Skocz do zawartości
IGNORED

HECO Metas 500 czy KEF iQ7 lubiQ70


loost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem zestaw:

wzmacniacz: PIONEER A6

cd: PIONEER D6

Do tego kolumny HECO metas 500.

Wszystko gra OK jednak brakuje mi trochę środka i wydaje mi sie że jest za duzo basu.

Zastanawiam sie nad zmianą kolumn na KEF iQ7 lub iQ70.

Czy w moim 19m2 pokoju to dobre rozwiązanie?

Proszę o wszelkie sugestie uzytkowników KEF'ów w szczególności.

Czy KEFy z tm sprzętem zagrają dobrze? Czy znowu nie okaże się że basu jest za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam, że kefy mają zdecydowanie za mało basu......średnica+góra ok!!!

a tak na marginesie, czemu wybrałeś zestaw pioniera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem DENONA 500 oraz 700, było OK ale na Source Direct grał jakoś tak płasko.

Na LOUDNESie było OK, ale nie o to mi chodziło.

Potem koleś podłączył mi tego PIONEERa i różnica był ogromna. Czystość dźwięku, przestrzeń nie do porównania. Dlatego wybrałem Pioneera.

Dzisiaj wymieniłem interconnecty na KLOTZ. Te grają duuuużo lepiej.

Ale teraz myslę o zmianie kolumn na KEF iQ7 lub iQ70. Nie mam mozliwości posłuchania ich ale czytałem dużo dobrego na ich temat. Nie jestem zwolennikiem miękkiego bardzo niskiego basu a KEFy mają pasmo od 33Hz więc powinno byc OK. Słyszałem że są bardzo analityczne i szczegółowe a i basem potrafią kopnąć jak trzeba, ale tak tylko czytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem szczęśliwym użytkownikiem KEF 1Q70 w 16 mkw. Basu jest troszeczke za dużo ale jak na razie pomieszczenie jest słabo wytłumione. Ilości basu nigdy nie zmniejszysz, możesz najwyżej lepiej go kontrolować a KEFY sobie radzą.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam metasy i niedawno próbowałem srebrnych ic {wczesniej miedz} i powinno to zbliżyć dzwięk do twoich oczekiwań. {to nie były subtelne zmiany}. Odstaw od sciany. 2x tylny BR. mozna i całkiem pozatykać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

zamieniłem HECO na KEF IQ70 i to był strzał w dziesiątkę. Wymieniłem interconnecty na robione na zamówienie. Brzmienie jest bajeczne. Srodek, nie ma co komentować jak to w KEF'ach idealny, bas i góra jak dla mnie bajka - idealne. Kable do nich mam QED Silver Anniversry, podobno neutralne. Po gwarancji wymienię im kable wewnątrz bo podobno są kiepskie. Udało mi się kupić KEF'y naprawdę tanio.

Jestem zadowolony w 100% i polecam je. Początkowo stały na oryginalnych podstawkach, teraz postawiłem je na kolcach i jest jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jak chcesz dobry sprzet unikaj

-Kefa nawet serii Reference

-pionka Air - syf nad syfy

- Heco tanich Supermarketowych tandet

A jak chcesz cos fajnego kup

-Arcama

-Ca.audio

-Jamo model d450 ale nie przeplacaj mozna wyrwac za 2 tys nowki kpl!!!

-Monitor audio Silver RS6 lub 8

-quady L22

jezeli chodzi o tanie kable queda 300 tube nie silvera bo to kolejna porazka !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Heco tanich Supermarketowych tandet

 

ta tania tandeta zagrała lepiej od nie jednych audiofilskich kolumn , oczywiscie twoja wypowiedzi poparte są odsłuchem w/w kolumn... słuchaleś metasów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego tak jedziesz po tych wszystkich kolumnach. Ja jestem zadowolony z KEF'ów.

Swoją drogą ciekawe dlaczego trudno znaleźć używane KEF'y, a może są po prostu dobre i ludzie się ich nie pozbywają. Co do JAMO to ja akurat słyszałem że to kicha. Ale weź również pod uwagę że każdy człowiek słyszy inaczej i może dla ciebie KEF to lipa a dla kogoś innego - nie. I na odwrót oczywiście. Znam przypadki że sprzęt za 20 kpln zagrał gorzej, a może nie gorzej tylko po prostu mniej się podobało brzmienie od innego budżetowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie KEF iQ7 to bardzo dobre kolumny - słyszałem je kiedyś na odsłuchu razem z dzielonym Advance Acosutic MPP206 i MAA406 i CD MCD-203II. Dźwięk był przyjemny i miał kopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się w 100 %, właśnie jestem po odsłuchu Heco Metas 500 + denon avc-a1sr - dla mnie rewelacja, czystość, neutralność, dynamika ... poprostu chce się tego słuchać.

 

pozdrawiam

 

P.S. - a co najśmieszniejsze - wcześniej celowałem z głośnikami ze 2 - 3 połki wyżej cenowo. Zostają u mnie Heco, jutro ide dokupić tylko metasub do kompletu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się jeszcze repertuar. Nie ma kolumn które byłyby idealne do każdej muzyki. Kiedyś też byłem naiwny i szukałem "uniwersalnych" kolumn :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem KEF-IQ7 i jedno powiem są to głośniki chimeryczne i potrzebują czasu na wygrzanie się oraz z byle badziewiem nie zagrają wspaniale !!!, musi być dobry wzmak oraz kable i to najlepiej w biwiringu u mnie to są na dzień dzisiejszy VDH Wind mkII , The BREEZE HYBRID, IC Sonusoliva,i sieciówka Shunyata Diamondback + Vincent pokój 20m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heco są naprawdę świetne, a w swojej cenie wręcz wybitne.

Co do określeń typu dobry wzmak itd. podchodzę z uśmiechem na twarzy, przesłuchałem już sporo sprzętu w różnych półkach cenowych i stwierdziłem, że można się czasem nieźle zdziwić :)

Co do głośników - nie ma czegoś takiego jak głośniki do określonego repertuaru, dobre głośniki sprawdzą się znakomicie w każdym, problem polega na tym że często ludzie szukają odstępstw od neutralności brzmienia, a wzorcem powinny być dla nas standardy studia nagrań, to właśnie tam się przygotowuje dla nas ten różny repertuar. Ja uważam, że trzeba szukać sprzętu maksymalnie liniowego i naturalnego, bez podbarwień, a wtedy sprawdzi się w różnej muzyce, oczywiście jeden album będzie brzmiał lepiej, drugi gorzej - ale to jest dokładnie tak jak z obrazem w kinie - każdy wygląda inaczej, a kluczem jest ekran/rzutnik który wiernie odda nam barwy i kontury obrazu.

 

pozdrawiam

Piotras

 

P.S. Jestem jak najbardziej za klubem Heco :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heco Metas 500 miałem okazję posłuchać i bezpośrednio porównać z Wharfedale Pacific 40. Metasy były po 1250/sztuka Pacific po 2600.Rózniaca w cenie ogromna i w odsłuchu również ale na plus dla Heco! Zdecydowanie lepsza, wręcz idelana scena, wszystko wyraźne i bez podbarwień. Góra, środek gra przepieknie, lekko i przestrzennie. Dół troszkę słabszy ale gra, nie dudni. Nie zawsze droższe=lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.