Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  51 członków

Koda Klub
IGNORED

Klub Koda


suluben

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdanie popełniłeś wielką gafę. Na tym forum słowo Koda oraz Taga jest poważnym naruszeniem zasad .Wiecej zaryzykuje twierdzenie że na tym forum wyroby tej firmy, oraz opisywanie ich to wielki nietakt !!!!

 

http://www.koda.com.cn/asp-bin/EN/?page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Sądzę, że Szanowny Kolega jest troszeczkę niedoinformowany lub celowo pomija fakt,że firma Koda (kiedyś Koda-Goky) to firma z założenia amerykańska z korzeniami częściowo kanadyjskimi (wystarczy poczytać starsze wydania katalogów lub foldery). Niestety w naszych czasach już tak bywa, że większość wyrobów ma co najmniej lekko "skośne oczki". Generalnie większość dzisiejszych wyrobów szczególnie z tzw. półki średniej i tych niższych pochodzi właśnie z takich lub podobnych krajów. Dowód na to stoi na czterech kołach u mnie w garażu pod nazwą Honda "Made in England" (z Toyotą i innymi japońskimi, jak i nie japońskimi wyrobami jest podobnie np. Turcja). Wracając do Kody i ogólnie elektroniki, to nie tak dawno miałem podłogówki AV702 i byłem z nich na prawdę zadowolony. Pracowały z Yamahą AX496 (oczywiście wcale nie "Made in Japan") później z różnym sprzętem między innymi NAD (nie "Made in England"), Harman/Kardon (nie "Made in USA") i muszę powiedzieć,że wcale nie byłem zbulwersowany tym co płynęło z krytykowanych głośników.

W chwili obecnej mam kolumny trzykrotnie droższe i twierdzę, że wcale nie ma się czego wstydzić posiadając Kody, tym bardziej jeżeli weźmie się pod uwagę cenę kolumn opisywanej marki. Przy okazji, nie każdego stać na sprzęt warty kilkanaście tysięcy złotych.

Wszyscy zadowoleni z Kody - wpisujcie się!!!

Pozostawiam temat do przemyślenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że monitorki Koda Harmony (K2000 jak się nie mylę) to na prawdę bardzo dobre monitory w swojej cenie do spokojniejszej muzyki. Także na marki nie można patrzeć tylko pod względem znaczka czy "metki" ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tlumaczenie:

Ja nie pamiętam, aby kiedykolwiek pierwszego dnia, zaraz po rozpakowaniu przedmiotem zainteresowania z transportem kontenerów, spędził całe popołudnie słuchania. Mam na myśli absolutnie wolne i spontaniczne wchłanianie muzyki, bez żadnych elementów anatomii, bez postrzegania niedociągnięć, które są zwykle produkty nerozehraných żenujące aby słuchać po kilku tygodniach. Szczególnie w głośnikach, to jest bardzo uderzające.

 

Przed zmianą w normalnych warunkach, w których są one w stanie doprowadzić do optymalnej wydajności występuje jako słuchacz - czasami tylko przez krótki czas, czasami dłużej - łącznie surowizna sandiness wysokości dźwięku, brak basów i głośności ubogich kontroli, brak kolorów i naturalismu w stosowaniu instrumentów akustycznych i ludzkie głosy, a także bardzo słabe wyświetlania nagrania miejsca. Tak więc doświadczenie muzyki, a nie przyjemność, że oczekuje, lecz cierpienie i czeka, kiedy wszystkie porównać siebie i wreszcie poczucie, że rozkosz.

 

I oczywiście powiedzieć, że w naszym przypadku od początku wszystko jest idealne, ale zwykle nie były tak znaczne, a więc częściowe poczucie zadowolenia i radości muzyki mogą korzystać natychmiast. A to co mam powiedzieć.

 

Cóż, kto lub co lubimy oblaží? Brak jeszcze cute szelfu systemu klasyfikacji Harmony C-2000b. Mały, dvoupásmové monitorów, zobacz produkty przypominające włoskie mistrzów, takich jak Harim lub Sonus Faber. Zamiast Masyw drewno używane jest "tylko" sztuczne fornir, który jest w tych zupełnie normalne ceny, wynikające z lokalizacji dźwięku jest o wiele bardziej istotne, jednak nie sposób. Cały gabinet składa się z płyt MDF o grubości 2,5 cm i węgielnica przodu ma ściany o grubości nawet 3 cm. To oczywiście odnosi się do każdej wagi, wymiarów jedynie 19x28x33 cm, o wadze 8.1 kg.

 

W przetworniki są pochodzenia chińskiego i bardzo solidne wrażenie. Středobasový o średnicy 133 mmmá przeświecający polipropylenowe membrany, mocno przypomina ten, który jest używany obecnie w legendarnym Usher S-520 II. Kmitací jest cewka o średnicy 25,5 MMA modelu przeprowadzania kosz głośnika jest odlewania ciśnieniowego lekkich stopów. Natomiast kalotový użyciu konwertera vysokotónový jedwabiu membranowy z charakterystycznym wavelets na obrzeżach nas zdecydowanie nawiązuje Vifa marki produktów. Jej średnica jest taki sam jak średni kmitací cewki, czyli 25,5 mm. Front kształcie podwozia ma na celu poprawę kierunku cechy i fazy sygnału, zwłaszcza w paśmie nadawany krawędzi.

 

2009-03-03 - TST - KODA 2.jpg

 

Częstotliwość podziału między dwoma głośnikami został ustawiony na bardzo niskie i korzystne dla ludzkiego ucha 1700 Hz, pasywny częstotliwość punktów jest dość skomplikowany i nie jest zamontowany na pokładzie MDF, przykręcone do dołu systemu. Obwody drukowane posiada cztery cewki, kondensatory polipropylenowe oraz elektrolitów. Wszystko jest wzajemnie litego srebra kable z miedzi OFC i wszystkie połączenia są przylutowane. Bardzo widowiskowe są również powszechne pozłacane wyjÊcia w przezroczystych ochronne przypadkach, z możliwością łączenia sposób bi-wiring. Szczególną uwagę poutají specjalne sparowane terminalu połączenia, tym razem w formie "sztaby złota."

 

Zakres częstotliwości wskazanych przez producenta to 48 Hz - 20 kHz, impedancja nominalna jest 8Ohm i czułości 86 dB. Basreflexový warga jest obecnie w górnej części tylnej ścianki systemu.

 

Firma jest znana klasyfikacji vydařených wiele produkcji systemów kina domowego w stosunkowo niskich cenach. Ten model, jednak absolutnie vybočuje z produkcji programu, nie należą do wszelkich stwierdzonych multi-system, jest to pierwszy poruszać się w kierunku wskazywanym przez audiofilské publicznych. Jest przeznaczony do słuchania mniejsze miejsca na reprodukcji sygnałów stereo. A do mnie bardzo interesuje, i mam nadzieję, że w przyszłości podejmować i naszych czytelników.

 

Jak daleko ten innowacyjny krok, spółka udało się, aby ocenić, czy czytelnika z załączonego zdjęcia, zarówno z innymi frazy tekstu, w którym próbuję podsumować jego wyniki i wrażenia z ich słuchania.

 

W pierwszej fazie koncentruje się bardziej krytyczna i ma miejsce po około 10 godzin pracy i przedmiotem mojego zainteresowania skierował Pat Methenyho album "kwartetu". Ogólne wrażenie jest bardzo przyjemny dzięki nieoczekiwanie hutnému dźwięku i pełna bas, nasycenému strefy, dobre wykorzystanie gitary i pianina. Wysoka częstotliwość jest nieco mniejsza rozdzielczość i szczegóły, takie jak wykorzystanie metliček lub talerz nie jest jeszcze na takim poziomie jak mam reprezentowane. Widok przestrzennej sceny już wydaje się być zadowalające. Jednak w takiej niskiej cenie i po krótkim czasie działania, wrażenia są bardzo pozytywne.

 

Więcej rozehrávání proces był bardzo szybki i małe, aby uzyskać ciągłe doskonalenie. Pierwotnie miałem przeznaczone do opisywania wielu "stop", ale po około 30 godzin pracy, ja w zasadzie spełnione, wprowadzają tylko kilka wniosków z obecnej fazy słuchania, w których system umieszczone w wolnym miejscu na trybunach dla systemu bi-wiring podłączony do stopniowego kilka zesilovačům.

 

Najpierw było słuchać za pomocą lampového PrimaLuna Prologue One, gdy wynikające wrażenie było bardzo dobre, z dość solidną vykreslením obszaru, umiarkowane, ale dobrze zdefiniowane niskich częstotliwości, wysokiej dynamiki, mnóstwo szczegółów i kolorów střídmým narzędzi administracyjnych. Głosy Cassandra Wilson i Loreena McKennitt, zamiast agresji i znaki były wyraźne sykavky, a następnie pomógł pokrycie siatki rozmieszczenia systemu rotacji lub więcej od słuchacza, ogólna mowy, jednak stało się mniej prezentní. Aby zwiększyć głośność basu działa stanowiska systemu bliżej ściany.

 

Postępuj zgodnie z napędem wzmacniacz rozmieszczone w przybliżeniu 10x droższe niż sam system, obchodzony życia CS300X ich charakteru dźwięku, zbliża się raczej dobrze zesilovačům tranzystor, zmuszeni zřetelnějšímu kody do obsługi i całego spektrum muzyczne. Każdy dźwięk jest znacznie i syrověji, silniejszy bas, aż do powierzchni bardziej szczegółowo, co się stało přehlednějším i więcej. Związane z tym jest rozszerzenie przestrzeni i precyzji pozycjonowania we wszystkich kierunkach. Leben nezklamali i mogli z tych małych bedýnek vydolovat doskonałe surowego naturalizm na granicy agresji, która podburzać publiczność z letargu i zmuszanie go do zawartości w ciągłej troski, kiedy przekroczone granice między grzywny naturalismem i agresywności. To na szczęście nie połączenie wzmacniacza stosunkowo niska wydajność, ale przede ogromny, obsługuje wszystkie typy słuchania z Gracji.

 

Podsumowując, mogę dołączyć do tych małych systemów nekompromisnímu tranzistorovému koniec wzmacniacze treshold S/500 z zupełnie różnych poziomów cen, a nawet nezklamali tutaj, ale do tej pory wykazano, co może. Ma wielką lekkością i lekkość, subtelność i nacisk, kolory i doskonałe umiejętności w zakresie lokalizacji narzędzi. Śpiewacy głosy przestały się pojawiać i podkreślone sykavky miejsc dodaje nacisku i łagodność w tym samym czasie. Ogólnie przyjemny i samodopasowującej postrzeganie można by nazwać bezchybným, a nie braku najniższych częstotliwości, jednak od takich małych systemów nie można oczekiwać.

 

2009-03-03 - TST - KODA 3.jpg

 

Potwierdza się zatem, co mogę spodziewać, że połączenie z tranzystora wzmacniacz dla systemu z takich korzystnych właściwości. To był zamiar twórców, którzy dysk stosowania odpowiednich kategorii cenowej, a następnie znalezienie kompromisu głównie struktura tranzystora. Jednakże oczywiste jest, że system jest w stanie dotrzymać kroku współpracujących składników znacznie droższe, mogą nadal Excel.

 

Ocena:

 

Systemy te są instrukcje na temat tego, jak niska cena zakresu CZK 10.000, - osiągnięcie doskonałych dźwięków. Hard Wyszukaliśmy inne, z którymi będziemy mogli porównać. Przeciwnie, są one porównywalne, ponieważ wypowiedzi i przetwarzanie dźwięku, jest dużo bardziej kosztowne systemy.

 

Są one zaprojektowane w mniejszych pomieszczeniach, dlatego cierpią na brak niskich częstotliwości, nie może przekroczyć 20 mčtverečních obszarze. Połączenie dwóch głośników bardzo jednorodna, ustanowienie strefy o wysokiej częstotliwości středobasový konwertera jest gładka i razem tworzą jeden zintegrowany całości. Najniższej oktawy oczywiście brakuje, ale w kontekście całego obszaru jest niskie tony są naturalnie kolorowe, ze względu na ich kontroli prędkości i mogą cieszyć się przyjemne chwile podczas słuchania jakiegokolwiek gatunku, w każdym, oczywiście rozsądnego poziomu. Jeśli niektórzy uczniowie czuli brak najniższy bas dźwięki, lub przez określony czas, możliwe jest zorganizowanie tworzenie sieci w dziedzinie pod hasłem "jest czasami mniej więcej". Oni również podłączyć wzmacniacz ze standardowym szybko administracji i kontroli basu, lub korzystania z głośnika kable przedstawiające raczej mniejsze kwoty bas, w tym kierunku może przynieść owoce.

 

Najważniejsze pasma centrum, jednak przynosi nam radość, i podobnych cenach jest drugim żadne. Instrumentów akustycznych dźwięków wystarczy w kolorze naturalnym, każdy szczegół jest znacznie zróżnicowane, wszystkich naturalnych aktywnych i wiarygodne wrażenie. Słuchanie akustycznych instrumentów, ich delikatny niuans i czasami ukryte szczegóły się nadzwyczajne doświadczenia. Wysokie częstotliwości namixováno jest trochę mniej, zatem nie ma tendencji do nad-szczegół surowizna, agresywność lub nawet w ich wykorzystania. Wszystko brzmi bardzo miło, można powiedzieć w harmonii, pod bardzo nazwy tych systemów.

 

Myślę, że te monitory są urocze w celu zaspokojenia duchu lojalności w zakresie percepcji dźwięku, muzyki, wszystkie ich radości, subtelność, jego treść i emocje osadzone w nim. Wzorcowej neutralności są prawdopodobnie daleko i teoretyków pewnością można znaleźć w charakterystyk częstotliwościowych na szereg niedociągnięć, ale w tym przypadku nie ma znaczenia, i na szczęście nie było celem projektantów. Oni prawdopodobnie miały uszy, głowa i serce we właściwym miejscu, może mieć muzyka i enjoy it. Inaczej, nigdy nie jest produktem, który spełnia punkt moja ulubiona powiedzenie "cena dla wszystkich, muzyka dla wszystkich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon,

 

 

"Oni prawdopodobnie miały uszy, głowa i serce we właściwym miejscu, może mieć muzyka i enjoy it. Inaczej, nigdy nie jest produktem, który spełnia punkt moja ulubiona powiedzenie "cena dla wszystkich, muzyka dla wszystkich".

 

Z tego tłumaczenia - prze kozackie :-)

 

Koda mnie nie śmieszy - niektóre modele wg mnie są świetne, a inne w swojej klasie cenowej równych nie znajdują :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Kode i jestem zadowolony w najblizszym czasie mam zamiar zmienic tylko amplituner 505x poniewaz chce podłączyć Ps3 i sie cieszyc z nowych mozliwosci jakie da mi nowy klocek a jesli chodzi o kolumny to zostaje przy kodzie.One poprostu mi wystarczają w zupełności.Aha i moim zdaniem kolega który pisze tu o jakims nie takcie....prosze cie nie wygłópiaj sie bo wszyscy którzy w ten sposób piszą na forum jak ty tzn oceniają innych bez zrozumienia ze być moze ich przygoda z kinem zaczęła sie własnie od kody i są oni całkowicie zadowloneni a ty starasz sie co.....uświadomić ze macie badziewie??powinni mież załozony odzielny temat bod tytułem Ignoranci,zadufani w sobie,nudzący się lub moze temat KTO UWAZA SIE ZA NAJLEPSZEGO??Poprostu omijaj ten dział szerokim łukiem jesli uwazasz to za jakis wielki nie takt to nie dawaj sie sprowokowac jakims wątkiem tematu brzmiącym KLUB KODA.Nie musisz stac na strazy forum na którym nie mozna doprowadzic do wielkiego nie taktu.Jeśli zaczynasz sie pienic bo przeczytałes to co napisałem to powiem ci jedno.Nie dawaj sie sprowokowac olej to naprawde nie warto nas uzytkowników Kody uświadamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kerikawon >>> A i owszem Koda bardzo ok bylem ,slyszalem a na moje zyczenie przelaczyli na rzeczone K-2000:)

 

Bylem tez w Polpaku i pytalem o podstawkowe Paradigm s-2 ciekawe czy to wlasnie z Toba rozmawialem ?

 

Ja blem w ciemnym garniturze z wpietym identyfikatorem ,,robix,,ciezko nie zauwazyc:)

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !

 

Ja kupiłem nowe Koda Harmony K5000s i dałem do modyfikacji w firmie NEEL. Uważam po kilku dniach odsłuchów,że teraz to rewelacja, choć przed tuningem też całkiem ciekawie grały !

 

Uważam, że zmodyfikowane Koda 500s wypadają lepiej niż wile kolumn w cenie do 2000-2500 zł.

 

No i teraz się zacznie............... !!!!!!!!!!!!!!! Wszystkie kozy na jedno drzewo, bo Koda jest passe i nie jest sexy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też Kody K2000B Harmony i sobie bardzo chwalę. Świetne kolumny za niewielkie pieniądze. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sweetminio, 6 Lut 2010, 15:48

>No i teraz się zacznie...... !!! Wszystkie kozy na jedno drzewo, bo Koda jest

>passe i nie jest sexy !

 

^^ Mam Koda Harmony K-2000B i wcale nie uważam, że Kody źle grają, a wręcz przeciwnie. Coraz bardziej przekonuję się do chińskich firm, które swoją kreatywnością przypominają najlepsze czasy hi-fi europejskiego, czyli lata 60, 70-te lub japońskie lat 80-tych. Tak sądzę. Wystarczy zobaczyć co w swoim katalogu posiada np. firma Bada, Koda, Xindak czy Shanling. Kto tej akceleracji technologicznej w Chinach nie widzi, to chyba nie chce tego widzieć - po prostu.

 

http://www.shanling.com/

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 19 Lut 2010, 16:07

 

Dzięki :)

 

Opisałem, to co zobaczyłem i usłyszałem. Po prostu.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koda atakuje rynek nowymi monitorami ACE-30RT - z przezroczystymi ściankami:

http://www.polpak.com.pl/produkt/3014/KOLUMNA_GLOSNIKOWA_KODA_ACE-30T

post-17176-100001422 1266944423_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzis bylem w salonie Kody i widzialem te przezroczyste malenstwa, wygladaja przepieknie, ale widzialem jeszcze cos fajniejszego. Była to wersja podlogowa Koda Harmony K-2000B z dolozonym drugim

glosnikiem nisko-sredniotonowym wizualnie identycznym. Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ze cena ma byc

ustalona na 1600zł za pare. Ciekawe jak one graja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.