Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  51 członków

Koda Klub
IGNORED

Klub Koda


suluben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie - nie jestem audiofilem, właśnie zacząłem budowę swojego pierwszego kina domowego.

I teraz ad rem: czy ktoś może powiedzieć mi coś o Kodach K-5400F?

Mój amplituner, to Kenwood krf-v5300d, pokój - na razie 15 m2, docelowo ok. 20m2. Przewiduję 50% muzyki (rock, metal, blues, jazz),45% filmów i 5% do gier.

Na razie chcę tylko kupić przyzwoite fronty (póki co - system działa jako stereo z podpiętymi kolumnami ze starej wieży Grundiga), z czasem uzupełniając zestaw o surroundy, centralny i (ewentualnie) subwoofer.

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

firma Koda (kiedyś Koda-Goky) to firma z założenia amerykańska z korzeniami częściowo kanadyjskimi (wystarczy poczytać starsze wydania katalogów lub foldery).

 

Absolutnie nie mam nic do Kody (i nie mam Kody), ale takie banialuki były właśnie rozpowszechniane przez stwórców tej "amerykańskiej" firmy, czyli jednego z naszych czołowych dystrybutorów sprzętu elektronicznego. I jak widać, kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jestem posiadaczem Kody 2000B od 5 m-cy. powiem tylko tyle, zjadają na śniadanie MA BR2 I MA BR5. o wiele droższe kolumny. Są Piękne i bardzo solidnie wykonane. Sprawiają naprawdę wiele przyjemności. Nie przepłacajcie za markę. Mówię Wam. Kupiłem je w ciemno i do dziś mnie zaskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mam nic do Kody (i nie mam Kody), ale takie banialuki były właśnie rozpowszechniane przez stwórców tej "amerykańskiej" firmy, czyli jednego z naszych czołowych dystrybutorów sprzętu elektronicznego. I jak widać, kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą...

Gdzie tu jakieś kłamstwo Panie burz ??? Widzę tu tylko małą nieścisłość co do Kanady.

Jedno z Biur GOKY było w dwóch wieżach. I był to ściśle amerykański projekt.

A KODA to chińczyk jak się patrzy prawdziwy, a nie stworzony jak M-Audio lub Prism, na potrzeby, lokalnych dystrybutorów.

http://koda.en.alibaba.com/aboutus.html

Znawca kurcze...żebyś się nie zdziwił jak w jakimś używanym przez ciebie telewizorze lub radyjku a może i nawet głośnikach znajdziesz elementy z tej właśnie firmy.

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu jakieś kłamstwo Panie burz ??? Widzę tu tylko małą nieścisłość co do Kanady.

Jedno z Biur GOKY było w dwóch wieżach. I był to ściśle amerykański projekt.

A KODA to chińczyk jak się patrzy prawdziwy, a nie stworzony jak M-Audio lub Prism, na potrzeby, lokalnych dystrybutorów.

http://koda.en.alibaba.com/aboutus.html

Znawca kurcze...żebyś się nie zdziwił jak w jakimś używanym przez ciebie telewizorze lub radyjku a może i nawet głośnikach znajdziesz elementy z tej właśnie firmy.

 

 

^^ W rzeczy samej. KODA to porządna jakość w chińskim wykonaniu, ale o światowej marce i gatunku. Wiem, bo "trochę" tej Kody przerzuciłem :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Opis monitorów Koda Harmony K-2000B umieściłem na swoim audio-blogu "Stereo i Kolorowo":

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/10/monitory-koda-harmony-k-2000b-w-trzech.html

 

Zapraszam!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam

Jestem tu nowy więc na początek pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie Kody Harmony K-2000B, zakupiłem owe kolumny ale proszę o poradę jakie kable głośnikowe do nich dobrać (grają na Marantz PM 5004 + kable ze starego zestawu none name stary polski miedziany o słabej gr.1mm2)czy takie przewody głośnikowe byłby ok. (odległość 2x 5m, w pomieszczeniu 12m2)

1. High Technology Superior Speaker Cable (2,5mm2) - 3zł/m, lub ALPHARD ETP - 9082SX (4mm2) ok 5-6zł/m

2.JAMO FLAT (2,5mm2)- 9zł/m

3.Cordial CLS 225 (2,5mm2) - 8zł/m

4.ProCab LS25 (2,5mm2) - 8zł/m

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis monitorów Koda Harmony K-2000B umieściłem na swoim audio-blogu "Stereo i Kolorowo":

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/10/monitory-koda-harmony-k-2000b-w-trzech.html

 

Zapraszam!

 

Witam

super opis

 

Jestem tu nowy więc na początek pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie Kody Harmony K-2000B, zakupiłem owe kolumny ale proszę o poradę jakie kable głośnikowe do nich dobrać (grają na Marantz PM 5004 + kable ze starego zestawu none name stary polski miedziany o słabej gr.1mm2)czy takie przewody głośnikowe byłby ok. (odległość 2x 5m, w pomieszczeniu 12m2)

1. High Technology Superior Speaker Cable (2,5mm2) - 3zł/m, lub ALPHARD ETP - 9082SX (4mm2) ok 5-6zł/m

2.JAMO FLAT (2,5mm2)- 9zł/m

3.Cordial CLS 225 (2,5mm2) - 8zł/m

4.ProCab LS25 (2,5mm2) - 8zł/m

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wybierać z tak nędznych kabelków to proponuje Cordiala, zawsze pochelbnie sie o nim pisało na forum.

 

Witam

A co Byś zaproponował z kabli głośnikowych tak w przedziale 7-15zł/m

co sądzisz o tym Bandridge LC 1259 http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-rtv/bandridge-lc-1259-2-x-2-5mm2.html

Edytowane przez kamil1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Koda K-5000S które o dziwo udało mi się dostać jeszcze w sklepie audio. Kolumny grają naprawdę nieźle, w takiej cenie jakie je kupiłem to wręcz rewelacyjnie. Poczytałem trochę o możliwości modyfikowania ich w firmie Neel i zastanawiam się czy jest sens. Chodzi dokładnie o to czy wzrost jakości jest na tyle duży aby sobie tym zawracać głowę? Kontaktowałem się z warszawską firmą i okazało się że cena modyfikacji wzrosła z 350zł do 550zł tylko ze względu na wyższą obecnie cenę podzespołów i transportu. Biorąc pod uwagę że nowe kolumny nabyłem po okazyjnej kwocie 500zł to faktycznie nie jest mało (najwidoczniej zalegały już na sklepie). Może ktoś słyszał jak te kolumienki grają przed i po modyfikacji a chętnie podzielił by się wrażeniami?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam kodomaniaków:-)

Szukam zestawu do małego pokoju i wpadłem na allegro na takie cudo złożone z samych kolumn centralnych.

http://allegro.pl/koda-sl-600c-sw-850v-2-kolor-grusza-reguly-5-1-i2740786995.html

Czy ktoś może miał styczność z tą serią formy koda i może się wypowiedzieć na jej temat?Czy w ogóle jest sens się pakować w taki zestaw?Z jednej strony zestaw z takich kolumn zapewni równowagę dźwiękową(wszystkie kolumny na takich samych przetwornikach) ale może to że to same centrale niesie ze sobą jakieś ograniczenia?

Dlaczego właśnie taki zestaw?

Myślę,że mimo atrakcyjnej ceny zagra lepiej niż niejeden zestaw małych głośników wykonanych z plastiku pokroju H/K HKTS czy tym podobnych,drewno to drewno i tyle :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Po prostu pytam,szukam małych kolumn do pokoju ok 14m² i tyle.Cudem czytaj nieznana seria Kody o której mało słyszałem i szukam podpowiedzi co to jest warte.To jak ktoś pyta o produkty Koda czy Taga to jest handlarzem tych marek? Opanuj się człowieku. Pewnie jakbym napisał o Monitor Audio czy Kefach to byłbym potrzebującym pomocy fanem audio? Tak więc albo masz coś ciekawego i pomocnego dla mnie do powiedzenie żeby mi pomóc albo obudź się i przestań fantazjować :-) Pozdrawiam.

Edytowane przez conan1891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conan1891

Widzę po prostu co jest na tych zdjęciach. I nie trzeba być inżynierem dźwięku, żeby wiedzieć iż to nie będzie grać.

I w głowie mi się nie mieści iż na forum audio może być osoba tego nie widząca - ale jeśli taka jest to sorry i moje kondolencje...

Bubel jest dla mnie bublem - niezależnie od nalepionego znaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777 na zdjęciach to można ocenić sobie czy ktoś jest ładny czy nie a i to kwestia gustu.Oceniasz kolumny po zdjęciach to równie dobrze możesz ocenić smak potrawy po zdjęciach.Co do mojej wiedzy to myślałem,że na różnego rodzaju forach szuka się pomocy a nie,że jest to zlot wszystkowiedzących audio omnibusów.

Co do kolumn i tego czy warto wydać na ten zestaw 700 zł to dalej nic nie wiem?Shrek777 a może Twoja wiedz pozwoli na to by mi zaproponować jakiś lepszy Twoim zdaniem zestaw w podobnej lub trochę wyższej cenie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez conan1891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

conan1891

 

 

A broń sobie Częstochowy, Pcimia, czy tego zestawu Kody do krwi ostatniej.

 

Ponieważ mam dzień dobroci:

 

Tak zestaw złożony z kolumn centralnych (!!!) za 20 zł sztuka (max.) w hurcie zagra Ci jak Hi-End za 100.000 zł. Ale to jeszcze nic weź zestaw z kolumn tylnich (sorry za słowo) ten Ci dopiero zagra....

To nawet bez zdjęcia Ci mówię - a co mi tam, mam gest...........

 

Litości.....................................

 

P.S. Bo specyfikacji technicznej (na tym linku) już nie zauważyłeś, no tak pewnie trzeba było przewinąć stronę. Lol

Edytowane przez Shrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze niczego nie bronię :-) Po drugie jak szukam zestawu za 700 do 1000 zł to nie oczekuję żadnego Hi-Endu czy audiofilskiego dźwięku.Nie szukam zestawu do stereo tylko i wyłącznie kino i gry a zwróciłem uwagę na te kolumny ponieważ alternatywą są plastikowe zestawy typu Logitech z-906 a moje pytanie brzmi czy w połączeniu z używanym amplitunerem ewentualnie czymś nowym w rodzaju H/K AVR70 zagra to lepiej od plastikowego kina.Jeśli potrafisz pomóc i masz jakieś ciekawe propozycje to napisz a nie bijesz pianę nie wiadomo o co.Zbudować zestaw,czy zaproponować coś dla ludzi mających do wydania 10000 zł to i mało doświadczona osoba potrafi.

Tak więc Shrek777 czekam na jakieś konkretne propozycję bo jak na razie to Ty bronisz jak to określiłeś swojego zdania na temat tych kolumn jak Częstochowy i poza tym,że kolumny słabe to nic więcej z tego Twojego pisania nie wynika.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.