Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w ustawieniu kina w salonie 20m2


BartekG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Niestety sam sobie nie mogę poradzić. Jestem po rozmowach z instalatorem ale również nie pomógł w sposób wystarczający :)

 

Jutro mam spotkanie z elektrykiem, który ma pociągnąć wszystko w mieszkaniu. Może zrobić mi peszle itd. pod kino. Jest to nowe mieszkanie i na to będą tynki maszynowe. Dobrze byłoby chociaż część zaprojektować dobrze aby nie kuć wszystkiego po oddaniu mieszkania (pakując się w kolejne koszta).

 

Salon jest otwarty z kuchnią, kuchnie może w przyszłości będzie oddzielał mini barek, albo tafla szkła.

 

Co do wymagań. Kolumny do max 5000 zł, fajnie jeśli by jakoś grały w stereo (obecnie na 12 metrach mam tannoy m2 + stare onkyo tx-ds555 + komputer i kabel za "2 zł" ;). Miałem przyjemność słuchania sprzętu bardzo fajnego i różnicę słyszę (np. sennheiser orfeus).

 

W mieszkaniu chciałbym jakiegoś lcd, a potem (albo od razu zobaczymy jak wyjdzie z funduszami) rzutnik. Planowo tv na ściance na przeciwko kanapy, ekran od sufitu zasłaniający tv. (odległość powiedzmy 5m)

 

Niestety kompletnie nie wiem co zrobić z głośnikami przednimi. Tyły to pół biedy, będą blisko najwyżej.

 

Wszelkie głośniki sufitowe sensowne ze względu na koszty odpadają.

 

Jeśli powiecie, że takie kwadraciki bose na 20m2 (z kuchnią itd dużo więcej) będą grały w stereo jak moje tannoye m2 na 12m2 to problem rozwiązany :)

 

Drugi problem to wielkość ekranu, z wyliczeń wychodzi taki na ponad 110 cali i wtedy zasłaniałyby korytarz (około 260cm szerokości). Jeśli taki duży i rzutnik nad kanapą to odpadają żyrandole i to zmienia układ elektryki.

 

Trzymam za Was kciuki.

 

Serdecznie Pozdrawiam,

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru kolumn... proponuję wybrać kolumny naścienne. Są one dostępne np w ofercie firmy Paradigm ...

 

Fronty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Centralne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że będzie to dobra opcja ze wzgl na mocno ograniczone możliwości ustawienia kolumn podłogowych lub podstawkowych.

post-18999-100008901 1229613120_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze wybrac cos z oferty :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Np :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub z droższych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj jednak będziesz musiał sam wykonać odbudowę - i albo będą one wpuszczone w ścianę - o ile dasz radę, albo będą zawieszone tak jak miało to miejsce w przypadku kolumn z mojej poprzedniej propozycji.

 

Możesz pomyśleć, czy to co zaproponowałem będzie Ci odpowiadało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

 

Wydaje mi się, że tam się zmieszczą. Płyta grzejna nie będzie na pewno do samego końca blatu. Okap jakiś sprytny. I akurat powinno być.

 

Ta propozycja naściennych "dużych" mi odpowiada. Niestety wkuwać się będzie problem bo ścianka 12cm i za dużo zachodu.

 

Na jakiej wysokości powinny mniej więcej być? Blat kończy się na 91 cm. Musiałyby być zaraz nad blatem?

 

Np. 10cm nad blatem? Czy mogą być wyżej?

 

Nie kupuję kolumn już teraz, ale o tych paradigm serii cinema to za dużo testów nie widzę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Twoim rysunkiem kolumny podłogowe/podstawkowe skutecznie utrudnią użytkowanie pomieszczenia o którym mowa.

Kolumny naścienne nie zajmują wiele przestrzeni a więc w tym przypadku mogą okazać się ciekawym pomysłem.

Być może uda Ci się znaleźć coś podobnego - poszukaj na necie lub może ktoś z forumowiczów zrobi to za Ciebie ;)

 

Co do opinii nt serii Cinema:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na jakie wysokości umieścić kolumny : Teoretycznie głośnik wysokotonowy na wysokości uszu. Kilka cm wyżej nie zrobi różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taka opcja się zmieści - może i lepsza.

Będzie kłopot w przypadku użycia projektora - bo trochę za ciasno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy tak może być czy nie.

 

Zakładając odległość powiedzmy 4.5m nie wiem jaki telewizor będzie. Wydaje mi się, że 46cali. Wtedy to ma szerokość 110cm (jakiś pierwszy z brzegu sharp). Zostaje nam niecałe 25cm na stronę.

 

Odległość pomiędzy głośnikami jakieś 140cm - to chyba mało na sensowne stereo.

 

Co do ekranu, ten i tak musi być transparentny dla dźwięku bo centralny będzie pod tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to znaczenie, to chciałby aby to grało z amplitunerem typu Onkyo TX-NR905S (ważny jest dla mnie upscalling naszego kochanego sygnału do HD), źródło pewnie ps3 i jakiś specjalny komputer pc (bądź popcorn czy squizzbox) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

Jezeli 25 cm z kazdej strony to glosniki powinny sie zmiescic. Sluchajac stereo najlepiej wychodzic z nimi przynajmniej metr do przodu i troche na boki, po odsluchu do sciany. Cos za cos. W kinie bedzie ok. Dobrze zeby fronty nie mialy bass reflexu z tylu. To raczej niezbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

Jezeli chodzi o glosniki na tyl proponuje zagladnac do oferty Adam Audio. Byly na AS i graly bardzo ladnie. Fronty i central tej samej firmy. Jezeli masz 5k to ja na twoim miejscu poki co dal bym Tannoye na tyl(zaslep br). Cale 5k przeznacz na fronty, wtedy bedzie to jakos gralo w stereo. Bylem w podobnej sytuacji. Teraz M2 graja u mnie z tylu i mowiac szczerze bardzo dobrze sobie radza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Wstępnie będzie wersja gdzie fronty nie będą obok telewizora. Ta ścianka ma 150cm, więc nie zostawiłbym sobie miejsca na błąd - ani na większe głośniki.

 

Raz jeszcze dzięki za pomoc, teraz pewnie jakiś rok zanim to wszystko zamontuje :( (mieszkanie do odbioru w czerwcu). Dzięki Wam uniknąłem trochę kosztów związanych z kuciem ścian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kto by pomyślał, że minął już rok :) Mieszkamy z narzeczoną ponad 2 miesiące i mimo, że konto zostało wyczyszczone to czas wrócić do sprzętu :)

 

Dzięki Waszym poradom została wykonana instalacja. Parę rzeczy się zmieniło.

 

Na chwilę obecną szukamy głośników, bo na nic innego nie ma kasy. Budżet to 2k-4k max. Pewnie i tak będą na raty więc można trochę podejść z ceną jeśli będzie bardzo warto.

 

Podłączone pod to co stoi czyli stare onkyo tx-ds555. Amplituner pewnie za kilka miesięcy do kupienia, może już pojawią się używki z dekoderami HD.

 

Wymagania to 85-90% filmy z tv, divx, blue ray. Reszta muzyka i z czasem proporcje się zmieniają na korzyść muzyki.

 

Pytanie podstawowe:

Czy wiszące głośniki (tam gdzie kable) czy 2 fronty stojące. Ze wszystkich bardzo pasują mi te paradigm 110ct(ładne i stosunkowo duże) i w sumie nie znalazłem nic ciekawszego.

 

Jeśli stojące fronty to na zdjęciu widać gdzie musiałyby się zmieścić (obok telewizora) oraz poniżej ekranu. Jeśli ktoś ma propozycje to tylko coś czarnego w lakierze (pianino itp.)

 

Tutaj oczywiście pojawia się kwestia odległości pomiędzy głośnikami.

 

Pytanko - czy jeśli zmienię ekran na lepszy w przyszłości to czy zjedzie niżej?( obecnie jest 110cm od ziemi i jest trochę za wysoko). Mieszkanie ma prawie 280cm wysokości.

 

Odległość od głowy do ekranu jakieś 470cm, ścianka na tylne około 30cm (w linii żaluzji jest przewód).

 

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia (na forum można wrzucić tylko 3) jak to wyszło. Pewnie niektórzy zauważą inspiracje z innego wątku :)

 

Akustyka bardzo brutalna, dywan będzie niedługo. Dlatego trzeba poczekać na lepszy amplituner z korekcją pomieszczenia.

 

Dzięki wielkie za pomoc !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13517-100008739 1259934238_thumb.jpg

post-13517-100008740 1259934238_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o szafce.

 

Po długich poszukiwaniach prawdopodobnie takie coś wiszące:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Długość około 160cm. Oczywiście trzeba będzie porobić chłodzenie i przekaźniki podczerwieni.

 

Problem w tym, że po jej postawieniu + duże fronty bardzo ograniczy się przejście do stołu (2 osoby, obecnie prawie nie korzystamy z krzeseł pod ścianą).

 

No i kwestia subwoofera, jeśli zestaw paradigm to pewnie stanie gdzieś za kanapami (bo nie wtopimy go pod tv). Jeśli duże fronty to pewnie się bez niego obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.