Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana lasera KSS240A w SONY ????


velchinaski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Własnie wymieniłem laser w moje sis SONYM wyjełem starego KSS240A i wsadzilem nowke ze skelpu jednak mam problem gdy zamontowałem cd i wsadzilem w kieszen CD nic sie nie dzieje dalej plyta jest wciagana do srodka ale nie kreci sie a laser stoi w miejscu.Jak wymieanialem w swoim DENONie laserek to wiem ze była zworka i trzeba było ja odlutowac by działał laser moze i tu jest ona...ale niestety nie wiem gdzie,dlatego prosze o pomoc kogos kto wymianial juz taki laser by mi pomog co zorbic by wszystko bylo ok ?

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tych laserach nie ma zworki, czyli albo coś źle podłączyłeś, albo nowy laser jest do kitu.

Dojść często się tak zdarza tym KSS240, bo to chińskie podróbki.

Chyba że to nie laser, może na starym był taki sam objaw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mogłem zle podłączyć ???? Płyta jest wciagana z kasetą ale się nie kreci wogle...laser nówka ze sklepu a stary dzialal ok tylko skakal i raz czytal raz nie.Co może być przyczyna nie licząc lasera ,że płyta w srodku się nie kreci...może tym tropem pojdę ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowy" to pojęcie względne, mogło go już kilku klientów zwrócić do sklepu. :}

Jeśli stary laser jako tako czytał płyty, to najprostszym rozwiązaniem jest ponowne zamontowanie starego lasera, jeśli będzie działał, no to wiadomo już, że nowy trzeba reklamować. Nie kombinować nic z regulatorami, bo pewnie są zabezpieczone lakierem i mogą potem być nici z reklamacji, bo sprzedawca zorientuje się, że ktoś nimi kręcił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomniał wylutować zwory, która znajduje się na taśmie lasera. Teraz trzeba wyjąć, wylutować, włożyć i cieszysć się nówką :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saczek_XTRM a mozesz mi dokładnie opisac gdzie jest ta zwora ,lub wstawić jakąś fotke pokazującą ją gdzie się znajduje był bym wdzieczny ...wiedziałem ,że laser jest ok to moj zaufany sprzedawca i nie robi nigdy takich numerów kupuje juz kolejny laser od niego tylko ze w DENONie wiedzialem gdzie szukac zworki a tu nie :)Wiec prosze dokładnie opiscie tak bym znalazł porównam jeszcze ze starym laserem ale opisz mi saczek_XTRM gdzie szukac :)

POZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie na KSS240A nie ma zadnej zworki a tasma zostaje z zasady orginalna która była przy starym laserze najczesciej jest tak ze tasma zle niepewnie siedzi w złaczu na nowym lasererze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Piotrek mówi, że nie ma zwory w KSS240 to pewnie nie ma - ja nigdy nie miałem tego lasera, z kolei w innych KSS była. Sprawdź to co sugeruje Piotrek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek608 jak wyciagałem te tasme to fakt wypadła taka biała wkładka i musiałem sie nameczyc by ja włozyć moze to jest powodem ze nie pracuje...mam pytanie a czy dokupie nową w razie czego taka tasme ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec sprawa wyglada tak wyjąłem tasme raz jeszcze zamocowałem teraz płyta sie kreci ale laser strasznie się trzęsie i cały napęd wydaje ogromny taki STUKOT...czy kupić nową taśmę czy może trzeba coś podregulować ?POZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien tasmę na nową..ale sprawdz czy na zakonczeniu starej tasmy nie powyrywały się od strony przewodzącej takie pocynowane cienkie paski lamelki przewodzące..na to wychodzi że wypadła Ci blokadka mechaniczna blokujaca tasmę na stałe w laserze nowe kss240A nie maja juz tej blokady tasma siedzi "na wcisk"..to zupełnie wystarcza tam nie ma jakich szarpnięć czy dużych sił w razie czego tasme dokupisz łatwo w wielu sklepach netowych..poszperaj w goglach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dokupiłem nowa tasme zamontowałem ją i nadal laser jedzie do końca i sie uruchamia na końcu napęd cd ale wszystko zaczyna klekotać,stukać i tylko odłączenie od prądu pomaga....dlaczego,gdzie błąd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje linka do filmu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu mozna zobaczyc jak to wyglada prosze o POMOC !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod mechanizmem lasera masz mikrowyłącznik,który,po dojechaniu karetki (lasera) do końca - wyłącza silnik od tejże,musisz sprawdzić czy faktycznie wyłącza - sprawdzić omomierzem sam wyłącznik lub też czy końówka odpowiedzialna za wyłączenie faktycznie to robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.