Skocz do zawartości
IGNORED

thorens td 145 przydźwięk z silnika


jac660

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

właśnie nabyłam na a.....gro gramo jak wyżej. Piękny sprzęt, znakomity dźwięk i tylko jeden problem. W momencie włączenia napędu i podczas jego pracy słychać wyraźny przydźwięk w głośnikach.

Co z tym zrobić, od czego zacząć?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>conri

oczywiście, właściwie to było odblokowane, rozumiem, że to te dwie śruby od dołu, i powinny być poluzowane? zresztą przydźwięk jest elektryczny, a nie mechaniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w mojej 145.

 

Spróbuj obłożyć folią aluminiową plastikową skrzyneczkę pod ramieniem. Zaraz obok niej znajduje się układ elektryczny, który powoduje brumienie - jego też możesz oblepić aluminium - to chyba jakiś kondensator, czy coś.

 

U mnie pomogło

 

Do tego wyprowadziłem uziemienie z kabli sygnałowych i puściłem osobnym drutem do obudowy wzmacniacza.

 

Teraz jest wreszcie dobrze

 

P.S. To Ty kupiłeś tą srebrną 145? Za grosze...

 

Jeżeli tak, to gratuluję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, popróbuję potweakować ;)nie wiem czy mamy ten sam patefon na myśli, ale to ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak widać nie przepłaciłem :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czyli ten sam. Masz szczęście, że mnie wtedy nie było, bo na pewno tak tanio byś go nie kupił.

 

Co do masy to chodzi tu o szary kabelek wychodzący z ramienia. Trzeba go wylutować z płytki z kabelkami sygnałowymi (znajduje się ona w skrzyneczce, którą należy ładnie obłożyć folią aluminiową). Kabelek ten połączyłem z innym kablem, który łączy i uziemia chasis i sub-chasis ( na pewno łatwo go znajdziesz. Cała ta operacja nie jest szczególnie potrzebna - ja zrobiłem to przy okazji wymiany kabla sygnałowego. Na sam początek radzę Ci pokombinować z izolacją folią aluminiową.

 

Zrób sobie "płytkę aluminiową" (np. z poskładanej kilka razy folii alu). Otwórz skrzynię gramofonu, podłącz go do prądu (uważaj!) i do wzmacniacza, odkręć głośność i uruchom silniczek. W środku postaraj się zrobioną wcześniej płytką oddzielać w/w skrzynkę od fal elektromagnetycznych wydzielanych przez położone blisko niej przewody i inne elektryczne śmieci. Obniżanie się poziomu głośności brumienia w odpowiednich konfiguracjach uświadomi Ci co z sobą nie gra. To taka gra w "ciepło-zimno".

 

Dobrym pomysłem jest też wyodrębnienie trafa poza obudowę.

 

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi sreberkami to nic wesołego...:((( spróbowałem, zrobiłem jakieś zwarcie, pierdyknęło, błysnęło, zaśmierdziało i ....nic się nie stało :))) zacząłem inaczej szukać. zlokalizowałem przyczynę w ramieniu, w pewnej pozycji przestawało brumić, więc próbowałem zwierać kabelkiem masy różnych części ramienia z (oddzieloną już od masy sygnału) masą gramofonu. i okazało się, że umasienie ramienia jest niewystarczające. puściłem więc dodatkowy kabelek od masy ramienia do masy gramo. i jest gites! :))) alleluja.

 

conri, a ty nic nie wiesz na temat tej wkładki (ortofon vms 30 mk II)?

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkie VMS'y -DOBRA SZTUKA.Trzymaj nie pozbywaj sie pochopnie,Chyba że "na zupke " zabraknie .Ale wtedy i chatoubraine będzie :))

To wkładki satrej generacji. ale gdzie do nich tym wspolczesnym Red'om itp.Gdyby jeszcze szli był bardziej finezyjny.A tu tylko i aż sferyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, gra kapitalnie, chociaż brakuje mi trochę twardego środka, ale tweakowanie jeszcze przede mną. widziałem na ebayu ofryginalną igłę do tego za ok 350 zeta, grubo trochę..., w lp gear 99 dolców, tyż sporo, w north 56 zeta, ale jak to będzie grało...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

Czekam na opisy efektów tweaków.

Ja bawiłem się moim 160 ale zmieniałem po kilka rzeczy na raz i trudno mi powiedzieć co daje jakie efekty. Generalnie jednak miałem wrażenie że jest coraz lepiej

Tweaki oczywiście ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec widze, ze Conri zasugerowal sie literka "S" w symbolu VMS i napisal, ze ta wkladka ma szlif sferyczny. To nie jest prawda.

 

VMS30 mkII ma szlif fine line.

 

Zreszta tak jest do dzis u Ortofona, ze we wszystkich seriach ktore w nazwie zawieraja liczby, mozemy zidentyfikowac rodzaj szlifu:

 

10 - eliptyk

20 - eliptyk, ale na bardziej wyrafinowanym cantileverze

30 - fine line

40 - Fritz Gyger

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweaki dla td 145 są badrzo wskazane. Ja zaczęłem od masywnego dna z MDF-u. 1,5 cm decha ustawiona została na 3 kolcach. Dociążyło to gramofon i spowodowało, że stał się o wiele bardziej stabilny (wcześniej lekkie pyknięcie powodowało przeskakiwanie płyty). Teraz jest już dobrze. Kolce dzięki możliwości regulacji pozwoliły na dokładne wypoziomowanie - no i wyglądają czadersko.

Teraz w kolejce wyłożenie sub-chasis matą korkową - dynamat uznałem za zbyt ciężki - będzie się nadawał na wytłumienie chasis - no i subplatera.

 

W kolejce sme 3009, ale to chyba dopiero po jakiejś soczystej podwyżce w robocie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dno zostawię na koniec, nie wydaję mi się, żeby dało to jakąś poprawę soniczną bo plinta z tworzywa jest i tak bardzo sztywna, ale zobaczymy. jeśli ci przeskakiwało przy byle dotknięciu to może z zawieszeniem masz cóś nie tak, bo u mnie można skakać, pukać i nic się nie dzieje. zacznę od kabla sygnałowego, potem wygłuszenie, może dziś kupię matę bitumiczną. następnie ceramiczne łożysko. wymieniłbym okablowanie ramienia, ale nie bardzo wiem na co.

 

będę informował o postępach.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt... początkowo zawieszenie miałem nieco rozregulowane (kilka godzin z poziomicą, czyszczenie i dokręcane bardzo pomogło). Wiekszym problemem jest niestety to, że nie posiadam odpowiedniego miejsca pod gramofon, który stoi na niedużym stoliku - dociążenie w związku z tym bardzo mu pomogło.

 

Facet od tweaków z analogdept twierdzi, że solidne dno to pierwszy i najważniejszy krok.

Plinta u Ciebie jest z tworzywa? U mnie MDF obity aluminium - bardzo solidna robota. Po dodaniu dna bardzo się to wszystko usztywniło

 

Kabel sygnałowy też wymieniłem - użyłem kabli mikrofonowych Klotz'a i wtyków Nakamichi. Różnica niesamowita! Przejrzystość dźwięku wzrosła we wszystkich zakresach a bas stał się łatwiejszy do kontroli. Kilka dni temu zamówiłem w sklepie z audio nowe okablowanie Pro-ject'a - po Świętach instalacja... zobaczymy co będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotz funkcjonuje jako IC, natomiast Pro-ject będzie siedział w środku ramienia. Uznałem, że 30-to letnie przewody w ramieniu to jednak lekka przesada - pewnie są całkowicie utlenione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet mówił że wyjdą jakieś 35 zeta (!), więc pewnie miedź. Ale zawsze to lepiej niz jakieś starocie. Czekam aż je dla mnie sprowadzi. Powinny być na dniach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem ic na klotzka i ... sam nie wiem, za krótko słuchałem na oryginalnym i trudno mi porównać. było super i jest super. chyba posłucham z miesiąc na klocku i z powrotem zalutuję oryginał dla porównania.

w unitrze g601a wymiana oryginału na klotza dała ogromną poprawę, tu...nie wiem.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.