał w dziesiątkę. Wymieniłem interconnecty na robione na zamówienie. Brzmienie jest bajeczne. Srodek, nie ma co komentować jak to w KEF'ach idealny, bas i góra jak dla mnie bajka - idealne. Kable do nich mam QED Silver Anniversry, podobno neutralne. Po gwarancji wymienię im kable wewnątrz bo podobno są kiepskie. Udało mi się kupić KEF'y naprawdę tanio.

Jestem zadowolony w 100% i polecam je. Początkowo stały na oryginalnych podstawkach, teraz postawiłem je na kolcach i jest jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jak chcesz dobry sprzet unikaj

-Kefa nawet serii Reference

-pionka Air - syf nad syfy

- Heco tanich Supermarketowych tandet

A jak chcesz cos fajnego kup

-Arcama

-Ca.audio

-Jamo model d450 ale nie przeplacaj mozna wyrwac za 2 tys nowki kpl!!!

-Monitor audio Silver RS6 lub 8

-quady L22

jezeli chodzi o tanie kable queda 300 tube nie silvera bo to kolejna porazka !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Heco tanich Supermarketowych tandet

 

ta tania tandeta zagrała lepiej od nie jednych audiofilskich kolumn , oczywiscie twoja wypowiedzi poparte są odsłuchem w/w kolumn... słuchaleś metasów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego tak jedziesz po tych wszystkich kolumnach. Ja jestem zadowolony z KEF'ów.

Swoją drogą ciekawe dlaczego trudno znaleźć używane KEF'y, a może są po prostu dobre i ludzie się ich nie pozbywają. Co do JAMO to ja akurat słyszałem że to kicha. Ale weź również pod uwagę że każdy człowiek słyszy inaczej i może dla ciebie KEF to lipa a dla kogoś innego - nie. I na odwrót oczywiście. Znam przypadki że sprzęt za 20 kpln zagrał gorzej, a może nie gorzej tylko po prostu mniej się podobało brzmienie od innego budżetowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie KEF iQ7 to bardzo dobre kolumny - słyszałem je kiedyś na odsłuchu razem z dzielonym Advance Acosutic MPP206 i MAA406 i CD MCD-203II. Dźwięk był przyjemny i miał kopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się w 100 %, właśnie jestem po odsłuchu Heco Metas 500 + denon avc-a1sr - dla mnie rewelacja, czystość, neutralność, dynamika ... poprostu chce się tego słuchać.

 

pozdrawiam

 

P.S. - a co najśmieszniejsze - wcześniej celowałem z głośnikami ze 2 - 3 połki wyżej cenowo. Zostają u mnie Heco, jutro ide dokupić tylko metasub do kompletu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem KEF-IQ7 i jedno powiem są to głośniki chimeryczne i potrzebują czasu na wygrzanie się oraz z byle badziewiem nie zagrają wspaniale !!!, musi być dobry wzmak oraz kable i to najlepiej w biwiringu u mnie to są na dzień dzisiejszy VDH Wind mkII , The BREEZE HYBRID, IC Sonusoliva,i sieciówka Shunyata Diamondback + Vincent pokój 20m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heco są naprawdę świetne, a w swojej cenie wręcz wybitne.

Co do określeń typu dobry wzmak itd. podchodzę z uśmiechem na twarzy, przesłuchałem już sporo sprzętu w różnych półkach cenowych i stwierdziłem, że można się czasem nieźle zdziwić :)

Co do głośników - nie ma czegoś takiego jak głośniki do określonego repertuaru, dobre głośniki sprawdzą się znakomicie w każdym, problem polega na tym że często ludzie szukają odstępstw od neutralności brzmienia, a wzorcem powinny być dla nas standardy studia nagrań, to właśnie tam się przygotowuje dla nas ten różny repertuar. Ja uważam, że trzeba szukać sprzętu maksymalnie liniowego i naturalnego, bez podbarwień, a wtedy sprawdzi się w różnej muzyce, oczywiście jeden album będzie brzmiał lepiej, drugi gorzej - ale to jest dokładnie tak jak z obrazem w kinie - każdy wygląda inaczej, a kluczem jest ekran/rzutnik który wiernie odda nam barwy i kontury obrazu.

 

pozdrawiam

Piotras

 

P.S. Jestem jak najbardziej za klubem Heco :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Heco Metas 500 miałem okazję posłuchać i bezpośrednio porównać z Wharfedale Pacific 40. Metasy były po 1250/sztuka Pacific po 2600.Rózniaca w cenie ogromna i w odsłuchu również ale na plus dla Heco! Zdecydowanie lepsza, wręcz idelana scena, wszystko wyraźne i bez podbarwień. Góra, środek gra przepieknie, lekko i przestrzennie. Dół troszkę słabszy ale gra, nie dudni. Nie zawsze droższe=lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.